Články k tématu: lékaři

Lékaři pustili dívku domů, ráno ale zemřela. Pochybili doktoři?

31.03. 12:44

Teplice - Teplická policie vyšetřuje podivné úmrtí nezletilé dívky. Ta zemřela na konci ledna na zápal plic. Lékař ji po kontrole propustil domů, ráno ji ale matka našla mrtvou v posteli.

Alergie může přejít s člověka na člověka, zjistili vědci

21.03. 17:19

Washington – Alergie na potraviny trápí mnoho lidí a v některých případech mohou krom komplikací způsobit i smrt. Vědci nyní potvrdili, že se alergie na potraviny mohou přenést z člověka na člověka během transplantace kostní dřeně. Informoval o tom server Science Alert.

Pozor na dioptrické brýle ze supermarketů, můžou vám uškodit, varuje lékař

19.03. 16:51

Praha – Celá řada Čechů si kupuje levné tzv. hotové brýle, které jsou dostání v supermarketech a dalších obchodech. Podle přednosty sítě očních klinik Pavla Stodůlky to však může být nebezpečné. Člověk si jejich používáním může  způsobit vážné oční problémy.

reklama

Nebýt nadšení lékařů, zdravotnictví by u nás dávno padlo, říká šéf ČLK

15.03. 19:06

Praha - Hostem pořadu Vaše téma byl v úterý prezident České lékařské komory Milan Kubek. Jak zabránit masovému odchodu lékařů do zahraničí? A promítne se nedostatek kvalifikované pracovní síly do kvality vyšetření? I na to se ptala moderátorka Marcela Škábová.

Mladí lékaři v Británii stávkují, odkládá se přes 5000 operací

09.03. 10:26

Londýn - Mladí lékaři ve Velké Británii jsou nespokojeni s novým vládním návrhem pracovní smlouvy. Během jednání zatím nedošlo ke shodě a dnes tak začala první z plánovaných 48 hodinových stávek.

Lékařka operovala v hidžábu. Český lékař si na to stěžoval, nemocnice ho suspendovala

08.03. 16:41

Londýn - Britské deníky jako Daily Mail, The Sun, The Mirror, The Telegraph nebo agentura AP přinesly informaci o českém chirurgovi Vladislavu Rogozovi (46) pracujícím v nemocnici Royal Hallamshire v britském Sheffieldu, který si stěžoval, že jeho kolegyně operovala v hidžábu. Teď je kvůli tomu…

Vědci chtějí zopakovat léčbu míchy Poláka

05.03. 15:48

Varšava - Tým polských a britských vědců chce zopakovat úspěšnou léčbu poraněné míchy, které dosáhl u ochrnutého Poláka Dareka Fidyky.

reklama

Fotogalerie