Články k tématu: Kocáb, Michael

„Touží po moci, až jim tečou sliny z pusy.“ Kocáb se tvrdě opřel do politiků, nešetřil ani Putina

11.05. 10:45

Známý hudebník, občanský aktivista a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny, Michael Kocáb, se v rozhovoru pro Český rozhlas pojmenoval některé politické problémy, které jej trápí. Na čelním místě je dle mocenský vliv Ruska v ČR, které zde vytváří svou pátou kolonu. Samotné Rusko…

Brutální Zemanův faul? Měl by okamžitě rezignovat, požadují osobnosti v petici

Aktualizovali jsme 27.10.2018, 22:24, 25.10. 21:37

Slova prezidenta Miloše Zemana o novinářích vyvolal velký rozruch. Zeman ve středu ve sněmovně citoval vtip o novinářích týkající se vraždy novináře Džamála Chášukdžího. Část politiků jej veřejně odsoudila, známé osobnosti navíc prezidenta vyzvali k okamžité rezignaci.

Ostrá debata v ČT: V Německu nemohou ženy nosit krátké sukně? Většího blba jsem neviděl

Aktualizovali jsme 14.9.2018, 12:56, 13.09. 22:03

Praha - V úvodní reportáži zaznělo, že kriminalita klesá, ekonomika roste a přesto to řada jednotlivců ve Švédsku zřejmě nijak nepociťuje. I proto ve víkendových volbách posílili krajně pravicoví Švédští demokraté. O výsledku voleb i o situaci v Evropě diskutovali místopředseda lidovců Jan Bartošek…

reklama

Smutek i radost. Jak hodnotí výsledky voleb celebrity?

27.01. 22:29

Praha - Muzikant a bývalý politik Michael Kocáb je zklamaný a smutný z toho, že prezidenta Miloše Zemana neporazil jeho vyzyvatel Jiří Drahoš. Řekl to ČTK. Ocenil ale úroveň kampaně, která byla podle něj kultivovaná a do společnosti se dostala důležitá témata.

Konec pobytu Sovětů v Česku? Na jejich odchod dohlížel Kocáb

21.06. 16:56

Sovětská armáda u nás "dočasně pobývala" 23 let. 21. června před 26 lety opustil poslední železniční transport se sovětskými vojáky a jejich technikou území tehdejší Federativní republiky. O sedm dní později opustil území našeho soustátí i poslední příslušník sovětské armády.

Kocáb se pustil do ČSSD i hnutí ANO. Mluví o fantasmagorickém oligarchismu

09.03. 15:41

Praha - Hudebník a mluvčí iniciativy Kroměřížská výzva Michael Kocáb dnes podpořil TOP 09. Naopak kritizoval hnutí ANO, které podle něj hrozí oligarchizací politiky. Nelíbí se mu ani úvahy ČSSD o možné spolupráci s KSČM.

Kiska udělil vyznamenání Kocábovi. Poslanec se bouří a nešetří kritikou

12.01. 16:50

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska udělil v pondělí vysoká státní vyznamenání 20 osobnostem, včetně režiséra Juraje Herze či hudebníka Michaela Kocába. Poslanec krajně pravicové slovenské strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Stanislav Mizík na to reagoval ostrým prohlášením.

Jiří Vyvadil se do toho opřel: Kocábovy magoroviny, Štětina, Dienstbier, Janda a další...

Aktualizovali jsme 6.9.2016, 21:59, 06.09. 15:16

Praha - Iniciativa Kroměřížská výzva, za kterou stojí exministr Michael Kocáb, představí příští rok v červnu kandidáta, kterého bude podporovat v prezidentské volbě. Bývalý soudce a advokát Jiří Vyvadil ale nad iniciativou nechápavě kroutí hlavou a ostře se pouští nejen do jejích členů.

Ideální kandidát na prezidenta podle Kroměřížské výzvy? Kocáb zřejmě našel svého muže

02.09. 09:56

Praha – V květnu byla veřejnosti představena takzvaná Kroměřížský výzva vytvořená iniciativou Peloton. Ta si podle svých slov klade za cíl podpořit demokratické kandidáty v příští prezidentské volbě. A první takový kandidát byl možná právě nalezen.

Kocáb si jasně vyjádřil k ruskému vlivu u nás, i brexitu: Bojím se Moskvy

27.06. 16:30

Praha - Hudebník a zpěvák Michael Kocáb se obává ruského vlivu u nás. Situaci prý ani nepomáhá prezident Miloš Zeman, který nás táhne k východu.

Zeman vůbec není morální autoritou, tvrdí Michael Kocáb

26.05. 15:28

Praha - Hudebník a politik Michael Kocáb tvrdí, že prezident České republiky by měl být morální autoritou, měl by být slušný, zdvořilý, což jsou hodnoty, které prý Miloš Zeman nenaplňuje.

Kocáb se pořádně pustil do Zemana. Chce republiku vrátit před rok 1989, tvrdí

25.04. 08:42

Praha - Muzikant a exministr pro lidská práva Michael Kocáb se neváhal pustit do prezidenta Miloše Zemana. Tvrdí, že chce vrátit Českou republiku před rok 1989.

Kocáb rozzlobeně: Policie stranila čínským agresorům

Aktualizovali jsme 22.4.2016, 20:46, 22.04. 17:31

Praha - Návštěva čínského prezidenta v Česku má soudní dohru. Několik osobností podalo kvůli jejímu průběhu žalobu na stát, porušovala prý ústavní a lidská práva a akademické svobody.

reklama
Fotogalerie