Články k tématu: Klaus, Václav

Česká pravice je jako ruský socialismus, tvrdí Klaus. Co na to Kalousek?

22.09. 15:43

Praha - Podle exprezidenta Václava Klause je česká pravice de facto národní socialismus s vazbou na Moskvu. To se ale nelíbí šéfovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi, který tvrdí, že jedním ze základních znaků pravice je příklon k západní civilizaci.

Evropa potřebuje zásadní změnu, jinak jí hrozí zničení, tvrdí Klaus

22.08. 20:41

Schwerin (Německo) - Evropa potřebuje zásadní změnu, téměř revoluci, jinak jí kvůli masové migraci hrozí zničení. Tvrdí to bývalý český prezident Václav Klaus.

Klaus rázně varuje před elitami. Pak odpověděl na otázku, jestli jsme hloupí

Aktualizovali jsme 10.8.2016, 21:27, 10.08. 09:49

Praha – Někdejší prezident Václav Klaus netají to, že není se současnou situací v Evropě spokojen – a to ať už jde o Evropskou unii obecně či řešení uprchlické krize. Co se ještě musí stát, aby lidé v Evropě i u nás konečně otevřeli oči a začali tuto věc brát vážně? Mě to trošku deprimuje, říká v…

reklama

Co má společného Klaus a Erdogan? Exministryně Stehlíková přišla s nebývalým srovnáním

19.07. 12:21

Praha - Turecký prezident Erdogan po neúspěšném pokusu o převrat může využít získanou podporu svého lidu a splnit svůj dávný sen, prosadit ústavní změny, které mu poskytnou výjimečné pravomoci. Tvrdí to bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková s tím, že tento mechanismus nárůstu …

Klaus se vrátil z konference o EU: Arogance, nenávist...

Aktualizovali jsme 8.7.2016, 22:06, 08.07. 15:17

Praha - Exprezident Václav Klaus navštívil konferenci v Monte Carlu na téma „Je představitelná alternativní Evropa?“ O tom, s čím se tam setkal, se rozepsal na svém webu, a nestačil se divit.

Klaus se z Brexitu raduje. Je to jako dělení Československa. A nové referendum?

28.06. 09:09

Praha – Brexit rozhodně není katastrofa, podívejte se, jak to bylo s Československem, poukazuje někdejší prezident a ekonom Václav Klaus. Netají se tím, že patří k lidem, kterým udělalo rozhodnutí o odchodu Velké Británie Evropské unie velkou radost.

Počet trestných činů v Česku klesá. Mohla za dřívější kriminalitu Klausova amnestie?

26.06. 11:24

Praha - Počet trestných činů v ČR se od posledních krajských voleb v roce 2012 snižuje. Loni jich policisté v celé zemi zaznamenali zhruba 248.000, o 56.000 méně než v roce 2012.

Dnes tu nemáme uprchlíky, a zítra? Vše může být jinak, varuje Klaus

Aktualizovali jsme 21.6.2016, 22:06, 21.06. 11:03

Praha – Někdejší prezident a ekonom Václav Klaus pro švýcarský server LaPravda.ch promluvil stále trvající uprchlické krizi. Varuje, že to, že dnes v Česku uprchlíci nejsou, neznamená, že zde nemohou být zítra.

Václav Klaus slavil své 75. narozeniny. Kdo všechno přišel na oslavu?

19.06. 19:46

Praha - Bývalý prezident Václav Klaus dnes slaví narozeniny - je mu 75. Pozval stovky hostů - jsou mezi nimi bývalí i současní politici, sportovci nebo umělci. A asi není překvapením, že i dnes si našel čas na tenis.

Klaus navrhuje vznik kontinentální organizace po vzoru AfD

16.06. 18:04

Praha - V Evropě by podle exprezidenta Václava Klause měla vzniknout kontinentální organizace, která by zastřešovala snahy Alternativy pro Německo (AfD). Pokud jde o Česko, pravicové strany by pro úspěch musely voličům předložit pozitivní program a představit charismatické lídry.

Klaus oslaví narozeniny: Mým jediným plánem je být a fungovat v plném elánu a chuti

16.06. 15:58

Praha - Exprezident Václav Klaus v neděli na pražské Štvanici oslaví své 75 narozeniny. Bilancovat příliš nechce, nicméně se svěřil, že první polistopadová léta, kdy se činila zásadní rozhodnutí, byla pro něj nejdůležitější politické období.

O reformu policie vůbec nešlo, snad to společnost prokoukla, říká Klaus

16.06. 15:38

Praha - Tématem vládní krize v posledních dnech vůbec nebyla reforma policie, řekl dnes ČTK bývalý prezident Václav Klaus. Šlo podle něj o ostrý politický souboj, ve kterém prozatím zvítězili ti, kdo usilují o zachování polistopadového politického demokratického parlamentního režimu.

