Články k tématu: Kuba

Největší přešlap sovětské propagandy: Ameriku vykreslila jako skvělou zemi, lidé po ní šíleli

20.01. 13:47

Propaganda měla málokdy sloužit dobru. Během válek se používala k manipulaci s obyvatelstvem a v některých zemích, převážně těch kde funguje komunistický režim, tak funguje dodnes. Jak to ale vypadá, když se propaganda tvůrcům vymkne z rukou?

OSN žádá USA o zrušení embarga vůči Kubě

01.11. 22:00

Valné shromáždění OSN dnes opět schválilo rezoluci, která vyzývá Spojené státy k ukončení jejich hospodářského embarga vůči Kubě. To zavedly USA začátkem 60. let minulého století po nástupu komunistické vlády na tomto karibském ostrově. K jeho zrušení vyzývá Valné shromáždění OSN už od roku 1992,…

Netradiční využití pánské ochrany? Na Kubě latexové výrobky využívají k řadě věcí

08.09. 12:05

Havana - Kubánci je používají při rybaření, kvašení vína, pro opravu děr nebo svázání vlasů - latexové kondomy se staly základním víceúčelovým nástrojem na komunistickém ostrově, kde nedostatek základního zboží donutil místní obyvatele stát se mistry ve vynalézání, píše agentura Reuters.

reklama

Známého kubánského disidenta obvinili z pokusu o vraždu, přejel ministerského úředníka

11.08. 15:06

Havana - Disident José Daniel Ferrer, šéf opoziční organizace Vlastenecký svaz Kuby (UNPACU), byl obviněn z pokusu o vraždu. Podle kubánských vyšetřovatelů se na začátku srpna pokusil přejet státního činitele z ministerstva vnitra.

Problémy neskončily: Další američtí diplomaté z Havany mají zdravotní problémy

09.06. 10:08

Washington/Havana - Případ záhadných útoku na americké diplomaty na Kubě zdaleka nekončí. Další dva lidé z velvyslanectví USA v Havaně podstupují lékařská vyšetření, aby se zjistilo, zda neutrpěli mozkové poranění.

Castro se politiky nevzdává. Povede komisi k sestavení ústavy

02.06. 21:35

Havana - Komisi, která má připravit text nové kubánské ústavy, povede šéf kubánské komunistické strany a bývalý prezident Raúl Castro.

Kubánský prezident přijel do Venezuely, ocenil boj s imperialismem

31.05. 09:02

Caracas - Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel se vydal na první zahraniční cestu v nové funkci. Zavedla ho do Venezuely, které vládne oddaný kubánský spojenec prezident Nicolás Maduro. Díaz-Canel v dubnu v nejvyšší funkci nahradil klan Castrů, kteří karibskému ostrovu vládli téměř 60 let.

Kuba chystá novou ústavu

29.05. 08:37

Havana - Kubánský režim se tento týden chystá zahájit reformu ústavy, která by měla komunistickou zemi adaptovat na éru po skončení půlstoleté vlády bratří Castrů. Státní média v pondělí oznámila, že v sobotu parlament vybere členy komise, která text nové ústavy připraví. Vůdčí role komunistické…

Na Kubě nalezli druhou černou skříňku zříceného letadla

25.05. 11:17

Havana - Kubánští vyšetřovatelé objevili druhou černou skříňku letounu, který se minulý pátek krátce po startu zřítil v metropoli Havaně. Při neštěstí zahynulo 111 ze 113 lidí na palubě. Ve čtvrtek to uvedla kubánská státní televize. Příčiny nehody zatím nejsou známy. První černá skříňska se našla…

Obětí letecké nehody na Kubě je už 111, jedna z přeživších podlehla zraněním

22.05. 10:04

Havana - Bilance obětí pátečního leteckého neštěstí na Kubě vzrostla na 111 poté, co v nemocnici těžkým zraněním podlehla jedna ze tří přeživších. Dnes o tom informovala kubánská média, napsala agentura Reuters. Příčina nehody zatím známa není.

Kolumbijské mírové rozhovory budou pokračovat na Kubě

05.05. 21:06

Bogotá - Kuba poslouží jako hostitelská země obnoveným mírovým rozhovorům mezi kolumbijskou vládou a povstalci ze skupiny Vojsko národního osvobození (ELN). Uvedla to dnes agentura AFP.

Kuba zná jméno nového prezidenta, vláda Castrů skončila

18.04. 18:58

Havana - Novým prezidentem (předsedou státní rady) Kuby by se měl stát dosavadní viceprezident Miguel Díaz-Canel. Formálně to dnes navrhli kubánští poslanci. Pozorovateli již dříve favorizovaný Díaz-Canel by nahradil Raúla Castra, který spolu s bratrem Fidelem reprezentoval komunistický karibský…

Kuba bude mít nového prezidenta, favoritem volby je viceprezident

18.04. 16:49

Havana - Na Kubě dnes začalo dvoudenní jednání parlamentu, jehož poslanci v tajné volbě vyberou nástupce Raúla Castra ve funkci prezidenta. Castro, který spolu s bratrem Fidelem stál v čele země od komunistického puče před téměř 60 lety, se již o nejvyšší státní funkci neuchází. Jméno jeho nástupce…

Záhada akustických útoků na diplomaty v Havaně vyřešena? Vědci možná našli příčinu

05.03. 17:16

Washington - Tým vědců z americké Michiganské univerzity možná odhalil příčinu záhadných akustických incidentů, po nichž si diplomaté v Havaně stěžovali na zdravotní potíže.

Castrův syn spáchal sebevraždu. Sál v čele jaderného programu

02.02. 09:14

Havana - Fidel Castro Díaz-Balart (68), nejstarší syn bývalého kubánského prezidenta Fidela Castra, spáchal ve čtvrtek sebevraždu. V minulosti studoval jadernou fyziku v bývalém Sovětském svazu a v letech 1980 až 1992 stál v čele kubánského jaderného programu.

Šéf americké diplomacie: Ve Venezuele by mohl nastat převrat

02.02. 09:12

Austin - Šéf diplomacie USA Rex Tillerson se chystá na návštěvu pěti latinskoamerických zemí. Ještě před svým odjezdem prohlásil, že by venezuelská armáda mohla svrhnout socialistického prezidenta Nicoláse Madura.

Při oslavách na Kubě vybuchla zábavní pyrotechnika. zraněno bylo 22 lidí

26.12. 09:29

Havana - Během populárního štědrovečerního festivalu v kubánském městě Remedios došlo k explozi zábavní pyrotechniky. Vážná zranění utrpělo 22 lidí, je mezi nimi také šest dětí ve věku 11 až 15 let.

Kuba povolila textové zprávy z mobilů do USA, problémem je vysoká cena

09.12. 09:59

Havana - Kubánci mohou od pátku posílat krátké textové zprávy do Spojených států ze svých mobilních telefonů. Neočekává se ale, že nově zpřístupněnou službu budou příliš využívat, je totiž pro ně dost drahá.

Korea není sama. Kimovi zůstává nakloněna jedna jediná země

Aktualizovali jsme 5.12.2017, 22:03, 03.12. 20:57

Pchjongjang/Havana - Americký prezident vyzval svět k přetržení kontaktů se Severní Korejou, minimálně jedna země na světě ho však neposlechne. KLDR a Kubu pojí společný nepřítel - imperialistické Spojené státy americké, které podle nich narušují suverenitu ostatních zemí.

Kuba volí do místních zastupitelstev, mnozí vzpomínají na Fidela Castra

26.11. 21:03

Havana - Na Kubě se dnes konají volby do místních zastupitelstev. Hlasování, které alespoň formálně ovlivní i výběr budoucí hlavy tohoto ostrovního státu, probíhá rok po smrti vůdce Fidela Castra.

Česká podnikatelská mise navštíví jeden z nejdůležitějších veletrhů na Kubě

31.10. 11:44

Praha - Na Kubu dnes z Česka odletí podnikatelská mise 19 zástupců firem. Doprovodí ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka (ČSSD). V Havaně navštítí i mezinárodní veletrh FIHAV, který je jedním z nejdůležitějších veletrhů Střední a Jižní Ameriky. Loni se na něm představilo přes 4500…

Kuba usnadní svým občanům žijícím v USA cesty do vlasti

29.10. 10:48

Havana - Pro Kubánce, kteří dlouhodobě žijí na území Spojených států, bude napříště jednodušší navštívit svou starou vlast. Podle šéfa diplomacie Bruna Rodrígueze umožní Kuba svým občanům žijícím v cizině vstup do vlasti prostřednictvím dvou turistických přístavů a povolí také návrat těm, kteří…

USA tají lékařské záznamy z akustických útoků na diplomaty

27.10. 13:39

Washington - Nejméně 24 diplomatických pracovníků Spojených států má po návštěvě Kuby zdravotní problémy, které mohlo způsobit akustické zařízení. Havana však zatím nikoho v souvislosti se záhadnými incidenty nevyšetřuje.

Počet obětí záhadných útoků na Američany na Kubě stoupá

20.10. 21:09

Washington - Americké úřady registrují další diplomatické pracovníky, kteří se stali oběťmi záhadných útoků během svého působení na Kubě.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie