Články k tématu: Labouristická strana (VB)

Johnson slibuje Britům "úžasné dobrodružství", pod Corbynem se houpe židle

14.12. 17:40

Staronový britský premiér Boris Johnson přislíbil Britům návrat sebedůvěry. Prohlásil to během dnešní návštěvy severovýchodu Anglie, která byla dosud baštou opozičních labouristů, ale ve čtvrtečních parlamentních volbách podpořila Johnsonovy konzervativce. Labouristický lídr Jeremy Corbyn nadále…

Boris Johnson triumfuje. Volby v Británii ovládli konzervativci, dveře k brexitu otevřeny

Aktualizovali jsme 13.12.2019, 11:59, 13.12. 08:49

Konzervativní strana britského premiéra Borise Johnsona získala ve čtvrtečních parlamentních volbách absolutní většinu v Dolní sněmovně. Podle webu televize Sky News po sečtení hlasů v 649 z celkových 650 obvodů mají konzervativci 364 mandátů.

Johnson versus Corbyn: V Británii začaly volby, očekává se drama

12.12. 09:02

V Británii v 08:00 SEČ začaly předčasné parlamentní volby, které mají vyřešit patovou situaci, jež nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 SEČ. Krátce poté budou zveřejněny první odhady výsledků. Čeká se vítězství vládní Konzervativní strany…

reklama

Poslední ostře sledovaný průzkum. Kdo vyhraje volby v Británii?

11.12. 11:16

Konzervativní strana britského premiéra Borise Johnsona směřuje k zisku mírné parlamentní většiny, avšak za současné situace nelze vyloučit opakování patové situace v dolní komoře parlamentu. Takové jsou závěry agentury YouGov, která v úterý večer zveřejnila druhé a poslední vydání svého ostře…

Nervozita v Británii roste. Volby mohou otřást politickou scénou

10.12. 10:08

Dva a půl roku po posledních parlamentních volbách budou Britové ve čtvrtek znovu hlasovat o složení Dolní sněmovny. Další předčasné volby by měly přinést odpověď na otázku, kterou se Británie zabývá již od referenda v roce 2016: kdy, jak a zda vůbec opustí Evropskou unii.

Tři týdny do voleb v Británii: O vítězi je už rozhodnuto? Nový průzkum

21.11. 08:48

Britští vládní konzervativci mírně zvýšili náskok před opozičními labouristy, vyplývá to z nového průzkumu společnosti Savanta ComRes pro deník The Daily Telegraph. Tři týdny před volbami by nyní pro konzervativce premiéra Borise Johnsona hlasovalo 42 procent dotazovaných, zatímco pro labouristy 31…

Volby v Británii: Další špatná zpráva pro labouristy. Čtěte nový průzkum

17.11. 09:50

Britští konzervativci premiéra Borise Johnsona mají mezi voliči největší podporu od roku 2017, ukázal průzkum, o němž dnes informovala agentura Reuters. Podle ankety, kterou uspořádala sociologická služba SavantaComRes, roste mezi voliči i obliba opozičních labouristů, kteří ovšem dál zaostávají.

Sobotka: Výsledek labouristů je inspirace pro sociální demokracii

09.06. 20:04

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) považuje za inspiraci pro sociální demokracii volební výsledek britských labouristů, kteří získali výrazně víc hlasů, než kolik jim ještě před několika měsíci předpovídaly průzkumy.

Corbynovy labouristy podpořili mladí voliči. Je to jejich odplata za brexit

09.06. 11:57

Londýn - Labouristům Jeremyho Corbyna se podařilo dát dohromady voličskou alianci, která jim umožnila přilákat o deset procent voličů víc, než při volbách před dvěma lety. Labouristé jsou podle Corbyna připraveni "sloužit vlasti". Jednání o brexitu musí pokračovat, upozornil zároveň předseda…

Politická krize v Británii: Konzervativci nemají většinu, vládu sestaví jen stěží

09.06. 09:59

Londýn - Včerejší předčasné volby v Británii skončily tak, jak naznačovaly průzkumy. Konzervativci sice vyhráli, nicméně většinu v parlamentu nezískali. Spojené království dle politologů čeká období nestability. Zpochybněna je strategie premiérky Theresy Mayové při vyjednávání o brexitu, které má…

Corbynovi fanoušci jsou nadšení, výsledky voleb jsou podle nich jasným vítězstvím

09.06. 09:48

Londýn - Sotva britské televize oznámily první odhady výsledků, měli studenti fakulty ekonomie a politologie londýnské univerzity LSE jasno o vítězi. Přestože labouristé Jeremyho Corbyna získali méně křesel než vládnoucí konzervativci, je právě levicový vůdce v očích mladých nejúspěšnějším…

Konzervativci Theresy Mayové nezískali většinu, Corbyn už vyzval premiérku k rezignaci

09.06. 09:08

Londýn - Konzervativci premiérky Theresy Mayové sice zvítězili v předčasných parlamentních volbách, ale podle propočtu agentury Reuters už nemohou získat většinu v nové sněmovně. Vůdce opozičních labouristů Jeremy Corbyn už vyzval Mayovou, aby podala demisi

Mayová svou hazardní hru prohrála. Nemá šanci na dohodu s EU, myslí si odborníci

09.06. 08:17

Londýn - Ihned po oznámení prvních odhadů výsledků dnešních britských parlamentních voleb propukl sál londýnské univerzity LSE v jásot. Místní studenti, kteří sledovali dění ve společnosti profesorů, neskrývali sympatie pro lídra labouristů Jeremyho Corbyna, jehož zisk předčil většinu očekávání.

Poslední snaha zaujmout voliče: Mayová a Corbyn na webu požádali Brity o podporu

08.06. 11:57

Londýn - Průzkumy, které v posledních letech v Británii nebyly příliš spolehlivé, předpokládají v dnešních předčasných volbách vítězství vládních konzervativců. Britská premiérka Theresa Mayová a její labouristický rival Jeremy Corbyn dnes požádali přes internet své spoluobčany o podporu.

Ve stínu teroru čeká Brity předčasné volby. Rozhodnou o několika zásadních otázkách

06.06. 13:58

Londýn - Předvolební kampaň v Británii se v posledních dnech točí okolo bezpečnostních témat, jež dosud nebyla v popředí zájmu, ale která nyní mohou výsledek hlasování ovlivnit. Voliči ovšem rozhodnout také o tom, jak bude probíhat odchod země z EU.

Volební debakl? Konzervativci premiérky Mayové vedou o pouhý jeden procentní bod

06.06. 09:54

Londýn - Už ve čtvrtek 8. června půjdou Britové k předčasným parlamentním volbám a situace se pro premiérku Theresu Mayovou nevyvíjí dobře. Podle průzkumu společnosti Survation uskutečněného pro televizní stanici ITV vede Konzervativní strana nad opozičními labouristy jen o jeden procentní bod.

Kvůli útoku v Londýně bude přerušena celostátní předvolební kampaň

04.06. 09:29

Londýn - Britští politici před čtvrtečními předčasnými parlamentními volbami přeruší kvůli sobotním atentátům v Londýně kampaň na celostátní úrovni. Lokální kampaň bude pokračovat.

Míří Británie do policikého chaosu? Předvolební průzkumy vyvolávají obavy

02.06. 16:28

Londýn - Opoziční labouristé Jeremyho Corbyna před blížícími se volbami posilují. Nezískání velké většiny v parlamentu by oslabilo vládní Konzervativní stranu premiérky Theresy Mayové pro brexitové vyjednávání, ztráta kontroly nad Dolní sněmovnou by k tomu zemi uvrhla do politického chaosu.

Mayová si volbami chtěla upevnit pozici kvůli jednání o brexitu. Průzkumy ale naznačují, že to dopadne jinak

01.06. 17:34

Londýn - Naděje britské premiérky Theresy Mayové na drtivé vítězství se před předčasnými volbami rozplývají. Ukazuje to alespoň nový volební model agentury YouGov. Opoziční labouristé neustále posilují.

Volby v Británii se blíží, náskok Mayové se podle průzkumů nadále snižuje

31.05. 13:30

Londýn - Příští týden ve čtvrtek se budou ve Spojeném královtsví konat předčasné parlamentní volby. Konzervativci premiérky Theresy Mayové mohou podle nového průzkumu ztratit v Dolní sněmovně většinu. To by v kritické době, kdy země začíná s brexitem, znamenalo politický pat.

Udělala Mayová zásadní chybu? Britští konzervativci před volbami oslabují

28.05. 16:17

Londýn - Konzervativci britské premiéry Theresay Mayové by podle dnes zveřejněného průzkumu institutu ORB získali 44 procent hlasů, opoziční labouristé 38 procent. Předčasné parlamentní volby jsou napánované na 8. června.

Předvolební kampaň v Británii bude znovu zahájena na konci týdne, zastavil ji útok v Manchesteru

24.05. 21:37

Londýn – Na konci pracovního týdne obnoví britské politické strany předvolební kampaň. Ta byla přerušena v úterý kvůli teroristickému útoku v Manchesteru, při kterém atentátník zabil po koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové 22 lidí i sám sebe.

Konzervativci i labouristé kvůli výbuchu v Manchesteru přeruší předvolební kampaň

23.05. 07:54

Londýn - Britská Konzervativní strana premiérky Theresy Mayové a Labouristická strana Jeremyho Corbyna pozastavují předvolební kampaň v reakci na explozi v Manchesteru, při které zemřelo nejméně 19 lidí.

reklama
Fotogalerie