Články k tématu: Lavrov, Sergej

USA zrušily jednání o syrském Halabu

06.12. 12:25

Damašek - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí oznámil, že dnes nebo ve středu začnou v Ženevě americko-ruské rozhovory o situaci v Sýrii. Dnes ale uvedl, že USA odmítly o Halabu jednat.

USA a Rusko budou jednat o situaci v Sýrii. Lavrov doufá, že dojde k dohodě

05.12. 12:35

Moskva - V úterý večer, nebo ve středu ráno se v Ženevě uskuteční další americko-ruské jednání o situaci v Sýrii. Šéf ruské diplomacie doufá, že se Moskvě a Washingtonu podaří dospět k dohodě.

Lavrov odmítá odpovědnost za útok na turecké vojáky v Sýrii

01.12. 13:15

Moskva/Damašek - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes odmítl odpovědnost Ruska za útok z minulého týdne, při němž v Sýrii zahynuli turečtí vojáci. V Halabu zatím pokračují tvrdé boje.

reklama

Normandská skupina jednala o Donbasu. Schůzka nic pozitivního nepřinesla

29.11. 20:58

Minsk – V běloruském Minsku dnes ke stolu usedli ministři zahraničí Německa, Francie, Ukrajiny a Ruska. Jejich jednání o krizi na ukrajinském Donbasu však skončila bez jakéhokoli úspěchu.

Lavrov otevřeně: USA budou muset spolupracovat s Ruskem

02.11. 19:38

Atény - Příští americká vláda bude muset při řešení světových krizí spolupracovat s Ruskem, sama všechno vyřešit nemůže.

Lavrov zuří. Sepsul Trumpa, Clintonovou i Německo

Aktualizovali jsme 26.10.2016, 16:52, 25.10. 12:59

Moskva - Podle šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova nemají kandidáti na post amerického prezidenta svým voličům co nabídnout. Kampaň prý nedělá USA čest. Nelíbí se mu ani politika EU vůči Moskvě.

V Lausanne se jednalo o Sýrii. Schůzka zřejmě skončila bez valných výsledků

Aktualizovali jsme 15.10.2016, 21:47, 15.10. 16:38

Lausanne - Ve švýcarském Lausanne se dnes uskutečnila konference o syrské krizi, která má být věnována obnovení klidu zbraní, kritické situaci v Halabu a zajištění humanitární pomoci pro válkou zničenou zemi.

Budeme se bránit, vzkazuje Rusko Spojeným státům

09.10. 17:00

Moskva - Ruský šéf diplomacie Sergej Lavrov důrazně varuje USA. Nelíbí se mu údajně zvažované nálety na základny syrské armády.

Lavrov si vyslechl kritiku kvůli bombardování Halabu, Rusko prý chce být u rezoluce pro OSN

06.10. 17:45

Moskva - Šéf ruské diplomacie se dnes v Moskvě sešel se svým francouzským protějškem Jean-Markem Ayraultem. Jednali o situaci v Sýrii, především pak o dalším vývoji ve městě Halab.

Lavrov si telefonoval s Kerrym. Řeč byla o Sýrii, Ukrajině a Severní Koreji

05.10. 19:52

Moskva - Vztahy mezi Ruskem a USA jsou značně napjaté, komunikace mezi oběma mocnostmi ale úplně neskončila. Šéf americké diplomacie John Kerry dnes telefonicky jednal se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem.

USA hrozí Moskvě: Zastavte útoky na Halab, jinak přerušíme veškeré kontakty

28.09. 19:43

Washington - Pokud neskončí bombardování severosyrského města Halab, který mají podle Washingtonu na svědomí syrské a ruské síly, přeruší USA všechny kontakty s Ruskem. Pohrozila tím dnes americká diplomacie.

U Halabu propukly těžké boje, armáda proráží přístup k vládním čtvrtím

Aktualizovali jsme 27.9.2016, 13:38, 27.09. 11:54

Damašek - Ve čtvrtích na jihozápadě Halabu propukly těžké boje mezi povstalci a syrskou armádou. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov pozval svého syrského kolegu na jednání do Moskvy.

Rusku se kritika OSN nelíbí. Přišla ostrá reakce

26.09. 14:02

Moskva - Kvůli nové eskalaci konfliktu v Sýrii se opět zhoršují vztahy mezi Ruskem a USA. Kreml dnes kritizoval západní diplomaty v OSN a obvinil je, že verbálnímu útoky na Rusko poškozují bilaterální vztahy svých zemí s Moskvou.

Rusko ustupovat nebude, varuje důrazně Lavrov

24.09. 13:08

Moskva/Damašek - Obnovení příměří v Sýrii podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova závisí na všech stranách konfliktu, nikoli pouze na "jednostranných ústupcích Ruska".

Moskva podporuje prodloužení příměří v Sýrii

14.09. 18:29

Moskva - O příměří v Sýrii spolu dnes telefonicky jednali ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a jeho americký protějšek John Kerry. Řeč přišla i na společný boj proti Islámskému státu a Frontě dobytí Sýrie, což je bývalá fronta An-Nusra napojená na Al-Káidu, uvedly ruské diplomatické zdroje.

Kerry a Lavrov svorně odsoudili jaderný test KLDR

Aktualizovali jsme 9.9.2016, 12:09, 09.09. 11:24

Ženeva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes jedná v Ženěvě se svým americkým protějškem Johnem Kerrym. Oba odsoudili další jaderný test KLDR.

Kerry a Lavrov budou v Ženevě opět jednat o Sýrii

Aktualizovali jsme 7.9.2016, 14:14, 07.09. 12:50

Moskva - Nedávná jednání mezi Ruskem a USA o míru v Sýrii ztroskotala, už se ale chystá další rokování. Šéf americké diplomacie John Kerrry a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se v příštích dnech sejdou v Ženevě.

Lavrov promluvil na institutu mezinárodních vztahů. Hrozí další studená válka?

Aktualizovali jsme 1.9.2016, 11:30, 01.09. 10:34

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov debatoval se studenty Státního institutu mezinárodních vztahů v Moskvě (MGIMO). Podle ministra je málo pravděpodobné, že by vypukla nová studená válka.

Jednání Kerryho s Lavrovem o Sýrii je u konce. Výsledek je nulový

27.08. 10:50

Ženeva - Spojené státy a Rusko na svém pátečním jednání v Ženevě nedosáhly žádného významného průlomu, pokud jde o vojenskou spolupráci obou zemí a ukončení násilností v Sýrii.

Lavrov slíbil světu důkazy o vpád ukrajinských diverzantů na Krym

15.08. 12:27

Moskva - V Jekatěrinburgu se dnes konalo jednání německého ministra zahraničí Franka-Waltera Steinmeiera a šefa ruské diplomacie Sergeje Lavrova. Ten je připraven poskytnout západním zemím důkazy o údajném ozbrojeném vpádu Ukrajinců na anektovaný Krym.

Summit G20 se blíží. Bude se jednat i o Donbasu

08.08. 20:44

Baku – Kvůli krizi na Donbasu se v září v Číně se uskuteční schůzka prezidentů Ukrajiny, Ruska, Německa a Francie. Zástupci zemí se sejdou na okraj konference skupiny dvaceti hospodářsky nejsilnějších zemí světa.

Rusko a USA znásobí útoky proti extremistům v Sýrii

05.08. 18:23

Damašek/Moskva - Proti extremistickým skupinám v Sýrii je potřeba bojovat s větším úsilím, protože používají proti civilistům jedovatý plyn.

Rusko má zákaz na olympiádu do Ria, Lavrov spustil vlnu kritiky

22.07. 14:13

Moskva - Sportovní arbitrážní soud zakázal ruským atletům účast na olympiádě v Riu de Janeiro. Mluvčí Kremlu hovoří o špatné zprávě pro ruský sport, ministr zahraničí Sergej Lavrov byl mnohem kritičtější.

Lavrov chce opět hovořit o Sýrii, zkritizoval zmocněnce OSN

12.07. 15:41

Baku - Ministr zahraničí USA John Kerry bude ve čtvrtek v Moskvě jednat mimo jiné o situaci v Sýrii. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes kritizoval zvláštního zmocněnce OSN Staffana de Misturu, že se zdráhá zorganizovat nové kolo syrských mírových rozhovorů.

reklama
Fotogalerie