Články k tématu: Klimatický summit v Paříži (2015)

Američané nesouhlasí s Trumpem. S odstoupením od klimatické dohody souhlasí jen každý třetí

21.06. 09:34

Washington - Americkou účast na pařížské klimatické dohodě, kterou podepsalo 195 zemí včetně Česka, vypověděl prezident Donald Trump na začátku tohoto měsíce. Jak ukázal průzkum veřejného mínění, s tímto rozhodnutím souhlasí jen necelá třetina občanů USA.

EU hodlá dál naplňovat klimatickou dohodu, navzdory rozhodnutí Donalda Trumpa

19.06. 16:40

Lucemburk - Ministři životního prostředí členských zemí EU dnes potvrdili, že budou dál naplňovat klimatickou dohodu z Paříže, od které odstoupila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Europoslanci kritizovali Trumpa: Páchá historickou chybu, rád by se vrátil do středověku

14.06. 14:26

Štrasburk - Evropští poslanci dnes zkritizovali amerického prezidenta Donalda Trumpa za odstoupení USA od pařížské klimatické dohody. Šéf Bílého domu prý "páchá obrovskou historickou chybu".

reklama

Jedná Trump správně, nebo jsou USA nedůvěryhodný partner? Z Česka přichází rozporuplné reakce

06.06. 10:33

Praha - Odstoupení Donalda Trumpa od Pařížské klimatické dohody z minulého týdne zčeřilo vody i v Česku. Někteří rozhodnutí amerického prezidenta přivítali, jiní ho spíše odsoudili. Podle předsedy ekologického spolku Děti Země šlo o očekávanou reakci, která však v dlouhodobém horizontu může…

Trump nenašel pochopení ani u Ruska a Číny. Velmoci slíbily, že se budou držet klimatické dohody

02.06. 13:07

Moskva - Rusko a Čína dnes uvedly, že neodstoupí od pařížské dohody o ochraně klimatu. Ta si za hlavní cíl klade prostřednictvím omezení emisí skleníkových plynů udržet zvyšování teploty výrazně pod dvěma stupni Celsia v porovnání s teplotou v předindustriálním období.

EU bude v klimatické dohodě pokračovat bez Trumpa. Společně to dokážeme. Jsme na správné straně historie, zní z Bruselu

02.06. 09:37

Brusel - Evropská unie hluboce lituje jednostranného rozhodnutí administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa odstoupit od pařížské klimatické dohody z roku 2015. V reakci na Trumpovo dnešní oznámení to uvedl eurokomisař pro opatření v oblasti klimatu a energetiky Miguel Arias Cañete. Svět…

Trump škodí světu, varuje Macron. Od klimatických změn odstoupit nelze, zní z Německa

02.06. 08:53

Paříž/Berlín - Spojené státy se obrátily zády k světu a jdou proti vlastním zájmům. V reakci na rozhodnutí Donalda Trumpa odstoupit od pařížské klimatické dohody to krátce před čtvrteční půlnocí prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron. Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa…

Smutný den pro naší planetu. Evropa kritizuje Trumpa za odstoupení od klimatické dohody

02.06. 08:48

Washington - Spojené státy odstoupí od pařížské dohody o klimatu, kterou v roce 2015 podepsalo 195 zemí. Dlouho očekávaný krok oznámil prezident Donald Trump, podle něhož si USA chtějí vyjednat nové podmínky dohody, jejíž současná podoba je k nim prý nespravedlivá. Rozhodnutí vyvolalo negativní…

Trump chce odstoupit od pařížské dohody z roku 2015

31.05. 16:32

WashingtonBrusel - Podle informací agentury Axios se prezident Spojených států Donald Trump rozhodl odstoupit od pařížské klimatické dohody z roku 2015. Pokud k tomu opravdu dojde, nezměnilo by to směr, kterým se lidstvo ubírá, reagoval dnes místopředseda Evropské komise pro energetickou unii Maroš…

Zruším klimatickou dohodu, řekl prý Trump svým důvěrníkům

28.05. 10:32

Washington - Americký prezident Donald Trump chce zrušit pařížskou dohodu o globálním snižování emisí skleníkových plynů, kterou loni odsouhlasila administrativa tehdejšího šéfa Bílého domu Baracka Obamy. Prý to řekl svým dvěrníkům.

Senát podpořil ratifikaci pařížské klimatické dohody, poslanci se ještě nedohodli

19.04. 22:36

Praha – Zatímco v Poslanecké sněmovně se debata o pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování, protahuje, Senát už ratifikaci dokumentu podpořil. Dohoda přitom nabyla platnosti už loni v listopadu.

Pařížská dohoda o globálním klimatu vstoupila v platnost

04.11. 12:48

Paříž - Dnes vstoupila v platnost nová globální dohoda o klimatu, která byla uzavřena loni v Paříži. Oteplování má být udrženo pod dvěma stupni Celsia, nejlépe do 1,5 stupně ve srovnání s předindustriálním obdobím.

Ministři zemí EU chtějí společné cíle v boji proti změně klimatu

12.07. 20:05

Bratislava - Na potřebě stanovit společné evropské cíle v boji proti změně klimatu a na rychlé ratifikaci dohody z klimatické konference v Paříži se shodli ministři životního prostředí členských států Evropské unie.

reklama
Fotogalerie