Články k tématu: Lidé

Co udělá alkohol s lidským tělem? Může na nás mít i pozitivní vliv

Aktualizovali jsme 7.8.2017, 17:15, 07.08. 10:00

Pití alkoholu je tradičně spojováno spíše se zapomnětlivostí a pokud se to přežene, s kompletními výpadky paměti. Nová studie však odhalila, že alkohol může mít na paměť ve skutečnosti i účinky pozitivní. Jako u každé takové novinky samozřejmě vědci upozorňují, že není radno to přehánět.

Ve světě roste počet mužů trpících poruchou příjmu potravy

05.08. 16:21

Londýn - Čím dál vyšší počet mužů vyhledává pomoc kvůli poruchám příjmu potravy, jako je anorexie či bulimie. Podle dostupných údajů jejich počet v Británii stoupl za poslední dva roky téměř o polovinu, napsal list The Sun.

Co jste o Zemi nevěděli: Kolik lidí denně zemře, bere drogy nebo kolik se vyrobí aut?

05.08. 11:53

Ještě donedávna platilo, že na naší planetě žije šest miliard lidí. Toto číslo už dávno není aktuální a počet obyvatel Země se neustále zvyšuje. Stagnuje naopak počet států, který je několik let prakticky neměnný, i když místy sporný. Nalézt můžeme ale i řadu zajímavějších čísel.

reklama

Inteligentní lidé dělají víc chyb. Vědci konečně zjistili proč

Aktualizovali jsme 4.8.2017, 23:25, 04.08. 13:03

Vysoké IQ nemusí být nutně klíčem k praktické inteligenci a dobrému rozhodování. Ukázala to nová studie, podle které je v životě mnohem důležitější kritické myšlení. I lidé s vysokým IQ totiž mohou dělat velmi špatná rozhodnutí.

Které jazyky světa jsou považovány za nejvíce sexy?

04.08. 10:45

Paříž - Podle průzkumu mezi uživateli mobilní aplikace pro učení jazyků Babbel je francouzština nejvíc sexy jazyk. Na druhé pozici se umístila italština a pomyslný bronz si odnáší španělština. Všechny tři zmíněné řeči patří do skupiny románských jazyků, jež vzešly z latiny. Nejméně atraktivní je…

Po smrti úplně nezemřeme. Co se děje s člověkem, který je prohlášen za mrtvého?

Aktualizovali jsme 2.8.2017, 22:01, 31.07. 10:43

Tisíce let lidé věděli, že smrtí končí veškeré naše bytí zde na Zemi. Zatímco někteří věřili v posmrtný život, ráj nebo reinkarnaci, vědci jednoduše konstatovali, že po smrti zkolabují orgány, lidské tělo přestane zásobovat kyslík v krevním řečišti a osoba je prohlášena za mrtvou. Nyní ale lékaři…

Vědci našli klíč k nesmrtelnosti. Jsou jím kmenové buňky

02.08. 16:55

Již dlouho víme, že hypotalamus je důležitou částí mozku, který má na starosti tělesnou teplotu, hlad, spánek, emoce i sexuální touhy. Podle nové studie je však ještě důležitější, než jsme si dlouho mysleli.

Zabijákem vztahů je nevěra. Kdo podvádí nejčastěji?

Aktualizovali jsme 1.8.2017, 22:10, 01.08. 09:04

Nevěra se pravidelně umísťuje na vrcholku žebříčku důvodů pro rozpad vztahu nebo rozvod. Je však složité ji definovat a vždy záleží na hranicích konkrétních partnerů. Experti na vztahy nyní zjišťovali, kdo nejčastěji podvádí. Poznáte v archetypech svého partnera?

Vedra škodí dětem i důchodcům, v ohrožení jsou také těhotné ženy

01.08. 17:22

Praha - Horké počasí nejvíc ohrožuje děti do čtyř let, seniory nad 65 let, těhotné a dlouhodobě nemocné. Větší riziko je také u lidí užívajících některé léky na depresi či nespavost.

Pozor na vyděračské viry. Porušili jste zákon, plaťte, vyzývá ten nejnovější

01.08. 15:36

Praha - V Česku se v posledních dnech objevily případy vyděračských útoků, kdy podvodníci zablokují PC uživatele a požadují tisíce korun za údajné porušení autorského práva.

Jak mít více peněz? Češi nepřemýšlí, ročně vyhodí z okna desetitisíce

31.07. 11:18

Čechy trápí ekonomická situace, nad důsledky svých činů ale přitom mnohdy nepřemýšlí. Ačkoli například o plýtvání potravinami bylo řečeno mnoho, neexistují přesná čísla o tom, jak moc a kterými potravinami nejvíce plýtváme. Máme k dispozici pouze odhady ekonomů, které ale mluví za vše. Cena…

Čím víc volna, tím víc štěstí? Podívejte se na návod, jak se stát spokojenějším

31.07. 08:41

Vědci přišli s návodem na to, jak být v životě šťastnější a spokojenější. Napomoci k většímu pocitu spokojenosti může třeba uklízečka. Jak to? Klíčem ke štěstí je totiž podle nejnovější studie co nejvíc volného času. Peníze by měly být až na druhém místě.

Psychopat se může pohybovat i ve vašem okolí. Víte, jak ho poznáte?

Aktualizovali jsme 30.7.2017, 20:08, 29.07. 13:38

Psychopaty lidé považují za vrahy, podivíny a lidi na okraji společnosti. Ve skutečnosti se můžou psychopati pohybovat ve vašem okolí. Rozpoznat je není snadné.

Smrtící úsměv? Žena trpí záhadnou nemocí, smích ji může připravit o život

Aktualizovali jsme 30.7.2017, 20:00, 30.07. 11:26

Cardiff - Říká se, že smích léčí a dokáže taky prodloužit život. Claris Diaz to má ale úplně opačně. Trpí vzácnou poruchou mozku a sebemenší úsměv ji může zabít.

Co s narkomany? Pokusy na vězních ukázaly nečekané ekonomické spojitosti

30.07. 15:50

Odpuštění je motorem ekonomiky. Ukazuje to studie italské Katolické univerzity Svatého srdce, při níž byli vězni, narkomani a děti žijící ve válečných zónách podrobeni sérii testů. Láska a porozumění mohou změnit mnohé. Zdá se to být gestem, které nic nestojí, které není ničím podmíněno, ale i když…

Objevili lékaři lék na zklamanou lásku a rozchod?

30.07. 15:33

Paříž - Jde v případě zklamané lásky či bolestného rozchodu partnerů o posttraumatický stres? Doktorandka psychiatrie z McGillovy univerzity v Montrealu Michelle Lonerganová ve spolupráci s profesorem Alainem Brunetem se od roku 2015 zabývají posttraumatickým stresem osob, které přežily atentáty v…

Nečekané odhalení: Naše oči jsou plné mikrobů. Mohou nám ublížit?

Aktualizovali jsme 25.7.2017, 12:53, 25.07. 08:04

Naše těla jsou plná mikrobů – ale nebojte se, mnozí z nich jsou dobří a našemu tělu prospívají. Jako příklad mohou sloužit střevní mikrobi. I když i ti umí občas napáchat pořádnou neplechu. Pokud je ale střevní mikroflóra zdravá, chrání nás před celou řadou onemocnění. Nová studie naznačuje, že…

Muži a ženy prožívají deprese jinak, zjistili vědci

25.07. 10:13

Londýn/Paříž - Úroveň psychického utrpení je u mužů a žen sice stejná, ale vyjadřují je jinými způsoby: deprese a úzkosti jsou častější u žen, zatímco závislé chování (alkohol, drogy, hry) se více vyskytuje u mužů. Ukázala to studie britských neurologů.

Polibek má velkou moc. Zbaví vás stresu a zlepší imunitu

Aktualizovali jsme 24.7.2017, 20:47, 24.07. 17:57

Je symbolem romantické lásky a také výrazem citu a intimity mezi dvěma osobami. Líbání je ale více než gesto lásky a barometr vztahů mezi páry, pomáhá také zmírňovat příznaky alergie a zvyšuje imunitu, píše italský deník La Repubblica.

Ničí vás stres? Rozmlaťte něco, radí psychologové

23.07. 11:26

Rozbijte talíře na prášek, rozsekejte ledničku nebo mikrovlnnou troubu basebalovou pálkou a pocítíte uvolnění. Ve Francii existuje společnost, která ve spolupráci se sofroložkou nabízí zájemcům možnost tímto způsobem bojovat proti stresu a každodenní frustraci, píše agentura AFP.

Jak poznat, že vám někdo lže?

21.07. 09:03

Muži lžou v průměru třikrát denně, zatímco ženy "pouze" dvakrát, tvrdí jeden britský výzkum zaměřený na upřímnost, resp. neupřímnost lidí. Víte ale, jak poznáte, když se vás někdo snaží oklamat?

Muži jsou podle lékařů blbí. Chovají se hůře než ženy

20.07. 10:46

Muži si mnohdy myslí, že jsou chytřejší než ženy. V případě prosté inteligence je to na pováženou, co se činů týče, tam ale mají odborníci jasno. Ženy dělají méně rizikové a nebezpečné věci, které u mužů mnohdy až hraničí s šílenství.

Lékař vám může lhát. Co smí a nesmí říct rodině?

20.07. 09:10

Vztah pacienta a doktora by měl být co nejupřímnější. Čím více doktor ví, tím lépe může pomoci. Jenže často se pak dozví citlivé či intimní informace. Proto existuje princip lékařského tajemství. Kdo je vázán povinnou mlčenlivost a o čem přesně může lékař hovořit?

Proč důchodci chodí brzo spát a vstávají časně ráno? Vědci konečně našli odpověď

Aktualizovali jsme 18.7.2017, 22:25, 17.07. 10:29

Říká se, že za nedostatek spánku dnes mohou technologie a smarphony – ještě v posteli se často díváme na počítači, surfujeme na internetu nebo si prostě jen píšeme s rodinou či kamarády. Na druhou stranu senioři chodí většinou „spát se slepicemi“ a ráno vstávají velmi časně. Proč tomu tak je? Vědci…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací