Články k tématu: Krym

Rusko se vojensky rozpíná. Začne rozmisťovat nový raketový systém S-350

30.12. 15:46

Rusko začne příští rok rozmisťovat novou generaci protiletadlového a protiraketového systému středního dosahu S-350 Viťaz, který nahradí stárnoucí systém S-300. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany. Uvedlo rovněž, že letos ruská armáda rozmístila systémy Pancir-S a S-400 na Krymu, jakož i v…

Rusko chce na Krymu postavit nový radar. zachytí rakety i kosmické objekty

29.11. 13:45

Rusko chce příští rok u Sevastopolu na anektovaném Krymu zahájit výstavbu nové radarové stanice včasného varování před raketovým útokem. Uvedla to dnes agentura Interfax s odvoláním na nejmenovaný zdroj z bezpečnostních složek v regionu.

Rusko posílí protivzdušnou obranu Krymu. Nová jednotka bude mít rakety S-400 Triumf

28.11. 10:45

Rusko posílí protivzdušnou obranu anektovaného Krymu čtvrtou jednotkou vyzbrojenou novými raketami S-400 Triumf, oznámila dnes agentura Interfax s odvoláním na mluvčího Jižního vojenského okruhu Ruska.

reklama

Ukrajina zkoumá cestu Babiše mladšího na Krym

20.11. 21:18

Ukrajinská oficiální místa zkoumají informace o cestě Andreje Babiše mladšího na anektovaný Krym, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo zahraničí. Reagovalo tak na dotaz webového serveru Krym.Realii, který vydává Rádio Svoboda. Syn českého premiéra navštívil loni anektovaný poloostrov cestou z…

České tajné služby zastrašují podnikatele kvůli Krymu? Ruský politik vznesl vážné obvinění

20.11. 16:52

Česká tajná služba vyvíjí nátlak na podnikatele, kteří chtějí působit na Krymu. Novinářům to dnes ve správním středisku anektovaného Krymu Simferopolu řekl Andrej Kulik, první náměstek ministra pro hospodářský rozvoj v krymské vládě dosazené Moskvou.

Češi se pustili do Babiše: Máte na nejdražší kliniky a váš syn se léčí na Krymu?

17.11. 18:51

Kauza Andreje Babiše mladšího a jeho údajného únosu na Krym rezonuje nejen ve Sněmovně a Senátu, ale také na sociálních sítích. Emotivní příspěvky nezveřejňuje jen český premiér, ale i tisíce dalších diskutujících.

Babiš mladší má problém: Kvůli výletu na Krym mu postih od ukrajinských úřadů

16.11. 16:25

Andreji Babišovi mladšímu hrozí za pobyt na Krymu zákaz vjezdu na Ukrajinu a pokuta za nezákonné překročení hranic. V rozhovoru pro ukrajinskou službu Rádia Svoboda to dnes oznámil Oleh Sloboďan z kanceláře šéfa ukrajinské pohraniční služby. Babiš mladší tvrdí, že byl na Krym unesen a dopraven…

Krym nechce komentovat kauzu Babiše mladšího

13.11. 20:15

Krymské úřady nemají informace o údajném pobytu Andreje Babiše mladšího na anektovaném poloostrově a nehodlají záležitost komentovat. Napsala to dnes ruská tisková agentura RBK, která o komentář k případu bezvýsledně požádala správní úřady Jalty a Sevastopolu, kdy byl údajně syn českého premiéra…

Andrej Babiš junior promluvil: Drželi mě na Krymu

13.11. 01:24

Syn premiéra Andrej Babiš mladší tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu. Řekl to serveru Seznam Zprávy.

Útočník z krymské školy? Vůbec nevypadal na vraha, diví se vyšetřovatelé

18.10. 15:03

Vyšetřovatelé masové vraždy v kerčské škole na anektovaném Krymu nařídili vypracovat posmrtný psychologický a psychiatrický posudek na studenta Vladislava Rosljakova coby předpokládaného pachatele. Oznámila to dnes agentura Interfax s odvoláním na mluvčí ruského federálního Vyšetřovacího výboru…

Masakr v krymské škole: Počet obětí roste, Úřady zveřejnily seznam

18.10. 14:18

Počet mrtvých po středeční střelbě a výbuchu ve škole v Kerči na poloostrově Krymu vzrostl na 21, informovala dnes ruská agentura TASS s odvoláním na zdravotníky. Podle nich zemřela jedna ze zraněných studentek.

Krveprolití na Krymu: Student ve škole odpálil bombu, pak se sám zastřelil

Aktualizovali jsme 17.10.2018, 17:46, 17.10. 14:46

Devatenáct mrtvých si vyžádala dnešní střelba a následný výbuch na střední odborné škole v Kerči na Krymu. Podle policie je tragédie dílem osmnáctiletého studenta čtvrtého ročníku Vladislava Rosljakova. O motivu se zatím jen spekuluje. Do nemocnic bylo převezeno 52 mladých lidí, 16 z nich podle…

Válka o Krym odhalila neschopnost Ruska? Rozhodně to nebylo poprvé

12.10. 08:03

Rusko je pyšné na své vojenské úspěchy. Dokázalo se ubránit a vrátit úder dvou silám, jejichž vojenská způsobilost děsila celou Evropu – Napoleonově Francii a Hitlerově Německu. I nyní, v 21. století, Rusko hrdě vystavuje svou vojsko na pravidelných parádách a cvičení. Ne vždy ale mělo Rusko důvod…

Bojové lodě Ukrajiny propluly Kerčským průlivem. Svět má obavy z azovské krize

23.09. 18:19

Kyjev - Dvě plavidla ukrajinského vojenského námořnictva dnes proplula Kerčským průlivem mezi Krymem a ruskou pevninou. Oznámila to ukrajinská a ruská média. Při plavbě průlivem, který letos v květnu překlenul most spojující poloostrov anektovaný Ruskem s ruským Krasnodarským krajem, doprovázely…

EU zmrazila majetek firmám z Ruska, které stavěly most na Krym

31.07. 14:45

Brusel - EU zmrazila evropský majetek šesti firmám z Ruska a Krymu, které se podílely na výstavbě mostu přes Kerčský průliv na anektovaný poloostrov. Počet společností dotčených unijními sankcemi se tím zvýšil na 44.

Návštěva českých politiků na Krymu? Ukrajina protestuje, poslala jim ostrý vzkaz

30.07. 15:26

Kyjev - Europoslanec za KSČM Jaromír Kohlíček a senátor za hnutí Severočeši.cz Jaroslav Doubrava se v neděli v krymském Sevastopolu zúčastnili přehlídky ruské černomořské flotily a setkali se s místními poslanci. Kyjev ostře protestuje.

Pompeo tvrdě odsoudil anexi Krymu, USA prý zábor poloostrova nikdy neuznají

25.07. 21:43

Washington - Šéf americké diplomacie Mike Pompeo dnes před svým slyšením v Kongresu odsoudil ruskou okupaci Krymu. Vláda USA podle něj zábor ukrajinského poloostrova nikdy neuzná.

Navrhl Putin Trumpovi referendum o Donbasu? Ukrajinští představitelé jsou nervózní

20.07. 08:44

Washington/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin během summitu v Helsinkách svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi navrhl uspořádat referendum v separatisty ovládaných oblastech Donbasu. Uvedla to agentura Bloomberg.

Několik slovenských poslanců chce navštívit Krym, ukrajinský velvyslanec protestuje

19.07. 21:35

Bratislava - Poslanci slovenského parlamentu chtějí navštívit poloostrov Krym, který v roce 2014 proti vůli Ukrajiny anektovalo Rusko. Cestu plánují na začátku srpna. S odvoláním na vyjádření nezařazeného poslance Petera Marčeka, který cestu organizuje, o tom dnes informovala slovenská média.

Za Krym muže Obama, já chci vycházet s Ruskem i Čínou, tvrdí Trump

13.07. 17:03

Londýn - Americký prezident Donald Trump chce mít s Ruskem dobré vztahy a stejně tak dobře chce vycházet s Čínou.

Urážky ruských fotbalistů? Poslanec navrhuje trestat posměváčky pokutou

19.06. 16:24

Moskva - Ruský poslanec Vitalij Milonov, který je znám jako ultrakonzervativní obhájce pravoslaví a ruských imperiálních tradic, chce předložit parlamentu zákon, který trestá pokutou urážky ruského národního fotbalového týmu.

Krym zasáhl mohutný výpadek elektřiny

13.06. 17:45

Moskva - Velká část Ruskem anektovaného poloostrova Krym zůstala dnes bez elektřiny. Příčinou byla havárie v jedné rozvodně. Dodávky proudu už jsou postupně zapínány.

Krymský most do anektované země! Je čím se chlubit?

09.06. 04:37

Krásná moderátorka uvádí reportáž přes novou ruskou chloubu, most do anektované země. Tohle je nový "div" světa, který spojuje ruskou pevninu s Krymem.

Rusové zahájili velké cvičení u ukrajinských hranic, nasadí i protiraketový systém Pancir

05.06. 11:17

Moskva - Ruská armáda dnes zahájila velké manévry nedaleko ukrajinských hranic. Vojáci mají procvičovat odražení útoků nepřátelských diverzních skupin na armádní letiště s použitím protiraketových systémů Pancir.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie