Články k tématu: Liberland (Svobodná republika Liberland)

Liberland má 150 tisíc občanů, chtějí do něj Severoafričané

13.12. 18:14

Praha - Samozvaný stát Liberland má po necelých třech letech 150.000 občanů. Zájem o občanství projevilo téměř půl milionu lidí. Většina zemí světa Liberland neuznává, jeho představitelé se však snaží rozšiřovat zastoupení i kontakty s jinými zeměmi.

Liberland otevřel stálou kancelář v Praze

14.12. 20:15

Praha - Samozvaný stát Liberland dnes v Praze otevřel svou stálou reprezentační kancelář, která by měla rozvíjet vztahy s politiky a diplomaty v Česku a zajišťovat servis Čechům, kteří požádali o liberlandské občanství. Na tiskové konferenci to oznámil Vít Jedlička, který nový stát vyhlásil loni v…

Do Liberlandu míří statisíce lidí. Zájem o občanství je enormní

19.11. 12:04

Praha – Stále více lidí z celého světa má zájem o občanství Liberlandu, tedy vloni nově vzniklého státu mezi Srbskem a Chrovatskem. K dnešnímu dni jich je už přibližně 440 tisíc. Zakladatel Liberlandu chce už brzy začít osidlovat. Obyvatelé území o rozloze zhruba 7 kilometrů čtverečních by měli žít…

reklama

Jedlička má zakázaný vstup do svého státu Liberland. Jeho ministr je navíc podvodník

18.11. 09:35

Londýn - Samozvaný stát Liberland stíhá jeden skandál za druhým. Podle britské televize BBC má na území, ležící mezi Srbskem a Chorvatskem, zakladatel "státu" Vít Jedlička zakázaný vstup. Ukázalo se navíc, že jeden z jeho "ministrů" je podvodník.

Liberland ukázal svou měnu i první firmu

07.03. 11:40

Praha - Vít Jedlička, který loni v dubnu na sporném území mezi Srbskem a Chorvatskem vyhlásil stát Liberland, dnes uspořádal tiskovou konferenci. Mimo jiné na ni uvedl, že přišlo již 87.000 žádostí o občanství. Liberland už má i svou měnu.

reklama
Fotogalerie