Články k tématu: Lidé

Čínské občany drtí finanční problémy. Bojují se školným a hypotékami

06.05. 11:04

Peking - Únava z nedostatku spánku, úzkost, strach kvůli hypotékám a školnému. Zdá se, že nová čínská střední třída už sdílí spoustu problémů, jimiž trpí podstatně déle zavedené střední vrstvy v Británii a dalších zemích.

Průměrný věk Čechů stoupl na 42 let

06.05. 10:28

Praha - Průměrný věk v Česku se každoročně zvyšuje. Od roku 1990 se protáhl o více než pět let a osm měsíců.

Jak fungují vatové tyčinky do uší? Dávejte si pozor

06.05. 07:34

Jste zvyklí čistit si uši vatovými tyčinkami? Pokud ano, děláte velkou chybu. Vědci z americké akademie ORL přišli s nejnovější studií která se zabývá onemocněním ucha a krku. Předkládají fakta, kterými chtějí lidi přesvědčit o tom, jak vážné mohou být následky toho, když si uši čistíte svépomocí.

reklama

Cestování do budoucnosti? Sci-fi se stává realitou

05.05. 15:27

Snad každý někdy za život zatoužil, aby se mohl vrátit do minulosti a napravit chybu, kterou učinil, nebo se podívat do budoucnosti a zjistit, kam se bude dále ubírat vývoj lidstva. Tim Ralph, profesor na Queenslandské univerzitě v Brisbane, řekl, že cestování časem ale není tak nedostižné, jak si…

Krádež identity? Pozor, stačí jediná fotografie

05.05. 07:14

Naše identita a především otisky prstů jsou v ohrožení. Japonští vědci totiž hlásí, že se jim podařilo úspěšně zkopírovat údaje o otiscích prstů z digitální fotografie člověka ukazujícího dva prsty do „V", tedy znamení míru. Toto zjištění vyvolalo obavy o nový způsob krádeže totožnosti lidí.

Francouzský nejvyšší soud odmítl uznat třetí pohlaví

04.05. 21:32

Paříž - Francouzský nejvyšší soud dnes odmítl uznat takzvané třetí pohlaví. Zamítl totiž žádost 65leté intersexuální osoby, jejíž pohlavní orgány nejsou typicky mužské, ani typicky ženské, aby jí úřady do dokladů zapsaly do kolonky pohlaví výraz "neutrální".

Smrt děsí lidstvo od nepaměti. Vědci nyní zjistili proč

Aktualizovali jsme 2.5.2017, 22:21, 02.05. 17:04

MAGAZÍN - Každý, kdo se někdy dostal do blízkosti mrtvého těla, potvrdí, že zápach s tímto spojený je opravdu velmi nepříjemný. Podle odborníků je ale také příčinou, proč máme ze smrti od nepaměti takový strach.

Řada Čechů trpí vrozenou vysokou hladinu cholesterolu, většinou o tom ani neví

30.04. 19:47

Praha - Před třemi lety odhady mluvily o tom, že se takzvaná familiární hypercholesterolémie (FH), tedy vrozená vysoká hladina cholesterolu, vyskytuje u každého 500. jedince. Po výzkumech se ale číslo muselo upravit. Situace je daleko horší.

Nejnebezpečnější zvíře pro člověka? Překvapivě je to opice

30.04. 12:49

MAGAZÍN - Ze zvířat je největší hrozbou pro člověka pavián, tvrdí vědci z Univerzity v Granadě. Roztomilá zvířátka totiž na člověka přenášejí nejnebezpečnější choroby světa.

Zlomené srdce? Bolí i fyzicky, lze na něj dokonce zemřít

29.04. 17:39

MAGAZÍN – Často slýcháváme příběhy o starých párech, ve kterých partneři zemřeli velmi brzy po sobě - i když k tomu neexistovaly žádné zdravotní důvody. Běžně se říká, že to bylo v důsledku zlomeného srdce. Existuje pro toto tvrzení nějaký reálná důkaz, nebo jde jen o romantický nesmysl?

Každý třetí Čech měl pletky s kolegou či kolegyní. Odborníci ale varují před problémy

29.04. 12:28

Praha - 94 procent Čechů přiznává, že na pracovišti někdy flirtuje. Třetina respondentů přiznala, že se někdy zapletla s kolegou nebo kolegyní. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK. Šetření už však nezkoumají, jak vzniklé vztahy dopadají. Milostná aféra může být problém především pro menší firmu.

Jak zdravým způsobem přibrat na váze?

29.04. 11:26

Paříž - Ačkoli se většinou hovoří o hubnutí, je nemálo lidí, kteří by si naopak přáli nějaké to kilo na váze přibrat. Za hubenost může z velké části metabolismus, ale nejen to, píše francouzský deník Le Figaro.

