Články k tématu: Kongres USA

Sessions prý nelhal Kongresu ohledně styků s Ruskem

14.11. 20:38

Washington - Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions se ohradil proti obvinění, že lhal členům Kongresu o komunikaci spolupracovníků prezidenta Donalda Trumpa s Ruskem.

Už i Kongresem USA otřásá sexuální skandál, členky si stěžují na nevhodné chování

03.11. 13:47

Washington - Vlna obvinění ze sexuálního obtěžování už dorazila také do Washingtonu. O nevhodném chování promluvily také tři bývalé a jedna současná členka Kongresu Spojených států. Jejich svědectví přinesla agentura AP.

Tillerson váhal o nových sankcích proti Rusku, Kongres dostal detaily se zpožděním

27.10. 12:31

Washington - Americké ministerstvo zahraničí po delším váhání předalo Kongresu seznam ruských činitelů a organizací zařazených nově na sankční seznam USA. Zpoždění bylo prý způsobeno potřebou zjistit, do jaké míry může embargo poškodit americké spojence, kteří s Ruskem spolupracují zejména v…

reklama

Trump odvolá jadernou dohodu s Íránem, sankce ale neobnoví, tvrdí server Politico

04.10. 17:32

Washington - Server Politico dnes napsal, že tým bezpečnostních poradců Bílého domu doporučil prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby odvolal podporu jaderné smlouvě s Íránem. Zároveň ale nemá obnovit sankce.

Porošenko se pochlubil: Senát USA schválil dodávku smrtících zbraní pro Ukrajinu

Aktualizovali jsme 19.9.2017, 22:13, 19.09. 12:52

New York - Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil, že Senát USA schválil návrh zákona o americkém obranném rozpočtu na příští rok, který předpokládá poskytnutí 500 milionů dolarů (téměř 11 miliard Kč) a zbraní na podporu bezpečnosti a obrany Ukrajiny.

Americký Kongres žádá Trumpa, aby odsoudil Ku-Klux Klan a další bělošské extremisty

13.09. 09:16

Washington - Kongres USA vyzval prezidenta Donalda Trumpa, aby veřejně odsoudil neonacisty a další skupiny hlásající rasovou nenávist. Text deklarace v pondělí schválil Senát, v úterý se k němu přidala i Sněmovna reprezentantů.

Kongres USA by měl pomoci dětským přistěhovalcům, žádá OSN

11.09. 12:48

New York - Vysoký komisař OSN pro lidská práva dnes vyzval americký Kongres, aby pomohl statisícům lidí, kterým kvůli zrušení programu DACA hrozí v příštím roce vyhoštění ze Spojených států.

Kongres projedná zakázku vrtulníků Yankee pro Čechy

07.09. 18:11

Praha - Americký Kongres by se měl během října zabývat prodejem amerických vrtulníků UH-1Y od firmy Bell české armádě. Jeho souhlas s prodejem vrtulníků zvaných Yankee je nezbytným krokem, který vláda USA potřebuje pro podání konečné nabídky. Do Česka by měla doputovat během října.

Preventivní úder proti KLDR? Měli bychom to Trumpovi zakázat zákonem, zní z USA

11.08. 20:33

Washington – Americký demokratický kongresman žádá přerušení parlamentních prázdnin a svolání zvláštní schůze Sněmovny reprezentantů. Ta by měla zabránit možnému preventivnímu úderu USA proti Severní Koreji. Pokud se o klid nepostará prezident, měl by to udělat Kongres, soudí kongresman.

Americký prezident útočí na republikánského kolegu, prý ho velmi zklamal

11.08. 11:18

Washington - Americký prezident Donald Trump dal najevo, že by v čele republikánské většiny v Senátu rád viděl někoho jiného než Mitche McConnella. 

Nerozumíte politikům? Vědci unikátní studií konečně zjistili proč

05.08. 12:57

Podle nové studie je současná politická mluva (diskurz) je natolik zašmodrchaná, že zní jako kdyby mluvily dva různé lidé. Psychologové z Pensylvánská státní univerzity řeč Donalda Trumpa a Hilary Clintonové během prezidentských voleb v roce 2016. I když oba mluvily anglicky, jejich skutečná mluva…

Trump kritizuje Kongres kvůli sankcím a Obamacare

03.08. 16:47

Washington - Prezident USA Donald Trump dnes pokračoval v kritice nového balíku protiruských sankcí. Senátu i Sněmovně reprezentantů spílal také kvůli reformě Obamacare, který byla klíčovým bodem jeho kampaně, ale zatím se ji nepodařilo prosadit.

Američtí senátoři chystají zákon k ochraně vyšetřovatele Muellera před Trumpem

03.08. 09:03

Washington - Dva američtí senátoři připravují zákon, který by měl sloužit k ochraně pozice zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera zabývajícího se takzvanou ruskou kauzou prezidenta Donalda Trumpa.

Kauza ruských vztahů: Trumpův zeť i šéf kampaně dnes podstoupili neveřejná slyšení

25.07. 22:10

Washington - Zeť prezidenta Donalda Trumpa a jeho poradce Jared Kushner i šéf Trumpovy předvolební kampaně Paul Manafort dnes absolvovali neveřejné slyšení před výbory pro tajné služby amerického Kongresu.

Trumpův zeť bude příští týden vypovídat o Rusech

22.07. 14:37

Washington - Zeť a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner bude o ruské roli během loňských prezidentských voleb vypovídat v Kongresu nejen v pondělí, ale také v úterý.

Trump si vynutil hlasování o Obamacare, zrušit se ji ale asi nepodaří

19.07. 14:47

Washington - Senát amerického Kongresu bude hlasovat o reformě Obamacare počátkem příštího týdne. Předpokládá se ale, že zákon neprojde. Jsou proti němu demokraté, ale i liberálnější křídlo republikánů.

Republikánští senátoři se postavili proti reformě Obamacare

18.07. 09:34

Washington - Proti reformě Obamacare se postavili již čtyři republikánští senátoři. Tím je zákon, jehož prosazení bylo jedním z klíčových volebních slibů amerického prezidenta Donalda Trumpa, de facto pohřben. Republikáni mají v Senátu 52 křesel, pro schválení zákona je potřeba alespoň 50 hlasů.

Comeyho čeká výbušná vypověď před Kongresem, Trump mu popřál štěstí

07.06. 07:51

Washington - Někdejšího ředitele Federálního vyšetřovacího úřadu (FBI) Jamese Comeyho ve čtvrtek čeká výpověď před Kongresem. Mluvit by měl o kauze možných ruských zásahů do loňských amerických voleb. Prezident Spojených států Donald Trump mu dnes popřál štěstí.

Trumpův spolupracovník Cohen odmítl vypovídat před Kongresem

30.05. 21:46

Washington - Michael Cohen, důvěrník a osobní právní zástupce amerického prezidenta Donalda Trumpa, odmítl vypovídat před Kongresem o svých vazbách na Rusko.  V lednu média uvedla, že Cohen se loni v srpnu tajně sešel v Praze se zástupci Kremlu, aby s nimi navázal kontakt. Cohen to odmítl a…

Miliardeář blízký Putinovi chtěl svědčit v "ruské kauze" výměnou za imunitu, Kongres USA to odmítl

27.05. 12:29

Washington - Ruský miliardář Oleg Děripaska žádal od výborů amerického Kongresu, které vyšetřují údajné ruské ovlivňování amerických prezidentských voleb, úplnou imunitu jako podmínku, za které by byl ochoten spolupracovat.

Americká sněmovna schválila zrušení Obamacare a sankce proti KLDR

04.05. 21:35

Washington - Sněmovna reprezentantů amerického Kongresu dnes po tvrdých bojích a houževnatém lobování těsným poměrem hlasů schválila novou reformu systému zdravotního pojištění.

Trumpovi se nelíbí těsná většina republikánů v Senátu, chtěl by změnit způsob hlasování

02.05. 22:03

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru uvedl, že republikánští senátoři by měli v horní kongresové komoře buď změnit pravidla hlasování, nebo by si v parlamentních volbách plánovaných na příští rok měli zajistit podporu dostatečnou pro pohodlné vládnutí.

Vyjednavači Kongresu se dohodli na financování americké vlády

01.05. 11:20

Washington - Vyjednavačům dvou stran amerického Kongresu se podařilo uzavřít dohodu o financování federální vlády do konce aktuálního rozpočtového období, tedy do konce září. Informoval o tom dnes deník The Washington Post.

Bílý dům navrhuje výěměnu Obamacare za hraniční zeď

22.04. 13:08

Washington - Bílý dům navrhl demokratickým poslancům Kongresu výměnný obchod. Na jedné straně by umožnil financování systému zdravotního pojištění Obamacare, na druhé straně zajistil financování stavby ochranné zdi na hranici s Mexikem.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací