Články k tématu: Lidé

Rusko z jiného pohledu: Bezdomovci trpí a umírají, nikoho to nezajímá

21.03. 11:50

Petrohrad - Skončit bez střechy nad hlavou je noční můrou každého z nás. V Česku však funguje řada organizací, která se bezdomovcům snaží dát jejich nelehkému životu směr pomoci jim v krizových situacích. Podobné praktiky ale v Rusku neexistují, na lidi bez domova je tam pohlíženo jako na spodinu a…

Žebříček štěstí: Severské země dominují. Jak je na tom Česká republika?

21.03. 11:22

Oslo - Máme žebříčky, které ukazují, jak je na tom která země co se týče vzdělávání, ekonomiky, počtu aut nebo velikostí penisu u mužů. Nic z toho ale nevyjadřuje, jak šťastní skutečně lidé žijící v daných zemích jsou. To se rozhodla změnit OSN, která si nechala vypracovat žebříček štěstí.

Žebříček nejmocnějších zemí světa: USA i přes problémy vedou, posilují arabské státy

20.03. 08:02

USA si drží pozici jako nejsilnější národ svět, a to navzdory klesajícímu respektu k jeho vedení. Tvrdí to organizace U.S. News and World Report, která vydala nejnovější verzi své roční studie o „nejlepších zemích“. Mediální organizace hodnotí celkem 80 zemí v celé řadě kritérií - včetně kulturních…

reklama

Co se děje s neurony během spánku? Vědci odhalili tajemství spojené s lidským mozkem

19.03. 12:04

Řím - Nová studie ukončila letitou diskusi o úloze spánku. Nadbytečné informace, které se během dne nahromadily v paměti, během zdřímnutí zmizí, aby daly prostor novým zkušenostem a optimalizovaly energetickou spotřebu mozku.

Největší seznamovací trapasy aneb takové rande zažít nechcete

17.03. 15:04

Spojené království - Jít s neznámým člověkem na schůzku či na večeři lze v současné době přirovnat k procházce minovým polem. Sarah Marshová ve svém článku pro britský deník The Guardian předkládá několik příběhů od čtenářů, jak by seznámení s někým novým probíhat nemělo.

Co čeká lidstvo? Vysocí lidé možná nepřežijí

17.03. 15:02

Washington - Klima na planetě Zemi není stále a historie zná řadu příkladů, kdy došlo k rapidním změnám podnebí. Globální oteplení přimělo například dinosaury, aby se přizpůsobily novým podmínkám, a podle vědců něco takového možná potká i lidstvo.

Co se děje s mozkem při klinické smrti? Vědci možná našli odpověď

17.03. 11:27

Lidé, kteří přežili klinickou smrt, často popisují, že se jim před očima promítl celý život. Výjimkou nejsou ani pocity naprostého klidu a míru.

Trápí vás lupénka? V zimě kůže velmi trpí. Poradíme, jak o ni pečovat

17.03. 08:05

Praha - Zima je pro všechny pacienty s lupénkou tím nejhorším obdobím a mnohým se právě během chladných měsíců stav kůže výrazně zhorší. Nemůže totiž pod oblečením dostatečně dýchat, není vystavena sluníčku a trpí chladem a vlhkem. Když pak přijde oteplení a všichni začneme vesele odhazovat dlouhé…

Kdy je správný čas pro podnikání? Během studia

16.03. 19:28

Podnikat chce v současné době stále více lidí. Není se čemu divit, jelikož tato cesta může být spojena nejenom s volností, ale může být spojena také s vyšším výdělkem. Pokud se podíváme na to, kdy je dobré začít svůj byznys, určitě je to v době studia. Proč?

Padají vám vlasy? Na vině může být životní styl i geny

16.03. 09:48

Tokio - Japonští odborníci našli gen, který je zodpovědný za opakovanou ztrátu srsti u myší. Jsou přesvědčeni, že jejich objev pomůže vysvětlit, proč někteří lidé trpí tzv. cyklickou alopecií, při níž přicházejí o vlasy i ostatní tělní porost.

Máte špatnou náladu? Poradíme, jak se rozveselit

14.03. 22:26

Praha - Bohužel ne vždy se vzbudíte do nového dne s náladou skvělou jako letní slunce. Někdy,aniž bychom věděli pro, začínáme den zkrátka pochmurně, bez elánu a energie. To vše jde ale změnit.

Pět zvyků, které mají hloupí lidé a chytří ne. Poznáváte se v nich?

14.03. 14:39

Londýn – Svět je plný lidí všeho druhu, to se týká také různé úrovně inteligence. Samozřejmě, že se téměř každý z nás považuje za chytrého, ale my sami svou inteligenci můžeme posuzovat jen velmi obtížně. Koneckonců naše myšlenky v hlavě vždy zní velmi inteligentně, že? Existuje ale několik návyků,…

Mladí lidé více holdují análnímu sexu. Každý druhý využívá pro erotiku chytré telefony či seznamovací aplikace

14.03. 13:46

Praha - Zhruba 70 % milleniálů, dnešních dvacátníků a třicátníků, má sex alespoň jednou týdně. Lidé s blonďatými vlasy mají přitom vyšší šanci na pravidelný sex než ti s rezavými. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti SKYN. Podle něj využívá 50 % milleniálů pro erotiku chytré telefony či…

Poruchy spánku mohou poškodit zdraví. Problémy trápí téměř polovinu populace

13.03. 14:49

Praha - Spánkem strávíme přibližně třetinu života. Pokud není kvalitní a pravidelný, může zanechat negativní stopy na našem zdraví i celkové pohodě. Problémy se spánkem ale nejsou ničím výjimečným, postihují až 45 % lidí po celém světě. Důležitost zdravého spaní každoročně připomíná Světový den…

Potetovaní lidé vypijí více alkoholu než nepotetovaní, ukázal výzkum

13.03. 08:54

Paříž - Lidé s tetováním a piercingem pijí více než lidé bez tělesných modifikací, hlásí francouzští vědci. Informuje o tom agentura AFP.

VIDEO: Rozhovor, který pobavil svět. Co se stane, když vás v přímém přenosu obtěžují děti?

Aktualizovali jsme 12.3.2017, 22:19, 12.03. 15:18

Londýn - Britský profesor mezinárodních vztahů Robert Kelly se proslavil videem, v němž se v živém rozhovoru se stanicí BBC nečekaně objevily dvě malé děti a žena. Video zhlédly na internetu miliony pobavených diváků.

Káhira očekává příchod půl milionu obyvatel, město praská ve švech

12.03. 17:57

Káhira - Počet obyvatel přelidněné egyptské metropole letos vzroste o půl milionu. Podle agentury Reuters to zvýší tlak na egyptskou ekonomiku, na které se odráží politická nestabilita.

Šéf řetězce Tesco vtipkoval o běloších, teď se omlouvá

12.03. 10:31

Londýn - Bělošští muži na vedoucích místech se stávají ohroženým druhem. Podle serveru BBC to uvedl předseda správní rady britského řetězce Tesco John Allan na obchodní konferenci.

Jsme kanibalové? První Evropané jedli svoje děti, zjistili vědci

11.03. 11:09

Madrid - Vědci na základě výzkumu fosilních ostatků, které byly objeveny ve španělské Atapuerce a patřily nejstarším obyvatelům Evropy, dospěli k závěru, že naši předci byli kanibaly.

Co se děje s člověkem po smrti? Vědci učinili nový objev

11.03. 10:15

Toronto - Po tisíce let lidé věděli, že smrtí končí veškeré naše bytí zde na Zemi. Zatímco někteří věřili v posmrtný život, ráj nebo reinkarnaci, vědci jednoduše konstatovali, že po smrti zkolabují orgány, lidské tělo přestane zásobovat kyslík v krevním řečišti a osoba je prohlášena za mrtvou. Nyní…

Největší úspěch Ruska podle Rusů? Obsazení Krymu je na druhém místě, a první je...

08.03. 09:12

Moskva - Rusové jsou hrdý národ a v mnoha ohledech právem. Jejich žebříček úspěchů se ale může leckomu zdát podivný. Více totiž oceňují zabrání ukrajinského Krymu, než vlastní vesmírné úspěchy.

Nádaly v USA? Američané jsou k přistěhovalectví vstřícní. S uprchlíky je to ale horší

07.03. 16:08

Washington - Americký prezident Donald Trump sice brojí proti imigrantům, dle aktuálního průzkumu si ale dvě třetiny občanů USA nepřejí zpřísnit podmínky přistěhovalectví. V otázce přijímání uprchlíků jsou ale obezřetnější.

Stát nemusí platit za to, že vystavil úmrtní list živému člověku, rozhodl Ústavní soud

06.03. 13:00

Brno - Stát nemusí platit odškodnění ženě, jejíž otec byl mylně označen za mrtvého. Dcera se až po měsících dozvěděla, že otec stále žije.

Trend v Česku: Lidé jsou plní parazitů, pijí žíraviny. Vědci si ťukají na čelo

02.03. 15:16

Praha - Konspirační teorie se netýkají pouze mimozemšťanů nebo událostí 11. září, poměrně silnou základnu mají i v oblasti "alternativních" léčiv a lidského těla. Někteří lidé kupříkladu věří tomu, že jejich tělo je plné parazitů a škodlivých látek, kterých je potřeba se zbavit, nejlépe bazénovou…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací