Články k tématu: Krym

Schwarzenberg udeřil: Česku hrozí zostuzení ve světě. Musíme se distancovat od Zemanových slov o Krymu

Aktualizovali jsme 16.10.2017, 22:20, 16.10. 17:05

Praha - Česká vláda a Sněmovna by se podle exministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) měly distancovat od projevu prezidenta Miloše Zemana na shromáždění Rady Evropy. V něm poradil Kyjevu, aby se dohodl s Moskvou na kompenzacích za anexi Krymu.

Kreml odmítl Zemanův nápad kompenzace za Krym, prý nejde o anexi

13.10. 16:49

Moskva - Kreml se dnes poprvé vyjádřil k návrhu českého prezidenta Miloše Zemana, aby Ukrajina dostala za ruskem anektovaný Krym kompenzace. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov řekl, že o něčem takovém nelze jednat.

Šlo o můj názor, omlouvat se nebudu, vzkazuje Zeman kvůli slovům o Krymu

12.10. 21:57

Praha - Za svoje výroky o ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym se český prezident Miloš Zeman omlouvat nebude. Uvedl to dnes v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem.

reklama

V Kyjevě kvůli výrokům Miloše Zemana demonstrovali nacionalisté

12.10. 20:49

Kyjev/Praha - Před českou ambasádou v Kyjevě dnes demonstrovalo několik desítek lidí. Důvodem byly výroky českého prezidenta Miloše Zemana o anexi Krymu. 

Podle Senátu Zeman svými výroky o Krymu legitimizoval agresi. A Ovčáček reaguje

12.10. 16:20

Praha - Prezident Miloš Zeman svými výroky k ruské anexi Krymu legitimizoval agresi, která je v rozporu s mezinárodním právem. Shodl se na tom dnes Senát. Naopak nepřijal návrh Jiřího Růžičky (za TOP 09 a STAN), podle něhož prezident poškozuje zájmy České republiky.

Na východě se řeší Zemanova slova. Je to starý závislý člověk, který jen tlumočil ruské návrhy, tvrdí komentátor

11.10. 19:13

Moskva/Kyjev - Projev českého prezidenta Miloše Zemana dnes komentují nejen čeští politici, ale také ruští a ukrajinští politologové a blogeři. Někteří z nich poukazují třeba na rozpor v prohlášeních Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky, který Zemanova slova odmítl s tím, že se neshodují se…

Senát zřejmě odmítne výroky Miloše Zemana o Krymu

11.10. 16:46

Praha - Senát se dnes večer bude zabývat výroky prezidenta Miloše Zemana, kterými fakticky legitimizoval ruskou anexi ukrajinského Krymu. Horní komora se pravděpodobně postaví proti Hradu a současně hlavu státu vyzve, aby respektovala českou zahraniční politiku i mezinárodní právo.

Zemanovy návrhy o Ukrajině a Krymu se Německu nelíbí

11.10. 16:39

Berlín - Výroky českého prezidenta Miloše Zemana o Krymu a kompenzacích za něj zaznamenala i německá vláda a nepřímo je odmítla. Ruskem anektovaný poloostrov podle Berlína je a zůstává integrální součástí Ukrajiny.

Anizemanovský folklor a další antizemanovská spartakiáda, komentuje Ovčáček jednání v Senátu

11.10. 14:24

Praha - Vyjádření prezidenta Miloše Zemana ke Krymu neznamená, že by kompenzace měly být proti vůli Ukrajiny. Obsazení poloostrova považuje Hrad za anexi. Uvedl to dnes prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zeman fakticky uznal připojení Krymu k Rusku, zní z Moskvy. Jak ruští politici reagují na jeho projev?

11.10. 12:25

Moskva - Na slova českého prezidenta Miloše Zemana na schůzi Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PSRE) reaguje také Rusko. Tamní poslanci s žádnou kompenzací za Krym, kterou by měla Moskva vyplatit Ukrajině, nesouhlasí.

Europoslanci přijali usnesení odsuzující perzekuci krymských Tatarů, Štětina připomněl rok 1968

05.10. 17:17

Štrasburk - Evropský parlament dnes přijal usnesení, v němž odsoudil pronásledování krymských Tatarů ruskými úřady na Krym. Zároveň vyzval k justičnímu očištění a k propuštění všech krymskotatarských představitelů, kteří s připojením regionu k Rusku nesouhlasí. Na vzniku rezoluce se podíleli i…

Bouře na Krymu působí komplikace, ve frontě uvízly tisíce vozů

28.09. 12:42

Simferopol - Ve frontách při čekání na přepravu přes Kerčský průliv, který oděluje Krym od Ruska uvázlo 2700 vozů. Provoz v oblasti je od pondělí přerušen kvůli nepříznivému počasí.

Ruský soud napařil nemocnému vůdci Krymských Tatarů dva roky, prý nabádal k separatismu

27.09. 17:09

Moskva - Ruský soud v anektovaném Krymu odsoudil významného krymskotatarského politika Ilmiho Umerova (60), za údajné nabádaní k separatismu půjde na dva roky do vězení.

Proruská propaganda pracuje.: Situace v Katalánsku je srovnávána s Krymem

27.09. 08:26

Barcelona - Do hledáčku proruských médií, jejichž obecným cílem je podle deníku El País mimo jiné narušit jednotu EU, se nyní dostalo Katalánsko. Krizi spojenou s referendem o nezávislosti tohoto španělského regionu tato média staví naroveň situaci na Krymu v roce 2014.

Soud na Krymu odsoudil tatarského aktivistu k osmi letům vězení

11.09. 12:41

Moskva/Kyjev - Ruský soud na anektovaném Krymu poslal na osm let do vězení významného krymskotatarského politika za údajnou organizaci nepokojů v únoru 2014. Jeho advokát na místě podal odvolání.

Plán pro Krym: Rusové tam chtějí opět trénovat kosmonauty

19.08. 21:40

Moskva - Rusové mají s poloostrovem Krym smělé plány. Chtěli by obnovit výcvikové centrum pro kosmonauty. V minulosti právě na poloostrově trénoval i legendární kosmonaut Jurij Gagarin. Rusové počítají také s vybudováním interaktivního centra kosmonautiky pro mládež.

Krymský soud poslal do vězení údajného ukrajinského agenta

15.08. 14:36

Moskva - Soud v Simferopolu poslal na dva měsíce do vězení údajného agenta ukrajinské tajné policie (SBU), kterého v sobotu zadržela ruská kontrarozvědka (FSB) na Krymu. Ruská média o případu informovala až dnes.

Rusko zuří: Ukrajina chce zničit náš turistický ruch. A z Kyjeva přišla důrazná odpověď

Aktualizovali jsme 31.7.2017, 22:41, 31.07. 15:56

Moskva - Rusko si v roce 2014 přisvojilo Krym. Většina evropských zemí tento krok odsoudila. Rusko se od té doby snaží vylepšit pošramocenou pověst poloostrova a přinutit svět, aby jej spíše než jako okupované území vnímal jako centrum turistického ruchu. Moskva vyzývá Rusy, aby navštívili…

U Krymu ztroskotala loď vezoucí tuny pšenice

29.07. 11:46

Moskva – V Černém moři, asi 40 kilometrů od břehů Krymu, ztroskotala nákladní loď Anda. Jeden člen posádky se stále pohřešuje.

Krym zůstal kvůli horkému počasí přes hodinu bez elektřiny

28.07. 20:15

Moskva – Abnormální vedra, která sužují Krym, způsobila poruchu na elektrickém vedení. Informovala o tom ruská média.

Berlín chce kvůli kauze s turbínami na Krymu rozšířit protiruské sankce

24.07. 17:11

Berlín - Německo prosazuje, aby se na seznamu protiruských sankcí ocitly další čtyři osoby. Důvodem je kauza turbín společnosti Siemens na Krymu.

V Černém moři je rušno: Na Krymu začala kontrola bojové pohotovosti ruské flotily, v oblasti trénují i Ukrajinci a Američané

14.07. 10:37

Ruská Černomořská flotila zahájila cvičení bojeschopnosti na Krymu a v Černém moři. Zapojí se do něj pobřežní a námořní jednotky, které byly uvedeny do stavu vysoké pohotovosti, informují o tom ruská média s odvoláním na tiskovou službu Jižního vojenského okruhu.

Turbíny Siemensu na Krymu prý testují limity sankcí

12.07. 18:29

Brusel - Evropská unie nemá prostředky a instituce na vymáhání svých sankcí, jejich porušování se těžce prokazuje. Ukázal to případ objevení turbín německé firmy Siemens na poloostrově Krym.

Koncern Siemens kvůli turbínám zažaloval svůj společný podnik v Rusku

11.07. 17:20

Moskva - Německý koncern Siemens dnes u arbitrážního soudu v Moskvě podal žalobu na svůj vlastní společný podnik v Rusku, firmu Siemens Gas Turbine Technologies. Žalobu podal i na svého obchodního partnera, ruskou státní společnost Technopromexport. Moskevský soud podle agentury Interfax ještě…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací