Články k tématu: Krym

Útočník z krymské školy? Vůbec nevypadal na vraha, diví se vyšetřovatelé

18.10. 15:03

Vyšetřovatelé masové vraždy v kerčské škole na anektovaném Krymu nařídili vypracovat posmrtný psychologický a psychiatrický posudek na studenta Vladislava Rosljakova coby předpokládaného pachatele. Oznámila to dnes agentura Interfax s odvoláním na mluvčí ruského federálního Vyšetřovacího výboru…

Masakr v krymské škole: Počet obětí roste, Úřady zveřejnily seznam

18.10. 14:18

Počet mrtvých po středeční střelbě a výbuchu ve škole v Kerči na poloostrově Krymu vzrostl na 21, informovala dnes ruská agentura TASS s odvoláním na zdravotníky. Podle nich zemřela jedna ze zraněných studentek.

Krveprolití na Krymu: Student ve škole odpálil bombu, pak se sám zastřelil

Aktualizovali jsme 17.10.2018, 17:46, 17.10. 14:46

Devatenáct mrtvých si vyžádala dnešní střelba a následný výbuch na střední odborné škole v Kerči na Krymu. Podle policie je tragédie dílem osmnáctiletého studenta čtvrtého ročníku Vladislava Rosljakova. O motivu se zatím jen spekuluje. Do nemocnic bylo převezeno 52 mladých lidí, 16 z nich podle…

reklama

Válka o Krym odhalila neschopnost Ruska? Rozhodně to nebylo poprvé

12.10. 08:03

Rusko je pyšné na své vojenské úspěchy. Dokázalo se ubránit a vrátit úder dvou silám, jejichž vojenská způsobilost děsila celou Evropu – Napoleonově Francii a Hitlerově Německu. I nyní, v 21. století, Rusko hrdě vystavuje svou vojsko na pravidelných parádách a cvičení. Ne vždy ale mělo Rusko důvod…

Bojové lodě Ukrajiny propluly Kerčským průlivem. Svět má obavy z azovské krize

23.09. 18:19

Kyjev - Dvě plavidla ukrajinského vojenského námořnictva dnes proplula Kerčským průlivem mezi Krymem a ruskou pevninou. Oznámila to ukrajinská a ruská média. Při plavbě průlivem, který letos v květnu překlenul most spojující poloostrov anektovaný Ruskem s ruským Krasnodarským krajem, doprovázely…

EU zmrazila majetek firmám z Ruska, které stavěly most na Krym

31.07. 14:45

Brusel - EU zmrazila evropský majetek šesti firmám z Ruska a Krymu, které se podílely na výstavbě mostu přes Kerčský průliv na anektovaný poloostrov. Počet společností dotčených unijními sankcemi se tím zvýšil na 44.

Návštěva českých politiků na Krymu? Ukrajina protestuje, poslala jim ostrý vzkaz

30.07. 15:26

Kyjev - Europoslanec za KSČM Jaromír Kohlíček a senátor za hnutí Severočeši.cz Jaroslav Doubrava se v neděli v krymském Sevastopolu zúčastnili přehlídky ruské černomořské flotily a setkali se s místními poslanci. Kyjev ostře protestuje.

Pompeo tvrdě odsoudil anexi Krymu, USA prý zábor poloostrova nikdy neuznají

25.07. 21:43

Washington - Šéf americké diplomacie Mike Pompeo dnes před svým slyšením v Kongresu odsoudil ruskou okupaci Krymu. Vláda USA podle něj zábor ukrajinského poloostrova nikdy neuzná.

Navrhl Putin Trumpovi referendum o Donbasu? Ukrajinští představitelé jsou nervózní

20.07. 08:44

Washington/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin během summitu v Helsinkách svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi navrhl uspořádat referendum v separatisty ovládaných oblastech Donbasu. Uvedla to agentura Bloomberg.

Několik slovenských poslanců chce navštívit Krym, ukrajinský velvyslanec protestuje

19.07. 21:35

Bratislava - Poslanci slovenského parlamentu chtějí navštívit poloostrov Krym, který v roce 2014 proti vůli Ukrajiny anektovalo Rusko. Cestu plánují na začátku srpna. S odvoláním na vyjádření nezařazeného poslance Petera Marčeka, který cestu organizuje, o tom dnes informovala slovenská média.

Za Krym muže Obama, já chci vycházet s Ruskem i Čínou, tvrdí Trump

13.07. 17:03

Londýn - Americký prezident Donald Trump chce mít s Ruskem dobré vztahy a stejně tak dobře chce vycházet s Čínou.

Urážky ruských fotbalistů? Poslanec navrhuje trestat posměváčky pokutou

19.06. 16:24

Moskva - Ruský poslanec Vitalij Milonov, který je znám jako ultrakonzervativní obhájce pravoslaví a ruských imperiálních tradic, chce předložit parlamentu zákon, který trestá pokutou urážky ruského národního fotbalového týmu.

Krym zasáhl mohutný výpadek elektřiny

13.06. 17:45

Moskva - Velká část Ruskem anektovaného poloostrova Krym zůstala dnes bez elektřiny. Příčinou byla havárie v jedné rozvodně. Dodávky proudu už jsou postupně zapínány.

Krymský most do anektované země! Je čím se chlubit?

09.06. 04:37

Krásná moderátorka uvádí reportáž přes novou ruskou chloubu, most do anektované země. Tohle je nový "div" světa, který spojuje ruskou pevninu s Krymem.

Rusové zahájili velké cvičení u ukrajinských hranic, nasadí i protiraketový systém Pancir

05.06. 11:17

Moskva - Ruská armáda dnes zahájila velké manévry nedaleko ukrajinských hranic. Vojáci mají procvičovat odražení útoků nepřátelských diverzních skupin na armádní letiště s použitím protiraketových systémů Pancir.

"Napadnou-li nás, nikdy se nevzdáme." píší Švédové ve válečném manuálu.

21.05. 18:51

Stockholm - Švédská civilní obrana lidem příští týden rozešle brožuru s instrukcemi, jak se chovat v případě propuknutí válečného konfliktu. Příručka neuvádí, odkud by útok mohl přijít. Agentura Reuters připomíná, že země regionu jsou ve stavu zvýšené bdělosti od ruské anexe Krymu v březnu 2014.

Ruská tajná služba FSB zasáhla proti Tatarům, prý chtěli s Kyjevem rozvrátit jednotu Krymu

21.05. 10:19

Moskva - Ruská kontrarozvědka na anektovaném Krymu překazila plány "extremistické" skupiny krymských Tatarů napojených na exilové vedení se sídlem na Ukrajině. Oznámila to dnes agentura TASS s odkazem na tiskovou zprávu tajné služby FSB. Jeden člen skupiny byl podle ní zadržen, po dalších dvou se…

Ukrajina Donbas a Krym zpět nedobude, americké zbraně ale dostane

17.05. 16:52

Kyjev - Ukrajina v současnosti není s to získat zpět Krym a povstalci ovládnutou část Donbasu na východě země, ale dodávky amerických zbraní Kyjevu pomohou nastolit mír, protože odradí Rusko od dalších útoků. Prohlásil to při návštěvě ukrajinské části Donbasu zvláštní zmocněnec amerického…

Po mostě mezi Ruskem a Krymem už jezdí doprava

16.05. 19:23

Moskva - Krymský most, který spojuje ruskou pevninu s anektovaným ukrajinským poloostrovem Krym, se dnes poprvé otevřel pro běžnou dopravu. Provoz byl zahájen už brzy ráno a ujít si ho nenechali mimo jiné ani stovky motorkářů z ruského nacionalistického klubu Noční vlci, uvedla ruská média.

Slíbený most na Krym je otevřený, Putin jel v kamionu

15.05. 16:11

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes za volantem kamionu a v přímém přenosu státních televizí otevřel Krymský most, spojující ruskou pevninu s anektovaným Krymem. Putin nejprve navštívil dispečink, monitorující provoz na mostu, následně se pozdravil se stavbaři a pak v jejich společnosti…

Rusku dostalo pokutu za Krym. Ukrajině musí zaplatit miliardy, rozhodl soud v Haagu

10.05. 17:18

Haag - Mezinárodní arbitrážní soud v Haagu nařídil Rusku kompenzovat některým ukrajinským firmám škody způsobené anexí Krymu. O soudním rozhodnutí dnes informovala ukrajinská agentura Unian. Rusko by podle ní mělo Ukrajině vyplatit částku 149 milionů dolarů (přes tři miliardy korun).

Porošenko chce některým krymským Ukrajincům sebrat občanství

20.04. 20:47

Kyjev/Moskva - Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes předal parlamentu k projednání návrh zákona, který umožňuje odebrat občanství Ukrajincům žijícím na anektovaném Krymu, kteří po připojení poloostrova k Rusku hlasovali ve volbách.

Asadovy děti byly na táboře na Krymu

16.04. 22:02

Damašek - Syrský prezident Bašár Asad přiznal, že jeho děti byly loni na prázdninovém táboře v Artěku na anektovaném poloostrově Krymu. Informovala o tom dnes ruská agentura Interfax.

Paříž odmítla uznat platnost ruských voleb na Krymu

18.03. 14:18

Paříž - V sobotu odmítlo platnost ruských voleb na Krymu uznat osmi evropských zemí, dnes se k nim přidala Francie. Na Krymu pořádá Moskva prezidentské volby poprvé, tamní komentátoři nevylučují ani 90procentní podporu Vladimiru Putinovi.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie