Články k tématu: Knížák, Milan

Stádo pitomců, petiční křiklouni! Milan Knižák si nebere servítky!

Aktualizovali jsme 31.5.2019, 22:21, 31.05. 09:20

Umělec a bývalý šéf Národní galerie Milan Knížák varuje, že u nás dochází k likvidaci schopných a adoraci podvodníků. Uvedl to v souvislosti s děním kolem odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD).

Knižák udeřil na Fialu a ODS: Pane předsedo, vaše slova jsou hloupá. Nic o tom nevíte

Aktualizovali jsme 2.5.2019, 22:10, 02.05. 16:35

Umělec a bývalý šéf Národní galerie (NG) Milan Knižák se pustil do ODS a především jejího předsedy Petra Fialy. Nelíbí se mu totiž, jak se politik vyjadřuje o odvolání šéfa NG Jiřího Fajta. Fiala by si podle něj měl nejprve zjistit fakta a až pak mluvit.

Knížák se naštval na Zemana: Nemá právo být prezidentem naši země, je jako senilní král

30.10. 16:51

Bývalý šéf Národní galerie a výtvarník Milan Knižák se tvrdě pustil nejen do prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše. Nelíbí se mu například to, jak hlava státu uděluje státní vyznamenaní. Naštvala ho ale ještě další věc.

reklama

Knížák v ráži: Morálně pokleslý Zeman, Babiš by se měl stydět. Je tragédie, že nám vládne

11.07. 11:02

Praha - Český výtvarník, hudebník a bývalý ředitelem Národní galerie v Praze Milan Knížák se tvrdě pustil do prezidenta Miloše Zemana i šéfa hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše.

Spor o Národní galerii: Knížák prohrál u Ústavního soudu, Fajtovi se musí omluvit

27.06. 12:34

Brno - Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost Milana Knížáka proti rozsudku Vrchního soudu v Praze. Bývalý ředitel Národní galerie (NG) se tak musí omluvit současnému řediteli této instituce Jiřímu Fajtovi.

Knížák se naštval na Zemana: Babiš je lhář a zloděj, nechápu, že ho podporujete!

16.02. 15:36

Praha – Velice ostrý otevřený dopis dostal Miloš Zeman. Jeho autorem je bývalý šéf Národní galerie Milan Knížák

Knížák: Babiš leze do správných zadků. Od listopadu 89 je pro zemi největším nebezpečím

04.02. 14:08

Praha - Bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák je přesvědčený, že profesor Jiří Drahoš byl jen špatně nastrčená loutka, která neměla proti Miloši Zemanovi vůbec žádnou šanci na úspěch.

Knížák bez servítek: Doufám, že se zbavíme parazitní vlády a pomateného prezidenta

Aktualizovali jsme 8.1.2018, 22:17, 08.01. 10:19

Praha - Český výtvarník, hudebník a bývalý ředitel Národní galerie v Praze Milan Knížák se netají tím, že se mu nelíbí současný prezident Miloš Zeman ani nový premiér Andrej Babiš. Také v přání k novému roku si nebral servítky.

NS odmítl dovolání Knížáka ve sporu s Fajtem

23.11. 17:12

Praha/Brno - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého ředitele Národní galerie (NG) Milana Knížáka. Potvrdil tak rozsudek, podle kterého se měl Knížák omluvit současnému řediteli Jiřímu Fajtovi. Důvodem je Knížákovo tvrzení, že Fajt v minulosti instituci zruinoval.

ČT podvádí a zakrývá některé věci. A Zeman? Ten musí na Hradě skončit, burcuje Knížák

Aktualizovali jsme 1.11.2017, 22:05, 01.11. 12:01

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se velmi nevybíravě pustil do hlavy státu. Miloše Zemana kritizuje za jeho řeč pro předávání letošních státních vyznamenání i za výběr těch, kteří ocenění získali.

Černý nechce platit odškodné Knížákovi, podal stížnost proti verdiktu soudu

18.04. 10:06

Brno - Výtvarník David Černý podal ústavní stížnost proti rozsudku, podle kterého má zaplatit bývalému řediteli Národní galerie Milanu Knížákovi 100.000 korun.

Zeman není hlupák, vulgarity nemá zapotřebí. Ty přináší Babiš, říká Knížák

07.04. 14:46

Praha – Současný ředitel Národní galerie v Praze Jiří Fajt není odborníkem. Aj Wej Wejova výstava s tématem uprchlíků páchne a je politickou agitkou. Ministr kultury Daniel Herman není představitelem české kultury. Milan Knížák se takto vyjádřil v rozhovoru pro DVTV.

Knížák se musí omluvit Fajtovi za slova o zruinování galerie

Aktualizovali jsme 20.12.2016, 17:35, 20.12. 15:45

Praha - Pražský vrchní soud dnes rozhodl, že se bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák se musí omluvit svému nástupci Jiřímu Fajtovi za tvrzení, že Fajt instituci v minulosti zruinoval. Rozhodnutí je pravomocné.

Týdny občanského neklidu? Bartoška, Dyk a další založili petiční výbor

07.11. 09:29

Praha – Čeští umělci v den oslav vzniku samostatného československého státu založili Petiční výbor na obranu demokracie. Jeho členem může být podle jeho zakladatelů každý, kdo má pocit, že je demokracie v ohrožení. Ne všichni ale toto hnutí podporují.

Spor Knížáka s Černým je už potřetí u Nejvyššího soudu. Kolik stojí sprostá urážka?

12.07. 10:04

Brno - Nejvyšší soud (NS) bude už potřetí řešit letitý spor o ochranu osobnosti mezi výtvarníkem Davidem Černým a bývalým ředitelem Národní galerie Milanem Knížákem.

reklama
Fotogalerie