Historie kondomu: První se objevil ve 14. století

Aktualizovali jsme 29.4.2017, 11:12, 28.04. 21:57

MAGAZÍN - Muži jen velmi neradi používají kondom. Podle některých jim totiž ubírá potěšení a snižuje pohodlí při sexu. Jeho historie přitom sahá až do 14. století, kdy sice tehdy nebyl tak dokonalý jako dnes, přesto měl něco do sebe. Dokázal totiž zabránit sexuálně přenosným chorobám.

Personální zemětřesení v Tanzanii: Prezident vyhodil 10 tisíc úředníků, měli zfalšované diplomy

29.04. 10:40

Dodoma - V Tanzanii vypukl skandál s falšováním školních diplomů. Do 15 dnů musí ze zaměstnání odejít na 10 tisíc úředníků, kteří si vzdělání zajistili podvodem.

Albánským prezidentem se stal Metu, zvolen byl až ve čtvrtém kole

28.04. 22:24

Tirana – Albánie má nového prezidenta. Tamní parlament dnes zvolil do čela země svého předsedu Ilira Metu. Meta byl zvolen ve čtvrtém kole hlasování. Předchozí tři kola byla neúspěšná, jelikož nebyl kvůli bojkotu hlasování ze strany opozice nominován žádný kandidát. 

Nejhorší sousedé? Narkomani, alkoholici a kriminálníci, myslí si Češi

28.04. 21:25

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) se v březnu Čechů dotazovalo, vedle koho by chtěli a naopak nechtěli bydlet. Nejtolerantnější postoj zaujímají ke skupinám definovaným vysokým či naopak nízkým věkem a k lidem s jiným politickým přesvědčením. Sousedství s nimi odmítá jen každý 20.…

Povolání budoucnosti: Robotí právník nebo internetový sběrač

28.04. 16:59

MAGAZÍN - Cestování na oběžnou dráhu Země by se od roku 2020 mohlo stát cenově dostupným luxusem, který by mohl odstartovat nový cestovní průmysl. Návštěva oběžné dráhy představí lidem východ slunce z vesmíru či pohled na několik zajímavých kusů smetí, které se ve vesmíru nahromadilo v průběhu let…

Inspektoři odhalili podvodný výrobek: V zeleném ječmeni mělo být hodně vitamínu C, nebyl ale žádný

28.04. 12:39

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole zjistila klamavě označenou potravinu. V zeleném ječmeni značky Nutri Elements nebyl žádný vitamín C, přestože na etiketě se uvádělo, že jeho obsah je 595 miligramů na 100 gramů výrobku.

Můžete sníst ve spánku pavouka?

28.04. 12:04

MAGAZÍN - Pro ty, kdo nejsou příliš velkými fanoušky pavouků, zveřejnili odborníci statistiky, z kterých naskakuje husí kůže. Zjišťovali totiž, jestli může člověk sníst ve spánku pavouka.

Jak dlouho trvá zvířatům a lidem, než se vyprázdní? Vědci provedli velmi netradiční výzkum

Aktualizovali jsme 27.4.2017, 22:05, 27.04. 18:59

MAGAZÍN – I když se o tom na veřejnosti nemluví a není to právě obvyklé téma pro nezávaznou konverzaci, faktem je, že všichni chodíme na velkou. Nová studie zabývající se hydrodynamikou defekace ukazuje, že všem savcům trvá v průměru 12 sekund než se vyprázdní – a to bez ohledu na to, o jak velké…

Mladí chtějí jít do důchodu v 59 letech. Po šedesátce už nechtějí pracovat

Aktualizovali jsme 27.4.2017, 22:05, 27.04. 18:44

Mileniálové, tedy lidé, kterým je dnes 25 let, věří, že odejdou do důchodu ve věku 59 let a pouze 1 z 10 očekává, že bude pracovat po dosažení věku 65 let.

Hledání dokonalého protějšku vás může přijít draho

27.04. 15:39

Internetové seznamky často lákají nové zákazníky, aby vyzkoušeli jejich služby na měsíc za snížený poplatek. Že je ale potřeba se po zkušebním měsíci zase aktivně odregistrovat, zjistí zákazník většinou až ve chvíli, kdy mu z účtu odputují peníze za další členské období. Z romantického snu se tak…

Nové technologie by mohly vymazat myšlenky bez našeho vědomí, varují experti

27.04. 14:12

MAGAZÍN - Technologie doslova vládnou světu. Už si bez nich snad ani nedokážeme představit život. Vědci ale varují, že by nám již brzy mohly tyto technologie, které nám dnes pomáhají, přerůst přes hlavu. A navrhují proto, aby byly přijaty některé zákony, která by nás před nimi ochránily.

Nelíbí se vám váš nos? Za jeho tvar překvapivě nemůže jen genetika

27.04. 12:31

MAGAZÍN - Každý člověk je jiný. Má jiné vlasy, uši, tvar obličeje i stavbu těla a v neposlední řadě také nos. Za jeho vzhled, který se mnohým nelíbí a jen málokdo s ním je spokojen, ale nemůže pouze genetika. Podle odborníků jej ovlivňují i další faktory.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací