Články k tématu: lékaři

Ženu dlouho svědila noha. Pak lékaři přišli s krutou diagnózou

05.09. 16:32

Jade Baldwinovovou z britské Essexu neustále svědila noha. Pořád na stejném místě. Až po dvou letech se dozvěděla, že jde o příznak velice nebezpečného onemocnění.

České přijdou o stovky lékařů bez licence. Konec projektu Ukrajina znamená zavírání oddělení

04.09. 20:27

Praha - Odchod lékařů z projektu Ukrajina by podle ministerstva zdravotnictví mohl znamenat zavírání oddělení nemocnic v krajích. Odmítlo kritiku České lékařské komory, která dnes uvedla, že lékařů z ciziny bez aprobační zkoušky v Česku působí více než čtyři stovky.

Bude víc mladých lékařů? Počty mediků mohou růst, vláda vyčlenila 6,8 miliard korun

04.09. 12:54

Praha - Vláda chystá zvýšení počtu studentů medicíny o 15 procent, vyhradit na to chce v příštích 11 letech 6,8 miliardy korun. Třetina českých lékařů bude v roce 2020 starších 60 let a počty absolventů opouštějících fakulty v té době nestačí nahradit ani lékaře odcházející do důchodu. Se zvýšením…

reklama

Zdravotnická krize v Česku? Lékaři nejsou, a bude hůř

03.09. 20:05

Praha - Třetina českých lékařů bude v roce 2020 starších 60 let. Počty absolventů opouštějících fakulty v té době nebudou pokrývat ani lékaře odcházející do důchodu. Vláda proto chystá zvýšení počtu studentů medicíny o 15 procent, vyhradí na to 6,8 miliardy korun na příštích 11 let. Vyplývá to z…

Poslední přání lidí: Po čem umírající touží nejvíce?

Aktualizovali jsme 1.9.2018, 23:08, 01.09. 09:20

Ví, že živí odtud neodejdou. Stejně tak to cítí jejich pacienti. Práce zdravotní sestřičky v nemocnici není jen o píchání injekcí, odebírání krve a stlaní postelí. Kolikrát jsou to právě ony, kdo s pacientem tráví poslední chvíle jeho života. A právě tyto sestry nyní otevřeně promluvily.

V Česku jsou tisíce lidí nakažených virem HIV

01.09. 13:38

Praha - Za prvních sedm měsíců letošního roku byla v ČR nově zjištěna nákaza virem HIV u 121 lidí, což je zhruba polovina loni odhalených případů. Celkový počet případů HIV vzrostl od 80. let na 3281.

Češi se děsí exotických epidemií, nejvíc je ale zabíjí chřipka

01.09. 11:53

Praha - Lidé se bojí epidemií exotických druhů chřipky, více ale podle Státního zdravotního ústavu zabíjí "běžná" chřipka, která přichází každý rok. Za posledních 50 let má na svědomí 75 procent úmrtí na chřipku. Na webu Státního zdravotního ústavu to uvedl Jan Kynčl z tamního oddělení…

Vyděšená dívka nemohla nahmatat tampon. Slova lékařů na pohotovosti jí vyrazila dech

Aktualizovali jsme 31.8.2018, 22:19, 31.08. 10:25

Mladá žena utíkala vyděšená na pohotovost s tím, že se v ní ztratil tampón. Po třech a půl hodinách přišel šok a velký trapas!

Zrušení střídání času naše zdraví neovlivní, uklidňují lékaři

31.08. 19:44

Praha - Odborníci z řad vědců a lékařů tvrdí, že případné zrušení střídání zimního a letního času nebude mít výraznější vliv na zdraví lidí.

Žena si večer myslela, že má chřipku. Když ji ráno uviděl manžel, hned volal sanitku

30.08. 11:33

Grafická designérka Laura Lambertová (26) kvůli nemoci v práci nechyběla jediný den. Pak se jednoho dne dostavila bolest hlavy – a o 12 hodin později už mladá Britka doslova bojovala o život.

Nechutný zlozvyk? Lékaři odhalili překvapivé informace o kousání nehtů

29.08. 11:14

Kousání nehtů a cumlání palce patří k nejběžnějším dětským zlozvykům, které se rodiče často marně snaží u svých ratolestí vymýtit. Kanadští a novozélandští vědci ale nyní přišli s tvrzením, že tyto zlozvyky mohou ve skutečnosti prospívat dětskému zdraví. Informoval o tom server Science Alert.

Domácí zdravotní péče kolabuje, nejsou peníze, tvrdí charita

28.08. 21:12

Praha - Proplácení domácí zdravotní péče ze zdravotního pojištění je podle Charity ČR dlouhodobě nedostatečné, chybějí kvůli tomu sestry a ošetřování kolabuje. Charita žádá ministerstvo zdravotnictví, aby začalo situaci řešit a jednalo o podpoře.

