Články k tématu: Lidé

Jaké sympatie chovají Češi k některým zemím? Průzkum ukázal zajímavé změny

Aktualizovali jsme 5.1.2017, 17:22, 05.01. 15:53

Praha - V rámci listopadového šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) předložilo svým respondentům otázku, jak sympatické či nesympatické jsou jim některé země. Dotázaní svoje postoje vyjadřovali na pětibodové škále s krajními hodnotami „velmi sympatická“ a „velmi nesympatická“.

Jak oslavit příchod nového roku: Tipy na hry pro celou rodinu

30.12. 13:26

Praha - Tak již zítra. Zítra se na nebi rozsvítí tisíce světelných hvězd, které po půlnoci přivítají příchod Nového roku. Bude lepší než ten nynější? Snad, uvidíme. Co ale víme jistě, že Silvestr má být velkolepý!

Z Berlína vyšel pochod za Aleppo, v půlce ledna aktivisté dorazí i do Prahy

26.12. 19:01

Berlín - Několik stovek aktivistů dnes vyrazilo z Berlína pěšky do severosyrského města Aleppo. Podle plánu by 9. ledna 2017 měli účastníci nezvyklé akce překročit hranice ČR u severočeských Petrovic. Do Prahy dorazí 15. ledna.

reklama

Dobrá zpráva od vědců: Stárnete a začínáte být roztržití? Má to i jednu výhodu

24.12. 19:08

Řím - Studie, která byla zveřejněná na stránkách časopisu Trends in Cognitive Science, zajisté potěší lidi po padesátce. Ačkoli jsou roztržitější a méně pozorní, zároveň mají schopnost efektivnějši řešit problémy díky kreativitě.

Změny v roce 2017: Porostou důchody, minimální mzda i pojistné

22.12. 17:15

Praha - Rok 2017 je za dveřmi a spolu s ním přichází řada změn. Od 1. ledna dojde například k navýšení minimální mzdy, důchodů, zavedení otcovské poporodní péče, ale i ke změnám v potírání hazardu nebo nebo k zákazu hracích automatů. Podívejte se, jaké nejdůležitější změny vás čekají.

Hromadné sňatky robotů a lidí? Expert chce prosadit neobvyklý zákon

22.12. 15:38

Londýn - David Levy, autor veleúspěšné knihy Láska a sex s roboty, uvedl, že lidé by mohli s roboty dokonce vychovávat i děti. Zapřísáhlý fanatik robotů však má i jiné odvážné ambice. Chce také prosadit zákon, kdy budou uzavírat sňatek dva muži a dvě ženy současně.

Svět čeká zkáza a katastrofa? Prastaré proroctví hovoří o roku 2017

Aktualizovali jsme 21.12.2016, 22:09, 21.12. 08:35

Neapol – Krev patrona Neapole svatého Januária naznačuje, že může lidstvo v příštím roce čekat veliké problémy. Od roku 1389 se tato krev, která je uchovávána v ampulích, údajně zkapalňuje pravidelně třikrát do roka - první květnovou sobotu, 19.září a 16. prosince. Jenže právě letos v prosinci k…

Máte velká varlata? Lékaři pro vás mají špatnou zprávu

13.12. 22:40

Praha – Mužské pohlavní orgány zdaleka nejsou pouze penis. Byť se o varlatech a šourku příliš nehovoří, dokážou potrápit. Šourek může být hodně povislý, někteří muži ho naopak mají upnutý. Problém není ani to, pokud máte na šourku patrné žíly. Varlata rozhodně nemusí být ve stejné pozici. Je vcelku…

Nejhorší den v roce? Na toto datum si dejte pozor

13.12. 14:40

New York - Pro tento rok už je za námi, během toho příštího je ale třeba být na pozoru. Nejhorší den v roce totiž připadá na 11. prosince. Vyplývá to ze statistik sociální sítě Facebook.

Kyrgyzstán hlasuje o změnách ústavy. Opozice podezírá prezidenta z postranních úmyslů

11.12. 12:06

Biškek - V Kyrgyzstánu dnes probíhá referendum o změnách ústavy. Pokud návrh projde, rozšíří se pravomoci předsedy vlády této bývalé sovětské republiky ve Střední Asii. Podle opozice jde o trik, kterým si chce současný prezident zajistit politický vliv i v budoucnu.

Češi mají jasno: Měl by se o ně postarat stát

07.12. 16:55

Praha - Většina Čechů se shoduje, že odpovědnost za sociální zabezpečení občanů by měl mít právě stát. Dávky by přitom lidem přidělovalo pouze 44 procent respondentů.

Zemi hrozí totální zkáza, varuje Hawking

06.12. 18:34

Londýn – Naší planetě reálně hrozí zničení. Tvrdí to jeden z předních světových vědců Stephen Hawking. Brexit či zvolení Donalda Trumpa je podle něj důkazem, že se lidé cítí být podváděni svými vůdci. Světoznámý teoretický fyzik to uvedl v komentáři pro deník The Guardian.

VIDEO: Kvůli neplatnému průkazu odmítla pošta dát muži balík, tak se rozhodl pro radikální řešní

05.12. 10:13

Londýn - Velmi nepříjemnou zkušenost má za sebou Brit, který si na poštu přišel vyzvednout balík. Zaměstnanci mu jej odmítli vydat, a proto se muž rozhodl vzít věci do vlastních rukou.

Zmrzlina prodlužuje život? Z Itálie hlásí nový objev

Aktualizovali jsme 4.12.2016, 22:24, 04.12. 10:35

Řím - Zmrzlina může prodlužovat lidský život. Z Itálie přišla zpráva, která to potvrzuje, a nejlepší je k tomuto účelu údajně čokoládová, oříšková či ze zeleného čaje.

Stephen Hawking vydal další varování, tentokrát se však nejedná o vesmír

Aktualizovali jsme 1.12.2016, 16:04, 01.12. 12:55

Londýn – Uznávaný vědec a fyzik Stephen Hawking si vzal přestávku od řešení záhad vesmíru, aby se zabýval otázkou velmi pozemskou. Varuje před obezitou, kterou nazývá jedním z „nejvážnějších problémů veřejného zdraví 21. století."

Muž podle doktorů zemřel na otravu alkoholem. Jeho tělo putovalo do márnice, pak přišel šok

01.12. 13:57

Kamienna Góra - Polsko je pohoršeno otřesným případem, který se odehrál na tamní straně Krkonoš. Mladý muž byl prohlášen za mrtvého a umístěn do márnice. Poté se ale vzbudil a odešel do hospody.

Mladá žena se probudila s bolestí v krku, o pár hodin později ochrnula na celé tělo

01.12. 13:00

Bridgend - Helen Finchamová je sympatická mladá dívka, která ještě donedávna naplno žila svůj život. Cestovala, studovala, scházela se s přáteli a s rodinou. Jednoho dne ji ale začalo bolet v krku a celý život se jí obrátil na ruby.

Míváte pocit, že vám praskne močový měchýř? Jak je to ve skutečnosti?

29.11. 14:27

Praha - Traduje se, že známý dánský astronom, astrolog a alchymista Tycho Brahe zemřel poté, co mu praskl močový měchýř. Jestli je něco takového vůbec možné už jistě napadlo ve chvíli nejvyšší potřeba každého z nás, odpověď však není tak prostá.

Žena se po traumatu z dětství 30 let nedotkla vody. Pak se vše změnilo

29.11. 09:10

Liverpool - Donna McMahonová má za sebou nelehký život. V pěti letech propadla odporu k vodě a odmítla se jakkoliv mýt či sprchovat. Poprvé proto přišla do kontaktu s vodou až po dlouhých třiceti letech.

Nové stejnokroje pro Lesy ČR? Podnik vypsal zakázku na 60 milionů

27.11. 17:35

Hradec Králové - Státní podnik Lesy ČR, kterému se letos ekonomicky příliš nedaří, vypsal soutěž na dodavatele nových podnikových stejnokrojů pro 2500 z celkem 3200 zaměstnanců podniku.

Trápí vás bolest hlavy? Poradíme, jak se jich snadno zbavit

26.11. 10:06

Praha - Bolest je nejčastějším projevem, že je s naším organismem něco v nepořádku, a zažil ji už každý z nás. Jednou z nejčastějších bolestí je bolest hlavy, která dokáže být velmi nepříjemná a člověka vyřadit z jeho pravidelné denní činnosti. Přesto existuje několik rad, jak se jí zbavit rychle a…

Policie chce obžalovat řidiče skútru kvůli smrti dívky na Orlíku

25.11. 18:17

Písek - Písečtí kriminalisté navrhli obžalovat devatenáctiletého řidiče vodního skútru ze smrti mladé ženy. Hrozí mu rok až šest let vězení.

Čechům hrozí chudoba, pracovat nechtějí. Odborník vymyslel, co s tím

Aktualizovali jsme 24.11.2016, 18:02, 24.11. 08:40

Praha - Podle průzkumu agentury MEDIAN až 40 procent lidí v Česku žije na hranici chudoby. Je proto zapotřebí lidi motivovat do práce, k čemuž by prý mohly pomoci vyšší sociální dávky.

Ženy trápí vzhled břicha. Poradíme, co s tím

Aktualizovali jsme 22.11.2016, 17:13, 22.11. 10:38

Praha - Povolené, nafouklé či zkrátka nevzhledné břicho trápí většinu žen. Ať už jde o pozůstatek po porodu nebo nedostatek fyzické aktivity či základní chyby ve stravování, výsledek je vždy obdobný - nespokojenost.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací