Články k tématu: lékaři

Virus zika má první obět na území USA

29.04. 21:29

San Juan - Portoriko dnes oznámilo první případ úmrtí člověka nakaženého virem zika na území Spojených států. Informovala o tom agentura AP.

Pacientů nakažených virem HIV v ČR drasticky přibývá

28.04. 17:31

Praha - Počet pacientů nakažených virem HIV rychle roste, jen za první čtvrtletí letošního roku jich v Česku přibylo 95. Nejčastěji se infikovali muži, kteří měli sex s mužem, a to v 72 procentech případů.

Nebezpečná legionella opět řádí. Kde se můžete nakazit?

Aktualizovali jsme 28.4.2016, 10:33, 27.04. 22:36

Praha - Na dalším místě v Praze se ve vodě přemnožila zdraví nebezpečná bakterie legionella. Objevila se v domech v několika ulicích ve Střížkově.

reklama

Desítky obětí si vyžádala epidemie cholery v Zanzibaru

27.04. 18:33

Zanzibar (Tanzanie) - Nejméně 45 obětí si od března vyžádala epidemie cholery, která postihla tanzanské souostroví Zanzibar.

Stávka anglických lékařů pokračuje. Situace začíná být riziková

27.04. 13:10

Londýn - Mladí lékaři v Anglii dnes zahájili druhý den stávky, státním nemocnicím se zatím ale daří zajišťovat veškerou nezbytnou péči. Nespokojení medici také vyšli demonstrovat do ulic Londýna.

Přišel konec alergií? Vědci objevili revoluční lék, který by je mohl nastavit

21.04. 17:10

Illinois - Civilizační choroby jako astma nebo alergie možná budou brzy minulostí. Američtí vědci objevili univerzální lék, který dokáže potlačit reakce imunitního systému a pacienty trpící těmito nemocemi vyléčit.

Dnes je světový den hlasu, různé kliniky nabízí vyšetření zdarma

15.04. 08:37

Praha - Málokdo by se dokázal bez hlasu domluvit nebo dokonce pracovat. I přesto se o něj dobře nestaráme, za varovný signál často nepovažujeme ani chrapot. Právě to chce změnit Světový den hlasu, v rámci něhož různé kliniky nabízí vyšetření zdarma.

Mikrocefalie u viru zika byla potvrzena

14.04. 08:21

Washington - Virus zika vede k mikrocefalii, tedy vývojovému poškození mozků lidských plodů. Dnes to podle agentury AP oznámilo americké Středisko pro kontrolu nemocí a prevenci (CDC).

Unikátní český objev: Náhrada cév, tkání a kostí z nanovláken

13.04. 01:57

Praha - Převratný objev, který v nejbližších letech zásadně změní operační zákroky na cévách, dnes představila Technická univerzita v Liberci. Tým profesora Davida Lukáše vyvinul pomocí nanovláken umělou cévní náhradu, která umožní léčbu pacientů s kardio-vaskuláním onemocněním.

Pacientka tajně nahrávala lékaře při operaci, pak se nestačila divit tomu, co slyšela

Aktualizovali jsme 9.4.2016, 13:49, 09.04. 11:38

Texas - Obrovský šok zažila Američanka z Texasu poté, co se rozhodla, že si potají nahraje svou vlastní operaci kýly. Při poslechu záznamu se pak nestačila divit.

Lékáři v Británii opět stávkují, celkem 5000 operací se posunulo

06.04. 15:48

Londýn - Mladí lékaři v Anglii dnes zahájili v pořadí již čtvrtou letošní stávku, protest má trvat 48 hodin. Medikům se nelíbí připravované pracovní smlouvy.

Lékaři pustili dívku domů, ráno ale zemřela. Pochybili doktoři?

31.03. 12:44

Teplice - Teplická policie vyšetřuje podivné úmrtí nezletilé dívky. Ta zemřela na konci ledna na zápal plic. Lékař ji po kontrole propustil domů, ráno ji ale matka našla mrtvou v posteli.

Alergie může přejít s člověka na člověka, zjistili vědci

21.03. 17:19

Washington – Alergie na potraviny trápí mnoho lidí a v některých případech mohou krom komplikací způsobit i smrt. Vědci nyní potvrdili, že se alergie na potraviny mohou přenést z člověka na člověka během transplantace kostní dřeně. Informoval o tom server Science Alert.

Pozor na dioptrické brýle ze supermarketů, můžou vám uškodit, varuje lékař

19.03. 16:51

Praha – Celá řada Čechů si kupuje levné tzv. hotové brýle, které jsou dostání v supermarketech a dalších obchodech. Podle přednosty sítě očních klinik Pavla Stodůlky to však může být nebezpečné. Člověk si jejich používáním může  způsobit vážné oční problémy.

Nebýt nadšení lékařů, zdravotnictví by u nás dávno padlo, říká šéf ČLK

15.03. 19:06

Praha - Hostem pořadu Vaše téma byl v úterý prezident České lékařské komory Milan Kubek. Jak zabránit masovému odchodu lékařů do zahraničí? A promítne se nedostatek kvalifikované pracovní síly do kvality vyšetření? I na to se ptala moderátorka Marcela Škábová.

Mladí lékaři v Británii stávkují, odkládá se přes 5000 operací

09.03. 10:26

Londýn - Mladí lékaři ve Velké Británii jsou nespokojeni s novým vládním návrhem pracovní smlouvy. Během jednání zatím nedošlo ke shodě a dnes tak začala první z plánovaných 48 hodinových stávek.

Lékařka operovala v hidžábu. Český lékař si na to stěžoval, nemocnice ho suspendovala

08.03. 16:41

Londýn - Britské deníky jako Daily Mail, The Sun, The Mirror, The Telegraph nebo agentura AP přinesly informaci o českém chirurgovi Vladislavu Rogozovi (46) pracujícím v nemocnici Royal Hallamshire v britském Sheffieldu, který si stěžoval, že jeho kolegyně operovala v hidžábu. Teď je kvůli tomu…

Vědci chtějí zopakovat léčbu míchy Poláka

05.03. 15:48

Varšava - Tým polských a britských vědců chce zopakovat úspěšnou léčbu poraněné míchy, které dosáhl u ochrnutého Poláka Dareka Fidyky.

reklama
Fotogalerie