Pupínky na obličeji? Nemusí to být jen akné. Někdy je nutné vyhledat pomoc lékaře

Aktualizovali jsme 24.8.2018, 11:34, 24.08. 08:55

Lidé, které trápí akné, často nemají ponětí o tom, co vlastně znamená. Mnohdy se ho snaží zbavit sami tím, že si vymačkávají pupínky. To je ale podle odborníků velmi nebezpečné. Navíc existují různé typy akné, nejtěžším typem jsou cysty a uzliny.

Svět ovládla mánie masové diety. Lékaři jsou zděšeni

Aktualizovali jsme 19.8.2018, 00:11, 18.08. 13:05

Navzdory rostoucímu počtu vegetariánů a veganů se ve světě šíří nový trend – dieta založená výhradně na mase. Myšlenka takzvané „masožravé stravy“ se šíří především prostřednictvím sociálních sítích. Odborníci ale varují, že taková dieta může mít z dlouhodobého hlediska na tělo velmi negativní…

Už žádná obezita? Vědci našli lék na boj s nadváhou

18.08. 07:30

Vědci tvrdí, že jednoduchá vakcína může zabránit obezitě. Zní vám to až příliš dobře, než aby to byla pravda? Vědci jsou přesvědčeni, že jejích nový objev opravdu může pomoci těm, kteří se svou váhou bojují.

Otoky, vyčerpání, vyrážky? Nepodceňujte nenápadné symptomy, možná vám selhává důležitý orgán

Aktualizovali jsme 16.8.2018, 19:16, 16.08. 08:01

Chronická onemocnění ledvin jsou velmi zrádná, protože symptomy nejsou nikterak výrazné. Pacienti mnohdy netuší, že jejich ledviny jsou nemocné.

V Česku se objevila vzácná tasemnice. Chová se jako nádor

10.08. 16:13

Opava - Na infekčním oddělení Slezské nemocnice v Opavě momentálně leží čtyři pacienti, kteří jsou nakaženi vzácnou liščí tasemnicí. Parazit je velmi nebezpečný, může poškodit vnitřní orgány.

Niki Lauda se po transplantaci plic rychle zotavuje, už je při vědomí a dýchá sám

06.08. 15:29

Vídeň - Niki Lauda (69) se úspěšně zotavuje po akutní transplantaci plic z minulého týdne. Trojnásobný mistr světa formule 1 byl už 24 hodin po zákroku probuzen z umělého spánku, nyní je plně při vědomí a samostatně dýchá. Oznámila to dnes vídeňská nemocnice.

Vracíte se domů a kontrolujete, jestli jste vše vypnuli? Pak pro vás nemáme dobré zprávy

03.08. 06:30

Opakování činností, vyhýbání se některým věcem a neustálá nervozita a potřeba něco zkontrolovat. Takto se projevuje obsedantně-kompulzivní porucha. Nemoc, kterou v nějaké formě trpí zřejmě až 2% populace, je vážná věc.

Vražda kardiologa exprezidenta Bushe: Motivem mohla být pomsta za smrt pacientky

02.08. 08:01

Houston - Muž podezřelý ze zastřelení kardiologa někdejšího prezidenta George Bushe staršího Marka Hausknechta možná chtěl pomstít svoji matku, která před 20 lety zemřela Hausknechtovi na operačním stole.

Může očkování skutečně způsobit autismus?

01.08. 11:19

Poslední dobou se objevuje čím dál tím více výzkumů kladoucích důraz na význam mikrobů pro správné fungování lidského organismu. Starší studie už několikrát naznačily, že mikroby můžeme najít za řadou nežádoucích zdravotních stavů jako je nadváha, duševní zdraví nebo autoimunitními onemocněními.…

Může lékař operovat sám sebe? Jeden muž to dokázal, u jeho příběhu jde mráz po zádech

29.07. 06:30

Lidé s lékařským vzděláním a praxí mají oproti nelékařskému personálu jednu ohromnou výhodu - dokonale se vyznají v lidském těle. Někteří jsou odborníky přes řadu nemocí, jiní se nebojí jakékoliv operace, a byť jsou lékaři rozděleni podle specializací, i jejich základní znalosti ostatních…

Finanční anorexie? Touto vážnou nemocí můžete trpět i vy ani o tom nevíte

Aktualizovali jsme 24.7.2018, 16:35, 24.07. 10:37

Někteří lidé mají problém přiznat si právo vynaložit vlastní peníze na to, aby si udělali radost. Psychologové tuto formu nemoci nepodceňují a naopak dostala i své pojmenování. Odborně tomu říkají finanční anorexie a radí, jak se jí zbavit.

Vláda udělala velké změny ve zdravotnických oborech. Některé zrušila, místo nich zavedla nové

24.07. 12:43

Praha - Vláda ANO a ČSSD dnes v nařízení zrušila 11 specializačních oborů pro zdravotníky, zavádí naopak sedm nových. Nejvíce změn čeká dětské sestry, jejichž odbornost jako samostatné povolání obnovil loňský zákon.

reklama
Fotogalerie