Články k tématu: Lavrov, Sergej

Lavrov dnes hovořil s tureckým protějškem. Oznámili obnovení skupiny pro boj s terorismem

01.07. 14:26

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se dnes v Soči setkal se svým tureckým protějškem Mevlütem Çavasogluem. Ministři poté oznámili, že byla obnovena činnost společné pracovní skupiny pro boj proti terorismu a že Moskva také očekává kontakty mezi představiteli armád obou zemí.

Lavrov bude ve středu v Paříži, kromě brexitu bude jednat i o Ukrajině

28.06. 20:32

Moskva – Dění v Evropské unii po rozhodnutí britských voličů opustit Evropskou unii bude ve středu v Paříži šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Kromě brexitu bude se svým francouzským protějšekem jednat o dění na Ukajině nebo Náhodním Karabachu.

Příměří na východě Ukrajiny po tři měsíce je nereálné, tvrdí Lavrov

16.06. 20:56

Petrohrad – Na ekonomickém fóru, které se koná v ruském Petrohradě, došlo také na téma konfliktu na východě Ukrajiny. Podle šéfa tamní diplomacie Sergeje Lavrova nemožné je udržet příměří na východní Ukrajině bez jediného výstřelu po tři měsíce.

reklama

Lavrov zuří: Zatčení ruských fanoušků na Euro je nepřijatelné

Aktualizovali jsme 15.6.2016, 18:15, 15.06. 15:47

Moskva - Podle šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova je zatčení čtyřicítky ruských fotbalových fanoušků ve Francii absolutně nepřijatelné. Prý jen musí čelit provokacím.

Rusko podnikne kroky k zabezpečení svého území, vzkazuje Lavrov

06.06. 15:29

Moskva - Ministr zahraničí Sergej Lavrov v Moskvě prohlásil, že Rusko přijme "náležité kroky", aby zajistilo svou bezpečnost. Jde o reakci na plány NATO, které chce na červencovém summitu ve Varšavě schválit plán posílení svého východního křídla.

OBSE v Donbasu by mohla mít zbraně, připustil Lavrov

04.06. 15:45

Moskva - Ukrajinský prezident Petro Porošenko požaduje povolání ozbrojených pozorovatelů OBSE do povstaleckých zón na Donbasu, což separatisté odmítají. Rusko dnes připustilo, že by kontroloři zbraně mít mohli.

Situace na Ukrajině? Lavrov má jasno

12.05. 14:07

Kyjev/Moskva – O situaci na Ukrajině znovu bezúspěšně jednala takzvaná Normandská čtyřka, tedy ministři zahraničí Německa, Francie, Ruska a Ukrajiny. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov má ale podle ukrajinského zpravodajského serveru Ukraine Today o situaci jasno.

Kerrry telefonoval s Lavrovem o Sýrii a Ukrajině

02.05. 17:22

Moskva - Ministři zahraničí Ruska a USA Sergej Lavrov a John Kerry dnes telefonicky diskutovali o konfliktu v Sýrii a na východní Ukrajině.

Lavrov a Kerry jednali o cestě k urovnání syrského konfliktu

29.04. 21:47

Moskva - Ministři zahraničí Ruska a USA Sergej Lavrov a John Kerry dnes telefonicky diskutovali o příměří a o politickém urovnání v Sýrii.

Rusko hrozí Švédsku: Jestli vystoupíte z NATO, budeme jednat

29.04. 10:52

Stockholm – Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro švédský list Dagens Nyheter Stockholm varoval, že pokud země vstoupí do Severoatlantické aliance, bude muset Rusko podniknout „nezbytná vojenská opatření“.

Kerry hovořil s Lavrovem, mluvili o Sýrii, ale i o situaci v Náhorním Karabachu

15.04. 23:15

Moskva - Ministři zahraničí USA a Ruska John Kerry a Sergej Lavrov spolu dnes telefonicky hovořili o syrské a ukrajinské krizi a o situaci v Náhorním Karabachu.

Rusko i USA vyzývají k ukončení bojů v Náhorním Karabachu

04.04. 23:12

Moskva – K ukončení bojů v Náhorním Karabachu dnes vyzvaly Arménii a Ázerbájdžán šéfové diplomacií USA i Ruska. Ministři debatovali o situaci v Náhorním Karabachu čtyři dny po zahájení bojových operací, které si podle nepotvrzených zpráv vyžádaly už mnoho desítek mrtvých.

Asad porušuje příměří, při bombardování syrské armády zemřelo 35 lidí

01.04. 17:55

Damašek - Nálety Asadova letectva v Dajr As-Sáfíru u Damašku jsou porušením příměří, které bylo dohodnuto na konci února, a ohrožují snahu o politické řešení občanské války, zní z Francie. Bombardování nepřežilo 35 lidí. Rusko se dnes opět vyjádřilo k informaci o údajném odstoupení Asada.

Za 24 hodin se porušilo příměří v Sýrii patnáctkrát, tvrdí Moskva

07.03. 00:44

Moskva/Damašek - Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že za posledních 24 hodin bylo příměří v Sýrii patnáctkrát porušeno. Informovala o tom agentura Reuters.

reklama
Fotogalerie