Články k tématu: Kramný, Petr (otec zavražděných Češek v Egyptě)

Obnova procesu s Kramným? Rozhodne soudkyně, která mu napařila 28 let

12.10. 16:00

O případné obnově řízení v kauze Petra Kramného, odsouzeného na 28 let za vraždu manželky a dcery o dovolené v Egyptě, bude rozhodovat stejná soudkyně. Senát Krajského soudu v Ostravě se totiž z projednávání případu nevyloučil. Důvodem měla být údajná podjatost. Na svém facebookovém profilu o tom…

Kramný se z vězení už nedostane? Zásadní důkaz prý byl zničen

09.09. 09:05

Praha - Spolek Šalamoun, který bojuje za nevinu Petra Kramného, přišel se závažným obviněním. Tvrdí, že Ústav soudního lékařství Fakultní nemocnice v Ostravě zničil klíčový důkaz, který mohl odsouzeného vraha manželky Moniky a dcery Klárky dostat na svobodu.

Kramný se nevzdává: Podal návrh na obnovu řízení, podporuje ho spolek Šalamoun

30.07. 09:43

Ostrava - Petr Kramný podal návrh na obnovu řízení. Informoval o tom Václav Peričevič ze spolku Šalamoun. Kramný si odpykává 28 let za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě.

reklama

Kramný se chvástal: V Egyptě mi všechno vyšlo. Budu vysmátý.Má to ale zásadní háček, varují aktivisté

22.06. 08:08

Praha - V kauze Petra Kramného existuje velké množství nesrovnalostí. Tvrdí to spolek Šalamoun, který se už delší dobu snaží o obnovu procesu s Kramným, který měl v Egyptě usmrtit svou dceru Klárku a ženu Moniku. Aktivisté teď poukazují na to, že jeden z klíčových důkazů není pravdivý.

Zvrat v kauze Kramný? Znalci obhajoby jdou před soud, podle žaloby křivě vypovídali

07.06. 14:34

Ostrava - Radek Matlach a Igor Fargaš, kteří svědčili v procesu s Petrem Kramným jako znalci obhajoby, čelí obžalobě z křivé výpovědi a nepravdivého posudku. Kramný byl odsouzen k 28 letům vězení za vraždu své manželky a dcery na dovolené v Egyptě.

Další důkaz ve prospěch Kramného? Něco tu nesedí, varují experti. Dokládat to mají fotky

13.04. 08:46

Spolek Šalamoun dlouhodobě usiluje o osvobození Petra Kramného, který byl odsouzen za vraždu manželky Moniky a dcery Klárky v egyptské Hurghadě. Skupina teď poukazuje na další nesrovnalost ve vyšetřování, která údajně svědčí o Kramného nevině.

Zásadní zvrat v kauze Petra Kramného? Nová zpráva ukazuje, co Češi nikdy nemohli vidět

Aktualizovali jsme 3.4.2018, 22:19, 01.04. 12:23

Téměř pět let uplynulo od doby, kdy v hotelovém pokoji v egyptské Hurghadě došlo k vraždě Moniky Kramné a její dcery Klárky. Za jejich vraždu byl odsouzen manžel a otec Petr Kramný, který ale i po několika letech od rozsudku tvrdí, že je nevinný. A objevuje se stále více věcí, které v případu…

Ústavní soud má jasno: Kramný zabil svoji dceru a manželku

15.03. 10:17

Brno - Ústavní soud (ÚS) v únoru odmítl tížnost Petra Kramného, který si za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě odpykává 28 let ve vězení. Vinu popírá. Jeho obhájkyně chce požádat o obnovu řízení.

Kramný se vrací k soudu. NS bude řešit jeho vedlejší kauzu

08.03. 13:39

Brno - Nejvyšší soud se bude ještě zabývat druhou kauzou Petra Kramného. Justice ho vinným z křivého obvinění policisty, postih mu ale neukládala s ohledem na výjimečný trest vyměřený za smrt jeho manželky a dcery při dovolené v Egyptě. Přesto Kramný podal dovolání

Ústavní soud zamítl stížnost Kramného

07.03. 21:46

Brno - Ústavní soud zamítl stížnost Petra Kramného, který byl za vraždu manželky a dcery o dovolené v Egyptě potrestán 28 lety vězení, na údajné pochybení v jeho kauze. Rozhodl o tom bez věcného projednání.

Čtyři roky od zadržení Kramného. Moniku a Kláru prý nezabila elektřina, případ provází nejasnosti

Aktualizovali jsme 19.2.2018, 22:00, 19.02. 17:04

Praha - V sobotu 17. února to byly čtyři roky, co byl zadržen a následně i obviněn Petr Kramný. Podle policie se dopustil úkladné vraždy manželky a dcery, kterou měl spáchat elektrickým proudem v Egyptě buď 28. nebo 29. července 2013. I po letech ale existuje řada nezodpovězených otázek.

Petr Kramný manželku a dceru nezabil? Nový zvrat ho může dostat na svobodu

Aktualizovali jsme 13.2.2018, 22:00, 12.02. 16:18

Praha - Mohlo by se zdát, že je případ Petra Kramného odsouzeného za vraždu své manželky a dcery uzavřen. Opak je ale pravdou a není vyloučeno, že všechno bylo jinak, než se původně zdálo.

Ostravský soud zamítl odvolání Petra Kramného v kauze křivého obvinění policistů

13.09. 16:50

Ostrava - Krajský soud v Ostravě dnes zamítl odvolání Petra Kramného v kauze křivého obvinění policisty, verdikt je pravomocný. Kramný podle obžaloby policisty nepravdivě nařknul, že ho během výslechu napadli.

Pelikán stížnost ve prospěch Kramného nepodá

09.09. 09:53

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) nepodá stížnost ve prospěch Petra Kramného, který byl pravomocně odsouzen za vraždu své manželky a dcery v Egyptě k 28 letům vězení. Dnes to napsal deník Právo.

Nové posudky v kauze Kramný: Muž nevraždil elektřinou

05.09. 16:01

Ostrava - Nové znalecké posudky, které nechal vypracovat spolek Šalamoun, tvrdí, že Petr Kramný nezavraždil svojí manželku a dceru elektrickým proudem. Poslanci nyní chtějí apelovat na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), aby podal stížnost ve prospěch Kramného kvůli porušení zákona.

Ústavní soud odmítl stížnost lékaře stíhaného kvůli posudku v kauze Kramný

31.08. 11:01

Brno - Lékař Igor Fargaš, který je stíhaný kvůli znaleckému posudku v procesu s Petrem Kramným, nesupěl se stížností u Ústavního soudu (ÚS).

Případem Petra Kramného se bude zabývat ústavní soudce Jan Musil, expert na trestní právo

22.06. 12:26

Brno - Ústavní stížností Petra Kramného se bude zabývat soudce zpravodaj Jan Musil, jeden z předních českých odborníků na trestní právo. Kramný si odpykábá 28 let za vraždu manželky a dcery. Podle znaleckých posudků na dovolené v roce 2013 v Egyptě zabíjel elektrickým proudem.

Zvrat v kauze Kramný? Nové posudky vyvracejí, že zabíjela elektřina, tvrdí obhajoba

20.06. 17:58

Ostrava - Petr Kramný a jeho obhájkyně Jana Rejžková si se souhlasem soudu nechali vypracovat nové posudky. Podle předběžných závěrů prý manželka a dcera Kramného nezemřely na dovolené v Egyptě po zásahu elektrickým proudem.

NS: Kramného vina je prokázaná bez rozumných pochybností

27.04. 17:25

Brno - Vina Petra Kramného je prokázaná bez jakýchkoliv rozumných pochybností, a to i přesto, že proti němu existují jen nepřímé důkazy. Uvedl to Nejvyšší soud (NS). Ten poukázal například na chování Kramného bezprostředně po smrti blízkých.

Kramný zůstane ve vězení, jeho dovolání bylo neopodstatněné, tvrdí Nejvyšší soud

26.04. 17:57

Brno - Nejvyšší soud v Brně dnes zveřejnil důvody, proč zamítl dovolání Petra Kramného. Ten byl odsouzen k 28 letům vězení za to, že v roce 2013 na dovolené v Egyptě zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru.

Kramný neuspěl, Nejvyšší soud jeho dovolání smetl ze stolu

19.04. 13:35

Ostrava - Nejvyšší soud zamítl dovolání Petra Kramného. Za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě byl potrestán 28 lety vězení.

Soudní znalci obhajoby z kauzy Kramný mají problémy. Obvinila je policie

22.03. 08:13

Ostrava – Soudní znalci, kteří v případu Petra Kramného svědčili jako experti obhajoby, byli policií obviněni z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. V případě uznání viny jim hrozí tresty v rozmezí od šesti měsíců do tří let, uvedla mluvčí Okresního státního zastupitelství Barbora…

Nejvyšší soud už rozhodl o dovolání Petra Kramného

17.03. 12:22

Brno - Nejvyšší soud (NS) ve čtvrtek rozhodl o dovolání Petra Kramného, který si odpykává 28 let ve vězení za vraždu manželky a dcery. Verdikt zatím není veřejný. Projednávání kauzy nebylo bez komplikací.

Soud uznal Kramného vinným z křivého obvinění

13.12. 13:41

Ostrava - Okresní soud v Ostravě dnes uznal Petra Kramného (38) vinným z křivého obvinění, žádný trest mu ale neuložil. Kramný byl už pravomocně odsouzen za vraždu své manželky a dcery, dostal 28 let.

reklama

Fotogalerie