Články k tématu: Lidé

Bradavky a pohlavní orgány mají jinou barvu než zbytek těla? Vědci zjistili proč

20.09. 17:19

New York – Každého člověka při pohledu do zrcadla napadá spousta otázek souvisejících se vzhledem či fungováním těla. Spousta lidí se odpovědi na své trápení snaží hledat na internetu, většinou proto, že se stydí je vyslovit nahlas. Jednou takovou prastarou otázkou, která trápí spousty lidí je:…

O čem se v médiích nemluví: Češi mohou být klidní, nic jim nehrozí, tvrdí senátor

19.09. 16:03

Praha - Senátor za ČSSD Martin Tesařík tvrdí, že ačkoliv média efektivně šíří strach mezi Čechy, ve skutečnosti stát dělá mnohé, aby zabránil hrozbám terorismu. Následně prozradil, jak se takovým hrozbám bránit.

Vesnicí roku 2016 se stala Kašava na Zlínsku

17.09. 18:39

Zlín - Na Mezinárodním dětském folklorním festivalu Písní a tancem v Luhačovicích byl dnes vyhlášen vítěz soutěže Vesnice roku 2016. Titul si odnáší obec Kašava na Zlínsku.

reklama

Močením ve sprše zachráníte planetu, radí vědci

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 22:20, 15.09. 13:44

Londýn - Chcete zachránit planetu Zemi? Močte ve sprše. Takovou radu mají vědci pro všechny, kterým alespoň trochu záleží na tom, jak s místem, kde žijeme, zacházíme. Svůj návrh odůvodňují zejména masivním šetřením vody.

Muž se vrátil domů z nákupu. To co našel v posteli ho dostalo do kolen

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 22:20, 14.09. 14:59

Brno - Neuvěřitelný zážitek má za sebou devětapadesátiletý nájemník z brněnských Obřan. Když se vrátil v neděli z nákupu domů, našel ve své posteli v ložnici železnou lešenářskou trubku.

Kousání nehtů ohrožuje vaše zdraví. Jak se ho zbavit?

Aktualizovali jsme 13.9.2016, 15:34, 13.09. 14:15

Calgary/Praha - Kousání nehtů je zlozvyk, o kterém slyšel snad každý a velké procento lidí jím dokonce přímo trpí. Nejde ale jen o vlastnost, která je společensky nepříjemná, může vás také vážně ohrozit po zdravotní stránce.

Mladí mají v sexu problémy. Nedosahují vyvrcholení, trpí bolestmi a úzkostmi

13.09. 13:56

Praha - Více než třetina dospívajících chlapců a 44 % dívek se potýká s problémy při pohlavním styku. Vyplývá to z nejnovějšího britského Národního průzkumu sexuálních poměrů a životního stylu. Zatímco u dívek se nejčastěji jedná o neschopnost dosáhnout orgasmu spolu s bolestí a úzkostí během sexu,…

Kapitalismus nutí lidi podvádět, poctivce smete, tvrdí nositel Nobelovy ceny

Aktualizovali jsme 11.9.2016, 15:57, 11.09. 11:11

Berlín - V kapitalismu jsou lidé denně podváděni a nuceni k morálně pochybnému jednání. Uvedl to nositel Nobelovy ceny za ekonomii Robert Shiller v rozhovoru pro nové vydání německého týdeníku Die Zeit.

Policie obvinila muže z únosu a vydírání. Mladý Dan se po únosu sesypal

10.09. 12:30

Litoměřice - Policie v pátek obvinila 36letého Zdeňka Hryščenka z únosu a vydírání Jany a Dana z Litoměřicka. Muž podle všeho děti držel 10 dní odtržené od okolního světa ve zvukotěsné garáži, obě děti jsou silně otřesené. Dan se neobejde bez péče psychologů.

Zachovat klid a navázat kontakt. Odborník radí, jak se zachovat při kontaktu se sebevrahem

10.09. 10:33

Praha - Při kontaktu s člověkem, který se chce zabít, je důležité zachovat klid, zavolat pomoc a navázat s dotyčným kontakt. Je potřeba ho nechat co nejvíce mluvit a projevovat mu pochopení.

Zemřela žena, která jako první na světě podstoupila transplantaci tváře

06.09. 18:29

Paříž - Francouzka Isabelle Dinoireová, které před 11 lety v Amiensu jako prvnímu pacientovi na světě transplantovali část tváře, zemřela.

Lidé jsou podle intelektuálů hlupáci, nemohou rozhodovat, tvrdí analytik

05.09. 17:21

Praha - Existuje mnoho způsobů, jak někteří intelektuálové nepřímo říkají, že obyčejní lidé jsou hlupáci. Tvrdí to analytik Petr Robejšek s tím, že debata o referendu je v tomto ohledu bezednou studnicí sporných argumentů.

Máte rádi hádanky a optické iluze? Zkuste vyřešit tohle

Aktualizovali jsme 3.9.2016, 15:22, 03.09. 09:57

Praha - Hádanky, hlavolamy a optické iluze se na internetu objevují čím dál více a dávají zabrat tisícům lidí. Na nejnovějším obrázku máte za úkol najít psa.

Měly by vzniknout hlídky z řad občanů, pomoci by mohly ve vyloučených lokalitách, navrhuje odborník

03.09. 14:58

Brno - V Brně se dnes v rámci osmého mezinárodního setkání příslušníků jednotek OSN koná konference o bezpečnosti. S projevem vystoupil Miroslav Mareš, odborník na extremismus.

Extremisté pro Česko nejsou hrozbou, je tu závažnější problém, varuje BIS

Aktualizovali jsme 2.9.2016, 22:15, 01.09. 14:49

Praha - Bezpečnostní informační služba (BIS) loni nezaznamenala aktivity extremistů, které by znamenaly konkrétní hrozbu a bezprostřední ohrožení demokratických základů země. Extremisté se snažili oslovit širší veřejnost a získat její podporu. Závažnějším a novým jevem je schopnost extremistů…

Češi utrácí za alkohol a tabák, nejvíce peněz ale putuje jinam

28.08. 19:13

Praha - Češi v loňském roce utráceli nejvíc za bydlení a potraviny. Výraznou částku dali také za alkohol, cigarety a za dojíždění. Vyplývá to z údajů, které v měsíčníku Statistika&My zveřejnil Český statistický úřad.

Nejstarší člověk na světě má prý 145 let. Pochází z Indonésie

28.08. 17:07

Jakarta - Nejstarším žijícím člověkem je patrně Indonésan, který tvrdí, že je mu 145 let. Uvedl to server The Telegraph.

Nová úprava ochrany osobních údajů umožní vymazat příslušná data na internetu

28.08. 15:32

Praha - Nová úprava ochrany osobních údajů umožní vymazat příslušná data na internetu. Zároveň budou takzvané cookies, tedy informace, které internetový prohlížeč ukládá o činnosti uživatele, považované za osobní údaje.

Trpíte bolestmi zad? Podívejte se na 8 nezvyklých příčin

28.08. 10:26

Řím - Povalování na pohovce před televizorem, kouření, deprese či bolesti v úplně jiných částech těla mohou vyvolávat bolest páteře. O osmi nezvyklých příčinách bolestí v zádech píše italský deník Corriere della Sera.

Nemůžete v noci spát? Lékaři mají řešení

Aktualizovali jsme 27.8.2016, 22:26, 27.08. 11:20

Praha - Česko zasáhla tropická vedra a teplejší jsou i noci. Pokud nemůžete spát nebo se třeba budíte zpocení, měli byste zkusit spát nazí nebo naostro. Přečtěte si důvody, proč je to lepší pro váš spánek i vaše tělo.

Lidé ovládající více jazyků lidé jsou podle většiny Američanů přitažlivější

27.08. 10:44

New York - Chcete mít větší úspěch v kariéře i milostném životě, a nádavkem ještě zdravý mozek do vysokého věku? Pak byste se měli naučit další jazyk, radí valná většina Američanů a Britů.

Festival Hip Hop Kemp skončil. Jeho účastníci po sobě ale nechali obří nepořádek

21.08. 16:29

Hradec Králové - Hip Hop Kemp v Hradci Králové skončil. Oblíbený hudební festival dohrál v neděli ráno. To, co po návštěvnících několikadenní akce zůstalo, se ale zřejmě bude uklízet několik dní. Podívejte se, co všechno nechali svému osudu...

Víte, jaké oči má váš partner? Vědci odhalili zajímavou věc

21.08. 10:00

Praha - Většina Čechů si vybírá partnera s jinou barvou očí, než mají sami. Ukazují to předběžné výsledky studie brněnských vědců. Jedinou výjimkou jsou prý zelenoocí muži i ženy, kteří si nejčastěji volí partnery se stejnou barvou očí.

Podpořte v sobě podporovat pocit štěstí: Deset jednoduchých triků, jak na to

17.08. 09:55

Praha/Paříž - Francouzský týdeník L´Express nabízí desatero rad od psychiatra a psychoterapeuta Christopha Andrého, jak se prchavému pocitu štěstí alespoň trochu přiblížit.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací