Články k tématu: Kongres USA

Trumpův exporadce Bannon nemusí před velkou porotu, uzavřel s Muellerem dohodu

17.01. 19:04

Washington – Bývalý hlavní stratég amerického prezidenta Donalda Trumpa Stephen Bannon uzavřel dohodu se zvláštním vyšetřovatelem Robertem Muellerem. Znamená to, že se vyhne předvolání před velkou porotu.

Trumpův exporadce Bannon při slyšení v Kongresu odmítl vypovídat

17.01. 12:41

Washington - Bývalý hlavní strategický poradce Bílého domu Steve Bannon odmítl při slyšení v Kongresu odpovědět na jakékoli otázky ohledně svého působení v aparátu prezidenta Donalda Trumpa. Poslance výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb zajímaly události z období těsně…

V americkém senátu to bude vřít. Republikáni pomalu ztrácí většinu

04.01. 09:54

Washington - Republikáni v Senátu USA mají od středy těsnou většinu, drží nově jen 51 hlasů. Dosud měli 52 hlasů, ale uvolněný republikánský mandát za stát Alabamu získal v prosincových doplňovacích volbách demokrat Doug Jones.

reklama

Další americký kongresman musí rezignovat, choval se nevhodně k ženám

08.12. 09:40

Washington - Další americký politik rezignuje kvůli obvinění z nepatřičného chování k ženám. Republikánského kongresmana Trenta Frankse vyšetřuje etický výbor Sněmovny reprezentantů. Přišli stížnosti dvou bývalých asistentek.

Nejstarší člen amerického Kongresu kvůli sexuálnímu obtěžování skončil

05.12. 21:41

Washington - Veterán amerického Kongresu John Conyers v reakci na opakované stížnosti ze sexuálního obtěžování dnes s okamžitou platností složil mandát.

RT nesmí do Kongresu USA. Moskva zuří

30.11. 18:37

Washington/Moskva - Ruská média zařazená v USA na seznam "zahraničních agentů" nebudou mít napříště vstup do amerického Kongresu. Moskva už rozhořčeně varovala před analogickou odvetou.

Sessions prý nelhal Kongresu ohledně styků s Ruskem

14.11. 20:38

Washington - Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions se ohradil proti obvinění, že lhal členům Kongresu o komunikaci spolupracovníků prezidenta Donalda Trumpa s Ruskem.

Už i Kongresem USA otřásá sexuální skandál, členky si stěžují na nevhodné chování

03.11. 13:47

Washington - Vlna obvinění ze sexuálního obtěžování už dorazila také do Washingtonu. O nevhodném chování promluvily také tři bývalé a jedna současná členka Kongresu Spojených států. Jejich svědectví přinesla agentura AP.

Tillerson váhal o nových sankcích proti Rusku, Kongres dostal detaily se zpožděním

27.10. 12:31

Washington - Americké ministerstvo zahraničí po delším váhání předalo Kongresu seznam ruských činitelů a organizací zařazených nově na sankční seznam USA. Zpoždění bylo prý způsobeno potřebou zjistit, do jaké míry může embargo poškodit americké spojence, kteří s Ruskem spolupracují zejména v…

Trump odvolá jadernou dohodu s Íránem, sankce ale neobnoví, tvrdí server Politico

04.10. 17:32

Washington - Server Politico dnes napsal, že tým bezpečnostních poradců Bílého domu doporučil prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby odvolal podporu jaderné smlouvě s Íránem. Zároveň ale nemá obnovit sankce.

Porošenko se pochlubil: Senát USA schválil dodávku smrtících zbraní pro Ukrajinu

Aktualizovali jsme 19.9.2017, 22:13, 19.09. 12:52

New York - Ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil, že Senát USA schválil návrh zákona o americkém obranném rozpočtu na příští rok, který předpokládá poskytnutí 500 milionů dolarů (téměř 11 miliard Kč) a zbraní na podporu bezpečnosti a obrany Ukrajiny.

Americký Kongres žádá Trumpa, aby odsoudil Ku-Klux Klan a další bělošské extremisty

13.09. 09:16

Washington - Kongres USA vyzval prezidenta Donalda Trumpa, aby veřejně odsoudil neonacisty a další skupiny hlásající rasovou nenávist. Text deklarace v pondělí schválil Senát, v úterý se k němu přidala i Sněmovna reprezentantů.

Kongres USA by měl pomoci dětským přistěhovalcům, žádá OSN

11.09. 12:48

New York - Vysoký komisař OSN pro lidská práva dnes vyzval americký Kongres, aby pomohl statisícům lidí, kterým kvůli zrušení programu DACA hrozí v příštím roce vyhoštění ze Spojených států.

Kongres projedná zakázku vrtulníků Yankee pro Čechy

07.09. 18:11

Praha - Americký Kongres by se měl během října zabývat prodejem amerických vrtulníků UH-1Y od firmy Bell české armádě. Jeho souhlas s prodejem vrtulníků zvaných Yankee je nezbytným krokem, který vláda USA potřebuje pro podání konečné nabídky. Do Česka by měla doputovat během října.

Preventivní úder proti KLDR? Měli bychom to Trumpovi zakázat zákonem, zní z USA

11.08. 20:33

Washington – Americký demokratický kongresman žádá přerušení parlamentních prázdnin a svolání zvláštní schůze Sněmovny reprezentantů. Ta by měla zabránit možnému preventivnímu úderu USA proti Severní Koreji. Pokud se o klid nepostará prezident, měl by to udělat Kongres, soudí kongresman.

Americký prezident útočí na republikánského kolegu, prý ho velmi zklamal

11.08. 11:18

Washington - Americký prezident Donald Trump dal najevo, že by v čele republikánské většiny v Senátu rád viděl někoho jiného než Mitche McConnella. 

Nerozumíte politikům? Vědci unikátní studií konečně zjistili proč

05.08. 12:57

Podle nové studie je současná politická mluva (diskurz) je natolik zašmodrchaná, že zní jako kdyby mluvily dva různé lidé. Psychologové z Pensylvánská státní univerzity řeč Donalda Trumpa a Hilary Clintonové během prezidentských voleb v roce 2016. I když oba mluvily anglicky, jejich skutečná mluva…

Trump kritizuje Kongres kvůli sankcím a Obamacare

03.08. 16:47

Washington - Prezident USA Donald Trump dnes pokračoval v kritice nového balíku protiruských sankcí. Senátu i Sněmovně reprezentantů spílal také kvůli reformě Obamacare, který byla klíčovým bodem jeho kampaně, ale zatím se ji nepodařilo prosadit.

Američtí senátoři chystají zákon k ochraně vyšetřovatele Muellera před Trumpem

03.08. 09:03

Washington - Dva američtí senátoři připravují zákon, který by měl sloužit k ochraně pozice zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera zabývajícího se takzvanou ruskou kauzou prezidenta Donalda Trumpa.

Kauza ruských vztahů: Trumpův zeť i šéf kampaně dnes podstoupili neveřejná slyšení

25.07. 22:10

Washington - Zeť prezidenta Donalda Trumpa a jeho poradce Jared Kushner i šéf Trumpovy předvolební kampaně Paul Manafort dnes absolvovali neveřejné slyšení před výbory pro tajné služby amerického Kongresu.

Trumpův zeť bude příští týden vypovídat o Rusech

22.07. 14:37

Washington - Zeť a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner bude o ruské roli během loňských prezidentských voleb vypovídat v Kongresu nejen v pondělí, ale také v úterý.

Trump si vynutil hlasování o Obamacare, zrušit se ji ale asi nepodaří

19.07. 14:47

Washington - Senát amerického Kongresu bude hlasovat o reformě Obamacare počátkem příštího týdne. Předpokládá se ale, že zákon neprojde. Jsou proti němu demokraté, ale i liberálnější křídlo republikánů.

Republikánští senátoři se postavili proti reformě Obamacare

18.07. 09:34

Washington - Proti reformě Obamacare se postavili již čtyři republikánští senátoři. Tím je zákon, jehož prosazení bylo jedním z klíčových volebních slibů amerického prezidenta Donalda Trumpa, de facto pohřben. Republikáni mají v Senátu 52 křesel, pro schválení zákona je potřeba alespoň 50 hlasů.

Comeyho čeká výbušná vypověď před Kongresem, Trump mu popřál štěstí

07.06. 07:51

Washington - Někdejšího ředitele Federálního vyšetřovacího úřadu (FBI) Jamese Comeyho ve čtvrtek čeká výpověď před Kongresem. Mluvit by měl o kauze možných ruských zásahů do loňských amerických voleb. Prezident Spojených států Donald Trump mu dnes popřál štěstí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací