Články k tématu: Krym

Rusko uznává hranice Ukrajiny po anexi Krymu, oznámil Lavrov

15.01. 11:21

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes na tiskové konferenci hodnotil zahraniční politiku v uplynulém roce. Mimo jiné uvedl, že Rusko se i přes nesouhlas mezinárodního společenství nemíní vzdát Krymu, který anektovalo v roce 2014.

Rusko přesunulo na Krym druhou divizi protiraket S-400

13.01. 13:37

Moskva - Ruská armáda dnes přesunula na Krym už druhou divizi moderních protiraketových systémů S-400, informovala agentura TASS.

Ruská média: KSČM a SPD chtějí legitimizovat spojení Krymu s Ruskem

07.12. 15:15

Moskva/Praha - List Izvestija dnes přišel se zprávou, že čeští komunisté a poslanci strany Svoboda a přímá demokracie (SPD) jsou pro uznání Krymu jako ruské součásti a považují připojení poloostrova k Rusku za hotovou věc, která proběhla v souladu s mezinárodním právem.

reklama

Šéf slovenské sněmovny neodsoudil ruskou anexi Krymu

23.11. 19:15

Bratislava - Šéf slovenské sněmovny a nacionalistické vládní Slovenské národní strany (SNS) Andrej Danko na rozdíl od jiných předních slovenských politiků neodsoudil ruskou anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Zeman se u Putina přimlouval za vězněného teologa. Novináře přirovnal k prostitutkám

23.11. 15:35

Moskva - Prezident Miloš Zeman se při úterním setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem přimluvil za propuštění ukrajinského teologa Igora Kozlovského, kterého vězní proruští povstalci na Krymu.

Guvernér krymského města Sevastopol je na seznamu evropský sankcí

21.11. 14:35

Brusel - Evropská unie dnes na svůj sankční seznam zařadila guvernéra krymského města Sevastopol Dmitrije Ovsjannikova, má zakázaný vstup do EU a zmrazeny bankovní účty. Podle Bruselu ze svého postu napomáhal k další integraci nezákonně anektovaného poloostrova do systému Ruské federace.

Dva věznění krymskotatarští aktivisté jsou na svobodě, dostal je tam Putinův dekret

25.10. 17:27

Moskva - Krymskotatarské vůdce Achťoma Čijgoze a Ilmiho Umerova, odsouzené na Krymu k několikaletému vězení, odeslaly ruské úřady do Ankary. Osvobození dohodlo ukrajinské vedení s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Ten pak pravděpodobně intervenoval v Moskvě.

Kandidátka na ruskou prezidentku Sobčaková odsoudila anexi Krymu, žádá svobodu pro politické vězně

24.10. 16:17

Moskva - Ksenija Sobčaková (32) dnes uspořádala první tiskovou konferenci po oznámení své kandidatury na post ruské prezidentky. Vyzvala k propuštění ruských politických vězňů a postavila se proti anexi Krymu. Přiznala, že má podporu od bývalého ruského magnáta Michaila Chodorkovského.

Schwarzenberg udeřil: Česku hrozí zostuzení ve světě. Musíme se distancovat od Zemanových slov o Krymu

Aktualizovali jsme 16.10.2017, 22:20, 16.10. 17:05

Praha - Česká vláda a Sněmovna by se podle exministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) měly distancovat od projevu prezidenta Miloše Zemana na shromáždění Rady Evropy. V něm poradil Kyjevu, aby se dohodl s Moskvou na kompenzacích za anexi Krymu.

Kreml odmítl Zemanův nápad kompenzace za Krym, prý nejde o anexi

13.10. 16:49

Moskva - Kreml se dnes poprvé vyjádřil k návrhu českého prezidenta Miloše Zemana, aby Ukrajina dostala za ruskem anektovaný Krym kompenzace. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov řekl, že o něčem takovém nelze jednat.

Šlo o můj názor, omlouvat se nebudu, vzkazuje Zeman kvůli slovům o Krymu

12.10. 21:57

Praha - Za svoje výroky o ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym se český prezident Miloš Zeman omlouvat nebude. Uvedl to dnes v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem.

V Kyjevě kvůli výrokům Miloše Zemana demonstrovali nacionalisté

12.10. 20:49

Kyjev/Praha - Před českou ambasádou v Kyjevě dnes demonstrovalo několik desítek lidí. Důvodem byly výroky českého prezidenta Miloše Zemana o anexi Krymu. 

Podle Senátu Zeman svými výroky o Krymu legitimizoval agresi. A Ovčáček reaguje

12.10. 16:20

Praha - Prezident Miloš Zeman svými výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi, která je v rozporu s mezinárodním právem. Shodl se na tom dnes Senát. Naopak nepřijal návrh Jiřího Růžičky (za TOP 09 a STAN), podle něhož prezident poškozuje zájmy České republiky.

Na východě se řeší Zemanova slova. Je to starý závislý člověk, který jen tlumočil ruské návrhy, tvrdí komentátor

11.10. 19:13

Moskva/Kyjev - Projev českého prezidenta Miloše Zemana dnes komentují nejen čeští politici, ale také ruští a ukrajinští politologové a blogeři. Někteří z nich poukazují třeba na rozpor v prohlášeních Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky, který Zemanova slova odmítl s tím, že se neshodují se…

Senát zřejmě odmítne výroky Miloše Zemana o Krymu

11.10. 16:46

Praha - Senát se dnes večer bude zabývat výroky prezidenta Miloše Zemana, kterými fakticky legitimizoval ruskou anexi ukrajinského Krymu. Horní komora se pravděpodobně postaví proti Hradu a současně hlavu státu vyzve, aby respektovala českou zahraniční politiku i mezinárodní právo.

Zemanovy návrhy o Ukrajině a Krymu se Německu nelíbí

11.10. 16:39

Berlín - Výroky českého prezidenta Miloše Zemana o Krymu a kompenzacích za něj zaznamenala i německá vláda a nepřímo je odmítla. Ruskem anektovaný poloostrov podle Berlína je a zůstává integrální součástí Ukrajiny.

Anizemanovský folklor a další antizemanovská spartakiáda, komentuje Ovčáček jednání v Senátu

11.10. 14:24

Praha - Vyjádření prezidenta Miloše Zemana ke Krymu neznamená, že by kompenzace měly být proti vůli Ukrajiny. Obsazení poloostrova považuje Hrad za anexi. Uvedl to dnes prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman fakticky uznal připojení Krymu k Rusku, zní z Moskvy. Jak ruští politici reagují na jeho projev?

11.10. 12:25

Moskva - Na slova českého prezidenta Miloše Zemana na schůzi Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PSRE) reaguje také Rusko. Tamní poslanci s žádnou kompenzací za Krym, kterou by měla Moskva vyplatit Ukrajině, nesouhlasí.

Europoslanci přijali usnesení odsuzující perzekuci krymských Tatarů, Štětina připomněl rok 1968

05.10. 17:17

Štrasburk - Evropský parlament dnes přijal usnesení, v němž odsoudil pronásledování krymských Tatarů ruskými úřady na Krym. Zároveň vyzval k justičnímu očištění a k propuštění všech krymskotatarských představitelů, kteří s připojením regionu k Rusku nesouhlasí. Na vzniku rezoluce se podíleli i…

Bouře na Krymu působí komplikace, ve frontě uvízly tisíce vozů

28.09. 12:42

Simferopol - Ve frontách při čekání na přepravu přes Kerčský průliv, který oděluje Krym od Ruska uvázlo 2700 vozů. Provoz v oblasti je od pondělí přerušen kvůli nepříznivému počasí.

Ruský soud napařil nemocnému vůdci Krymských Tatarů dva roky, prý nabádal k separatismu

27.09. 17:09

Moskva - Ruský soud v anektovaném Krymu odsoudil významného krymskotatarského politika Ilmiho Umerova (60), za údajné nabádaní k separatismu půjde na dva roky do vězení.

Proruská propaganda pracuje.: Situace v Katalánsku je srovnávána s Krymem

27.09. 08:26

Barcelona - Do hledáčku proruských médií, jejichž obecným cílem je podle deníku El País mimo jiné narušit jednotu EU, se nyní dostalo Katalánsko. Krizi spojenou s referendem o nezávislosti tohoto španělského regionu tato média staví naroveň situaci na Krymu v roce 2014.

Soud na Krymu odsoudil tatarského aktivistu k osmi letům vězení

11.09. 12:41

Moskva/Kyjev - Ruský soud na anektovaném Krymu poslal na osm let do vězení významného krymskotatarského politika za údajnou organizaci nepokojů v únoru 2014. Jeho advokát na místě podal odvolání.

Plán pro Krym: Rusové tam chtějí opět trénovat kosmonauty

19.08. 21:40

Moskva - Rusové mají s poloostrovem Krym smělé plány. Chtěli by obnovit výcvikové centrum pro kosmonauty. V minulosti právě na poloostrově trénoval i legendární kosmonaut Jurij Gagarin. Rusové počítají také s vybudováním interaktivního centra kosmonautiky pro mládež.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací