Články k tématu: kondomy

Netradiční využití pánské ochrany? Na Kubě latexové výrobky využívají k řadě věcí

08.09. 12:05

Havana - Kubánci je používají při rybaření, kvašení vína, pro opravu děr nebo svázání vlasů - latexové kondomy se staly základním víceúčelovým nástrojem na komunistickém ostrově, kde nedostatek základního zboží donutil místní obyvatele stát se mistry ve vynalézání, píše agentura Reuters.

Vtípek, který se nepovedl? Kampaň minsterstva na kondomy vyvolala kontroverze

09.08. 17:12

Paříž - Nová kampaň francouzského ministerstva zdravotnictví, která mladé lidi nabádá k používání prezervativů, se setkala s lavinou kritiky. Prý je příliš moralizující. Jistý uživatel sociálních sítích má za to, že kampaň vzbuzuje v lidech pocity viny.

Američané nevědí, jak používat ochranu? Vzkaz o kondomech vyvolal poprask

03.08. 09:04

Washington - Ač je to k nevíře, někteří lidé stále nevědí, jak správně používat kondom. Americké Středisko pro kontrolu nemocí a prevenci (CDC) na svém twitterovém účtu varovalo obyvatelstvo, že prezervativy nejsou určeny k opakovanému použití.

reklama

Nemravná historie: Jak se otěhotnění bránili lidé v době před objevem kondomů?

Aktualizovali jsme 17.1.2018, 22:25, 17.01. 08:55

Od pradávna ženy používaly prostředky, kterými se chránily před nechtěným otěhotněním. Zatímco dnes jsou antikoncepční prostředky poměrně spolehlivé, v minulosti se na ně moc spoléhat nedalo. Některé metody zabraňující početí byly velmi podivné, jiné zase nebezpečné.

Zeman vypadá jako zombie, rozjeli se výrobci pánské ochrany

13.01. 12:02

Praha – Do prezidentské volby zasahují kromě známých osobností třeba také firmy a známé značky. Jednou z nich je značka pánské ochrany Primeros, Která nachystala na pátek a sobotu, tedy dny, kdy si Češi volí prezidenta, speciální akci nazvanou „Hromadné rozdávání pánské ochrany voličům Miloše Zemana

Historie kondomu: První se objevil ve 14. století

Aktualizovali jsme 29.4.2017, 11:12, 28.04. 21:57

MAGAZÍN - Muži jen velmi neradi používají kondom. Podle některých jim totiž ubírá potěšení a snižuje pohodlí při sexu. Jeho historie přitom sahá až do 14. století, kdy sice tehdy nebyl tak dokonalý jako dnes, přesto měl něco do sebe. Dokázal totiž zabránit sexuálně přenosným chorobám.

V Polsku potichu přibývá lékáren bez antikoncepce, kvůli víře lékárníci nenabízí ani kondomy

04.04. 09:33

Varšava - V katolickém Polsku roste počet lékáren, které neprodávají antikoncepci. Upozornil na to opoziční list Gazeta Wyborcza. Zatímco ve městech můžete jít ke konkurenci, která se například kondomy nezdráhá nabízet, lidé na venkově mají smůlu.

Papež František se pře s maltézskými rytíři, zřejmě kvůli kondomům pro rozvojové země

24.12. 13:52

Řím - Vedení Řádu maltézských rytířů odvolalo svého velkokancléře Albrechta von Boeselagera zřejmě kvůli rozdávání prezervativů v rozvojových zemích. Do neobvyklého sporu se vložil i papež František. O kauze informuje agentura AP.

Vyšlete do vesmíru kondomy. Bojíme se sexu s ufony, prosí lidé NASA

Aktualizovali jsme 30.9.2016, 16:27, 30.09. 08:06

Stockholm - Bojíte se, že přiletí mimozemšťané a budou vás chtít znásilnit? Pak vás možná bude zajímat petice švédské firmy, která se snaží donutit NASA, aby vyslala do vesmíru kondomy, takže bude sex s mimozemšťany bezpečnější.

Místo kondomu použili sáček, oba skončili v nemocnici

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 12:35, 15.09. 08:17

Hanoj - Nezkušená studentka se rozhodla pro sex s ještě méně zkušeným spolužákem. Použili ale neobvyklou ochranu a jejich soulož skončila katastrofou. Oba museli na pohotovost.

Češi užívají kondomy o dost méně než ostatní Evropané

24.05. 01:35

Praha - Češi jsou oproti ostatním národům v Evropě co do užívání kondomů pozadu. V České republice se pánská ochrana používá pouze ze 14 %, evropským standardem je přitom 27 %, což je téměř dvojnásobek. Vyplývá to z průzkumu agentury Millward Brown. Češi rádi experimentují a zkoušejí různé druhy…

Ochrana na olympiádě v Riu: Australané budu mít speciální kondomy, které je ochrání před virem zika

Aktualizovali jsme 16.5.2016, 15:23, 16.05. 13:05

Sydney - Australští sportovci přijedou na olympiádu do Ria de Janeira vybaveni super-odolnými kondomy. Důvodem je ochrana před virem zika.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie