Články k tématu: Láska, intimnosti, vztahy

Máte strach, že vám partner uteče? Můžete tomu zabrínit

Aktualizovali jsme 17.1.2018, 16:55, 17.01. 13:39

Řada párů se obává, že jim jejich protějšek ze vztahu uteče kvůli nedostatečné intenzitě sexu. Vědci se proto rozhodli zjistit, jak často by spolu měli partneři spát, aby ve vztahu vše fungovalo. Výsledky nové studie jsou překvapivé a leckoho možná zaskočí.

Proč se z člověka stal monogamní tvor? Vědci rozluštili záhadu

28.12. 11:23

Tendence člověka zůstávat většinu svého života s jedním partnerem se často připisují náboženským nebo kulturním vlivům. Nová studie ale naznačuje, že člověka k monogamii mohly dohnat zcela jiné důvody – pohlavní nemoci. Informoval o tom deník The Guardian.

Závisí spokojený vztah na vzhledu? Podle vědců ano,. Ale ne tak, jak si myslíte

16.12. 11:50

Záleží ve vztahu na vzhledu? Vědci tvrdí, že ano – ale zřejmě ne tak, jak si myslíte. Studie provedená na 223 nově sezdaných párech u ZSA ukázala, že ženy jsou ve skutečnosti spokojenější s méně atraktivními partnery.

reklama

Jaké je tajemství lásky? Věda našla odpověď

28.11. 09:45

Zamilovanost je jeden z nejkrásnějších pocitů na světě. Jen těžko ji ale můžeme vědomě ovlivnit. Pokoušeli se o to lidé dávno před námi a budou se o to bezesporu snažit i budoucí generace. Vědcům se ale přesto povedlo odhalit alespoň malý kousek tajemství lásky, zjistili totiž, co stojí za lidskou…

Víte, jak poznat nevěru? těchto devět signálů, že vám někdo leze do zelí

26.11. 09:32

Paříž - V době internetu a seznamek je pokušení nevěry silné jako nikdy předtím a týká se to mužů i žen. Francouzský týdeník L´Express přináší seznam několika signálů, které mohou naznačit, že to jde s vaším vztahem z kopce.

Znáte sezónní randění? Neobvyklá porucha chování, kterou možná trpíte i vy

14.11. 09:28

S nadcházejícími chladnými zimními měsíce začíná skutečný hon na partnera. Nezadané muži i ženy jsou v těchto měsících nejaktivnější, všichni doufají, že do příchodu prvního sněhu už budou v náručí partnera. Podle psychologů je to přirozené, že nikdo nechce strávit vánoční svátky ani novoroční…

Proč při líbání používáme jazyk? Může za to evoluce

31.10. 15:49

Pravděpodobně nepůjdete do nočního klubu a nezeptáte se přitažlivého mladíka (či ženy), zda by vám nepůjčili zubní kartáček. A přesto po nějakém to seznámení a chutných drinků si s nimi vášnivě vyměňujete po pár hodinách polibky. Stejně byste nepoužili stejnou zubní nit jako váš dlouholetý partner…

Vědci se spletli. Manželství nám prospívá, tvrdili. Teď zjistili, jaká je realita

29.10. 10:54

Říkalo se, že manželství je pro zdraví člověka prospěšné. Desítky let tomu lidé věřili a vědci to potvrzovali dalšími a dalšími výzkumy. Ten poslední ale podle televize NBC ukázal, jak šíleně se spletli. Je to totiž všechno přesně naopak.

Klaus mladší se rozvádí. Náš vztah nezvládl jednu informaci, manželství zkolabovalo, tvrdí

Aktualizovali jsme 28.10.2017, 22:13, 27.10. 08:39

Praha – Václav Klaus mladší má kromě politických starostí i ty soukromé. Pár dní po volbách oznámil, že se rozvádí se svou ženou Lucií. Zprávu, o které informoval bulvár, politik potvrdil na sociálních sítích.

Jak působí hádky na naše tělo? Unikátní studie ukázala alarmující věci

Aktualizovali jsme 27.10.2017, 20:15, 27.10. 17:38

Je všeobecně známo, že stres lidem neprospívá. A nejvíce ho do sebe pumpujeme v situacích, kdy se nám tak úplně nedaří, nebo v hádkách. Dánští vědci proto zkoumali, jak na nás taková hádka působí, a výsledky zveřejněné v časopise Journal of Epidemiology and Community Health jsou zarážející.

Jste mstiví a zákeřní? Jen tak dál, radí odborníci

15.10. 16:17

Existují lidé, kteří jsou zákeřní ze své podstaty. Jiní tak činí jen v případě, kdy se chtějí někomu pomstít. Někdo je zraní, ublíží jim a oni si vůči němu vypěstují takovou nenávist, že mu chtějí jakýmkoliv způsobem ublížit. Z morálního a etického hlediska bychom to odsuzovat mohli, faktem ale…

Oddělené postele? Pro manželské soužití je to užitečné, říkají odborníci

11.10. 10:48

Řím - Téměř čtvrtina manželských párů nesdílí společné lože a experti soudí, že je to pro partnerské soužití užitečné. Uvádějí šest důvodů. Mimo jiné se redukují hádky a sex se nestane rutinou. Píše o tom italský list Corriere della Sera.

Lhát vám může partner i kamarádi. Jak poznat, že vás někdo klame?

03.10. 09:25

Mezinárodní právnická firma se sídlem v Austrálii provedla výzkum, podle jehož výsledků žije jeden z pěti manželských párů z celého světa ve lži. Manželé si lžou ve věcech majetku, osobních vztahů i své minulosti. Lži se ale netýkají jen párů, narazit na ně můžete i mezi přáteli nebo dětmi. Jeden…

Vědci zjistili, co si muži skutečně myslí o ženách

28.09. 11:59

Muži se domnívají, že chytré ženy jsou „sexy“ - alespoň teoreticky. Jak ale zjistili vědci z Univesity of Bufallo, v praxi je pak jejich názor úplně jiný,

Jak jsou na tom Češi s věrností? Průzkum odhalil hodně peprné detaily

Aktualizovali jsme 1.9.2017, 22:12, 01.09. 13:24

Praha - Nevěru přiznává třetina Čechů, ovšem celkem dvě třetiny domácí populace nepovažují za nevěru flirt, sex po telefonu, sex na jednu noc, líbání, erotické služby, sex s expartnerem, skupinový sex, erotické sms, lesbický sex a orální sex. Ukázal to průzkum agentury Sanep.

Chcete být přitažliví pro opačné pohlaví? Zkuste tyto rady vědců

Aktualizovali jsme 21.8.2017, 22:03, 21.08. 16:17

Ať už jsme zadaní, nebo ne, kvůli ostatním chceme vypadat atraktivně. Jak ukazují různé průzkumy vliv na to – kromě našeho vzhledu – má také naše chování a to, jak jednáme s lidmi. Tématem se zabývala nejedna vědecká studie, jejich výsledky shrnuje server 22words.com.

Za minulého režimu byl intimní život žen kvalitnější. Vědci si lámou hlavu proč

Aktualizovali jsme 16.8.2017, 22:21, 16.08. 15:15

Ženy si podle některých studií užívaly sexu mnohem víc v komunistických zemích, než v těch západních liberálních. V komunistických byla podle amerického profesora Kristena Ghodsee nastolená i větší rovnost mezi muži a ženami. Dnes je prý už situace v postkomunistických státech obdobná, jako na…

Máte nějaká tajemství? Podle vědců je to špatně

14.08. 17:02

Snad každý už někdy musel střežit nějaké to tajemství. Některá jsou příjemná a zábavná, jiná vás mohou pořádně vyvézt z míry. Čím více tajemství uchováváte a čím více lidí se vám svěřuje, tím více se vystavujete riziku úzkostí, míní vědci.

Třetina vysokoškoláků má partnera ze stejného oboru

05.08. 13:39

Praha - Přibližně třetina vysokoškoláků v Evropě žije s partnerem, který vystudoval podobný vysokoškolský obor. Počty takových párů se ale liší v různých oborech a také v různých zemích.

Orgasmus u můžu jako samozřejmost? Ani náhodou, varují lékaři

05.08. 09:59

Pokud se mluví o problémech s orgasmem, většinou jsou to ženy, které si stěžují na neschopnost vyvrcholit. Ovšem i muži mají své problémy – některé fyzické a jiné psychické. Ovšem všechny jsou vážné a je třeba je řešit.

Objevili lékaři lék na zklamanou lásku a rozchod?

30.07. 15:33

Paříž - Jde v případě zklamané lásky či bolestného rozchodu partnerů o posttraumatický stres? Doktorandka psychiatrie z McGillovy univerzity v Montrealu Michelle Lonerganová ve spolupráci s profesorem Alainem Brunetem se od roku 2015 zabývají posttraumatickým stresem osob, které přežily atentáty v…

Žena se pomstila svému bývalému manželovi, napáchala škodu za desítky milionů

26.07. 10:53

Tokio - V Japonsku byla zatčena žena (34), která se vloupala do domu svého bývalého manžela a zničila tam 54 houslí a 70 smyčců. Celková škoda se vyšplhala na 105,9 milionu jenů (téměř 21 milionů Kč).

O čem se ve slušné společnosti nemluví: Skutečně se při incestu rodí postižené děti?

Aktualizovali jsme 25.7.2017, 22:15, 25.07. 11:28

Incest patří k věcem, o kterých se ve slušné společnosti nemluví. Proč je však incest tak problematický? Vychází z něho problémy? Je morálně špatný? Přinášíme vám odpovědi.

Polibek má velkou moc. Zbaví vás stresu a zlepší imunitu

Aktualizovali jsme 24.7.2017, 20:47, 24.07. 17:57

Je symbolem romantické lásky a také výrazem citu a intimity mezi dvěma osobami. Líbání je ale více než gesto lásky a barometr vztahů mezi páry, pomáhá také zmírňovat příznaky alergie a zvyšuje imunitu, píše italský deník La Repubblica.

reklama
Fotogalerie