Klaus bude mít oslavu narozenin v Lánech. Pořádá ji Zeman

13.06. 13:45

Praha - Na zámku v Lánech se dnes sejdou dva "velikáni". Miloš Zeman si do letního sídla prezidentů pozval exprezidenta Václava Klause, aby mu uspořádal parádní slavnost k jeho 75. narozeninám.

Klaus se opět pustil do Evropské unie: Německo se moc míchá do politiky jiných států

09.06. 11:13

Praha – Někdejší prezident a známý kritik Evropské unie Václav Klaus na svých stránkách opět tepe do osmadvacítky. Poukazuje na to, že skupinu vede Německo, a že vměšování se do jednotlivých státních politik probíhá zcela pravidelně a dlouhodobě.

Klaus zuří: Sudetští Němci jako oběti Čechů? Máme tu novou pravdu

Aktualizovali jsme 18.5.2016, 22:02, 18.05. 08:49

Praha – Za svou návštěvu na sudetoněmeckém sjezdu schytal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) kritiku od části politického spektra. Hlasitě se ozvali komunisté, kteří ho rovnou vyzvali, aby odstoupit. Své si teď přidal také exprezident Václav Klaus.

Podle Klause může za všechno Brusel. Poslanec se obul do exprezidenta

18.05. 13:49

Praha - Poslanec za ČSSD Antonín Seďa se zaměřil na osobu exprezidenta Václava Klause, který veřejně vystupuje proti Evropské unii. Podle poslance ale nelze vše vidět tak krátkozrace.

Klaus vzkazuje: Používejte rozum. Se Sověty při osvobozování Česka to bylo úplně jinak

Aktualizovali jsme 11.5.2016, 22:04, 11.05. 14:16

Praha – V souvislosti s výročím konce druhé světové války se opět naplno rozjela debata o tom, kdo vlastně naši zemi osvobodil a jakou roli hráli američtí a sovětští vojáci. Své si k tomu řekl také někdejší prezident Václav Klaus, který na svých stránkách připomněl známá fakta.

Klaus podpořil Konvičkovce a jejich novou strnu Alternativa pro Česko

11.05. 08:37

Praha – Lidé kolem Martina Konvičky a Bloku proti islámu si poté, co se nepohodli s Úsvitem, zakládají vlastní stranu. Prozatím vznikl přípravný výbor Alternativy pro Českou republiku (ApČ) a byla zveřejněna jména prvních podporovatelů. Tuto iniciativu teď podpořil také někdejší prezident Václav…

Evropské dotace jsou formou korupce a občané uvěřili v neuvěřitelné, hlásí Klaus

Aktualizovali jsme 6.5.2016, 18:56, 06.05. 09:16

Uherské Hradiště – Někdejší prezident Václav Klaus navštívil Uherské Hradiště, kde také promluvil na téma „Současná Evropa a národní zájmy ČR“, Ve své řeči, kterou zveřejnil na svých stránkách, poukazoval, že slovo národní zájmy je považováno za relikt minulosti, za koncept zastaralý a nepotřebný.

Klaus nevěří vlastním očím. Je neuvěřitelné, co se děje v Evropě...

05.05. 10:51

Praha – Exprezident a ekonom Václav Klaus se na svých stránkách zabývá děním posledních dní v zahraničí. Připomíná svou účast na kongresu německé strany Alternativa pro Německo (AfD) i prvomájový protest ve Vídni. Pustil se také do britského premiéra Davida Camerona a referenda o brexitu.

Klausova kritika migrační krize: Chybí dialog, mluví spolu lidé se stejným názorem

04.05. 17:13

Praha - V Česku chybí dialog o migraci. O tématu mezi sebou na svých setkáních diskutují jen členové skupin se stejným či podobným názorem. Na konferenci s názvem Evropa v imigrační krizi to dnes řekl bývalý prezident Václav Klaus. Ten dlouhodobě patří ke kritikům EU, staví se proti přijímání…

Nový Konvičkův plán se nelíbí Klausovi. Chce ukradnout nadějný název, píše

03.05. 10:57

Praha - Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička zakládá politický subjekt, aby mohl kandidovat ve volbách. Strana by se podle médií mohla jmenovat Alternativa pro Česko, to se ale nelíbí exprezidentu Václavu Klausovi.

Situace kolem rakouských voleb je obzvlášť pikantní, tvrdí Klaus

28.04. 10:04

Praha – V prvním kole rakouských prezidentských voleb poměrně jasně zástupce Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Norbert Hofer, který bývá často označován jako „pravicový populista“. Tento výsledek spolu s nedávným úspěchem německé strany Alternativa pro Německo (AfD) jsou podle někdejšího českého…

Merkelová s Obamou chtějí spojenou Evropu, rozzlobil se v rozhovoru Klaus

26.04. 08:44

Praha/Bern – Švýcarský server LaPravda.ch vyzpovídal někdejšího českého prezidenta Václava Klause. Řeč přišla na projekt Nadačního fondu Generace 21, který se týká přesídlení křesťanských uprchlíků, i výrazných postav jako je Angela Merkelová, Barack Obama nebo papež František.

reklama
Fotogalerie