Články k tématu: Král Felipe VI. (Španělsko)

Kam utekl bývalý španělský král? Množí se spekulace

04.08. 13:43

Bývalá hlava španělského království Juan Carlos I., který má nyní titul "emeritní král" a o kterém španělští novináři stále hovoří jako o králi, se patrně odstěhoval do Dominikánské republiky, kde má hodně přátel. Tvrdí to některá španělská média. Portugalská televize ale uvedla, že je v…

Skandál ve španělské královské rodině. Felipe VI. odebere svému otci apanáž

16.03. 09:11

Španělský král Felipe VI. se vzdá dědictví, které by mu připadlo po otci Juanu Carlosovi, a odebere bývalému panovníkovi jeho apanáž - ta podle tisku ročně činí 194.000 eur (asi pět milionů Kč). V neděli večer o tom podle světových tiskových agentur překvapivě informoval španělský královský palác.…

Zrušte monarchii a odsuďte krále, žádá katalánský parlament. V Madridu se pořádně zlobí

12.10. 10:16

Separatisté v katalánském parlamentu ve čtvrtek prosadili schválení deklarace vyzývající ke zrušení monarchie a odsuzující postoje krále Felipeho VI. Španělský premiér Pedro Sánchez deklaraci kritizoval a pohrozil právními kroky, informoval deník El Mundo.

reklama

Miloš Zeman pozval do Prahy španělského krále Felipa VI.

08.02. 11:44

Praha - Prezident Miloš Zeman pozval španělského krále na státní návštěvu České republiky. Uvedl to v gratulaci, kterou mu zaslal k narozeninám. S monarchou se Zeman krátce pozdravil v září 2016 v budově OSN při všeobecné rozpravě 71. zasedání Valného shromáždění OSN.

Španělský král navštíví Prahu? Pozvání obdržel od prezidenta Zemana

08.02. 11:42

Praha - Prezident Miloš Zeman pozval španělského krále na státní návštěvu České republiky. Uvedl to v gratulaci, kterou mu zaslal k narozeninám. S monarchou se Zeman krátce pozdravil v září 2016 v budově OSN při všeobecné rozpravě 71. zasedání Valného shromáždění OSN.

Vědci se rozhodli vrátit ocenění kvůli postoji španělského krále ke Katalánsku

06.11. 21:15

Barcelona - Dva vědci chtějí na protest proti postoji krále Felipeho VI. ke katalánské krizi vrátit cenu udělovanou nadací španělské princezny. Informoval o tom španělský deník El Mundo. 

Španělský král kvůli referendu zkritizoval lídry Katalánska

03.10. 22:16

Madrid/Barcelona - Španělský král Felipe VI. dnes v televizním vystoupení před národem ostře kritizoval lídry Katalánska za uspořádání referenda o nezávislosti této autonomní oblasti na Španělsku.

Katalánští lídři chtějí diskuzi o referencu, Madrid jim zablokuje peníze

15.09. 16:20

Madrid - Katalánští separatisté chtějí uspořádat referendum 1. října, čemuž chce Madrid zabránit za každou cenu. Dnes katalánský premiér Carles Puigdemont poslal premiérovi Marianu Rajoyovi a králi Felipemu VI. dopis s výzvou k dialogu o plebiscitu.

V Barceloně se bude konat manifestace proti terorismu, zúčastní se jí i král Felipe VI.

26.08. 08:39

Barcelona -  Barceloně, která se před více než týdnem stala terčem teroristického útoku, se dnes uskuteční velká manifestace proti terorismu. Pod heslem Nemám strach chtějí účastníci akce vyjádřit jednotný postoj vůči terorismu.

Na mši za oběti přijel do barcelonské katedrály i španělský král Filipe VI.

20.08. 12:55

Barcelona - V nedokončené katedrále Sagrada Familia, která je symbolem Barcelony, začala za účasti španělského krále Felipeho VI. jeho manželky Letizie mše k uctění památky obětí teroristických útoků.

Zeman v kondolenci vyzval po útoku ke vzdoru vůči terorismu

18.08. 14:15

Praha/Madrid - Prezident Miloš Zeman zaslal španělskému králi Filipu VI. v souvislosti s teroristickým útokem v Barceloně kondolenční telegram. Vyzval ke vzdoru vůči teroru. Soustrast po atentátu vyjadřují Španělsku i další čeští politici.

Obama se sešel se španělským králem. Upevnili nadstandardní vztahy mezi zeměmi

10.07. 15:10

Madrid - Americký prezident Barack Obama se dnes v Madridu sešel s králem Felipem VI., kterého ujistil o nadstandardních vztazích mezi Spojenými státy a Španělskem.

Španělský parlament rozpuštěn, král vyhlašuje nové volby

03.05. 11:17

Madrid - Politickou krizi se ve Španělsku vyřešit nepodařilo a zemi čekají volby. Král Felipe VI. dnes podepsal dekret, jímž rozpustil parlament a vypsal nové volby na 26. června. Kampaň začne oficiálně 10. června a skončí 24. června. Nový parlament by měl zasednout poprvé 19. července.

reklama
Fotogalerie