Články k tématu: lékaři

Pupínky na obličeji? Nemusí to být jen akné. Někdy je nutné vyhledat pomoc lékaře

Aktualizovali jsme 24.8.2018, 11:34, 24.08. 08:55

Lidé, které trápí akné, často nemají ponětí o tom, co vlastně znamená. Mnohdy se ho snaží zbavit sami tím, že si vymačkávají pupínky. To je ale podle odborníků velmi nebezpečné. Navíc existují různé typy akné, nejtěžším typem jsou cysty a uzliny.

Svět ovládla mánie masové diety. Lékaři jsou zděšeni

Aktualizovali jsme 19.8.2018, 00:11, 18.08. 13:05

Navzdory rostoucímu počtu vegetariánů a veganů se ve světě šíří nový trend – dieta založená výhradně na mase. Myšlenka takzvané „masožravé stravy“ se šíří především prostřednictvím sociálních sítích. Odborníci ale varují, že taková dieta může mít z dlouhodobého hlediska na tělo velmi negativní…

Už žádná obezita? Vědci našli lék na boj s nadváhou

18.08. 07:30

Vědci tvrdí, že jednoduchá vakcína může zabránit obezitě. Zní vám to až příliš dobře, než aby to byla pravda? Vědci jsou přesvědčeni, že jejích nový objev opravdu může pomoci těm, kteří se svou váhou bojují.

reklama

Otoky, vyčerpání, vyrážky? Nepodceňujte nenápadné symptomy, možná vám selhává důležitý orgán

Aktualizovali jsme 16.8.2018, 19:16, 16.08. 08:01

Chronická onemocnění ledvin jsou velmi zrádná, protože symptomy nejsou nikterak výrazné. Pacienti mnohdy netuší, že jejich ledviny jsou nemocné.

V Česku se objevila vzácná tasemnice. Chová se jako nádor

10.08. 16:13

Opava - Na infekčním oddělení Slezské nemocnice v Opavě momentálně leží čtyři pacienti, kteří jsou nakaženi vzácnou liščí tasemnicí. Parazit je velmi nebezpečný, může poškodit vnitřní orgány.

Niki Lauda se po transplantaci plic rychle zotavuje, už je při vědomí a dýchá sám

06.08. 15:29

Vídeň - Niki Lauda (69) se úspěšně zotavuje po akutní transplantaci plic z minulého týdne. Trojnásobný mistr světa formule 1 byl už 24 hodin po zákroku probuzen z umělého spánku, nyní je plně při vědomí a samostatně dýchá. Oznámila to dnes vídeňská nemocnice.

Vracíte se domů a kontrolujete, jestli jste vše vypnuli? Pak pro vás nemáme dobré zprávy

03.08. 06:30

Opakování činností, vyhýbání se některým věcem a neustálá nervozita a potřeba něco zkontrolovat. Takto se projevuje obsedantně-kompulzivní porucha. Nemoc, kterou v nějaké formě trpí zřejmě až 2% populace, je vážná věc.

Vražda kardiologa exprezidenta Bushe: Motivem mohla být pomsta za smrt pacientky

02.08. 08:01

Houston - Muž podezřelý ze zastřelení kardiologa někdejšího prezidenta George Bushe staršího Marka Hausknechta možná chtěl pomstít svoji matku, která před 20 lety zemřela Hausknechtovi na operačním stole.

Může očkování skutečně způsobit autismus?

01.08. 11:19

Poslední dobou se objevuje čím dál tím více výzkumů kladoucích důraz na význam mikrobů pro správné fungování lidského organismu. Starší studie už několikrát naznačily, že mikroby můžeme najít za řadou nežádoucích zdravotních stavů jako je nadváha, duševní zdraví nebo autoimunitními onemocněními.…

Může lékař operovat sám sebe? Jeden muž to dokázal, u jeho příběhu jde mráz po zádech

29.07. 06:30

Lidé s lékařským vzděláním a praxí mají oproti nelékařskému personálu jednu ohromnou výhodu - dokonale se vyznají v lidském těle. Někteří jsou odborníky přes řadu nemocí, jiní se nebojí jakékoliv operace, a byť jsou lékaři rozděleni podle specializací, i jejich základní znalosti ostatních…

Finanční anorexie? Touto vážnou nemocí můžete trpět i vy ani o tom nevíte

Aktualizovali jsme 24.7.2018, 16:35, 24.07. 10:37

Někteří lidé mají problém přiznat si právo vynaložit vlastní peníze na to, aby si udělali radost. Psychologové tuto formu nemoci nepodceňují a naopak dostala i své pojmenování. Odborně tomu říkají finanční anorexie a radí, jak se jí zbavit.

Vláda udělala velké změny ve zdravotnických oborech. Některé zrušila, místo nich zavedla nové

24.07. 12:43

Praha - Vláda ANO a ČSSD dnes v nařízení zrušila 11 specializačních oborů pro zdravotníky, zavádí naopak sedm nových. Nejvíce změn čeká dětské sestry, jejichž odbornost jako samostatné povolání obnovil loňský zákon.

Transplantaci plic v Česku potřebuje 60 lidí

21.07. 17:34

Praha - Na transplantaci plic čekalo na začátku července v Česku 60 lidí. Nové plíce letos dostalo 21 nemocných, loni 44 za celý rok.

Jak vypadá umírání: Opravdu lidí vidí světlo na konci tunelu a proběhne jim život před očima?

20.07. 21:09

Říká se, že člověku před smrtí proběhne celý jeho život před očima. Jestli je to ale skutečně pravda se pokusili zjistit lékaři z izraelské nemocnice, kteří zkoumali myšlenky a pocity lidí, kteří měli nějakým způsobem blízko ke smrti. Výsledky jejich bádání zveřejnily americké vědecké magazíny.

Jaká je česká lékařská péče v porovnání se světem? Máme protivné doktory, dlouho čekáme, stěžují si pacienti

20.07. 08:03

Nemocnice a lékařská péče v České republice patří k těm nejkvalitnějším na světě. Ukázal to unikátní průzkum všech světových zdravotnických zařízení, který zjistil, že nejlepší nemocnice u nás se nachází v Brně. Za kvalitou služeb ale silně pokulhává chování lékařů a zdravotního personálu, stejně…

Užíváte vitamínové doplňky? Vědci provedli testy, sami byli hodně překvapení

15.07. 07:40

Vitamínové doplňky patří k nejpopulárnějším doplňkům stravy, ale nedávný výzkum vědců pod vedením Davida Jenkinse naznačil, že zobáním barevných pilulek vám život neprodlouží. Jejich efekt byl dokonce tak malý, že překvapil samotné vědce.

Přelomový objev? Lékaři asi zjistili, co vyvolává Alzheimerovu chorobu. Má to v těle skoro každý z nás

08.08. 09:19

New York - Každých 65 sekund onemocní ve Spojených státech jeden člověk alzheimerovu chorobou. Podle lékařů to bude do poloviny století jeden pacient každých 33 sekund. Alzheimerova choroba je jednou z nejhorších nemocí, s jakými lidstvo bojuje, protože ve velkém postihuje mozek a je neléčitelná.…

První transplantace srdce v sovětském bloku? V těle první pacientky v ČSSR tlouklo jen pár hodin

07.07. 12:09

Praha - Tým bratislavského akademika Karola Šišky provedl 8. července 1968 transplantaci srdce, která byla první svého druhu v někdejším socialistickém bloku. Pacientka s novým orgánem však přežila jen několik hodin. Úspěšněji skončil až zákrok lékařů z pražského IKEM v roce 1984, který muži…

Máte na kůži pupínky nebo tečky? Dávejte pozor, může jít o příznak vážné nemoci

Aktualizovali jsme 2.7.2018, 22:14, 02.07. 15:21

Praha - Lidé, které trápí akné, často nemají ponětí o tom, co vlastně znamená. Mnohdy se ho snaží zbavit sami tím, že si vymačkávají pupínky. To je ale podle odborníků velmi nebezpečné. Navíc existují různé typy akné, nejtěžším typem jsou cysty a uzliny.

Konec amalgánových plomb v Česku: Děti a těhotné už je nedostanou

01.07. 10:33

Praha - Dětem do 16 let, těhotným a kojícím ženám nebudou zubaři dávat po ošetření zubního kazu amalgamové plomby.

Nejhorší zážitek na světě? Z příběhů lidí, kteří se vzbudili během operace, mrazí

Aktualizovali jsme 28.6.2018, 22:54, 28.06. 21:22

Washington - Existuje mnoho věcí, kterých se lidé děsí. Zkuste si ale představit, že se vzbudíte na prakticky neznámém místě. Kolem vás pobíhají lékaři a do očí vám svítí prudké světlo. Pokoušíte se pohnout, ale nejde to. Chcete vykřiknout, ale z úst nevychází žádný zvuk. Poté jeden z lékařů řízne…

Česko dál trápí spalničky. Letos už bylo znamenáno stejně případů jako za celý loňský rok

26.06. 13:59

Praha - V Česku už bylo letos stejně případů spalniček jako loni za celý rok. Od ledna lékaři evidovali 146 nemocných, sdělilo na dotaz ČTK ministerstvo zdravotnictví. V Praze bylo do pátku minulého týdne 84 případů, ve středních Čechách 27, v ostatních krajích jen jednotky nemocných. Život mohou…

Selhání lékaře? Matku s dítětem označil za paranoidní, chvíli poté dívka zemřela

22.06. 08:10

Manchester - Británií rezonoval otřesný případ lékařského selhání. Matka se bála o svou těžce nemocnou šestiletou dceru, která trpěla vysokými horečkami a chronickou únavou. Lékař matce řekl, že nejde o nic vážného, a obě poslal domů. Chvíli na to ale dívka zemřela.

Měli jste ošklivou noční můru? Podle lékařů můžete být vážně nemocní, jen o tom nevíte

19.06. 14:06

Praha - Noční můry máme zřejmě čas od času všichni. Často jim vůbec nevěnujeme pozornost a druhý den už o nich ani nevíme. Pokud se ale hrůzou budíte často, neměli byste zlé sny podceňovat, varují experti.

reklama

Fotogalerie