Články k tématu: Krym

Navrhl Putin Trumpovi referendum o Donbasu? Ukrajinští představitelé jsou nervózní

20.07. 08:44

Washington/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin během summitu v Helsinkách svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi navrhl uspořádat referendum v separatisty ovládaných oblastech Donbasu. Uvedla to agentura Bloomberg.

Několik slovenských poslanců chce navštívit Krym, ukrajinský velvyslanec protestuje

19.07. 21:35

Bratislava - Poslanci slovenského parlamentu chtějí navštívit poloostrov Krym, který v roce 2014 proti vůli Ukrajiny anektovalo Rusko. Cestu plánují na začátku srpna. S odvoláním na vyjádření nezařazeného poslance Petera Marčeka, který cestu organizuje, o tom dnes informovala slovenská média.

Za Krym muže Obama, já chci vycházet s Ruskem i Čínou, tvrdí Trump

13.07. 17:03

Londýn - Americký prezident Donald Trump chce mít s Ruskem dobré vztahy a stejně tak dobře chce vycházet s Čínou.

reklama

Urážky ruských fotbalistů? Poslanec navrhuje trestat posměváčky pokutou

19.06. 16:24

Moskva - Ruský poslanec Vitalij Milonov, který je znám jako ultrakonzervativní obhájce pravoslaví a ruských imperiálních tradic, chce předložit parlamentu zákon, který trestá pokutou urážky ruského národního fotbalového týmu.

Krym zasáhl mohutný výpadek elektřiny

13.06. 17:45

Moskva - Velká část Ruskem anektovaného poloostrova Krym zůstala dnes bez elektřiny. Příčinou byla havárie v jedné rozvodně. Dodávky proudu už jsou postupně zapínány.

Krymský most do anektované země! Je čím se chlubit?

09.06. 04:37

Krásná moderátorka uvádí reportáž přes novou ruskou chloubu, most do anektované země. Tohle je nový "div" světa, který spojuje ruskou pevninu s Krymem.

Rusové zahájili velké cvičení u ukrajinských hranic, nasadí i protiraketový systém Pancir

05.06. 11:17

Moskva - Ruská armáda dnes zahájila velké manévry nedaleko ukrajinských hranic. Vojáci mají procvičovat odražení útoků nepřátelských diverzních skupin na armádní letiště s použitím protiraketových systémů Pancir.

"Napadnou-li nás, nikdy se nevzdáme." píší Švédové ve válečném manuálu.

21.05. 18:51

Stockholm - Švédská civilní obrana lidem příští týden rozešle brožuru s instrukcemi, jak se chovat v případě propuknutí válečného konfliktu. Příručka neuvádí, odkud by útok mohl přijít. Agentura Reuters připomíná, že země regionu jsou ve stavu zvýšené bdělosti od ruské anexe Krymu v březnu 2014.

Ruská tajná služba FSB zasáhla proti Tatarům, prý chtěli s Kyjevem rozvrátit jednotu Krymu

21.05. 10:19

Moskva - Ruská kontrarozvědka na anektovaném Krymu překazila plány "extremistické" skupiny krymských Tatarů napojených na exilové vedení se sídlem na Ukrajině. Oznámila to dnes agentura TASS s odkazem na tiskovou zprávu tajné služby FSB. Jeden člen skupiny byl podle ní zadržen, po dalších dvou se…

Ukrajina Donbas a Krym zpět nedobude, americké zbraně ale dostane

17.05. 16:52

Kyjev - Ukrajina v současnosti není s to získat zpět Krym a povstalci ovládnutou část Donbasu na východě země, ale dodávky amerických zbraní Kyjevu pomohou nastolit mír, protože odradí Rusko od dalších útoků. Prohlásil to při návštěvě ukrajinské části Donbasu zvláštní zmocněnec amerického…

Po mostě mezi Ruskem a Krymem už jezdí doprava

16.05. 19:23

Moskva - Krymský most, který spojuje ruskou pevninu s anektovaným ukrajinským poloostrovem Krym, se dnes poprvé otevřel pro běžnou dopravu. Provoz byl zahájen už brzy ráno a ujít si ho nenechali mimo jiné ani stovky motorkářů z ruského nacionalistického klubu Noční vlci, uvedla ruská média.

Slíbený most na Krym je otevřený, Putin jel v kamionu

15.05. 16:11

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes za volantem kamionu a v přímém přenosu státních televizí otevřel Krymský most, spojující ruskou pevninu s anektovaným Krymem. Putin nejprve navštívil dispečink, monitorující provoz na mostu, následně se pozdravil se stavbaři a pak v jejich společnosti…

Rusku dostalo pokutu za Krym. Ukrajině musí zaplatit miliardy, rozhodl soud v Haagu

10.05. 17:18

Haag - Mezinárodní arbitrážní soud v Haagu nařídil Rusku kompenzovat některým ukrajinským firmám škody způsobené anexí Krymu. O soudním rozhodnutí dnes informovala ukrajinská agentura Unian. Rusko by podle ní mělo Ukrajině vyplatit částku 149 milionů dolarů (přes tři miliardy korun).

Porošenko chce některým krymským Ukrajincům sebrat občanství

20.04. 20:47

Kyjev/Moskva - Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes předal parlamentu k projednání návrh zákona, který umožňuje odebrat občanství Ukrajincům žijícím na anektovaném Krymu, kteří po připojení poloostrova k Rusku hlasovali ve volbách.

Asadovy děti byly na táboře na Krymu

16.04. 22:02

Damašek - Syrský prezident Bašár Asad přiznal, že jeho děti byly loni na prázdninovém táboře v Artěku na anektovaném poloostrově Krymu. Informovala o tom dnes ruská agentura Interfax.

Paříž odmítla uznat platnost ruských voleb na Krymu

18.03. 14:18

Paříž - V sobotu odmítlo platnost ruských voleb na Krymu uznat osmi evropských zemí, dnes se k nim přidala Francie. Na Krymu pořádá Moskva prezidentské volby poprvé, tamní komentátoři nevylučují ani 90procentní podporu Vladimiru Putinovi.

Část zemí EU odmítla uznat platnost ruských voleb na Krymu

17.03. 20:18

Kyjev - K volebním urnám půjdou Rusové v neděli a na Krymu se očekává zvlášť vysoká podpora Vladimira Putina. Ministři zahraničí osmi evropských zemí v dnešním společném prohlášení odmítli uznat hlasování na anektovaném ukrajinském poloostrově.

Putin se na Krymu zúčastní oslav výročí anexe

14.03. 17:13

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes navštívil Krym, který má být jeho poslední cestou mimo Moskvu před nedělními prezidentskými volbami. V Simferopolu si prohlédl novou halu místního mezinárodního letiště. Program vyvrcholí mítinkem v Sevastopolu věnovaným výročí ruské anexe ukrajinského…

Ukrajinský taxikář prý chystal diverzní akci. Dostal za to šest a půl roku

16.02. 13:26

Moskva - Ukrajinec dostal na Krymu 6,5 roku za přípravu diverzních akcí. Andrij Zachtej (42), který je už půldruhého roku ve vězení, byl ruským soudem na anektovaném poloostrově odsouzen za údajné přechovávání munice a trhavin a padělání dokumentů. Jeho advokáti se chtějí odvolat.

Odhaleno: Proč Putin zabral Krym? Ruský politik prozradil důvod

Aktualizovali jsme 14.2.2018, 22:33, 14.02. 21:24

Kyjev/Moskva - Ruský politik žijící v ukrajinském exilu Ilja Ponomarjov dnes u soudu v Kyjevě vypověděl, že Moskva neměla předem nachystaný plán uchvácení ukrajinského poloostrova Krym.

O Krym se mohlo válčit. Ukrajinský exministr byl připravený s Rusy bojovat

08.02. 08:38

Kyjev - Anexi Krymu ukrajinští vojáci prakticky nekladli odpor, vše se odehrálo téměř bez krveprolití. Admirál Ihor Teňuch, který byl krátce v roce 2014 ukrajinským ministrem obrany, nivméně přiznal, že byl připraven s Rusy o poloostrov bojovat. Proti se tehdy postavila například expremiérka Julija…

Europoslanec Štětina se v Bruselu omlouval za Zemana. Je smutné, jak se vyjadřuje, říká

04.02. 16:52

Brusel/Praha - Český europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina se omluvil Mustafu Džemilevovi, lídrovi Krymských Tatarů, za slova českého prezidenta Miloše Zemana týkající se de facto uznání anexe Krymu ze strany Ruské federace. Učinil tak na vzpomínkové akci u příležitosti čtyřletého výročí okupace…

Rusko uznává hranice Ukrajiny po anexi Krymu, oznámil Lavrov

15.01. 11:21

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes na tiskové konferenci hodnotil zahraniční politiku v uplynulém roce. Mimo jiné uvedl, že Rusko se i přes nesouhlas mezinárodního společenství nemíní vzdát Krymu, který anektovalo v roce 2014.

Rusko přesunulo na Krym druhou divizi protiraket S-400

13.01. 13:37

Moskva - Ruská armáda dnes přesunula na Krym už druhou divizi moderních protiraketových systémů S-400, informovala agentura TASS.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace