Články k tématu: Kotleba, Marián

Krajní pravice na Slovensku sílí. Kotlebovci jsou druhou nejpopulárnější stranou

12.12. 17:09

Volební preference krajně pravicové slovenské strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) stouply na 11,8 procenta a strana se dostala na druhé místo žebříčku oblíbenosti politických stran. Bez větší změny preferencí na prvním místě skončila nejsilnější vládní strana Směr-sociální…

Kotlebovec doplatil na urážení Romů, přišel o poslanecký mandát

03.09. 16:59

Poslanec slovenského parlamentu za krajně pravicovou stranu Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Milan Mazurek přišel o mandát. Důvodem je dnešní rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu, který potvrdil rozsudek nižšího soudu, že Mazurek se dopustil trestného činu svými xenofobními výroky.…

Kotlebovci oslavují: Slovenský nejvyšší soud odmítl návrh na rozpuštění jeho strany

29.04. 12:37

Slovenský nejvyšší soud dnes zamítl návrh generálního prokurátora, aby byla rozpuštěna opoziční krajně pravicová strana Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Mariana Kotleby. Proti verdiktu se nelze odvolat. Soud odmítl všechny hlavní argumenty prokuratury, která dříve označila LSNS za…

reklama

Slovexit? Kandidáti na slovenského prezidenta debatovali o EU, bylo to ostré

10.03. 21:53

První televizní debata hlavních favoritů přímých prezidentských voleb na Slovensku potvrdila rozdílné názory čtveřice zájemců o nejvyšší politický post v zemi na Evropskou unii. Diskuse v soukromé televizi Markíza se ale obešla bez vzájemných ostřejších výpadů kandidátů.

Marián Kotleba má problémy. Čelí obvinění z extremismu

28.07. 09:39

Bratislava - Představitel slovenské krajní pravice Marián Kotleba byl dnes slovenskou prokuraturou obžalován z extremismu. Podle médií mu hrozí až tři roky vězení.

Na Slovensku budou prezidentské volby, kandidovat bude i Kotleba

01.06. 12:48

Bratislava - Desítka Slováků, mezi nimi vůdce krajní pravice Marian Kotleba či svědek únosu syna někdejšího slovenského prezidenta Michala Kováče do ciziny Oskar Fegyveres, se chce příští rok ucházet o post hlavy slovenského státu. Polovina z nich ohlásila kandidaturu po nedávném oznámení nynějšího…

Slovenští vojáci pojedou na misi NATO do Pobaltí, Kotlebovi se to nelíbí

16.05. 13:36

Bratislava - Slovenský parlament dnes velkou většinou hlasů schválil vyslání přibližně 150 vojáků do Pobaltí v rámci mise Severoatlantické aliance zaměřené na zajištění kolektivní obrany. Šéf krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba označil misi blízko…

Kotleba prohrál, jako hejtman na Slovensku skončil

05.11. 08:39

Bratislava - Jasnou porážkou vůdce slovenské ultrapravice Mariana Kotleby a překvapivým neúspěchem kandidátů podporovaných vládní sociální demokracií (Směr-SD) skončily sobotní krajské volby na Slovensku.

Slovenské volby: Lidé vybírají nové hejtmany a krajskou samosprávu

04.11. 11:40

Bratislava - Slováci od rána volí hejtmany a poslance zastupitelstev osmi samosprávných krajů. Předpokládá se, že stejně jako před čtyřmi lety uspějí v přímé volbě hejtmanů zejména kandidáti podporovaní vládními sociálními demokraty (Směr-SD) premiéra Roberta Fica.

Kotlebovci chtěli zřídit domobranu, ve sněmovně ale podporu nenašli

19.10. 16:06

Bratislava - Krajně pravicová Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) neuspěla ve sněmovně se svým návrhem, aby samosprávné kraje mohly zřizovat ozbrojené pořádkové složky pro potírání kriminality. LSNS na Slovensku už dříve vyvolala pozornost nasazením vlastních hlídek do vlaků.

Kiska brojí proti krajní pravici. Označil ji za zlo a vybídl občany k účast na volbách

10.10. 15:49

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes označil stranu Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS), která se otevřeně hlásí k fašistickému Slovenskému štátu, za nebezpečnou politickou sílu.

Otevřený boj proti Kotlebovi: Na Slovensku vznikla široká koalice proti šéfovi krajní pravice

06.10. 13:35

Bratislava - Na Slovensku v Banskobystrickém kraji se zformovala široká koalice proti úřadujícímu hejtmanovi Marianu Kotlebovi za krajně pravicovou LSNS. Volby budou za necelý měsíc.

Slovenská krajní pravice chce zřídit domobranu

27.09. 17:04

Bratislava - Krajně pravicová strana Kotleba-Lidová Strana Naše Slovensko (LSNS) navrhla zřízení nových ozbrojených pořádkových útvarů, které by v rámci krajských samospráv dohlížely na bezpečnost či ochranu majetku. Sněmovna to pravděpodobně odmítne.

Krajně pravicový Kotleba bude obhajovat post hejtmana

31.08. 16:56

Bratislava - Šéf krajně pravicové slovenské strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba bude v listopadových krajských volbách obhajovat post předsedy (hejtmana) Banskobystrického kraje.

Krize slovenské vlády: Obliba SNS klesla, popularitu opět získávají Kotlebovci

24.08. 13:51

Bratislava - Vládní krize na Slovensku změnila preference občanů. Popularita Slovenské národní strany (SNS) po vypovězení koaliční smlouvy klesla. Naopak stoupla oblíbenost také krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS).

Policie obvinila krajně pravicového politika Mariana Kotlebu z extremismu

28.07. 15:38

Bratislava - Slovenská policie obvinila Mariana Kotlebu, šéfa krajně pravicové strany Kotleba-Lidové strany Naše Slovensko (LSNS), z extremismu, informoval dnes informační server Plus Jeden Deň.

Kotlebovci na Slovensku ohlásili rozšíření hlídek ve vlacích, i když jim to zákon nedovoluje

14.07. 15:14

Bratislava - Krajně pravicová strana Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) rozšíří svoje hlídky ve vlacích, což zdůvodňuje zvýšením bezpečnosti cestujících.

Pravicový radikál Kotleba zřejmě obhájí post hejtmana, ukázal průzkum

19.06. 12:33

Bratislava - Šéf krajně pravicové slovenské strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) by podle aktuálního průzkumu obhájil post předsedy Banskobystrického kraje. Marián Kotleba by dostal 25,9 procenta hlasů.

Budou kotlebovci rozpuštěni? Slovenská krajní pravice má záložní plán

12.06. 15:55

Bratislava - Generální prokurátor navrhuje rozpuštění krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS). Její člěnové by se ale podle medií mohli v dalších volbách ucházet o hlasy voličů prostřednictvím spřízněné strany s podobným názvem.

Kotlebovci mají problémy: Slovenská policie obvinila dalšího poslance za urážku Romů

29.04. 17:04

Bratislava - Slovenská policie obvinila již druhého poslance krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) za xenofobní výroky. Milan Mazurek mimo jiné urážel Romy a zmiňoval se o nebezpečí spojeném s muslimskými migranty.

Slovenská krajní pravice posiluje, Kotlebova LSNS je v průzkumech třetí

23.02. 16:33

Slovensko - Podle průzkumu veřejného mínění agentury Focus je krajně pravicová Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) je třetí nejoblíbenější stranou na Slovensku. Strana, která se hlásí k fašistickému Slovenskému štátu, chce odchod Slovenska z EU a NATO.

Kotlebovci udeřili: Vojáci v Pobaltí jsou agresí vůči Rusku, to Američané všechno rozvrátili

25.01. 21:43

Nové Zámky - Krajně pravicová slovenská strana Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) dnes na svém mítingu odsoudila připravované vyslání slovenských vojáků na cvičení do Pobaltí. Podle poslance Milana Mazurka jde o projev agrese vůči Rusku.

Na Slovensku se blíží krajské volby, otestují trvanlivost krajní pravice

27.12. 15:33

Bratislava - Zatímco v Česku se budou příští rok konat parlamentní volby, Slováci budou vybírat vedení krajů. Podle analytika by se hlasování mohlo stát testem podpory krajní pravice i nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD).

Slovenská krajní pravice neuspěla s návrhem na uvolněním podmínek držení zbraní

08.12. 19:14

Bratislava – Slovenská sněmovna se na návrh krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) zabývala návrhem na zmírnění podmínek pro držení střelných zbraní. Nápad ale nakonec smetla ze stolu.

reklama
Fotogalerie