Články k tématu: Krym

Ministři zahraničí zemí EU prodloužili sankce proti Rusku za anexi Krymu

19.06. 12:37

Lucemburk - Evropská unie dnes prodloužila sankce proti Rusku, bude platit do června příštího roku. EU v prohlášení konstatovala, že nadále protiprávní anexi ukrajinského Krymu odsuzuje a chce pokračovat v "politice neuznání".

Jaderné zbraně na Krymu? Ukrajina varuje před plány Ruska

31.05. 11:17

Tbilisi - Ruská federace má v úmyslu rozmístit jaderné útočné zbraně na území okupovaného Krymu. V pondělí to na zasedání Parlamentního shromáždění NATO v Tbilisi uvedl předseda ukrajinské Nejvyšší rady Andrij Parubij. Jeho slova cituje agentura Interfax.

Ruský soud potrestal nakladatelství, na mapách Ruska nebyl Krym

05.05. 09:00

Moskva - Moskvevské nakladatelství AST má zaplatit pokutu 100 tisíc rublů (zhruba 40 tisíc korun)za to, že na mapách ve školním atlasu neoznačilo Krymský poloostrov jako součást Ruské federace. Problémy s příslušnosti Krymu měl nedávno i Kazachstán.

reklama

Pomsta Ukrajině? Ruská zpěvačka Samojlovová vystoupí náhradou za Eurovizi na Krymu

28.04. 17:10

Moskva - Ruská umělkyně Julije Samojlovová nesmí vystoupit na soutěži Eurovize v Kyjevě, místo toho zazpívá v Sevastopolu na Krymu. Pozval ji starosta města Dmitrij Ovsjannikov.

Přichází Putin o pevnou půdu pod nohama? Problémy s Krymem mu škodí, varuje expert

26.04. 12:07

Moskva - Většina Rusů sice stále podporuje prezidentství Vladimíra Putina, ale nárůst oblíbenosti Putina, který přišel po anexi Krymu v březnu 2014, začíná mizet. Ukazuje to nejnovější průzkum nezávislého výzkumného centra Levada Center.

Spor o Krym a Donbas? Soud OSN jen částečně vyhověl žádosti Kyjeva o postih Moskvy

Aktualizovali jsme 19.4.2017, 18:32, 19.04. 10:16

Haag - Mezinárodní soudní dvůr dnes odpoledne v Haagu odmítl žádost Kyjeva o předběžné opatření vůči Rusku za financování terorismu, kterého se podle žalující strany Moskva dopouští podporou východoukrajinských separatistů.

Holík na Krymu byl, potvrdilo Okamurovo hnutí SPD. Poloostrov označilo za ruskou republiku

28.03. 13:25

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dnes potvrdilo, že se jeho poslanec Jaroslav Holík zúčastnil oslav třetího výročí obsazení Krymu Ruskem. Proti cestě Holíka na Krym se minulý týden ohradilo ukrajinské velvyslanectví a ukrajinské bezpečnostní složky mu na pět let zakázaly vstup na…

Už žádné prezidentské volby v Rusku? Putin by měl zůstat ve funkci doživotně, tvrdí politik

21.03. 15:04

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin vykonává své třetí období ve funkci prezidenta a podle některých by mělo být neomezené a doživotní. Tvrdí to zástupci Krymu s tím, že právě Putin by nikdy nedopustil rozpad Sovětského svazu.

Ukrajina odsoudila účast českého poslance Holíka na oslavách na Krymu

Aktualizovali jsme 20.3.2017, 23:47, 20.03. 18:42

Praha - Český poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Jaroslav Holík se zúčastnil oslav třetího výročí obsazení Krymu Ruskem. Ukrajinské bezpečnostní složky proto Holíkovi udělily pětiletý zákaz vstupu na území státu.

Kyjev se vzdát nechce: Ukrajina vrátí na Krym svobodu, získáme poloostrov zpět

20.03. 10:36

Kyjev – Od ruské anexe Krymu uplynuly již tři roky. Ukrajina se však ani po té době nevzdává myšlenky, že území získá zpět. Naposledy o tom mluvil ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin. Jeho slova cituje ukrajinská agentura Unian.

Rusové oslavují anexi Krymu jako hrdinný čin. Ale vlastně je to propadák, zní z Ruska

18.03. 13:51

Moskva - Rusko na 18. března plánuje oslavy u příležitosti tříletého výročí anexe Krymu. Jak píše list The Moscow Times, „poselství vlasteneckých oslav bude jen těžké přehlédnout“. Z pohledu čísel je ale anexe zatím velký propadák.

Kyjev protestuje proti návštěvě srbských politiků na Krymu, velvyslanec musí na kobereček

17.03. 20:34

Kyjev - Skupina srbských poslanců navštívila Ruskem anektovaný Krym. Ukrajinské ministerstvo zahraničí dnes tuto cestu odsoudilo.

Militarizace Krymu ovlivňuje bezpečnost okolo Černého moře, zní z EU

17.03. 20:05

Brusel - Ruskou anexi ukrajinského Krymu EU nadále neuznává a pokládá ji za porušení mezinárodního práva. Řekla to dnes šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová s tím, že militarizace Krymu ovlivňuje bezpečnostní situaci kolem Černého moře.

Donbas k Rusku připojit nechceme, tvrdí Kreml

17.03. 15:08

Moskva - Kreml počítá s tím, že Kyjev dříve nebo později přijme připojení Krymu k Rusku. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov nicméně odmítl spekulace, že existují písemné scénáře ohledně začlenění východní Ukrajiny do Ruské federace.

Pět tisíc lidí na Krymu slavilo výročí anexe

16.03. 22:48

Simferopol (Krym)/Washington/Štrasburk - Pochod pěti tisíc lidí v Simferopolu zahájil oslavy třetího výročí násilného připojení ukrajinského Krymu k Rusku, které vyvrcholí tento víkend.

Trumpův plán narazil: Kreml odmítl "absurdní" návrh o pronájmu Krymu

21.02. 08:11

Moskva - Kreml dnes popřel jakýkoli podíl na údajném mírovém plánu pro Ukrajinu, který sestavil ukrajinský opoziční poslanec s dvěma poradci prezidenta USA Donalda Trumpa. Novinářům to dnes řekl prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Plán, o němž informoval list The New York Times, je podle Peskova…

Voroněnkov z Kyjeva provokuje Rusko: Putinovi spolupracovníci anexi Krymu nechtěli

16.02. 10:51

Kyjev/Moskva - Ruský exposlanec Denis Voroněnkov, který emigroval na Ukrajinu, vydal k nelibosti Moskvy další prohlášení. Tvrdí, že nejbližší spolupracovníci prezidenta Vladimira Putina s připojením Krymu k Ruské federaci nesouhlasili.

Vyměnit Krym za Donbas? Savčenková přednesla kontroverzní návrh a reakce byly jednoznačné

20.01. 10:23

Kyjev/Simferopol – Kontroverzní ukrajinská poslankyně Nadija Savčenková navrhla, aby se Ukrajina načas zřekla Krymu, anektovaného v březnu 2014 Ruskem, a to oplátkou za to, že dostane zpět východoukrajinský Donbas, ovládnutý proruskými separatisty. A nejen z Krymu teď přichází velmi rázná odpověď.

Savčenková navrhla vyměnit Krym za Donbas

18.01. 18:04

Kyjev - Ukrajinská poslankyně Nadija Savčenková, donedávna nesporná národní hrdinka ve své vlasti, opět rozpoutala svými kontroverzními výroky politickou bouři v Kyjevě.

Anexe Krymu je protiprávní, burcuje vlivný muž

Aktualizovali jsme 11.1.2017, 22:10, 11.01. 18:10

Washington - Ruská anexe Krymu je porušením mezinárodního práva a Spojené státy potřebují mít v ruce nástroj, aby zabránily podobnému použití síly v budoucnu. Během dnešního jednání v americkém Senátu to řekl kandidát na ministra zahraničí Rex Tillerson.

Chcete přátelství s Ruskem? Nechte jim Krym, radí diplomat Trumpovi

29.12. 11:01

Washington – Nově zvolený americký prezident Donald Trump údajně hledá cestu, jak zrušit protiruské sankce. Podle německého listu Bild mu to poradil zkušený americký diplomat a politik Henry Kissinger.

Rozhodnuto: Sbírka zlatých předmětů z Krymu bude vrácena Ukrajině

14.12. 14:05

Amsterdam - Nizozemský soud rozhodl, že sbírka zlatých předmětů z Krymu, kterou mělo zapůjčené archeologické muzeum v Amsterodamu v době před anexí poloostrova Ruskem, musí být vrácena Ukrajině. Artefakty ale zatím zůstanou v Nizozemsku pro případ odvolání proti rozsudku.

Rusko zvyšuje bojovou pohotovost protivzdušné obrany na Krymu. Hrozí z Ukrajiny nebezpečí?

30.11. 16:58

Moskva - Ruská armáda dnes v reakci na ohlášené ukrajinské cvičné manévry uvedla do stavu zvýšené bojové pohotovosti protivzdušnou obranu na anektovaném Krymu. V médiích se dokonce začalo spekulovat, že Rusko bude ukrajinské rakety sestřelovat.

Ruská FSB zatkla kapitána Černomořské flotily. Byl údajně ukrajinským špionem

Aktualizovali jsme 24.11.2016, 17:20, 24.11. 10:22

Moskva - Ruská kontrarozvědka FSB na anektovaném Krymu zadržela bývalého příslušníka štábu ruské Černomořské flotily Leonida Parchomenka. Prý byl špiónem ve prospěch Ukrajiny. Za velezradu mu hrozí až 20leté vězení.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací