Články k tématu: Lavrov, Sergej

Vymění si Rusko a Ukrajina zajatce z Donbasu?

15.01. 16:00

Kyjev - Ministři zahraničí Ukrajiny a Ruska dnes telefonicky hovořili o možnosti výměny zajatců z Donbasu a o případné misi OSN na východě Ukrajiny.

Rusko uznává hranice Ukrajiny po anexi Krymu, oznámil Lavrov

15.01. 11:21

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes na tiskové konferenci hodnotil zahraniční politiku v uplynulém roce. Mimo jiné uvedl, že Rusko se i přes nesouhlas mezinárodního společenství nemíní vzdát Krymu, který anektovalo v roce 2014.

Lavrov podpořil Írán: Moskva bude dál hájit jadernou dohodu s Teheránem

10.01. 18:18

Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes v Moskvě jedná se svým íránským protějškem Mohammadem Džavádem Zarífem. Zopakoval, že Moskva bude i nadále hájit dohodu o íránském jaderném programu.

reklama

Lavrov poslal Česku dopis. Vychválil vzájemné vztahy

01.01. 18:17

Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes ocenil "vysokou úroveň politického dialogu" a také "efektivní obchodní, ekonomické, kulturní a humanitární partnerství" Ruska a Česka.

Lavrov a Tillerson spolu jednali o KLDR, USA uvalily sankce na raketové inženýry

26.12. 21:34

Moskva/Washington - Ministři zahraničí Ruska a USA se dnes v telefonickém rozhovoru shodli na potřebě obnovení jednání s KLDR. Sergej Lavrov a Rex Tillerson tvrdí, že severokorejský zbrojní program je v rozporu s požadavky Rady bezpečnosti OSN

Moskva se chce zapojit do řešení krize na Korejském poloostrově. Lavrov představil plán

25.12. 11:22

Rusko - Rusko je připraveno usnadnit přímé jednání mezi Spojenými státy a KLDR, řekl šéf ruské diplomace Sergej Lavrov. Obě strany vyzval, aby nepodnikaly kroky, jež by situaci mohly dál zostřit.

VIDEO: Lavrov a Johnson se pohádali v přímém přenosu

22.12. 16:28

Moskva - Ministři zahraničí Ruska a Británie se při dnešním jednání v Moskvě pohádali kvůli údajnému vměšování Ruska do volebních procesů. Podle Londýna existuje mnoho důkazů o ruských zásazích do hlasování v Německu, Dánsku, Francii nebo v USA.

Johnson přijel do Ruska: S Lavrovem si potykal, vztahy mezi zeměmi jsou ale na bodu mrazu

22.12. 12:17

Moskva/Londýn - Do Ruska dnes přicestoval šéf britské diplomacie Boris Johnson, nějaké zásadní zlepšení vztahů mezi Londýnem a Moskvou ovšem čekat nelze. O krizi otevřeně hovoří i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Na Korejském poloostrově hrozí otevřený konflikt, varuje Lavrov

11.12. 13:01

Dillí - Do indické metropole dnes přijel šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Rusko, Indie a Čína jsou podle něj proti stupňování napětí na Korejském poloostrově. Prý hrozí nebezpečí, že v oblasti vypukne otevřený konflikt.

Lavrov varuje před plány Kyjeva: Chce řešit problém Donbasu bez ohledu na dohody

08.12. 17:57

Vídeň - Kyjev chce pohřbít minské dohody o řešení konfliktu na východní Ukrajině. Na závěr zasedání Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) ve Vídni to uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Problémy s KLDR je třeba řešit diplomaticky, upozornil Lavrov Tillersona

07.12. 21:29

Vídeň - Nátlak na ruská média a diplomaty působící ve Spojených státech, včetně pokusů amerických tajných služeb o jejich zverbování, je nepřípustný. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na to dnes upozornil svého amerického protějška Rexe Tillersona.

Sergej Lavrov kritizoval Washington za postup vůči Severní Koreji

01.12. 17:39

Řím - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes tvrdě kritizoval postup Spojených států vůči Severní Koreji, která tento týden provedla další raketový test.

Blokáda KLDR? Rusko odmítá, Lavrov zkritizoval manévry USA

30.11. 13:59

Minsk - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov během návštěvy Běloruska řekl, že Moskva nepodpoří blokádu Severní Koreje, k níž v noci na dnešek vyzvaly USA v Radě bezpečnosti kvůli dalšímu raketovému testu KLDR. Také kritizoval Spojené státy za jejich chování vůči Pchjongjangu.

Fantazii se meze nekladou. Lavrov odmítá vměšování Ruska do amerických voleb

31.10. 11:48

Moskva - Ze Spojených států v pondělí přišla zpráva, že vyšetřování údajného ruského vměšování do amerických prezidentských voleb dospělo ke vznesení prvních tří obvinění. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov na to dnes reagoval slovy, že se fantazii meze nekladou.

Lavrov varoval Tillersona, že Washington může zvýšit napětí se Severní Koreou

10.10. 08:03

Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes varoval svého amerického kolegu Rexe Tillersona, že Washington pravděpodobně vyvolá "nepřijatelnou eskalaci" napětí se Severní Koreou. Podle agentury AFP o tom informovalo ruské ministerstvo zahraničí.

Zemanova fotka vyvolala pořádný rozruch. V USA si dal cigaretu s Lavrovem a pak...

Aktualizovali jsme 22.9.2017, 22:30, 21.09. 15:29

New York/Praha – Český prezident Miloš Zeman je právě v USA, na půdě Valného shromáždění OSN vystoupil v úterý se svým projevem. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček zveřejňuje fotografie z USA na sociálních sítích. Jedna z nich ukazuje, že se Zeman také setkal se šéfem ruské diplomacie. Právě ona vyvolala…

Kvůli KLDR jsme hysteričtí, řítíme se do záhuby, varuje Lavrov

21.09. 23:09

New York - Válečná hysterie kolem KLDR může vést ke katastrofě, je to cesta do slepé uličky a k záhubě. V projevu na Valném shromáždění OSN to dnes prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Doporučil světovému společenství vyřešit krizi pokojnou cestou podle návrhů Moskvy a Pekingu.

Tillerson a Lavrov se sešli v New Yorku, hovořili o Sýrii i Ukrajině

18.09. 09:31

New York - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson a jeho ruský protějšek Sergej Lavrov se v neděli v New Yorku setkali před začínajícím zasedáním Valného shromáždění OSN. Tématy jejich rozhovoru byla Ukrajina a syrská krize.

Rusko na čtvrteční krok USA odpoví až po analýze, oznámil Lavrov

01.09. 14:59

Moskva - Spojené státy vyzvaly Rusko, aby do soboty uzavřelo svůj konzulární úřad v San Francisku, diplomatickou kancelář ve Washingtonu a jedno z konzulárních oddělení v New Yorku. Šéf ruské diplomacie dnes na to reagoval slovy, že Moskva odpoví až po analýze situace.

Rusko kvůli KLDR zuří, Čína viní z vojenského tlaku USA

Aktualizovali jsme 30.8.2017, 22:13, 29.08. 20:12

Moskva/Peking - Rusko po nejnovějším severokorejském raketovém testu trvá na tom, aby se KLDR podřídila rezolucím Rady bezpečnosti OSN. Čína tradičně vyzvala všechny zainteresované strany ke zdrženlivosti.

Katar a Rusko posílí obchod a hospodářskou spolupráci, oznámil Lavrov

30.08. 17:03

Dauhá - Rusko a Katar patří mezi hlavní světové producenty zemního plynu a ropy. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes oznámil, že obě země hodlají posílit obchod a hospodářskou spolupráci.

Rusko nepodpoří další sankce, nechce režim KLDR udusit, říká Lavrov

16.08. 15:43

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes prohlásil, že možnosti ekonomického tlaku na Severní Koreu jsou prakticky vyčerpány a že Moskva nebude podporovat ekonomické udušení země.

Moskva a Peking chtějí v OSN prosadit řešení severokorejské krize

15.08. 17:31

Peking/Moskva - Ministři zahraničí Ruska a Číny Sergej Lavrov a Wang I dnes telefonicky hovořili o severokorejské krizi. Návrh řešení, který chtějí prosadit na půdě Rady bezpečnosti OSN, vyzývá KLDR k zastavení raketových testů a USA k odvolání plánovaného vojenského cvičení.

Libyjský generál Haftar přijel do Moskvy. Slíbil, že svou zemi zbaví teroristů

14.08. 13:51

Moskva - Na návštěvu Moskvy dnes přicestoval vůdce Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar. Ujistil ruské vedení, že jeho bojovníci převezmou kontrolu nad celou Libyí a zbaví zemi teroristů.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací