Články k tématu: Lidé

Dvě desítky tisíc lidí vyrazily na pochod Praha - Prčice

20.05. 15:12

Sedlec-Prčice (Příbramsko) - Na 52. ročník pochodu Praha - Prčice se dnes vydalo přes 20 tisíc turistů. Ubylo lidí na krátkých trasách, dlouhé trasy ale stále mají počet účastníků stabilní.

Za války v Bosně bylo znásilněno 3000 mužů a chlapců, oběti ze strachu často mlčely

19.05. 09:58

Sarajevo - Během války v Bosně a Hercegovině nebyly znásilňovány pouze ženy. Podle zprávy Williamsova institutu Kalifornské univerzity v Los Angeles (UCLA) bylo v letech 1992 až 1995 sexuálně napadeno asi 3000 chlapců a mužů

Jak se zachránit z padajícího výtahu? Výskok nepomůže

18.05. 13:35

Každého z nás už ve výtahu nejednou napadlo, jak by se zachoval, kdyby se kabina utrhla a začala nekontrolovatelně padat dolů. Většina lidí se uklidní nápadem, že by těsně před nárazem jednoduše vyskočili, a dále o celé věci nepřemýšlí. Ve skutečnosti to ale tak jednoduché není.

reklama

Reinkarnace je skutečná, mohu to věrohodně dokázat, hlásí profesor

18.05. 12:41

Richmond – Zatímco někteří vědci mluví o reinkarnaci jako o mýtu, část expertů se domnívá, že nalezla věrohodné důkazy, kterými je možné prokázat, že jde o skutečný fenomén. Mezi ně patřil i bývalý profesor psychiatrie na University of Virginia School of Medicine a bývalý předseda katedry…

Co Češi dělají v posteli? Milostné hrátky střídá práce

17.05. 18:54

Co se milování týče, patří Češi k evropskému průměru. Podle průzkumů se v experimentování moc nevyžívají a nejčastěji s partnerem skončí v posteli. Kromě toho z postel často využívají také jako místo ke sledování filmů či vyřizování elektronické korespondence. Vynalézaví tedy moc nejsou.

Smrt je minulostí? Transhumanisté věří v zázrak techniky

17.05. 09:47

S technologickým pokrokem se čím dál více objevují lidé, kteří věří tomu, že člověk bude moci nabývat jiných forem. Tito lidé se označují jako „transhumanisté“. Do jaké míry jsou jejich myšlenky proveditelné? O to se zajímal reportér BBC News Benjamin Zand.

Toalety měli majetní lidé už ve středověku. Ostatním stačila trubka

Aktualizovali jsme 16.5.2017, 22:16, 15.05. 10:24

Toaleta je v dnešní době jedna z neodmyslitelných součástí domácnosti. Najdete ji v každé restauraci, obchodním domě i na veřejném místě. Zamysleli jste se ale někdy nad tím, kam chodili lidé na záchod ve starověku? Podle dřívějšího tvrzení historiků a archeologů měl například v dávných Pompejích…

Ponocujete a prokrastinujete? Podle vědců jste inteligentní

15.05. 20:16

Pokud chodíte do postele pozdě a ráno později vstáváte, neměli byste ze sebe mít špatný pocit, ale právě naopak. Podle nového výzkumu se ukazuje, že ve skutečnosti jsou takoví lidé často inteligentnější než většina populace.

Monogamie je pro člověka nepřirozená. Tak proč ji dodržujeme?

14.05. 20:24

Zůstávat s jedním partnerem po většinu života není ve zvířecí říši běžné. Pro člověka jde ale o naprostý standard, nebo tomu tak alespoň ještě nedávno bylo. Ačkoliv jdeme tímto životním stylem proti přírodě, možná k tomu máme dobrý důvod. Na rozdíl od zvířat totiž můžeme trpět na sexuálně přenosné…

Zázračný smích? Všestranně prospívá duši i tělu, dokazují to i vědecké průzkumy

13.05. 10:28

Řím - První, kdo pochopil význam smíchu, byl starořecký lékař Hippokratés a dodnes se na toto téma dělají výzkumy. Italský deník Corriere della Sera se pokusili objasnit důvody, proč je smích vědecky i všeobecně považován za skutečný všelék pro zdraví duše i těla.

Co je to ingredience štěstí? Vědci oznámili jejich složení

10.05. 11:54

Vědci po letech bádání objevili ingredience štěstí. Výzkum Harvardovy univerzity zdůrazňuje, že jsou pro štěstí člověka důležité společenské vztahy, jiná studie University College v Londýně vypočítává dokonce pět vlastností, které jsou pro štěstí nezbytné. Píše o tom francouzský deník Le Figaro.

Jediná žena na českém trůně: Marie Terezie neměla Čechy moc ráda, v dopise pohaněla i českou korunu

10.05. 10:39

Praha - Marie Terezie (vládla 1740 - 1780), která byla za mlada rozpustilou dívkou plnou života, se postupem času stala ztělesněním důstojné a majestátní panovnice. V sobotu 13. května uplyne 300 let od jejího narození.

Alergie jako nakažlivá nemoc? Může se šířit mezi lidmi

10.05. 09:24

Alergie na potraviny trápí mnoho lidí a v některých případech mohou krom komplikací způsobit i smrt. Vědci nyní potvrdili, že se alergie na potraviny mohou přenést z člověka na člověka během transplantace kostní dřeně.

Jak si prodloužit život až o 12 let? Lékem, který má doma každý

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 22:19, 28.04. 09:35

MAGAZÍN – Vědci z texaské A&M univerzity zjistili, že každodenní užívání ibuprofenu může prodloužit život až o dvanáct let. Test prozatím proběhl pouze na hmyzu, kde se ale dostavily velmi dobré účinky.

Ponocování dospíme, kávou střízlivíme? Pozor na nejznámější mýty o lidském těle

Aktualizovali jsme 8.5.2017, 20:20, 08.05. 13:26

Mezi lidmi koluje mnoho pověr, jak náš organismus funguje. Některé jsou neškodné, jiné vám ale mohou i ublížit. Tomu se snaží na serveru uamshealth.com zabránit Lékařská fakulta Arkansaské univerzity, která zveřejnila přehled nejčastějších medicínských mýtů. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Močíte ve sprše? Podle odborníků byste měli, mají k tomu dobrý důvod

08.05. 12:03

MAGAZÍN - Chcete zachránit planetu Zemi? Močte ve sprše. Takovou radu mají vědci pro všechny, kterým alespoň trochu záleží na tom, jak s místem, kde žijeme, zacházíme. Svůj návrh odůvodňují zejména masivním šetřením vody.

Prospěšná či škodlivá? Nová studie odhalila účinky antikoncepce

08.05. 12:02

MAGAZÍN – Už dlouho vede laická i odborná veřejnost debatu o tom, jestli a jak moc škodlivá vlastně je ženská antikoncepce. Hádky může ukončit nová studie, na jejíž výsledky poukazuje server Science Alert.

Dokáže člověka vyléčit myšlenka? Placebo efekt nepodceňujte

07.05. 16:09

V současné době je víc a víc známé, že mysl léčí. Síla myšlenek je nekonečná a pouhé pomyšlení na něco dokáže doslova zázraky.

Co spasí český venkov před vylidněním? Internet, koloniály i řemesla

07.05. 15:08

Praha - Problematiku vylidňování českého venkova se rozhodla řešit Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) prostřednictvím projektu Rok venkova 2017. Jeho stěžejním cílem je zejména podpora malých koloniálů, rozšíření internetu v obcích a oživení podnikatelských aktivit. Účel…

Nových případů HIV v Česku ubylo

07.05. 11:01

Praha - Počet nových případů nákazy virem HIV v Česku letos v prvním čtvrtletí meziročně klesl zhruba o třetinu. Lékaři jich letos do konce března zaznamenali 68, loni bylo nových případů za první tři měsíce roku 95.

Nadměrné pocení? Podívejte se, jak se ho zbavit

Aktualizovali jsme 6.5.2017, 22:19, 06.05. 08:14

Ať v menší či větší míře to známe všichni. Pocení je velmi nepříjemná věc a to jak u vás samotných, tak i u okolí.

Obyvatelé Brna dnes oslavují v centru města Majáles

06.05. 12:41

Brno - Stovky studentů se dnes sešly v centru Brna na tradičním průvodu, kterým začal poslední den letošního majálesu.

Čínské občany drtí finanční problémy. Bojují se školným a hypotékami

06.05. 11:04

Peking - Únava z nedostatku spánku, úzkost, strach kvůli hypotékám a školnému. Zdá se, že nová čínská střední třída už sdílí spoustu problémů, jimiž trpí podstatně déle zavedené střední vrstvy v Británii a dalších zemích.

Průměrný věk Čechů stoupl na 42 let

06.05. 10:28

Praha - Průměrný věk v Česku se každoročně zvyšuje. Od roku 1990 se protáhl o více než pět let a osm měsíců.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací