Články k tématu: Kongres USA

Nečekaná chvála pro Trumpa? V Kongresu se prezentoval jako hlava státu, píší média

01.03. 09:18

Washington - Agentura AP už analyzuje první projev amerického prezidenta Donalda Trumpa před oběma komorami Kongresu. Poprvé se představil jako skutečná hlava státu, otázkou ale je, zda mu tato role nevydrží jen do prvního vzkazu na twitteru. Se svými komentáři přišla i další média, například CNN…

USA nestojí o válku, chtějí harmonii a stabilitu, vysvětloval Trump v Kongresu. Pak přidal slova o IS a NATO

01.03. 08:35

Washington - Americký prezident Donald Trump ve svém prvním projevu k oběma komorám Kongresu zdůraznil, že USA nestojí o válku a konflikty, ale o harmonii a stabilitu. Věnoval se též NATO a Islámskému státu (IS).

Donald Trump poprvé řečnil v Kongresu: Kupujte americké věci a najímejte Američany

01.03. 08:04

Washington - Americký prezident Donald Trump se ve svém prvním projevu k oběma komorám Kongresu věnoval vnitropolitickým otázkám, ale i zahraniční politice. Slíbil daňovou reformu, odvolání Obamacare či stavbu zdi na jižní hranici s Mexikem.

reklama

Trump předstoupí před Kongresem se svým projevem, Rusko jej bude pečlivě sledovat

28.02. 13:05

Moskva - Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov dnes řekl, že Moskva bude analyzovat signály obsažené v dnešním projevu prezidenta USA Donalda Trumpa v americkém Kongresu.

Americký kongres může šetřit kontakty Trumpova týmu s Ruskem

15.02. 22:39

Washington - Pokud štáb nového amerického prezidenta Donalda Trumpa během předvolební kampaně udržoval nevhodné vztahy s ruskými představiteli, měl by Kongres ustavit společnou vyšetřovací komisi republikánských a demokratických zákonodárců.

Demokraté komplikují projednávání Trumpových návrhů na ministry

01.02. 20:39

Washington – I dnes se američtí demokraté vzpírali a bojkotovali další z plánovaných hlasování na úrovni výborů. Tentokrát o šéfovi Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA). 

Demokratičtí senátoři se pokusili zablokovat Trumpův protiimigrační příkaz

31.01. 08:12

Washington - Demokratičtí senátoři se v pondělí pokoušeli prosadit zákon, který by zrušil protiimigrační exekutivní příkaz prezidenta Donalda Trumpa. Neuspěli, republikáni hlasování zablokovali.

Demokraté zdrželi v Senátu schválení Pompea jako šéfa CIA

21.01. 10:12

Washington - Schválení Mikea Pompea do funkce ředitele CIA se pozdrží. Tři demokratičtí senátoři totiž vznesli námitky proti příliš rychlému potvrzování kandidátů nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Další hlasování bude až v pondělí.

USA hrozí bankrot? Trump chce okamžitě nahradit Obamacare

Aktualizovali jsme 7.1.2017, 22:56, 07.01. 18:19

Washington - Obamacare, tedy zdravotní reforma dosluhujícího prezidenta USA Baracky Obamy, bude urušena v okamžiku, kdy budou mít republikáni připravenou náhradu systému zdravotního pojištění. Argumentem proti reformě je její nákladnost. Na druhou stranu se dostali k bezplatné péči chudí Američané.

Kongres potvrdil Trumpovo vítězství ve volbách

06.01. 21:30

Washington - Americký Kongres dnes oficiálně potvrdil vítězství Donalda Trumpa v listopadových prezidentských volbách.

Republikáni chtějí zrušit Obamacare, dnes představili příslušnou rezoluci

03.01. 21:01

Washington – Hned první den nového funkčního období se Kongres USA činí. Republikáni učinili první krok v záměru odvolat zdravotní reformu dosluhujícího demokratického prezidenta Baracka Obamy. Jsou si ale vědomi, že celý proces může trvat měsíce a příprava náhrady zdravotního pojištění pak roky.

Americkému Kongresu začalo nové funkční období

03.01. 20:24

Washington – Dnešním dnem začíná nové funkční období amerického Kongresu, který vzešel z loňských listopadových voleb. I v novém složení zůstává pod kontrolou republikánů, kteří toho chtějí využít a odvolat některé zákony prosazené administrativou dosluhujícího demokratického prezidenta Baracka…

Američtí republikáni odhlasovali oslabení výboru pro etiku

03.01. 10:30

Washington - Republikánští poslanci v pondělí hlasovali pro oslabení úřadu pro etiku v Kongresu, který od roku 2008 vyšetřuje obvinění zákonodárců z nevhodného chování. Podle demokratů jde o likvidaci jediného orgánu, který má dozor nad kongresmany.

Trump se dostal do křížku s republikány z Kongresu. Ve hře je opět Putin

12.12. 13:28

Washington - Donald Trump, ač sám republikán, už pociťuje nevoli ze strany republikánů v americkém Kongresu. První větší spor vznikl kvůli možnému výběru šéfa společnosti Exxon Mobil Rexe Tillersona na post ministra zahraničí.

Úleva pro americké státní agentury: Senát schválil zákon o financování vlády do dubna

10.12. 10:10

Washington - Agentury, které jsou financovány vládou USA, nemusí ukončit svůj provoz. Nakonec se podařilo schválit zákon, který jim zajistí finance až do dubna 2017.

Soud na 30 let za mříže může, který chtěl zaútočit na Kongres

06.12. 08:38

Cincinnati – Třicet let by si měl odsedět Američan, který chtěl loni v lednu během projevu prezidenta Baracka Obamy o stavu unie zaútočit na Kongres Spojených států. Rozhodl o tom dnes americký federální soud.

Trump nechce pokračovat ve vyšetřování e-mailového skandálu Clintonové

22.11. 16:47

Washington - Republikán Donald Trump, který se 20. ledna 2017 ujme funkce prezidenta USA, nechce pokračovat ve vyšetřování e-mailového skandálu své volební soupeřky za demokraty Hillary Clintonové. V médiích se také stále častěji objevují zprávy, že Trump bude jen obtížně v Kongresu prosazovat…

Trump chce zrušit korupci. Kongresmanům by omezil mandát

19.10. 16:00

Washington - Členové Sněmovny reprezentantů USA mohou v případě opakovaného zvolení sloužit neomezený počet dvouletých mandátů, senátoři pak mají právo na neomezený počet šestiletých mandátů. Republikánský kandidát na post prezidenta Donald Trump chce tuto praxi změnit.

Žaloba na Saúdskou Arábii je nebezpečná, varuje Obama

Aktualizovali jsme 29.9.2016, 14:54, 29.09. 08:39

Washington - Americký prezident Barack Obama má krátce před koncem svého mandátu potíže s Kongresem, Ten přehlasoval jeho veto zákona, který umožní pozůstalým po obětech útoků z 11. září 2001 žalovat vládu Saúdské Arábie. Šéf Bílého domu rozhodnutí zákonodárců označil na chybu.

Kongres dostal dokumenty z e-mailové aféry Clintonové

17.08. 08:36

Washington - Dokumenty z vyšetřování aféry ohledně e-mailů demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clintonové byly předány Kongresu.

Clintonová bojuje se zikou, tlačí na kongres, aby přerušili prázdniny

09.08. 15:26

Washington - Hillary Clintonová tlačí na Kongres, aby přerušil letní prázdniny a hlasoval o financích určených na boj proti viru zika.

Americký Kongres plánuje omezení příspěvků na exprezidenty

09.07. 10:27

Washington - Americký Kongres je pro omezení příspěvků pro bývalé prezidenty Spojených států vyplácených z kapes daňových poplatníků.

Demokraté uspořádali protest v Kongresu USA. Schylovalo se k násilnostem

23.06. 09:00

Washington - Americká Sněmovna reprezentantů je ochromena. Poslanci Demokratické strany uspořádali protest v sedě s cílem prosadit hlasování o kontrole držení zbraní. V noci na dnešek byla atmosféra tak vypjatá, že hrozily násilnosti.

Americký kongres debatuje o tajném dokumentu z 11. září. Co obsahuje?

25.04. 16:57

Washington - Americký kongres jedná o tom, zda bude zveřejněn tajný dokument z vyšetřování teroristického útoku 11.září 2001. Jakou roli hrála Saúdská Arábie?

reklama
Fotogalerie