Články k tématu: Láska, intimnosti, vztahy

Prolomené tabu: Opravdu se po incestu rodí postižené děti?

17.07. 19:17

Incest patří k věcem, o kterých se ve slušné společnosti nemluví. Proč je však incest tak problematický? Vychází z něho problémy? Je morálně špatný? Přinášíme vám odpovědi.

Jak zaručeně naštvat partnera? Zkuste mu říct jednu z těchto vět

Aktualizovali jsme 16.7.2017, 22:01, 15.07. 13:58

Praha - Sex je naprosto přirozená součást života, ne vždy je ale podle našich představ. Existují totiž věty, které nejen že rozkoš pokazí, ale naprosto znechutí i vás samotné!

Nesnášíte svého partnera? Vydržte to a budete ho milovat, je pro vás nejlepší volba, radí vědci

10.07. 17:09

Jste se svým partnerem či manželem už nějakou dobu a vypracovala jste si na něj alergii? Nemůžete ho už ani cítit a je pro vás těžké být s ním v jedné místnosti? Podle odborníků je potřeba jediné - vydržet to. Vyplatí se to.

reklama

Chuť na milování v létě stoupá. Co ji ale zabíjí?

01.07. 07:19

Sex k létu neodmyslitelně patří. Zatímco sexuální touha obecně v létě stoupá díky dostatku slunečního záření i hormonům, přílišné horko chuť na sex naopak zabíjí. Lidé na letních dovolených se sexuálním hrátkám navíc oddávají častěji než doma, více experimentují a rostou i jejich sklony k nevěře. V…

Hádky potkají každý partnerský vztah. Jaké jsou příčiny?

29.06. 09:37

Hádky jsou přirozenou součástí života a to ať už toho partnerského nebo i ve vztahu zaměstnanec versus zaměstnavatel. Jaké jsou ale nejčastější příčiny hádek s partnerem?

Masturbujete v práci? Podle odborníků děláte dobře

20.06. 17:24

Kancelář může být velmi stresující prostor; obzvláště, když hoří termíny pro splnění úkolů a šéf vám dýchá na záda. V takovou chvíli hledá člověk jakoukoliv šanci k rozptýlení. Věda má naštěstí odpověď – je to masturbace.

Působí sex jako droga? Jedna věc není vědcům jasná

06.06. 16:39

O blahodárných účincích sexu na lidské zdraví byly už napsány stovky studií, přesto tato příjemná aktivita v mnoha směrech zůstává velkou neznámou. Není především zcela zřejmé, jak sex působí na neurologické úrovni.

Dětské sňatky na Západě? V 10 letech mě znásilnili, otěhotněla jsem a byla přinucena vdát se

Aktualizovali jsme 1.6.2017, 23:17, 01.06. 13:30

New York – O dětských nevěstách se mluví především v souvislosti s arabskými zeměmi, ale podobné případy se dějí i na „civilizovaném'“ Západě. Dokládá to příběh Američanky Sherry Johnsonové, která byla ve věku 10 let čtyřikrát znásilněna a poté přinucena si násilníka vzít.

Monogamie je pro člověka nepřirozená. Tak proč ji dodržujeme?

14.05. 20:24

Zůstávat s jedním partnerem po většinu života není ve zvířecí říši běžné. Pro člověka jde ale o naprostý standard, nebo tomu tak alespoň ještě nedávno bylo. Ačkoliv jdeme tímto životním stylem proti přírodě, možná k tomu máme dobrý důvod. Na rozdíl od zvířat totiž můžeme trpět na sexuálně přenosné…

Kdo vytvoří nejlepšího sexuálního robota? Začal netradiční závod

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 00:51, 07.05. 16:20

Už zanedlouho vás partner či partnerka může v posteli vyměnit za robota. V to alespoň doufá několik firem, které závodí o to, kdo vytvoří nejlepšího sexuálního robota vybaveného umělou inteligencí (AI). Protože ten, komu se to podaří, může počítat se značnými zisky, napsal zpravodajský server news…

Láska je závislost? Podle vědců by se z ní lidé měli léčit

03.05. 21:43

MAGAZÍN – Říká se, že láska je jako droga. A jakkoliv dramaticky to může znít, podle vědců toto tvrzení není daleko od pravdy. Láska totiž opravu může být „návyková“ a je třeba se z ní vyléčit.

Noční můra rodičů: Jak mluvit s dětmi o sexu?

03.05. 13:32

MAGAZÍN - Jak vysvětlit dětem určité pojmy a situace? Jak bez studu a lží? Zkuste na to jít od lese a tedy pravdivě. Pojďte s kůží na trh a řekněte jim, jak se věci opravdu mají.

Mýty o sexu: Podívejte se na ty nejznámější

Aktualizovali jsme 2.5.2017, 22:21, 01.05. 21:41

MAGAZÍN - Ačkoli je lidstvo posedlé sexem a erotika je snad všude kolem nás, mluvit otevřeně o intimních záležitostech bývá stále tabu. Patrně z toho důvodů vznikly mýty, které nám mají prozradit, jak je na tom muž s velikostí penisu, aniž bychom se ho museli přímo zeptat či udělat něco mnohem…

Sex během menstruace: Opravdu je zakázaný?

01.05. 10:04

Praha - Je takové nepsané pravidlo či zákon schválnosti, že muži chtějí nejčastěji sex, kdy žena "nemůže". Je vědecky dokázáno, že v období menstruace jsou ženy nejpřitažlivější a jejich feromony jsou rozseté všude kolem.

Zlomené srdce? Bolí i fyzicky, lze na něj dokonce zemřít

29.04. 17:39

MAGAZÍN – Často slýcháváme příběhy o starých párech, ve kterých partneři zemřeli velmi brzy po sobě - i když k tomu neexistovaly žádné zdravotní důvody. Běžně se říká, že to bylo v důsledku zlomeného srdce. Existuje pro toto tvrzení nějaký reálná důkaz, nebo jde jen o romantický nesmysl?

Každý třetí Čech měl pletky s kolegou či kolegyní. Odborníci ale varují před problémy

29.04. 12:28

Praha - 94 procent Čechů přiznává, že na pracovišti někdy flirtuje. Třetina respondentů přiznala, že se někdy zapletla s kolegou nebo kolegyní. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK. Šetření už však nezkoumají, jak vzniklé vztahy dopadají. Milostná aféra může být problém především pro menší firmu.

Sex s roboty už nebude sci-fi. Lidstvu ale může pěkně zatopit

Aktualizovali jsme 25.4.2017, 22:12, 25.04. 16:19

To, co donedávna bylo takřka nemožné, se blíží. Sex s roboty může být pro spoustu lidí splněným snem, může mít ale také velmi negativní dopad na společnost. Mladí lidé totiž nebudou mít snahu navazovat vztahy s lidmi.

Macron se zamiloval do starší učitelky, musel se poprat i s nesouhlasem rodičů

17.04. 11:18

Paříž - Ve Francii vyšla kniha s názvem Emmanuel Macron: Dokonalý mladý muž. Mimo jiné se v ní propírá vztah kandidáta na prezidenta s učitelkou, která je o 24 let starší. Macronovi rodiče se snažili zakročit, bylo to však marné.

Nudíte se v posteli. Změňte s partnerem prostředí

04.04. 18:00

Praha - Se sexem je to stejné, jako s oblíbeným jídlem. Pokud se ho přejíte, nějakou dobu na něj nemáte ani pomyšlení. Opětovně vás navnadí až nový recept, obměna či přidaná ingredience.

Je manželství zbytečné? Češi si to nemyslí, jsou ale otevřeni i rozvodům

20.03. 17:14

Praha - V rámci únorového šetření Naše společnost zařadilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) sadu otázek týkající se rodiny. Češi vyjadřovali své postoje k vybrané sadě výroků, které směřují k partnerskému soužití, názorům na manželství, rozvody a rodičovství obecně.

Největší seznamovací trapasy aneb takové rande zažít nechcete

17.03. 15:04

Spojené království - Jít s neznámým člověkem na schůzku či na večeři lze v současné době přirovnat k procházce minovým polem. Sarah Marshová ve svém článku pro britský deník The Guardian předkládá několik příběhů od čtenářů, jak by seznámení s někým novým probíhat nemělo.

Mladí lidé více holdují análnímu sexu. Každý druhý využívá pro erotiku chytré telefony či seznamovací aplikace

14.03. 13:46

Praha - Zhruba 70 % milleniálů, dnešních dvacátníků a třicátníků, má sex alespoň jednou týdně. Lidé s blonďatými vlasy mají přitom vyšší šanci na pravidelný sex než ti s rezavými. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti SKYN. Podle něj využívá 50 % milleniálů pro erotiku chytré telefony či…

Spisovatelka, která sepsala manželovi profil pro seznamku, zemřela

14.03. 10:49

New York - V pondělí ve věku 51 let zemřela americká spisovatelka Amy Krouse Rosenthalová, která dojala veřejnost snahou najít manželovi novou lásku.

Kvalitní sex v manželství? Může fungovat, víme jak na to

11.03. 18:59

Praha - Když je vztah na začátku, je zcela normální, že se lidé milují tak zvaně na každém rohu. Nemohou se nabažit jeden druhého a vzájemně se poznávají. Postupem času ale opojení vyprchává. Respektive říká se to, ale opak může být pravdou.

reklama
Fotogalerie