Články k tématu: lékaři

Statistika úmrtí v ČR: Při optimální péči by se dalo snížit až o třetinu

24.05. 17:49

Brusel - Při použití nejnovějších medicínských znalostí a moderních technologií by se v zemích Evropské unie dalo předejít třetině úmrtí. V Česku by podle statistického úřadu Eurostat bylo možné zabránit dokonce smrti čtyř z deseti lidí (39,3 procenta).

Máme řešení pro snížení úmrtnosti na rakovinu, tvrdí lékaři

23.05. 17:26

Washington – Boj s rakovinou patří mezi nejhlavnější témata současné medicíny a lékařského výzkumu. Nová studie lékařů z Massachusettské všeobecné nemocnice ale tvrdí, že pro snížení úmrtnosti na rakovinu a prevenci až 60 % vzniků rakovinných onemocnění žádné nové léčebné postupy nejsou třeba. Více…

Mladí lékaři volají po reformě vzdělávání, sepsali pro vládu Desatero

17.05. 12:06

Praha - Vzdělávání mladých lékařů se musí stát pro nemocnice prioritou a jeho financování musí být zajištěno ze státního rozpočtu. Požaduje to spolek Mladí lékaři, který vyzval vládu, aby se zabývala komplexní reformou vzdělávání mladých lékařů a zajistila na ni peníze.

reklama

Vydírání? Lékaři chtějí za potvrzení od uprchlíků stovky eur

17.05. 09:41

Paříž – Francouzští lékaři čelí závažnému podezření. Velkému počtu migrantů údajně naúčtovali poměrně velké poplatky za lékařská osvědčení, která jsou v některých případech nutná pro získání povolení k pobytu.

Rakovina slinivky: Ortel smrti? Zeptali jsme se odborníka, poskytl cenné rady

Aktualizovali jsme 15.5.2016, 22:57, 15.05. 10:13

ROZHOVOR – O slinivku břišní se většina z nás začne zajímat až v okamžiku, kdy už je zle. Počet pacientů s onemocněním tohoto orgánu navíc roste, říká přední český pankreatolog MUDr, Jan Trna, Ph.D., z Fakultní nemocnice Brno a gastroenterologické ambulance interního oddělení Nemocnice Boskovice.…

České prvenství: Lékaři chystají studii o možnosti transplantace dělohy od mrtvých dárkyň

13.05. 18:32

Praha - Lékaři pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a motolské nemocnice chystají jako první na světě studii, která má srovnat možnosti transplantace dělohy od živých a zemřelých dárkyň.

Matky nenaočkovaly svoje děti, školka je odmítla. Podaly žalobu a tady je výsledek

10.05. 15:38

Hradec Králové - Matky neuspěly u Krajského soudu v Hradci Králové se žalobou proti rozhodnutí Krajského úřadu Libereckého kraje. Ten odmítl odvolání proti nepřijetí jejich neočkovaných synů do mateřské školy.

Oživování mrtvých? Vědci budou provádět unikátní testy

04.05. 13:09

Washington – Lékařská věda by se mohla brzy posunout na zcela nevídanou úroveň. Jak informoval britský deník The Telegraph, americká biotechnická společnost Bioquark totiž získala povolení k provádění unikátních testů. Jejich cílem by mělo být oživení pacientů, u kterých byla prohlášena klinická…

Skandál v Británii, doktoři rozhodují o smrti pacientů bez vědomí rodiny

02.05. 12:03

Londýn – Britskými nemocnicemi otřásá po protestech mladých doktorů další problém. Britský deník The Telegraph odhalil, že lékaři každoročně tajně rozhodnou o smrti až 40 tisíc pacientů.

Přesčasy doktorů chce Němeček řešit s odbory

30.04. 11:06

Praha - Při řešení přesčasů lékařských pracovníků v nemocnicích chce ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) spolupracovat s lékařskými odbory.

Virus zika má první obět na území USA

29.04. 21:29

San Juan - Portoriko dnes oznámilo první případ úmrtí člověka nakaženého virem zika na území Spojených států. Informovala o tom agentura AP.

Pacientů nakažených virem HIV v ČR drasticky přibývá

28.04. 17:31

Praha - Počet pacientů nakažených virem HIV rychle roste, jen za první čtvrtletí letošního roku jich v Česku přibylo 95. Nejčastěji se infikovali muži, kteří měli sex s mužem, a to v 72 procentech případů.

Nebezpečná legionella opět řádí. Kde se můžete nakazit?

Aktualizovali jsme 28.4.2016, 10:33, 27.04. 22:36

Praha - Na dalším místě v Praze se ve vodě přemnožila zdraví nebezpečná bakterie legionella. Objevila se v domech v několika ulicích ve Střížkově.

Desítky obětí si vyžádala epidemie cholery v Zanzibaru

27.04. 18:33

Zanzibar (Tanzanie) - Nejméně 45 obětí si od března vyžádala epidemie cholery, která postihla tanzanské souostroví Zanzibar.

Stávka anglických lékařů pokračuje. Situace začíná být riziková

27.04. 13:10

Londýn - Mladí lékaři v Anglii dnes zahájili druhý den stávky, státním nemocnicím se zatím ale daří zajišťovat veškerou nezbytnou péči. Nespokojení medici také vyšli demonstrovat do ulic Londýna.

Přišel konec alergií? Vědci objevili revoluční lék, který by je mohl nastavit

21.04. 17:10

Illinois - Civilizační choroby jako astma nebo alergie možná budou brzy minulostí. Američtí vědci objevili univerzální lék, který dokáže potlačit reakce imunitního systému a pacienty trpící těmito nemocemi vyléčit.

Dnes je světový den hlasu, různé kliniky nabízí vyšetření zdarma

15.04. 08:37

Praha - Málokdo by se dokázal bez hlasu domluvit nebo dokonce pracovat. I přesto se o něj dobře nestaráme, za varovný signál často nepovažujeme ani chrapot. Právě to chce změnit Světový den hlasu, v rámci něhož různé kliniky nabízí vyšetření zdarma.

Mikrocefalie u viru zika byla potvrzena

14.04. 08:21

Washington - Virus zika vede k mikrocefalii, tedy vývojovému poškození mozků lidských plodů. Dnes to podle agentury AP oznámilo americké Středisko pro kontrolu nemocí a prevenci (CDC).

Unikátní český objev: Náhrada cév, tkání a kostí z nanovláken

13.04. 01:57

Praha - Převratný objev, který v nejbližších letech zásadně změní operační zákroky na cévách, dnes představila Technická univerzita v Liberci. Tým profesora Davida Lukáše vyvinul pomocí nanovláken umělou cévní náhradu, která umožní léčbu pacientů s kardio-vaskuláním onemocněním.

Pacientka tajně nahrávala lékaře při operaci, pak se nestačila divit tomu, co slyšela

Aktualizovali jsme 9.4.2016, 13:49, 09.04. 11:38

Texas - Obrovský šok zažila Američanka z Texasu poté, co se rozhodla, že si potají nahraje svou vlastní operaci kýly. Při poslechu záznamu se pak nestačila divit.

Lékáři v Británii opět stávkují, celkem 5000 operací se posunulo

06.04. 15:48

Londýn - Mladí lékaři v Anglii dnes zahájili v pořadí již čtvrtou letošní stávku, protest má trvat 48 hodin. Medikům se nelíbí připravované pracovní smlouvy.

Lékaři pustili dívku domů, ráno ale zemřela. Pochybili doktoři?

31.03. 12:44

Teplice - Teplická policie vyšetřuje podivné úmrtí nezletilé dívky. Ta zemřela na konci ledna na zápal plic. Lékař ji po kontrole propustil domů, ráno ji ale matka našla mrtvou v posteli.

Alergie může přejít s člověka na člověka, zjistili vědci

21.03. 17:19

Washington – Alergie na potraviny trápí mnoho lidí a v některých případech mohou krom komplikací způsobit i smrt. Vědci nyní potvrdili, že se alergie na potraviny mohou přenést z člověka na člověka během transplantace kostní dřeně. Informoval o tom server Science Alert.

Pozor na dioptrické brýle ze supermarketů, můžou vám uškodit, varuje lékař

19.03. 16:51

Praha – Celá řada Čechů si kupuje levné tzv. hotové brýle, které jsou dostání v supermarketech a dalších obchodech. Podle přednosty sítě očních klinik Pavla Stodůlky to však může být nebezpečné. Člověk si jejich používáním může  způsobit vážné oční problémy.

reklama

Fotogalerie