Články k tématu: Lavrov, Sergej

Rusko si už nebude všímat britských prohlášení ke Skripalovi, oznámil Lavrov

16.03. 11:14

Astana/Londýn - Rusko si už nebude všímat britských prohlášení k případu otravy tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery. V kazašské Astaně to dnes prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Ve východní Ghútě pokračuje evakuace, odešlo už 12 tisíc lidí, oznámil Lavrov

16.03. 10:48

Astana/Damašek - Ze syrské východní Ghúty podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova dosud odešlo přes 12.000 lidí a evakuace pokračuje.

Rusko neodpoví na ultimátum, Londýn nespolupracuje, postěžoval si Lavrov

13.03. 16:11

Moskva - Ke kauze bývalého agenta Sergeje Skripala se dnes na tiskové konferenci v Moskvě vyjádřil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Británie podle něj odmítla poskytnout Rusku přístup k informacím o případu.

reklama

Agent Skripal je stále ve velmi vážném stavu. Zdroj nervového plynu je záhadou

09.03. 16:06

Londýn - Stav bývalého ruského tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, kteří se v Británii stali terčem pokusu o vraždu, je nadále velmi vážný. Zdroj nervového plynu ještě nebyl určen. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov znovu nabídl Londýnu pomoc při vyšetřování případu.

Africké státy jsou "p*dele světa"? Trumpovo vyjádření o Africe je minulostí, zdůraznil Tillerson

08.03. 16:29

Addis Abeba - Ministr zahraničí USA Rex Tillerson Tillerson je od středy v rámci sedmidenní cesty po Africe v Etiopii. On i předseda Africké unie (AU) Moussa Faki dnes dali najevo, že nedávné ponižující vyjádření prezidenta Donalda Trumpa o afrických zemích je uzavřenou záležitostí, k níž se není…

Rusko si podmiňuje podporu srbskému prezidentovi Vučičovi

27.02. 14:20

Bělehrad - Podpora Moskvy srbskému prezidentovi Aleksandaru Vučičovi je podmíněná jeho spojením s proruskými silami v srbské vládě. Ukázala to návštěva šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova v Bělehradě, který se uskutečnila minulý týden.

Evropští politici otevřeně přiznávají: Bez Ruska se neobejdeme

21.02. 08:53

Mnichov - Rusko je dnes v euroatlantickém prostoru vnímáno jako hlavní, nejnebezpečnější nepřítel na státní úrovni. Evropští i američtí vrcholní politici pravidelně varují před hrozbou, kterou představuje vůči evropským humanitním hodnotám údajně nepřátelský režim ruského prezidenta Vladimira…

Že Rusko ovlivňovalo volby v USA? Pouhé žvanění, uvedl Lavrov

17.02. 14:54

Mnichov - Na bezpečnostní konferenci do Mnichova dorazil i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. V projevu označil za "žvanění" americká tvrzení, že Moskva se snažila ovlivnit předloňské prezidentské volby v USA. Seznam 13 obviněných Rusů odmítl komentovat.

Vymění si Rusko a Ukrajina zajatce z Donbasu?

15.01. 16:00

Kyjev - Ministři zahraničí Ukrajiny a Ruska dnes telefonicky hovořili o možnosti výměny zajatců z Donbasu a o případné misi OSN na východě Ukrajiny.

Rusko uznává hranice Ukrajiny po anexi Krymu, oznámil Lavrov

15.01. 11:21

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes na tiskové konferenci hodnotil zahraniční politiku v uplynulém roce. Mimo jiné uvedl, že Rusko se i přes nesouhlas mezinárodního společenství nemíní vzdát Krymu, který anektovalo v roce 2014.

Lavrov podpořil Írán: Moskva bude dál hájit jadernou dohodu s Teheránem

10.01. 18:18

Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes v Moskvě jedná se svým íránským protějškem Mohammadem Džavádem Zarífem. Zopakoval, že Moskva bude i nadále hájit dohodu o íránském jaderném programu.

Lavrov poslal Česku dopis. Vychválil vzájemné vztahy

01.01. 18:17

Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes ocenil "vysokou úroveň politického dialogu" a také "efektivní obchodní, ekonomické, kulturní a humanitární partnerství" Ruska a Česka.

Lavrov a Tillerson spolu jednali o KLDR, USA uvalily sankce na raketové inženýry

26.12. 21:34

Moskva/Washington - Ministři zahraničí Ruska a USA se dnes v telefonickém rozhovoru shodli na potřebě obnovení jednání s KLDR. Sergej Lavrov a Rex Tillerson tvrdí, že severokorejský zbrojní program je v rozporu s požadavky Rady bezpečnosti OSN

Moskva se chce zapojit do řešení krize na Korejském poloostrově. Lavrov představil plán

25.12. 11:22

Rusko - Rusko je připraveno usnadnit přímé jednání mezi Spojenými státy a KLDR, řekl šéf ruské diplomace Sergej Lavrov. Obě strany vyzval, aby nepodnikaly kroky, jež by situaci mohly dál zostřit.

VIDEO: Lavrov a Johnson se pohádali v přímém přenosu

22.12. 16:28

Moskva - Ministři zahraničí Ruska a Británie se při dnešním jednání v Moskvě pohádali kvůli údajnému vměšování Ruska do volebních procesů. Podle Londýna existuje mnoho důkazů o ruských zásazích do hlasování v Německu, Dánsku, Francii nebo v USA.

Johnson přijel do Ruska: S Lavrovem si potykal, vztahy mezi zeměmi jsou ale na bodu mrazu

22.12. 12:17

Moskva/Londýn - Do Ruska dnes přicestoval šéf britské diplomacie Boris Johnson, nějaké zásadní zlepšení vztahů mezi Londýnem a Moskvou ovšem čekat nelze. O krizi otevřeně hovoří i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Na Korejském poloostrově hrozí otevřený konflikt, varuje Lavrov

11.12. 13:01

Dillí - Do indické metropole dnes přijel šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Rusko, Indie a Čína jsou podle něj proti stupňování napětí na Korejském poloostrově. Prý hrozí nebezpečí, že v oblasti vypukne otevřený konflikt.

Lavrov varuje před plány Kyjeva: Chce řešit problém Donbasu bez ohledu na dohody

08.12. 17:57

Vídeň - Kyjev chce pohřbít minské dohody o řešení konfliktu na východní Ukrajině. Na závěr zasedání Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) ve Vídni to uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Problémy s KLDR je třeba řešit diplomaticky, upozornil Lavrov Tillersona

07.12. 21:29

Vídeň - Nátlak na ruská média a diplomaty působící ve Spojených státech, včetně pokusů amerických tajných služeb o jejich zverbování, je nepřípustný. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na to dnes upozornil svého amerického protějška Rexe Tillersona.

Sergej Lavrov kritizoval Washington za postup vůči Severní Koreji

01.12. 17:39

Řím - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes tvrdě kritizoval postup Spojených států vůči Severní Koreji, která tento týden provedla další raketový test.

Blokáda KLDR? Rusko odmítá, Lavrov zkritizoval manévry USA

30.11. 13:59

Minsk - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov během návštěvy Běloruska řekl, že Moskva nepodpoří blokádu Severní Koreje, k níž v noci na dnešek vyzvaly USA v Radě bezpečnosti kvůli dalšímu raketovému testu KLDR. Také kritizoval Spojené státy za jejich chování vůči Pchjongjangu.

Fantazii se meze nekladou. Lavrov odmítá vměšování Ruska do amerických voleb

31.10. 11:48

Moskva - Ze Spojených států v pondělí přišla zpráva, že vyšetřování údajného ruského vměšování do amerických prezidentských voleb dospělo ke vznesení prvních tří obvinění. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov na to dnes reagoval slovy, že se fantazii meze nekladou.

Lavrov varoval Tillersona, že Washington může zvýšit napětí se Severní Koreou

10.10. 08:03

Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes varoval svého amerického kolegu Rexe Tillersona, že Washington pravděpodobně vyvolá "nepřijatelnou eskalaci" napětí se Severní Koreou. Podle agentury AFP o tom informovalo ruské ministerstvo zahraničí.

Zemanova fotka vyvolala pořádný rozruch. V USA si dal cigaretu s Lavrovem a pak...

Aktualizovali jsme 22.9.2017, 22:30, 21.09. 15:29

New York/Praha – Český prezident Miloš Zeman je právě v USA, na půdě Valného shromáždění OSN vystoupil v úterý se svým projevem. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček zveřejňuje fotografie z USA na sociálních sítích. Jedna z nich ukazuje, že se Zeman také setkal se šéfem ruské diplomacie. Právě ona vyvolala…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací