Články k tématu: Lagardeová, Christine

Lagardeová: EU potřebuje ambiciózní dohodu, ale ne za každou cenu

19.07. 20:17

Pro lídry Evropské unie bude lepší, když se dohodnou na ambiciózní finanční pomoci, než aby uzavřeli rychlou dohodu za každou cenu. Řekla to dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Unijní lídři už třetím dnem jednají v Bruselu o fondu obnovy, který je navržen v…

Koronavirus podle šéfky ECB povede k zásadním změnám ekonomiky

Aktualizovali jsme 4.7.2020, 22:00, 04.07. 17:31

Hospodářská krize vyvolaná pandemií nemoci covid-19 povede k zásadním změnám světové ekonomiky, které budou zahrnovat zvýšení důrazu na ekologii a digitalizaci a také transformaci systému práce.

Eurozóna ještě nemá vyhráno. Může přijít druhá vlna koronakrize, varuje Lagardeová

26.06. 14:57

Eurozóna má zřejmě už tu nejhorší část hospodářské krize způsobené pandemií nemoci covid-19 za sebou, zotavení ale bude spíše nerovnoměrné. Uvedla to dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.

reklama

Boj s němčinou. Nová šéfka ECB Lagardeová se musí naučit krkolomná slova

30.12. 10:50

Nová šéfka Evropské centrální banky (ECB) se učí německy. Francouzka Christine Lagardeová, která se díky své nové funkci přestěhovala do Frankfurtu nad Mohanem, podle agentury Bloomberg doufá, že tak bude moci Němcům lépe vysvětlit politiku centrální banky. Němčina je mateřský jazyk čtvrtiny…

Potvrzeno. Lagardeová stane v čele Evropské centrální banky

18.10. 14:59

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie dnes na summitu v Bruselu potvrdili jmenování Francouzky Christine Lagardeové šéfkou Evropské centrální banky (ECB). Itala Maria Draghiho nahradí bývalá generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) k 1. listopadu. Lagardeová uvedla, že chce ve…

Europarlament podpořil kandidaturu Lagardeové do čela ECB

17.09. 13:30

Evropský parlament (EP) na dnešním plenárním zasedání ve Štrasburku souhlasil s kandidaturou někdejší šéfky Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeové na post prezidentky Evropské centrální banky (ECB). Lagardeovou začátkem července nominovali šéfové států a vlád zemí Evropské unie.

Letadlo s šéfkou MMF Lagardeovou muselo nouzově přistát v Argentině

23.07. 16:14

Buenos Aires - Letadlo společnosti American Airlines, na jehož palubě se nacházela šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová, se muselo krátce po svém startu vrátit na argentinské mezinárodní letiště Ezeiza.

Evropský měnový fond? Šéfka MMF Lagardeová nemá námitky, o konkurenci prý nejde

18.02. 10:02

Vídeň - Brusel spřádá plány na přeměnu Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) v Evropský měnový fond. Předsedkyně Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová proti tomu nemá žádné námitky.

MMF varuje: Globální ekonomika sice zrychluje, prohlubuje se ale rozdíl mezi bohatými a chudými

06.10. 10:21

Boston - Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová v projevu na Harvardově univerzitě naznačila, že by fond mohl zlepšit výhled růstu globální ekonomiky. Zhruba tři čtvrtiny světa nyní zažívají nejsilnější hospodářský vzestup od začátku desetiletí.

Čeká MMFvelké stěhování? Za deset let už by mohl sídlit v Číně, říká Lagardeová

24.07. 21:59

Washington - Pokud bude pokračovat trend růstu čínské a ostatních rozvíjejících se ekonomik a pokud se tento vývoj odrazí v jeho hlasovací struktuře, mohl by se Mezinárodní měnový fond (MMF) za deset let mohl přestěhovat z USA do Číny. Prohlásila to dnes šéfka MMF Christine Lagardeová.

MMF dnes nepotvrdil svůj závazek vzdorovat protekcionismu

22.04. 21:47

Washington - Členské země Mezinárodního měnového fondu (MMF) se dnes shodly, že budou usilovat o snížení ekonomických nerovnováh ve světě.

Soud rozhodl: Lagardeová se provinila nedbalostí, trestu ale unikne

19.12. 16:30

Paříž - Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová se provinila nedbalostí, rozhodl dnes soud ve Francii. Trest ale podle verdiktu nedostane. Není tak jasné, zda verdikt povede k jejímu odchodu z čela MMF.

V Paříži začal proces s šéfkou MMF Lagardeovou

12.12. 17:41

Paříž - V Paříži dnes začal soud s šéfkou Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeovou kvůli sporné arbitráži z roku 2008, hrozí jí až deset let vězení. Proces by měl trvat do 20. prosince.

Šéfka MMF Lagardeová jde v prosinci kvůli arbitráži před soud

12.09. 19:11

Paříž - Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová stane před soudem kvůli sporné arbitráži z roku 2008, kdy byla francouzskou ministryní financí.

Summit G20 je u konce. Politici se domluvili na hospodářské spolupráci

Aktualizovali jsme 5.9.2016, 17:46, 05.09. 16:08

Chang-čou - V Číně dnes skončil dvoudenní summit G20. Politici se zavázali podpořit růst globální ekonomiky a postavit se proti obchodnímu protekcionismu. Záverečná deklarace označuje G20 za "hlavní fórum" pro hospodářskou spolupráci.

Šéfka MMF jde před soud kvůli sporné arbitráži. Hrozí ji i vězení

Aktualizovali jsme 23.7.2016, 10:31, 22.07. 16:03

Paříž - Odvolací soud ve Francii rozhodl, že šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová bude souzena kvůli sporné arbitráži z roku 2008.

Světová ekonomika jde pomalu ke dnu. Může za to brexit?

22.07. 11:07

Peking - Nejistota vyvolaná brexitem musí co nejdříve skončit, vyzvala dnes šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová. MMF v úterý zhoršil výhled růstu světové ekonomiky pro letošek o 0,1 procentního bodu na 3,1 procenta.

Finanční trhy podcenily výsledek hlasování o brexitu, přiznala Lagardeová

Aktualizovali jsme 27.6.2016, 10:23, 27.06. 09:29

Washington/Peking - Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová uznala pochybení. Finanční trhy podle ní značně podcenily výsledek britského hlasování o odchodu z EU. Zároveň vyzvala politiky, aby co nejrychleji ukončili období nejistoty. Obnovu globální ekonomické důvěry žádá…

Jednaní o řecké dluhové krizi se přesune do Atén

17.04. 11:05

Washington – Příští týden se v Aténách bude opět jednat o řecké dluhové krizi. Jednání mezi řeckými představiteli a týmem Mezinárodního měnového fondu (MMF) potvrdila jeho šéfka Christine Lagardeová.

MMF zatím nedostal žádost o členství od Kuby

14.03. 08:31

Díllí - Evropská unie a Kuba minulý týden podepsaly v Havaně dohodu o normalizaci vzájemných vztahů, komunistický ostrov ale zatím nepožádal o členství v Mezinárodním měnovém fondu (MMF).

reklama
Fotogalerie