Články k tématu: Kolář, Petr (bývalý diplomat)

Ceny Rudolfa Medka: Laureáty diplomat Kolář a historik Vaculík

16.05. 17:51

Praha - Cenu Rudolfa Medka dnes převzali historik Jaroslav Vaculík a diplomat Petr Kolář. Cenu udílí Slovanská knihovna Národní knihovny ČR a spolek Ruská tradice. Uděluje se za badatelskou, novinářskou či jinou činnost zaměřenou na česko-ruské vztahy a jejich proměny ve 20. století nebo na podporu…

I my jsme putinovským Ruskem vnímány jako hlavní nepřítel, varuje bývalý velvyslanec v Moskvě

03.02. 15:46

Praha - Nová doktrína USA, s níž přichází prezident Donald Trump, má být v porovnání s érou jeho předchůdce Baracka Obamy podstatně tvrdší vůči Rusku. Bývalý český velvyslanec v USA a v Rusku Petr Kolář k tomu dnes poznamenal, že tato strategie zcela odráží současnou realitu.

Tvrdá kritika Zemana: Trpí sérií duševních i tělesných poruch. Senát by mu měl ukázat jeho místo

06.11. 10:46

Praha - Pražský starosta a politik TOP 09 Ondřej Kolář se pustil do prezidenta Miloše Zemana za jeho slova o tvořivém využívání české ústavy. Syn známého diplomata Petra Koláře poukazuje, že by měl zasáhnout Senát.

reklama

Povede EU dvojice Macron-Schulz? Měli bychom se držet stanou od evropského jádra, varuje Zahradil

25.04. 11:53

Praha - V prvním kole francouzské prezidentské volby byli poraženi zástupci tradičních stran a o Elysejský palác se poperou šéfka Národní fronty Marine Le Penová a centrista Emmanuel Macron. Čeští politici výsledky spíše vítají, přesto se ozývají také některá varování.

Zemanovi odpadl jeden ze soupeřů. exdiplomat Petr Kolář na prezidenta kandidovat nebude

24.03. 11:07

Praha – Z boje o post prezidenta vypadlo jedno zvučené jméno. bývalý velvyslanec v USA či Rusku Petr Kolář oficiálně oznámil, že na Hrad kandidovat nebude. Jeho rozhodnutí potvrdila iniciativa Kroměřížská výzva.

Diplomaté zpochybňují setkání Zemana a Trumpa. Své si řekl i Ladislav Špaček

Aktualizovali jsme 22.3.2017, 22:22, 22.03. 20:57

Praha – Čeští diplomaté zpochybňují návštěvu prezidenta Miloše Zemana v USA. Dojít by k ní mělo na konci dubna. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček oznámil pravděpodobný termín Zemanovy cesty do USA v prosinci. Uvedl tehdy, že prezident USA Donald Trump pozval českého prezidenta Miloše Zemana k návštěvě…

Exdiplomat Kolář skončil v čele Iniciativy pro evropské hodnoty

07.09. 11:12

Praha - Bývalý diplomat Petr Kolář rezignuje na funkci předsedy dozorčí rady Iniciativy pro evropské hodnoty. Jako důvod uvedl, že nechce, aby úvahy o jeho možné prezidentské kandidatuře negativně ovlivnily činnost občanské iniciativy.

reklama
Fotogalerie