Články k tématu: lékaři

V Česku řádí chřipka. Rady, jak se vyhnout nákaze

Aktualizovali jsme 5.1.2017, 16:59, 05.01. 08:25

Praha - Řada českých regionů hlásí nástup chřipkové epidemie. Nejvíce nemocných je v Olomouckém, Plzeňském, Moravskoslezském a Středočeském kraji a také na Vysočině, nemoc se ale může rozšířit o do dalších krajů. Jak se nakažení chřipkou bránit?

Bill Gates vydal varování: Svět může zničit nebezpečná chřipka

03.01. 11:05

Washington - Miliardář a zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates varuje před rizikem epidemie smrtelné chřipky. Pokud v příštích letech vypukne, může podle něj zahubit lidstvo.

Polák vyhrožující bombou v letadle je nepříčetný, určil znalec

01.01. 15:20

Praha - Polský cestující, který byl v pátek po výhrůžce bombou v letadle letícím do Varšavy zadržen v Česku, je podle znalce nepříčetný.

reklama

Česku hrozí epidemie chřipky. Umírají lidé, nemocice zakazují návštěvy

30.12. 14:43

Praha - Česku hrozí epidemie chřipky. Na Vysočině zemřeli za poslední dva týdny tři lidé a nemocnice vydávají zákazy návštěv. Počet případů chřipkových onemocnění stoupl o 54 procent.

Počet nakažených žloutenkou klesá. Epidemie je na ústupu

30.12. 13:05

Brno - V Jihomoravském kraji přibylo za poslední týden nejméně nově nakažených lidí žloutenkou od léta, kdy epidemie propukla. V aktuálním týdnu se objevily pouze tři nové případy.

Na povrch vyplynuly nové informace o Grossově smrti. Mohl expremiéra někdo otrávit?

22.12. 17:21

Praha - Rok a půl po smrti expremiéra Stanislava Grosse se objevily nové informace o příčině jeho skonu. Podle oficiální verze zemřel na amyotrofickou laterální sklerózu, ve hře je ale i možnost, že ho někdo otrávil.

Střelba v Německu si vyžádala životy dvou lékářů

15.12. 18:14

Marburg (Německo) - Dva lékaři přišli dnes o život při střelbě v ordinaci ve městě Marburg na západě Německa.

Přidejte k prášku vodu, získáte umělou krev. Nový vynález může zachránit tisíce životů

11.12. 15:50

Řím - Tým vědců z Lékařské fakulty Washingtonovy univerzity v Saint Louis vytvořil umělou krev v prášku. Když se rozpustí ve vodě, může pomoci zachránit tisíce životů ve válečných zónách nebo při živelných katastrofách.

Soud rozhodl: Primář chrudimské porodnice nezavinil smrt ženy

09.12. 12:08

Pardubice - Primář gynekologicko-porodnického oddělení Chrudimské nemocnice Tomáš Pavlíče byl zproštěn obžaloby z usmrcení z nedbalosti. Rozhodl tak dnes odvolací soud v Pardubicích.

Muž podle doktorů zemřel na otravu alkoholem. Jeho tělo putovalo do márnice, pak přišel šok

01.12. 13:57

Kamienna Góra - Polsko je pohoršeno otřesným případem, který se odehrál na tamní straně Krkonoš. Mladý muž byl prohlášen za mrtvého a umístěn do márnice. Poté se ale vzbudil a odešel do hospody.

Nejkontroverznější operace v historii se blíží. A je divnější, než se na první pohled zdálo

30.11. 21:38

Řím/Londýn - Transplantace hlavy. Na první pohled zní tento zákrok neuvěřitelně, přesto se uskuteční už příští rok. Pustí se do něj tým pod vedením italského neurochirurga Sergia Canavera a pacientem bude jedenatřicetiletý Rus Valery Spiridonov. Ten se už nyní učí žít v novém těle, alespoň…

Konec HIV na obzoru? Vědci chystají klinické testy nové vakcíny

Aktualizovali jsme 28.11.2016, 18:23, 28.11. 08:24

Johannesburg - Jihoafrická republika se chystá v polovině příštího týdne spustit klinické testy nové vakcíny proti dosud smrtelnému viru HIV. Studie nazvaná HVTN 702 má zahrnout 5400 sexuálně aktivních mužů a žen ve věku mezi 18 a 35 lety.

Žloutenka na Jablonecku ustupuje, zdroj infekce však zůstává neznámý

25.11. 09:50

Jablonec nad Nisou - Zatímco hygienci na jižní Moravě nadále zápolí se žloutenkou typu A, na Jablonecku v severních Čechách je už nemoc na ústupu.

Poprask na Slovensku: Nelegální operace skončila amputací, lidé a úřady jsou na nohou

21.11. 16:05

Bratislava - Slovensko žije případem soukromé kliniky Adelais Clinique, která podle tamních médií prováděla nelegální operace. Kromě plastických zákroků se měly v zařízení odehrávat například operace křečových žil, ne vždy ale dopadly dobře.

Jižní Moravu decimuje žloutenka, hygienici se bojí vánočních trhů

21.11. 13:32

Brno - Od začátku roku Krajská hygienická stanice eviduje na jižní Moravě přes 400 případů žloutenky typu A a každý týden přibývají nové. Neexistuje jedno ohnisko, nákaza se síří v rodinách či mezi přáteli.

Česku dochází lékaři. Za čtyři roky nastane vážný problém

20.11. 15:02

Praha - Českých lékařů začne za čtyři roky výrazně ubývat, protože stárnou a nenahrazuje je dost mladých nástupců.

Politici mají problém říct Čechům jednu věc, varuje lékařka

Aktualizovali jsme 17.11.2016, 21:57, 15.11. 09:25

Praha - České zdravotnictví má problém Staří lékaři odchází do důchodu, mladí na jejich místa ale nenastupují. Politici navíc nemají odvahu říct lidem, že lékařská péče není zadarmo, tvrdí lékařka Alena Dernerová.

Nevládní organizace varuje Evropu: Migranty byste měli přivážet do Evropy sami

17.11. 13:50

Brusel – Nevládní organizace Lékaři světa (Doctors of the World, MDM) představila v Bruselu svou novou studii, která se zabývá uprchlíky a ekonomickými migranty. Jen 13,7 procent migrantů, kteří přišli do Evropy, uvádí, že prchá před válkou, většina pak připouští, že jsou ekonomičtí migranti.

Vzdělávání lékařů? Komora je zásadně, problémy se podle ní ještě zhorší

13.11. 20:23

Praha - Sněmovnou tento týden prošla novela zákona o vzdělávání lékařů. Sjezd České lékařské komory (ČLK), který se konal v pražském luxusním hotelu Clarion, ji dnes odmítl s tím, že nové opatření zhorší postavení neatestovaných lékařů a nezajistí kvalitní výchovu mladých lékařů.

Hrozí kolaps? V posudkové službě je nedostatek ůékařů, tvrdí Maxová

08.11. 18:15

Praha - V lékařské posudkové službě, která posuzuje žádosti o příspěvek na péči či nároky na pomůcky pro zdravotně postižené, chybí v současnosti asi desetina lékařů ze zhruba 500.

Přelomový objev: Vědci vyvinuli lék na HIV, který umí nemoc zcela zničit

08.11. 10:44

Jeruzalém - Izraelští vědci z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě mohou slavit. Vymysleli lék, který dokáže zcela zničit virus HIV v těle, a to bez vedlejších účinků. Upozornil na to server Times of Israel.

Detoxikační kúry tělu škodí, varují lékaři

Aktualizovali jsme 6.11.2016, 23:21, 06.11. 11:13

Řím - Detoxikace slibuje vyčistit organismus od škodlivých látek a zároveň rychle zhubnout. Podle odborníků je tomu ale ve skutečnosti úplně jinak.

Lékaři našli u 16 Čechů virus zika

06.11. 15:54

Praha - Na virus zika se v Česku nechalo testovat asi 800 lidí, u 16 z nich se infekce potvrdila. Dalších 15 lidí mělo protilátky po prodělané infekci.

Horečkou dengue v letošním roce onemocnělo dvakrát víc českých turistů

06.11. 15:48

Praha - Více než stovka českých turistů onemocněla letos horečkou dengue, což je dvaapůlkrát více než za celý loňský rok.

reklama

Fotogalerie