Články k tématu: Kramný, Petr (otec zavražděných Češek v Egyptě)

Čtyři roky od zadržení Kramného. Moniku a Kláru prý nezabila elektřina, případ provází nejasnosti

Aktualizovali jsme 19.2.2018, 22:00, 19.02. 17:04

Praha - V sobotu 17. února to byly čtyři roky, co byl zadržen a následně i obviněn Petr Kramný. Podle policie se dopustil úkladné vraždy manželky a dcery, kterou měl spáchat elektrickým proudem v Egyptě buď 28. nebo 29. července 2013. I po letech ale existuje řada nezodpovězených otázek.

Petr Kramný manželku a dceru nezabil? Nový zvrat ho může dostat na svobodu

Aktualizovali jsme 13.2.2018, 22:00, 12.02. 16:18

Praha - Mohlo by se zdát, že je případ Petra Kramného odsouzeného za vraždu své manželky a dcery uzavřen. Opak je ale pravdou a není vyloučeno, že všechno bylo jinak, než se původně zdálo.

Ostravský soud zamítl odvolání Petra Kramného v kauze křivého obvinění policistů

13.09. 16:50

Ostrava - Krajský soud v Ostravě dnes zamítl odvolání Petra Kramného v kauze křivého obvinění policisty, verdikt je pravomocný. Kramný podle obžaloby policisty nepravdivě nařknul, že ho během výslechu napadli.

reklama

Pelikán stížnost ve prospěch Kramného nepodá

09.09. 09:53

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) nepodá stížnost ve prospěch Petra Kramného, který byl pravomocně odsouzen za vraždu své manželky a dcery v Egyptě k 28 letům vězení. Dnes to napsal deník Právo.

Nové posudky v kauze Kramný: Muž nevraždil elektřinou

05.09. 16:01

Ostrava - Nové znalecké posudky, které nechal vypracovat spolek Šalamoun, tvrdí, že Petr Kramný nezavraždil svojí manželku a dceru elektrickým proudem. Poslanci nyní chtějí apelovat na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), aby podal stížnost ve prospěch Kramného kvůli porušení zákona.

Ústavní soud odmítl stížnost lékaře stíhaného kvůli posudku v kauze Kramný

31.08. 11:01

Brno - Lékař Igor Fargaš, který je stíhaný kvůli znaleckému posudku v procesu s Petrem Kramným, nesupěl se stížností u Ústavního soudu (ÚS).

Případem Petra Kramného se bude zabývat ústavní soudce Jan Musil, expert na trestní právo

22.06. 12:26

Brno - Ústavní stížností Petra Kramného se bude zabývat soudce zpravodaj Jan Musil, jeden z předních českých odborníků na trestní právo. Kramný si odpykábá 28 let za vraždu manželky a dcery. Podle znaleckých posudků na dovolené v roce 2013 v Egyptě zabíjel elektrickým proudem.

Zvrat v kauze Kramný? Nové posudky vyvracejí, že zabíjela elektřina, tvrdí obhajoba

20.06. 17:58

Ostrava - Petr Kramný a jeho obhájkyně Jana Rejžková si se souhlasem soudu nechali vypracovat nové posudky. Podle předběžných závěrů prý manželka a dcera Kramného nezemřely na dovolené v Egyptě po zásahu elektrickým proudem.

NS: Kramného vina je prokázaná bez rozumných pochybností

27.04. 17:25

Brno - Vina Petra Kramného je prokázaná bez jakýchkoliv rozumných pochybností, a to i přesto, že proti němu existují jen nepřímé důkazy. Uvedl to Nejvyšší soud (NS). Ten poukázal například na chování Kramného bezprostředně po smrti blízkých.

Kramný zůstane ve vězení, jeho dovolání bylo neopodstatněné, tvrdí Nejvyšší soud

26.04. 17:57

Brno - Nejvyšší soud v Brně dnes zveřejnil důvody, proč zamítl dovolání Petra Kramného. Ten byl odsouzen k 28 letům vězení za to, že v roce 2013 na dovolené v Egyptě zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru.

Kramný neuspěl, Nejvyšší soud jeho dovolání smetl ze stolu

19.04. 13:35

Ostrava - Nejvyšší soud zamítl dovolání Petra Kramného. Za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě byl potrestán 28 lety vězení.

Soudní znalci obhajoby z kauzy Kramný mají problémy. Obvinila je policie

22.03. 08:13

Ostrava – Soudní znalci, kteří v případu Petra Kramného svědčili jako experti obhajoby, byli policií obviněni z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. V případě uznání viny jim hrozí tresty v rozmezí od šesti měsíců do tří let, uvedla mluvčí Okresního státního zastupitelství Barbora…

Nejvyšší soud už rozhodl o dovolání Petra Kramného

17.03. 12:22

Brno - Nejvyšší soud (NS) ve čtvrtek rozhodl o dovolání Petra Kramného, který si odpykává 28 let ve vězení za vraždu manželky a dcery. Verdikt zatím není veřejný. Projednávání kauzy nebylo bez komplikací.

Soud uznal Kramného vinným z křivého obvinění

13.12. 13:41

Ostrava - Okresní soud v Ostravě dnes uznal Petra Kramného (38) vinným z křivého obvinění, žádný trest mu ale neuložil. Kramný byl už pravomocně odsouzen za vraždu své manželky a dcery, dostal 28 let.

Kramný opět u soudu: Hrozí mu dalších 8 let

Aktualizovali jsme 11.10.2016, 17:11, 11.10. 12:57

Ostrava - U Okresního soudu v Ostravě pokračuje případ Petra Kramného, který byl odsouzen na 28 let za vraždu manželky a dcery v egyptské Hurghadě. Nyní stane před soudem kvůli křivému obvinění.

Kramného kauzu provází nestandardní postup soudů, varuje spolek Šalamoun

22.09. 17:34

Olomouc - Rozsudek Vrchního soudu v Olomouci, který poslal Petra Kramného na 28 let do vězení, obsahuje chyby, jeho zpracování trvalo nestandardně dlouho a některé závěry jsou nesmyslné. Někteří aktéři navíc úmyslně lhali! Alespoň to tvrdí spolek Šalamoun, který je přesvědčen, že kauzu Petra…

Vrchní soud smetl odvolání Kramného ze stolu

19.09. 08:01

Olomouc - Petr Kramný poslal Vrchnímu soudu v Olomouci obsáhlé odvolání, ve kterém napadal rozsudek soudkyně Renaty Gilové, která jej poslala na 28 let za mříže. Své odvolání ještě několikrát doplnil. Uvedl v něm, kde podle něho Krajský soud v Ostravě pochybil. Vrchní soud ale jeho odvolání smetl…

Kramný se zlobí: Přísedící u soudu spali. Jak mě mohli poslat za mříže?

Aktualizovali jsme 18.9.2016, 18:38, 18.09. 10:27

Olomouc - Petr Kramný si u Vrchního soudu v Olomouci postěžoval, že přísedící v senátu soudkyně Renaty Gilové část přelíčení prospali. Přitom jejich hlas měl v závěrečném rozhodování stejnou váhu jako hlas soudkyně. Vrchní soud jeho stížnosti smetl ze stolu.

Kramný podává odvolání: Soudili mě komunistka a estébák, je to jako politický proces z 50. let

17.09. 10:13

Olomouc - Petr Kramný ve svém odvolání, které poslal Vrchnímu soudu v Olomouci, hledal viníky, proč dostal osmadvacetiletý trest. Za jednoho z hlavních viníků označil soudkyni Krajského soudu v Ostravě Renatu Gilovou. Upozornil na její údajnou komunistickou minulost a proces přirovnal k politickým…

Kramný ostře zkritizoval žalobce: Je potencionální zločinec, popisuje, jak by sám vraždil

16.09. 16:21

Olomouc - Před stáním u Vrchního soudu v Olomouci zaslal Petr Kramný obsáhlé odvolání, které ještě několikrát doplňoval. V jednom z těchto doplnění se ostře pustil do muže, který jej dostal do vězení, do státního zástupce Víta Legerského. Žalobce obvinil že popisuje, jak by chtěl vraždit sám a soud…

Kramného musí držet na samotce. Vězni si už na něj brousí zuby

20.08. 09:51

Mírov - Petra Kramného drží ve vězení na Mírově v izolaci. Sám o to požádal a zřejmě moc dobře ví proč. Při letmých setkáních na něj ostatní vězni pokřikují a vyhrožují. Jde prý o obrovský psychický tlak, píše dnešní Blesk, který přišel se svědectvím z věznice.

Podivné ticho kolem Kramného. Rodina má strach o jeho život

Aktualizovali jsme 21.7.2016, 22:11, 21.07. 08:04

Olomouc - Už téměř dva měsíce uplynuly od chvíle, kdy si Petr Kramný u Vrchního soudu v Olomouci vyslechl rozsudek, který mu potvrdil osmadvacetiletý trest vězení. Kramného blízcí o něj mají strach.

Soudní "dobrodružství" Kramného nekončí. Hrozí mu dalších osm let

Aktualizovali jsme 21.6.2016, 13:42, 21.06. 10:32

Ostrava - Petr Kramný už je sice pravomocně odsouzený za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky na 28 let, jeho soudní "dobrodružství" ovšem ani tak nekončí. V soudní síni totiž skončil znovu - kvůli křivému obvinění.

Kramný je psychicky na dně. Mám o něj strach, říká Rejžková

Aktualizovali jsme 2.6.2016, 20:25, 02.06. 14:15

Olomouc - Petru Kramnému ve středu odvolací soud potvrdil trest, který mu v lednu uložili v Ostravě. Za vraždu manželky a dcery si má odsedět 28 let ve vězení. A celou situaci nese podle své advokátky velmi špatně.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací