Články k tématu: Lidé

Jak myslí matematici? Výzkum poodhalil fungování mozku

11.05. 14:10

Paříž – Zná to snad každý z nás – zatímco někomu jdou počty bez sebemenších problémů, jiný se raději učí jazyky se slovy, že na matiku prostě „nemají buňky“. Vědci nyní zkoumali, zda na tom něco není a zda mozky matematiků nefungují jinak, než mozky lidí, kteří takové schopnosti nemají. Informoval…

Svoboda byla fajn, dokud jsme ji měli. Komentátor varuje Česko před omezováním

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 21:45, 09.05. 14:40

Praha – Komentátor amerického původu Erik Best se za svých stránkách Final Words zabývá tím, jak je v Česku postupně omezována svoboda. Poukazuje na tři zákony, které byly přijaty v minulém týdnu.

Průzkum hovoří jasně: Češi chtějí azyl pro uprchlíky

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 21:34, 09.05. 12:18

Praha - Dvoutřetinová většina občanů ČR (65 %) souhlasí s tím, aby naše země poskytovala azyl uprchlíkům ze zemí, kde probíhá válečný konflikt. Zhruba polovina veřejnosti (52 %) souhlasí s udělením azylu kvůli pronásledování z politických důvodů. Menšina občanů považuje za dostatečný důvod…

reklama

Běhání je novým trendem Čechů, prodej běžeckého vybavení se zvyšuje o desítky procent

01.05. 11:03

Praha - Zájem o běh jako sport podle obchodníků roste. Prodeje běžeckého vybavení se každoročně zvyšují o desítky procent.

Trojice mladíků se hecovala, kdo vyleze na tvární komín. Skončilo to tragédií

30.04. 15:04

Plzeň - Hasiči v sobotu kolem třetí hodiny ráno vyjížděli na Slovany do areálu Plzeňských papíren, aby zachránili mladého muže, který vyšplhal na 95 metrů vysoký komín. Zatímco dva muži lezli nahoru, další záchranáři prohledávali okolí. V podzemní šachtě je ale čekalo nepříjemné překvapení.

Máte doma nevyužitý nábytek? Věnujte ho lidem v nouzi

30.04. 11:18

Brno - Brno má nový projekt, díky kterému najde uplatnění nevyužívaný nábytek. Lidé jej mohou odevzdat ve čtyřech sběrných střediscích odpadu v Brně.

Koordinátor Hatefree: Denně mi vyhrožují oběšením. Agresivita Čechů se zvyšuje

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 17:02, 27.04. 12:33

Praha - Nevraživost některých Čechů nezná mezí. Své o tom ví koordinátor vládní kampaně HateFree Lukáš Houdek, který tvrdí, že neonacistické nápisy na výlohách posprejovaných podniků mohly být jen symbolickým gestem. Denně se sám potýká s výhrůžkami.

Provedli vědci sociologický výzkum? Sex na veřejnosti měl být test, tvrdí vyšetřovatelé

26.04. 17:52

Barcelona - Pikantní případ vyšetřují úřady v těchto dnech v Barceloně. Mladý pár si to totiž rozdal přímo na zastávce metra. Všechno ale může být úplně jinak, než se na první pohled zdá.

Dokážeme zastavit stárnutí, tvrdí vědci. První testy byly provedeny na ředitelce společnosti

25.04. 17:31

Washington – Už od pradávna se lidé snaží najít lék na nesmrtelnost, nebo alespoň způsob, jak omládnout. Americká společnost Bioviva nyní tvrdí, že se jí díky moderní genové terapii podařilo zvrátit přirozené následky stárnutí. Informoval o tom server Science Alert.

Umíte si mýt ruce? VIDEO vám ukáže, jak na to

22.04. 13:38

Ženeva - Mytí rukou dnes již snad každý považuje za samozřejmost. Většina lidí si je ale myje špatně. Podle studie Světové zdravotnické organizace (WHO) by totiž správná očista měla mít šest kroků.

Stres může mít za následek i výpadek paměti

22.04. 10:06

Praha - Řada Čechů trpí téměř denně nepřetržitým stresem. Ten má prokazatelně negativní účinky na zdraví člověka, podle nové studie ale může stát i za výpadky paměti. Tvrdí to američtí vědci z Ohijské univerzity.

Češi nejsou rasisté, napsala muslimská studentka, kterou chtějí vyloučit ze školy

18.04. 09:05

Teplice – Velkou pozornost a ohlas lidí vzbudila informace o tom, že někteří Češi požádali ředitele teplického gymnázia, aby vyloučil muslimskou studentku Eman Ghaleb, která ve škole údajně šíří pro-islámské názory. Stěžovatelé mluvili doslova o zastavení islamizace českých škol. Jak se ale ukázalo…

Padly tresty za šikanování učitelky ve škole Na Třebešíně, tři žáci byli potrestáni

Aktualizovali jsme 16.4.2016, 20:48, 16.04. 12:27

Praha - Žáci, kteří brutálně šikanovali učitelku pražské průmyslové školy Na Třebešíně a její utrpení si následně natáčeli, trestu neujdou. Deníku Právo to oznámilo vedení školy.

Mezi uprchlíky se cítím bezpečněji, říká česká dobrovolnice

16.04. 10:14

Praha - Česká dobrovolnice se cítí více v bezpečí mezi uprchlíky, než v Česku. Migrantům se snaží pomáhat a často jezdí do uprchlických táborů, což jí Češi nemohou odpustit. Někteří jí dokonce nadávají a na ulici na ni plivou.

Unikátní český objev: Náhrada cév, tkání a kostí z nanovláken

13.04. 01:57

Praha - Převratný objev, který v nejbližších letech zásadně změní operační zákroky na cévách, dnes představila Technická univerzita v Liberci. Tým profesora Davida Lukáše vyvinul pomocí nanovláken umělou cévní náhradu, která umožní léčbu pacientů s kardio-vaskuláním onemocněním.

Po 30 letech se setkal syn se svou biologickou matkou, ihned se zamilovali a plánují dítě

08.04. 14:18

Londýn/Michigan – Když bylo Britce Kim Westové 19 let, otěhotněla při studiu v americké Karolíně. Syna dala k adopci. Po třiceti letech se se svým synem opět shledala. Zamilovali se do sebe a plánují, že si pořídí dítě.

Vláda bude jednat o snížení dávek na bydlení. Snížit je chtějí o 10%

07.04. 13:26

Praha - Snížit doplatek na bydlení pro lidi na ubytovnách hodlá ministerstvo práce a sociálních věcí. Dodnes stát nejchudším lidem doplácel na bydlení 90 % nákladů, nový návrh už počítá jen s 80 %. Během dneška o něm bude jednat vláda.

Nahý učitel se pokusil znásilnit přímo ve škole studentku

29.03. 18:18

Peking – Poněkud šokující pohled se naskytl některým studentům univerzity Taiping v čínském městě Guangxi. Tamní učitel (30) se svlékl do naha a přímo na půdě školy se pokusil znásilnit studentku. Uvedl to server Daily Mail s odvoláním na čínský server People's Daily Online.

Mladá dívka brutálně zbila sexuálního útočníka. Překvapí vás čím

28.03. 10:39

Londýn - Cenu za statečnost dostala od policistů teprve jedenadvacetiletá Britka, která zneškodnila sexuálního útočníka v South Yorkshire. Ten na svůj nevydařený útok jen tak nezapomene, dívka mu totiž dala pořádně za vyučenou.

Rusové v chudobě? Počet lidí žijících ve špatných podmínkách loni stoupl o 20 procent

21.03. 23:51

Moskva - Počet obyvatel Ruska žijících v chudobě se v loňském roce zvýšil téměř o 20 procent na 19,2 milionu.

Nevšední zastavení dopravy, žena se po dálnici procházela nahá +VIDEO

20.03. 13:24

Moskva - Svědky hodně kuriózní podívané byli řidiči na dálnici poblíž Moskvy. Po silnici se v několikastupňovém mrazu procházela úplně nahá dívka. Nikdo jí nezastavil.

Modelka (31) se upálila. Důvod vás překvapí

20.03. 10:46

Almaty - Irina Livšunová z Kazachstánu od puberty toužila po kariéře modelky. A sen se jí splnil. Jenže v jednatřiceti si blondýnka usmyslela, že už je moc stará na to, aby sehnala další zakázky a brutálním způsobem ukončila vlastní život.

Pozor na dioptrické brýle ze supermarketů, můžou vám uškodit, varuje lékař

19.03. 16:51

Praha – Celá řada Čechů si kupuje levné tzv. hotové brýle, které jsou dostání v supermarketech a dalších obchodech. Podle přednosty sítě očních klinik Pavla Stodůlky to však může být nebezpečné. Člověk si jejich používáním může  způsobit vážné oční problémy.

Mladík se koupal s mobilem. Bratr ho našel mrtvého

19.03. 11:19

Moskva - Zbytečnou smrtí skončilo v Rusku koupání mladíka jménem Aleksandr. Ten se totiž ani během polehávání ve vaně nedokázal rozloučit se svým telefonem, což se mu stalo osudným.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací