Články k tématu: Lidé

Více než třetina Čechů by přijala válečné uprchlíky

07.06. 18:11

Praha - Více než třetina Čechů je pro přijímání uprchlíků z oblastí zasažených válkou. Vyplývá to z květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM).

Lidská hloupost? Dá se ji zbavit, tvrdí psycholog

06.06. 15:15

Wellington - Lidská inteligence byla od dosažení plnoletosti vždy považována za statickou. V praxi to znamená, že pokud člověk dosáhne 18 let věku, jeho mozek se už dále nevyvíjí a lidově řečeno už nebude chytřejší. Novozélandský profesor psychologie James Flynn ale nyní tvrdí, že skutečnost je…

Elita versus lid: Ďábel se skrývá v detailu, chcete moudré politiky? Tady je návod

06.06. 09:47

Praha - Petr Robejšek a František Kostlán se ve svých komentářích střetli v tématu masy vs. elity a v názorech, jestli je lepší nechat rozhodovat volené politiky nebo lid. Svůj názor přidal i analytik společnosti Bisnode Milan Petrák, který občanům sdělil, jak mít moudré elity.

reklama

Americký sen končí, realita je tvrdá, varuje expertka

Aktualizovali jsme 3.6.2016, 17:41, 03.06. 15:39

Washington – Dosavadní výsledky jednotlivých prezidentských kandidátů ve Spojených států jasně ukázaly, že je velká část Američanů zklamána se svou dosavadní situaci a chce ráznou změnu – svědčí o tom velký úspěch Donalda Trumpa. Na tento problém se zaměřila také Carol Grahamová, socioložka, která…

Obyčejní lidé ničemu nerozumí, proto nemají právo spolurozhodovat? Všechno je jinak, varuje politiky odborník

02.06. 12:30

Praha - "Obyčejní lidé věci nerozumějí." To je podle analytika Petra Robejška důvod, proč elity všude v Evropě odpírají lidem právo spolurozhodovat, aby nepřišly o svůj mocenský monopol. Jejich tvrzení je ale prý mylné.

V Evropě je více než milion otroků: Romové prodávají své děti a nutí je do manželství

01.06. 18:43

Londýn – Společnost Walk Free Foundation (WFF) sestavila takzvaný Světový index otroctví, který má ukázat, jak na tom které regiony i konkrétní země jsou s ohledem na problematiku moderního otroctví. Evropa je podle tohoto žebříčku regionem, kde je míra moderního otroctví nejnižší; problémy tu ale…

Moderní otroctví v EU? Česko a Slovensko se řadí na první místo

Aktualizovali jsme 31.5.2016, 21:04, 31.05. 08:40

Londýn - Podle dnes zveřejněné zprávy nadace Walk Free Foundation (WFF) se sídlem v Londýně patří Česko a Slovensko v rámci Evropské unie k zemím s vysokým stupněm moderního otroctví. Naopak Lucembursko, Irsko a Norsko si vedou nejlépe.

Kazatel hlásil před školou, že si ženy zaslouží znásilnění. Odcházel s rozbitou hlavou

31.05. 12:34

New York – Devatenáctiletá studentka Tabitha Brubakerová napadla baseballovou pálkou kazatele, který před její střední školou vysvětloval, že ženy si zaslouží znásilnění a že studenti skončí v pekle. Hájila se tím, že chtěla zastavit jeho „nenávistné řeči“. Informaci přinesl server ABC 15.

Česko se stále potýká s ruskou propagandou, upozorňuje expert

27.05. 15:30

Praha - Češi věří ruské propagandě, protože jim emoce zatemňují mozek, tvrdí analytik programu Kremlin Watch Roman Máca. Podotýká, že Česko se opět potýká s proruskou propagandou čtvrt století po sametové revoluci.

Máte často migrény? Vědci mají dobré zprávy

25.05. 19:14

Boston – Zná to většina lidí, která někdy prodělala záchvat migrény – krom bolesti hlavy se dostavují další symptomy, mezi které patří často i přecitlivělost na světlo. Jak ale informuje server Eurekalert, vědci zjistili, jak tento konkrétní symptom zmírnit.

Tradiční pochod do Prčic je v plném proudu. Počasí lidem přeje

21.05. 11:34

Praha - Tisíce Čechů se jako každý rok vydaly na trať pochodu Praha - Prčice. Počasí letos účastníkům přeje.

WHO zveřejnila statistiky: Dožíváme se delšího věku, nejlépe je na tom Afrika

20.05. 10:25

Washington – Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila zprávu Statistiky světového zdraví, která ukázala, že se průměrný věk dožití zvedl o pět let. Více informací přinesl server Voice of America.

Stříbrný poklad: Nálezce objevil keramický plný mincí

18.05. 19:16

Jihlava – Stříbrný poklad náhodou nalezl muž u Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku. Podle krajské radní Marie Kružíkové má poctivý nálezce ze zákona nárok na odměnu.

Průzkum: Fandíte levici, nebo pravici? Češi odpovídali

17.05. 14:08

Praha - V rámci dubnového šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) položilo otázku, která na jedenáctibodové škále s body 1 až 5 reprezentujícími levou část spektra, s bodem 6 představujícím střed a body 7 až 11 zastupujícím pravou stranu, sleduje levopravou politickou orientaci: „V…

Nosíte peněženku v zadní kapse? Riskujete tím své zdraví

17.05. 13:03

Praha - Nošením peněženky v zadní kapse u kalhot riskujete nejen ztrátu svých peněz, ale i zdraví. Jak totiž upozorňuje fyzioterapeutka Lucia Merceková, tento "nevinný" zvyk poškozuje páteř, klouby i pánevní kost.

VIDEO: Převratná novinka: Chodce ochrání reflexní sprej

Aktualizovali jsme 15.5.2016, 19:32, 15.05. 15:02

Londýn - Reflexní pásky, cesty či odrazky mohou být za chvíli minulostí. Britská firma totiž přišla s revoluční novinkou, sprejem, který na nastříkaném povrchu vytvoří reflexní vrstvu tak silnou, že nahradí jakékoliv předměty používané pro tento účel. Sprej se dá po použití jednoduše smýt a neškodí…

Češi o příbuzné příliš nestojí, setkávají se s nimi mnohem méně, než v předešlých letech

Aktualizovali jsme 13.5.2016, 21:28, 13.05. 10:13

Praha - Češi se mnohem méně než před deseti lety setkávají s rodinou a přáteli. Méně často jim také telefonují a píšou.

Může být deprese dědičná? Studie ukázala zajímavé výsledky

12.05. 15:24

Washington – Deprese patří k vážným zdravotním problémům, které se začínají podrobně zkoumat až v moderní době. Nová studie, na kterou upozornil server Science Daily a která byla publikována v lékařském časopise American Journal of Psychiatry, varuje, že děti rodičů s depresemi mají samy větší…

Co může za nesnášenlivost uprchlíků? Publicista odpověděl na ožehavou otázku

11.05. 14:32

Praha - Během posledního roku se na internetu značně zvýšil počet nenávistných příspěvků a diskuzí zaměřených proti migrantům a islámu. Ukázala to například analýza Člověka v tísni. Podle publicisty Jefima Fištejna je to tím, že je společnost zmatená. Do hry proto vstupuje cenzura.

Jak myslí matematici? Výzkum poodhalil fungování mozku

11.05. 14:10

Paříž – Zná to snad každý z nás – zatímco někomu jdou počty bez sebemenších problémů, jiný se raději učí jazyky se slovy, že na matiku prostě „nemají buňky“. Vědci nyní zkoumali, zda na tom něco není a zda mozky matematiků nefungují jinak, než mozky lidí, kteří takové schopnosti nemají. Informoval…

Svoboda byla fajn, dokud jsme ji měli. Komentátor varuje Česko před omezováním

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 21:45, 09.05. 14:40

Praha – Komentátor amerického původu Erik Best se za svých stránkách Final Words zabývá tím, jak je v Česku postupně omezována svoboda. Poukazuje na tři zákony, které byly přijaty v minulém týdnu.

Průzkum hovoří jasně: Češi chtějí azyl pro uprchlíky

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 21:34, 09.05. 12:18

Praha - Dvoutřetinová většina občanů ČR (65 %) souhlasí s tím, aby naše země poskytovala azyl uprchlíkům ze zemí, kde probíhá válečný konflikt. Zhruba polovina veřejnosti (52 %) souhlasí s udělením azylu kvůli pronásledování z politických důvodů. Menšina občanů považuje za dostatečný důvod…

Běhání je novým trendem Čechů, prodej běžeckého vybavení se zvyšuje o desítky procent

01.05. 11:03

Praha - Zájem o běh jako sport podle obchodníků roste. Prodeje běžeckého vybavení se každoročně zvyšují o desítky procent.

Trojice mladíků se hecovala, kdo vyleze na tvární komín. Skončilo to tragédií

30.04. 15:04

Plzeň - Hasiči v sobotu kolem třetí hodiny ráno vyjížděli na Slovany do areálu Plzeňských papíren, aby zachránili mladého muže, který vyšplhal na 95 metrů vysoký komín. Zatímco dva muži lezli nahoru, další záchranáři prohledávali okolí. V podzemní šachtě je ale čekalo nepříjemné překvapení.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací