Články k tématu: Krym

Krymský soud poslal do vězení údajného ukrajinského agenta

15.08. 14:36

Moskva - Soud v Simferopolu poslal na dva měsíce do vězení údajného agenta ukrajinské tajné policie (SBU), kterého v sobotu zadržela ruská kontrarozvědka (FSB) na Krymu. Ruská média o případu informovala až dnes.

Rusko zuří: Ukrajina chce zničit náš turistický ruch. A z Kyjeva přišla důrazná odpověď

Aktualizovali jsme 31.7.2017, 22:41, 31.07. 15:56

Moskva - Rusko si v roce 2014 přisvojilo Krym. Většina evropských zemí tento krok odsoudila. Rusko se od té doby snaží vylepšit pošramocenou pověst poloostrova a přinutit svět, aby jej spíše než jako okupované území vnímal jako centrum turistického ruchu. Moskva vyzývá Rusy, aby navštívili…

U Krymu ztroskotala loď vezoucí tuny pšenice

29.07. 11:46

Moskva – V Černém moři, asi 40 kilometrů od břehů Krymu, ztroskotala nákladní loď Anda. Jeden člen posádky se stále pohřešuje.

reklama

Krym zůstal kvůli horkému počasí přes hodinu bez elektřiny

28.07. 20:15

Moskva – Abnormální vedra, která sužují Krym, způsobila poruchu na elektrickém vedení. Informovala o tom ruská média.

Berlín chce kvůli kauze s turbínami na Krymu rozšířit protiruské sankce

24.07. 17:11

Berlín - Německo prosazuje, aby se na seznamu protiruských sankcí ocitly další čtyři osoby. Důvodem je kauza turbín společnosti Siemens na Krymu.

V Černém moři je rušno: Na Krymu začala kontrola bojové pohotovosti ruské flotily, v oblasti trénují i Ukrajinci a Američané

14.07. 10:37

Ruská Černomořská flotila zahájila cvičení bojeschopnosti na Krymu a v Černém moři. Zapojí se do něj pobřežní a námořní jednotky, které byly uvedeny do stavu vysoké pohotovosti, informují o tom ruská média s odvoláním na tiskovou službu Jižního vojenského okruhu.

Turbíny Siemensu na Krymu prý testují limity sankcí

12.07. 18:29

Brusel - Evropská unie nemá prostředky a instituce na vymáhání svých sankcí, jejich porušování se těžce prokazuje. Ukázal to případ objevení turbín německé firmy Siemens na poloostrově Krym.

Koncern Siemens kvůli turbínám zažaloval svůj společný podnik v Rusku

11.07. 17:20

Moskva - Německý koncern Siemens dnes u arbitrážního soudu v Moskvě podal žalobu na svůj vlastní společný podnik v Rusku, firmu Siemens Gas Turbine Technologies. Žalobu podal i na svého obchodního partnera, ruskou státní společnost Technopromexport. Moskevský soud podle agentury Interfax ještě…

Turbíny německé společnosti Siemensu se dostaly na Krym, firma se chce bránit

10.07. 18:49

Mnichov - Nejméně dvě ze čtyř turbín, které německý koncern Siemens vyrobil pro jeden z projektů v Rusku, se proti vůli firmy ocitly na Krymu. Kvůli sankcím EU nelze na Krym dodávat technologie pro energetický sektor.

Ukrajinci zadrželi na hranici s Krymem dva ruské pohraničníky. Prý zabloudili

30.06. 16:19

Kyjev - Ukrajinské úřady na hranici s "Krymem okupovaným Ruskem" zadržely dva ruské pohraničníky. Prý zabloudili, když měli při nočním cvičení sehrát roli "narušitelů".

Ministři zahraničí zemí EU prodloužili sankce proti Rusku za anexi Krymu

19.06. 12:37

Lucemburk - Evropská unie dnes prodloužila sankce proti Rusku, bude platit do června příštího roku. EU v prohlášení konstatovala, že nadále protiprávní anexi ukrajinského Krymu odsuzuje a chce pokračovat v "politice neuznání".

Jaderné zbraně na Krymu? Ukrajina varuje před plány Ruska

31.05. 11:17

Tbilisi - Ruská federace má v úmyslu rozmístit jaderné útočné zbraně na území okupovaného Krymu. V pondělí to na zasedání Parlamentního shromáždění NATO v Tbilisi uvedl předseda ukrajinské Nejvyšší rady Andrij Parubij. Jeho slova cituje agentura Interfax.

Ruský soud potrestal nakladatelství, na mapách Ruska nebyl Krym

05.05. 09:00

Moskva - Moskvevské nakladatelství AST má zaplatit pokutu 100 tisíc rublů (zhruba 40 tisíc korun)za to, že na mapách ve školním atlasu neoznačilo Krymský poloostrov jako součást Ruské federace. Problémy s příslušnosti Krymu měl nedávno i Kazachstán.

Pomsta Ukrajině? Ruská zpěvačka Samojlovová vystoupí náhradou za Eurovizi na Krymu

28.04. 17:10

Moskva - Ruská umělkyně Julije Samojlovová nesmí vystoupit na soutěži Eurovize v Kyjevě, místo toho zazpívá v Sevastopolu na Krymu. Pozval ji starosta města Dmitrij Ovsjannikov.

Přichází Putin o pevnou půdu pod nohama? Problémy s Krymem mu škodí, varuje expert

26.04. 12:07

Moskva - Většina Rusů sice stále podporuje prezidentství Vladimíra Putina, ale nárůst oblíbenosti Putina, který přišel po anexi Krymu v březnu 2014, začíná mizet. Ukazuje to nejnovější průzkum nezávislého výzkumného centra Levada Center.

Spor o Krym a Donbas? Soud OSN jen částečně vyhověl žádosti Kyjeva o postih Moskvy

Aktualizovali jsme 19.4.2017, 18:32, 19.04. 10:16

Haag - Mezinárodní soudní dvůr dnes odpoledne v Haagu odmítl žádost Kyjeva o předběžné opatření vůči Rusku za financování terorismu, kterého se podle žalující strany Moskva dopouští podporou východoukrajinských separatistů.

Holík na Krymu byl, potvrdilo Okamurovo hnutí SPD. Poloostrov označilo za ruskou republiku

28.03. 13:25

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) dnes potvrdilo, že se jeho poslanec Jaroslav Holík zúčastnil oslav třetího výročí obsazení Krymu Ruskem. Proti cestě Holíka na Krym se minulý týden ohradilo ukrajinské velvyslanectví a ukrajinské bezpečnostní složky mu na pět let zakázaly vstup na…

Už žádné prezidentské volby v Rusku? Putin by měl zůstat ve funkci doživotně, tvrdí politik

21.03. 15:04

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin vykonává své třetí období ve funkci prezidenta a podle některých by mělo být neomezené a doživotní. Tvrdí to zástupci Krymu s tím, že právě Putin by nikdy nedopustil rozpad Sovětského svazu.

Ukrajina odsoudila účast českého poslance Holíka na oslavách na Krymu

Aktualizovali jsme 20.3.2017, 23:47, 20.03. 18:42

Praha - Český poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Jaroslav Holík se zúčastnil oslav třetího výročí obsazení Krymu Ruskem. Ukrajinské bezpečnostní složky proto Holíkovi udělily pětiletý zákaz vstupu na území státu.

Kyjev se vzdát nechce: Ukrajina vrátí na Krym svobodu, získáme poloostrov zpět

20.03. 10:36

Kyjev – Od ruské anexe Krymu uplynuly již tři roky. Ukrajina se však ani po té době nevzdává myšlenky, že území získá zpět. Naposledy o tom mluvil ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin. Jeho slova cituje ukrajinská agentura Unian.

Rusové oslavují anexi Krymu jako hrdinný čin. Ale vlastně je to propadák, zní z Ruska

18.03. 13:51

Moskva - Rusko na 18. března plánuje oslavy u příležitosti tříletého výročí anexe Krymu. Jak píše list The Moscow Times, „poselství vlasteneckých oslav bude jen těžké přehlédnout“. Z pohledu čísel je ale anexe zatím velký propadák.

Kyjev protestuje proti návštěvě srbských politiků na Krymu, velvyslanec musí na kobereček

17.03. 20:34

Kyjev - Skupina srbských poslanců navštívila Ruskem anektovaný Krym. Ukrajinské ministerstvo zahraničí dnes tuto cestu odsoudilo.

Militarizace Krymu ovlivňuje bezpečnost okolo Černého moře, zní z EU

17.03. 20:05

Brusel - Ruskou anexi ukrajinského Krymu EU nadále neuznává a pokládá ji za porušení mezinárodního práva. Řekla to dnes šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová s tím, že militarizace Krymu ovlivňuje bezpečnostní situaci kolem Černého moře.

Donbas k Rusku připojit nechceme, tvrdí Kreml

17.03. 15:08

Moskva - Kreml počítá s tím, že Kyjev dříve nebo později přijme připojení Krymu k Rusku. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov nicméně odmítl spekulace, že existují písemné scénáře ohledně začlenění východní Ukrajiny do Ruské federace.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací