Články k tématu: Klaus, Václav

Pravda o EU? Elity ji nenávidí, uprchlíci ji prý mají změnit k nepoznání

Aktualizovali jsme 22.9.2018, 23:07, 22.09. 17:32

Praha - Migrace do Evropy není samovolná, ale řízená elitami Evropské unie. Ty totiž Evropu jako takovou nenávidí a pomocí uprchlíků ji chtějí změnit. Tvrdí to bývalý prezident Václav Klaus.

Merkelová uráží a zastrašuje lidi, bagatelizuje hrozbu migrace, naštval se Klaus. Pak se ozval Kalousek

Aktualizovali jsme 14.9.2018, 22:12, 14.09. 11:47

Praha - Bývalý český prezident Václav Klaus v úterý kritizoval německou kancléřku Angelu Merkelovou. Odsoudil především její prohlášení, že Německo v současnosti čelí třem velkým výzvám – zvyšujícímu se pravicovému radikalismu, antisemitismu a násilí ze strany jednotlivých uprchlíků. Na jeho slova…

Komise k OKD chce prodloužit mandát. Pozve si výpovědi i Zemana a Klause?

26.08. 18:06

Praha - Sněmovní vyšetřovací komise k OKD by měla svou činnosti skončit 12. října. Teď se uvažuje, že požádá poslance o prodloužení svého mandátu o šest měsíců.

reklama

Ruppert se dopálil: Havla nikdo neviděl ve funkci nadranýho, na rozdíl od lháře Zemana

17.08. 12:02

Praha - Už poněkolikáté za posledních několik dní se zpěvák a frontman skupiny Monkey Business Matěj Ruppert postaral o pořádný rozruch. Nejprve si na koncert vzak kostým s "parazity", na kterém nechyběly ani fotky prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše, teď si zase vzal do úst nejen…

Dvacet let od opoziční smlouvy? Signatáři ji i dnes hodnotí kladně, Klaus si rýpl do Havla

06.07. 11:37

Praha - 9. července 1998 podepsali představitelé ČSSD a ODS takzvanou opoziční smlouvu. Dokument umožnil existenci menšinové vlády ČSSD. Následoval po ostré předvolební kampani, kterou proti sobě sociální a občanští demokraté vedli. Signatáři i po 20 letech hodnotí kladně přínos smlouvy.

Klaus: Češi si vyšší mzdy nezaslouží

26.06. 07:55

Praha - Institut Václava Klause pořádal před několika dny seminář s názvem „Jsou u nás mzdy opravdu nepřirozeně nízké?“ Na akci promluvil mimo jiné i exprezident Václav Klaus, podle kterého mají Čeči takové platy, jaké si zaslouží.

Zeman promluvil o spálených trenýrkách, vytahování české vlajky z dámského klína i migrantech

20.06. 14:17

Praha - V pondělí odpoledne bývalý prezident Václav Klaus oslavoval svoje 77. narozeniny. Do sídla Institutu Václava Klause přijela řada známých hostů, mezi nimi i současný prezident Miloš Zeman. Ten ve svém blahopřání mluvil o Evropské unii i přijímání migrantů.

Příští český prezident? Zeman prozradil, kdo by jej mohl vystřídat

20.06. 08:00

Praha - Prezident Miloš Zeman je sice na začátku svého druhého volebního období, už nyní ale prozradil, kdo by mohl být dalším prezidentem. Podle něj by měl opět kandidovat Václav Klaus.

Válka mezi politiky? Zlatý Klaus proti tomu, čím zamořili tuto zemi Schwarzenberg a Havel, udeřil politik

Aktualizovali jsme 18.6.2018, 22:26, 17.06. 10:02

Praha – Bývalý prezident Václav Klaus před několika dny kritizoval Českou pirátskou stranu a Stranu zelených. Obě partaje jsou podle něj ještě horší než komunisté. Jeho výroky mají tvrdou dohru.

Klaus kritizoval Piráty a Zelené. Strany mu to spočítaly, tahle slova si za rámeček nedá

Aktualizovali jsme 12.6.2018, 22:09, 12.06. 09:18

Praha – Bývalý český prezident Václav Klaus v neděli v Partii rozpovídal o současném vyjednávání o vládě. Přiznal sice, že je zděšen, chystaná vláda ANO a ČSSD bude závislá na podpoře KSČM, přesto to prý ale nepovažuje za konec světa. Tvrdě se přitom navezl do České strany pirátské i Zelených,…

Klaus se rozjel: Mě opravdu Putin ničím neohrožuje. Větší zlo než komunisté jsou Piráti a Zelení

10.06. 14:52

Praha - Hostem dnešního pořadu Partie televize Prima byl exprezident Václav Klaus. Rusko podle něj není pro Česko hrozbou, v ničem jej prý na rozdíl od direktiv z vedení EU neohrožuje.

Operoval Havla, Klause i Zemana Lékař promluvil o to, jací jsou čeští prezidenti

04.06. 09:32

Praha - Přednosta ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce Pavel Dungl (70) patří mezi esa české medicíny. Léčil například všechny tři české prezidenty i další řadu herců nebo tanečníků. Za svou práci také získal státní vyznamenání. Jeho lékařská kariéra se teď chýlí ke konci. Nemocnici by totiž…

AfD má moc blízko ke Klausovi, na sudetoněmeckém sjezdu tak nesmí mít stánek

18.05. 14:02

Mnichov - Na letošním sjezdu Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL) v Augsburgu se návštěvníkům v informačních stáncích představí řada politických stran, nejsilnější německá opoziční formace Alternativa pro Německo (AfD) mezi nimi ale nebude. Jedním z důvodů je podle šéfa sudetských Němců Bernda…

Soudce bude kvůli výrokům o Klausově amnestii dál řešit NSS, s námitkou neuspěl

15.05. 13:22

Brno - Kárnou žalobu na pražské soudce Kamila Kydalku kvůli výrokům o amnestii bývalého prezidenta Václava Klause bude na Nejvyšším správním soudu (NSS) dál řešit kárný senát Jakuba Camrdy. Server Česká justice.cz dnes uvedl, že Kydalka u soudu neuspěl se svou námitkou proti Camrdově podjatosti.

Ruská ambasáda slavila Den vítězství, přišli i Zeman s Klausem

09.05. 15:19

Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes zúčastnil oslav konce druhé světové války na ruském velvyslanectví. Jako již několikrát v minulosti, přednesl na banketu projev v ruštině. Den vítězství si na ambasádě připomněli také další čeští politici včetně Zemanova předchůdce Václava Klause.

Klaus ostře odsoudil vydání Nikulina a vyhoštění diplomatů

Aktualizovali jsme 5.4.2018, 22:11, 05.04. 10:17

Praha - Exprezident Václav Klaus odsoudil vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA i vyhoštění tří ruských diplomatů z Česka. Prospěch z těchto kauz má podle něj ten, kdo chce vyvolat novou studenou válku.

Zemana urazilo vyjádření Klausova institutu k inaugurační řeči. Bakala je celorepublikový problém, hřímá

16.03. 08:10

Praha - Věta Institutu Václava Klause (IVK), že kritika miliardáře Zdeňka Bakaly nepatřila do inauguračního projevu, prezidenta Miloše Zemana urazila. Hlava státu to přiznala dnes v televizi Barrandov. 

Zemana kvůli projevu kritizuje i Klausův institut, posvátnost chvíle prý poskvrnil vyrovnáváním si osobních účtů

09.03. 14:07

Praha - Inaugurační projev prezidenta Miloše Zemana se nelíbí ani Institutu Václava Klause (IVK). Podle něj dal Zeman průchod své mstivosti a posvátnost chvíle poskvrnil skrytým vyrovnáváním si svých osobních účtů.

Klaus se sešel s Orbánem. Shodli se v otázkách migrace

22.02. 13:41

Budapešť - Český exprezident Václav Klaus se dnes v Budapešti setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Shodli se v názoru na povahu a možná řešení migrační krize, která postihla Evropu.

Dovolená českých prezidentů? Havel jezdil k moři, na Hrádeček, Klaus lyžoval, Zeman má chalupu

04.02. 11:26

Praha - Václav Havel trávil ve funkci prezidenta dovolené převážně na své chalupě na Hrádečku. Jeho nástupace Václav Klaus sice proslul výrokem, že dovolená je "barbarský přežitek minulého tisíciletí", na dovolenou ale jezdil. Miloš Zeman, současná hlava státu, tráví dovolenou téměř vždy na své…

Výsledky voleb? Klaus přiznal nemilou věc

Aktualizovali jsme 29.1.2018, 22:11, 27.01. 18:36

Praha - Bývalý prezident Václav Klaus se obává toho, že příznivci poraženého prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše nepřijmou výsledek voleb. Klaus to dnes řekl novinářům ve štábu znovuzvoleného prezidenta České republiky Miloše Zemana.

Okamura by se měl omluvit za výrok o Letech, myslí si Muzeum romské kultury

29.01. 19:24

Brno - předseda SPD Tomio Okamura by se měl veřejně omluvil za výrok o koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku. Požaduje to Muzeum romské kultury.

Bývalý prezident Klaus odvolil v divadle. Pro koho hlasoval?

12.01. 16:10

Praha - Bývalý prezident Václav Klaus dnes v pražských Kobylisích odevzdal svůj hlas v prvním kole prezidentských voleb. Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura hlasoval na základní škole v pražské Hostivaři. Volil Miloše Zemana.

Klaus: Vláda Babiše teď důvěru nedostane. Prezidentské kandidáty dělím na marťany a nemarťany

07.01. 13:55

Praha - Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) příští týden nejspíš důvěru nedostane, domnívá se exprezident Václav Klaus. Nevyloučil ale, že by premiér mohl s některými zákonodárci mít "nějaké skoro byznysové dohody", aby pro jeho kabinet ruku zvedli.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie