Články k tématu: lékaři

Záměnu embryí v Brně způsobila lidská chyba, tvrdí SÚKL

27.02. 15:44

Praha - Za záměnou embryí u dvou žen při umělém oplodnění na brněnské klinice Reprofit byla chyba jednotlivce. Nejednalo se o systémovou chybu.

V Česku se zvyšuje počet lékařů ze zahraničí

26.02. 12:27

Praha - V Česku roste počet lékařů ze zahraničí. V roce 1992 bylo mezi členy České lékařské komory (ČLK) registrováno 403 cizinců, což bylo asi 1,5 procenta z celkového počtu členů komory.

Progresivní zdanění vyděsilo šéfa lékařské komory. Lékařům přidali, po zdanění budou ale brát ještě míň

22.02. 19:05

Praha - Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek kritizuje plán ČSSD na zavedení progresivního zdanění. Sociální demokracie by podle něj návrhem zřejmě více zdanila nemocniční lékaře, kterým v minulých letech opakovaně přidávala.

reklama

Medici nechtějí zůstat v Česku, Každý čtvrtý se chystá do ciziny

22.02. 16:12

Praha - Průzkum mezi studenty českých lékařských fakult patrně nepotěší politiky, ale ani občany. Více než čtvrtina mediků plánuje po skončení studia pracovat v zahraničí. Častěji chtějí odejít muži. Mezi důvody jsou mimo jiné lepší platové podmínky, získání zkušeností a možnost studia cizího…

Pokrok v boji proti rakovině? Vědci testují revoluční a citlivější způsob léčby

22.02. 10:22

Soul - Jihokorejští vědci možná objevili lék proti rakovině. S nemocí, která je dnes považována za jednoho z největších zabijáků lidstva, podle nich mohou bojovat střevní bakterie. A první testy ukazují, že úspěšně.

Česká ostuda: Z peněz pro zdravotnictví se za léčbu utratilo minimum

Aktualizovali jsme 16.2.2017, 22:53, 15.02. 13:28

Brusel - Statistický úřad Eurostat dnes zveřejnil údaje, podle nichž se ve většině členských zemí Evropské unie v roce 2014 více než polovina peněz vyčleněných na zdravotnictví utratila za léčbu a rehabilitaci. Česko je na chvostu.

Zachrání Tanzanii před HIV obřízka? Vědci mají plán

15.02. 21:01

Dodoma (Tanzanie) - Duchovní mohou zásadně ovlivnit rozhodování Tanzanců, zda podstoupit obřízku. Tím by mohli přispět ke zpomalení šíření viru HIV, který způsobuje nemoc AIDS.

V Česku přibyl počet lidí umírajících na nemoci dýchací soustavy

12.02. 17:33

Praha - V posledních pěti letech se téměř o třetinu zvýšil počet lidí, kteří zemřeli na nemoci dýchací soustavy, naopak mírně klesl počet pacientů, u nichž byly příčinou smrti zhoubné nádory.

Miloš Zeman byl v nemocnici na prohlídce

11.02. 18:10

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes navštívil nemocnici Na Bulovce. Podle serveru Novinky tam byl na preventivní prohlídce.

Hrůzná nemoc mění dívku (10) ve strom. Její otec si zoufá

02.02. 08:10

Dháka – Desetiletá dívka Sahana Khatanová z Bangladéše je zřejmě první ženou, která trpí vzácným nemocněním kůže. Kvůli tomu, že se nemocným na těle tvoří bradavice připomínající kůru, se pacientům říká stromoví lidé. Informuje o tom stanice BBC.

Diabetik zemřel kvůli chybě lékaře. Selhání bylo zamaskováno zfalšováním dokumentace

01.02. 18:36

Nymburk - V kauze diabetika, který v nymburské nemocnici zemřel, protože přehlédnutím lékaře zůstal týden bez inzulinu, dnes u soudu vypovídaly zdravotní sestry. Řekly, že u policejního výslechu lhaly na příkaz primáře. Soudní líčení bude pokračovat v březnu.

Lékaři varují: Bydlíte u silnice? Hrozí vám mnohem vyšší riziko mozkové poruchy

Aktualizovali jsme 31.1.2017, 21:43, 31.01. 11:02

Londýn - Pokud bydlíte poblíž rušných silnic a cest, měli byste zpozornět. Podle lékařů vám totiž hrozí mnohem vyšší riziko demence, než u lidí, kteří bydlí v odlehlejších částech města. Informuje o tom The Independent.

Na lékařských fakultách by mělo studovat více lidí, tvrdí Ludvík. Svoboda to vidí jinak

22.01. 13:42

Praha - Česko dlouhodobě řeší nedostatek lékařů v nemocnicích a ambulancích. Podle ministra zdravotnictví Miloslava Ludníka (ČSSD) by byl ideální nárůst počtu přijímaných studentů lékařských fakult 15 procent. Poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) ale oponuje, že toto opatření problém nevyřešní.

Zlínští lékaři operují nádory úst a krku přenosem tkání z jiných částí těla

19.01. 16:19

Zlín - Lékaři Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně operují nádory v dutině ústní a krku novou metodou, a to přenosem potřebných tkání z jiné části těla.

Trápí vás červené pupínky po holení? Lékaři mají několik rad

18.01. 07:21

Londýn - Holení je trendem moderní doby a netýká se pouze vousů nebo intimních partií, ale i nohou. Pro většinu žen je to prakticky přirozená záležitost, některé ale trpí nepříjemnými problémy, které s sebou hladké nohy přináší. Proč vznikají?

Lék na bolest je placebo? Látka totiž údajně vůbec nezabírá, tvrdí vědci

17.01. 07:46

New York - Pokud nás bolí hlava, břicho, máme teplotu nebo nám jen není dobře, mnohdy sáhneme po léku proti bolesti. Některé z nich obsahují jako účinnou látku paracetamol, podle odborníků tak ale činíme zbytečně. Látka totiž údajně na bolest vůbec nezabírá.

Revoluce v medicíně? Lékaři umí nahradit popálenou kůži

14.01. 11:28

Brasilia – Šestatřicetiletá Brazilka Maria Ines Candido de Silva trpěla obrovskými bolestmi. Po pracovním úrazu, při kterém ji těžce zranil výbuch plynového vařiče, jí na těle zůstaly bolestivé popáleniny druhého stupně. Léčivé masti jí nepomohly. Lékaři proto vyzkoušeli zcela novou formu léčby – a…

Epidemie chřipky decimuje Česko, lékaři bijí na poplach

13.01. 17:28

Praha - Nemocných chřipkou je nyní v Česku v průměru 1538 na 100.000 obyvatel, epidemie tak pokračuje. Lidé by se měli vyhýbat větším skupinám a dodržovat základní hygienická pravidla, jako je kýchání do kapesníků a mytí rukou.

Lékař byl potrestán za neposkytnutí péče, ÚS se ho zastal

10.01. 15:53

Brno - Ústavní soud (ÚS) se zastal lékaře potrestaného podmínkou za to, že neposkytl pomoc matce, která péči výslovně odmítala. Kauza se tak vrací k Obvodnímu soudu pro Prahu 3.

Vědci hlásí nový objev: Našli jsme v těle orgán, o kterém jsme dosud nevěděli

Aktualizovali jsme 6.1.2017, 22:39, 06.01. 12:54

Limerick (Irsko) – Učebnice anatomie lidského těla zřejmě čekají změny. Vědci totiž objevili zcela nový orgán, který by mohl položit základy úplně nové vědní disciplíny. Informují o tom média jako CNN nebo Medical Daily.

Ptačí chřipka v Česku: Veterináři vymezili ochranné a dozorové pásmo

05.01. 20:01

Moravský Krumlov – Dnes odpoledne byla přesně vymezena ochranná a dozorová pásma kvůli dvěma chovům drůbeže v Ivančicích a Moravském Krumlově, v nichž se potvrdila nákaza ptačí chřipkou.  Krajská veterinární správa (KVS) chce co nejdříve pásma rozšířit vzhledem ke třetímu nálezu v místní ivančické…

V Česku řádí chřipka. Rady, jak se vyhnout nákaze

Aktualizovali jsme 5.1.2017, 16:59, 05.01. 08:25

Praha - Řada českých regionů hlásí nástup chřipkové epidemie. Nejvíce nemocných je v Olomouckém, Plzeňském, Moravskoslezském a Středočeském kraji a také na Vysočině, nemoc se ale může rozšířit o do dalších krajů. Jak se nakažení chřipkou bránit?

Bill Gates vydal varování: Svět může zničit nebezpečná chřipka

03.01. 11:05

Washington - Miliardář a zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates varuje před rizikem epidemie smrtelné chřipky. Pokud v příštích letech vypukne, může podle něj zahubit lidstvo.

Polák vyhrožující bombou v letadle je nepříčetný, určil znalec

01.01. 15:20

Praha - Polský cestující, který byl v pátek po výhrůžce bombou v letadle letícím do Varšavy zadržen v Česku, je podle znalce nepříčetný.

reklama

Fotogalerie