Články k tématu: Lidé

Masturbujete často? Zásadně si tím snižujete riziko rakoviny, to však není vše

Aktualizovali jsme 30.11.2017, 22:41, 29.11. 15:47

Praha - Primář Urologické kliniky VFN a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze Libor Zámečník oznámil výsledky amerického průzkumu. Pravidelná masturbace snižuje riziko rakoviny prostaty až o třetinu. Ideální frekvence je 21krát měsíčně, minimální počet zdraví prospěšných ejakulací je pak…

Jaká jsou poslední přání umírajících? Zdravotní sestry promluvily o zkušenostech z lůžek smrti

Aktualizovali jsme 29.11.2017, 22:06, 29.11. 12:26

Ví, že živí odtud neodejdou. Stejně tak to cítí jejich pacienti. Práce zdravotní sestřičky v nemocnici není jen o píchání injekcí, odebírání krve a stlaní postelí. Kolikrát jsou to právě ony, kdo s pacientem tráví poslední chvíle jeho života. A právě tyto sestry nyní otevřeně promluvily.

Opravdu máme jen pět smyslů? Těmto mýtům stále věříme

29.11. 13:09

Lidé mají tendenci sdílet falešné informace– a výjimkou nejsou ani informace o lidském těle. Dnes se falešné fakta o zdraví a těle šíří závratnou rychlostí a následky mohou být katastrofální, píše server Futurism.

reklama

Vzít si prášky a lehnout si k televizi? Největší chyby, které děláme, když jsme nemocní

29.11. 12:25

Spolu s nevlídným počasím se blíží další vlna chřipek a nachlazení. Marodit doma v posteli se nechce nikomu, a tak hledáme zaručené způsoby, jak se nemoci co nejrychleji zbavit. Pravdou však je, že nejlepším lékem na virózy je vyležet je a nechat tělu čas na zotavení. Urputná snaha vyléčit se co…

Největších zabiják lidstva? Ani nemoci, ani nehody, ale věc, se kterou se setkáváme denně

Aktualizovali jsme 28.11.2017, 22:07, 27.11. 14:05

Ve historii lidstva pomáhala nucená izolace zboží a osob při příjezdu do přístavu, karanténa, omezit šíření moru v Evropě. Dnes je všechno jinak. Globalizace způsobila, že tato opatření jsou neúčinná. Jemné prachové částice překonávají hory a oceány a vyvolávají každoročně předčasnou smrt milionů…

Temný prosinec: Který den v roce je nejsmutnější?

28.11. 10:12

Každý den máme jinou náladu a nejvíce je to pozorovatelné na lidech, kteří jsou od přírody náladoví. Na naši psychiku působí řada faktorů, které ovlivňují, jak se chováme a jak smýšlíme. V jeden den jsme ale mnohem nešťastnější, než jindy.

Jaké je tajemství lásky? Věda našla odpověď

28.11. 09:45

Zamilovanost je jeden z nejkrásnějších pocitů na světě. Jen těžko ji ale můžeme vědomě ovlivnit. Pokoušeli se o to lidé dávno před námi a budou se o to bezesporu snažit i budoucí generace. Vědcům se ale přesto povedlo odhalit alespoň malý kousek tajemství lásky, zjistili totiž, co stojí za lidskou…

Svět dobrovolně míří do záhuby? Nová technologie může zabít miliony lidí

28.11. 09:01

New York - Největšímu ohrožení, kterému lidstvo čelí do budoucna, je nedostatečná kybernetická bezpečnost. Čím víc se snažíme automatizovat a nahrazovat lidskou akci mechanickou, strojovou a počítačovou, tím víc na sebe přivoláváme možnost hackerských útoků. Bezpečnost na tomto poli je nízká a…

Češi nejvíc věří armádě. Církvím a médiím až na posledním místě

27.11. 21:25

Praha - Z institucí veřejného života má největší důvěru lidí v Česku armáda a policie, většina věří ještě soudům a bankám. Naopak nejmenší důvěru vzbuzují církve, tisk, televize a neziskové organizace.

Co o vás prozradí vaše mluva? Pokud používáte tato slova, jste zřejmě ve velkém stresu

Aktualizovali jsme 26.11.2017, 22:22, 26.11. 10:22

To, že jste ve stresu, může ukázat nejen váš vzhled, ale i mluva. Podle odborníků totiž existují jistá slova, která vystresovaní lidé často používají.

Tyto vážné nemoci prý nejsou nakažlivé. Jak je to ve skutečnosti?

Aktualizovali jsme 26.11.2017, 19:56, 26.11. 15:21

Jedny z nejhorších nemocí které známe mají jednou velkou výhodu. Nejsou nakažlivé. Tedy alespoň většinou, v případě viru HIV platí opak. Přesto jsou rakovina nebo Alzheimerova choroba považovány za nemoci, u nichž nehrozí přenos z pacienta na zdravého člověka. Tak to alespoň platilo donedávna.

Jen krůček k nesmrtelnosti? U Amišů se objevila mutace způsobující prodloužení délky života

25.11. 09:54

Amišové, skupina křesťanských věřících, kteří žijí v Kanadě a USA a odmítají jakékoli moderní technologie včetně těch lékařských, našli způsob, jak si prodloužit život o nejméně deset let. Nepomohl jim k tomu však žádný vynález, ani recept, ale vada v genetickém kódu.

Státy EU nepřispívají na prevenci nemocí. Lidé pijí a jsou obézní

23.11. 19:12

Brusel/Praha - Členské země Evropské unie nedávají dost peněz na prevenci chronických onemocnění, přestože výdaje na jejich léčbu tvoří přes tři čtvrtiny jejich zdravotnických rozpočtů. Vyplývá to z nové zprávy Evropské komise o zdravotním stavu v EU za rok 2017.

Nejnebezpečnější tvor na planetě? Zabije víc lidí než hadi, psi nebo bakterie

Aktualizovali jsme 22.11.2017, 21:57, 22.11. 11:57

Říká se, že největším predátorem současnosti je člověk.V některých případech ale může být mnohem více nebezpečný například lev, žralok, krokodýl nebo pes. Málokdo by ale tušil, že nejvražednějším zvířetem světa je ve skutečnosti jeden malý hmyz.

Neznají auta, internet ani Trumpa. Jak žije civilizace, o které jsme 26 tisíc let nevěděli, že existuje?

22.11. 09:40

Svět je dnes propojenější než kdy dříve. Jedním kliknutím můžete zavolat příteli z druhé strany planety, prstem na mapě procestovat Afriku a satelity nám dávají náhled i do tak izolovaných míst, jako je Severní Korea. Přesto žijí na Zemi stovky kmenů, o kterých ani nevíme, nejsme s nimi v kontaktu…

Porucha ADHD se netýká jen dětí. Ztrácení věcí a nepozornost mohou být příznak duševní poruchy

21.11. 15:54

Praha - Poruchou pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) může trpět dvě až pět procent dospělých. Projevuje se častým zapomínáním či ztrácením věcí, nepozorností a chaotičností. Léčba je podle psychiatrů kombinací psychoterapie a léků, které působí ve srovnání s jinými duševními poruchami překvapivě…

Je možné onemocnění poznat podle zápachu? Čím trpíte, pokud z vás okolí cítí zkažená jablka?

Aktualizovali jsme 20.11.2017, 22:10, 20.11. 14:37

Každý člověk se může chlubit vlastním odorem. Zápach našeho těla se řídí podle věku, stravy, pohlaví, ale i zdravotního stavu. Je známo, že staří lidé "voní" jinak než mladí, spolehlivě tak jen za použití nosu zjistíte, kdo už nemá příliš energie a kdo naopak životem stále hýří. Ale co taková…

Periferní vidění může být velmi nebezpečné. Jak nás náš mozek obelhává?

20.11. 12:30

Dlouhé roky považovali lékaři a odborníci periferní vidění za jednu ze schopností našeho oka. Vidět předměty na okraji zorného pole se v minulosti hodilo při obraně proti predátorům, dnes má tato funkce svou nezastupitelnou úlohu například za volantem automobilu. Nyní se ale zdá, že není všechno…

Sex je na ústupu. Jak se budeme rozmnožovat v budoucnu?

18.11. 16:29

Vědci a inženýři překonávají jeden technický milník za druhým a od základu tak mění aspekty našeho života. Před deseti lety by si nikdo nedokázal představit život bez auta, před pěti lety bez mobilního telefonu a dnes bez sociálních sítí. Podle vědců se stejným způsobem promění i způsob, jakým se…

Obezita tlačí lidem na mozek? Podle vědců doslova

18.11. 11:33

Z dřívějších výzkumů je známo, že obezita je často příčinou různých zdravotních komplikací a někdy i závažných onemocnění. Vědci ale postupně zjišťují, jak tloušťka působí na mozek člověka.

Zrzavé vlasy, modré oči. U lidí se vyskytují různé mutace, už je ani nevnímáme

16.11. 16:38

Lidi jsou velmi rozdílní. A čím rozdílnější jsme, tím víc pak vzniká mutací. Na světě existuje několik genetických obměn, některé jsou dokonce tak běžné, že je můžete mít i vy, jen si to neuvědomujete. Bohužel, o záhadném genu X, který by vás zařadil mezi X-Meny, se tady ještě nebavíme.

Jak se lidé budou chovat, až se bude blížit konec světa?

Aktualizovali jsme 16.11.2017, 15:16, 15.11. 12:02

Jak by lidé reagovali na informaci, že se blíží definitivní konce světa? To je otázka, kterou si kladou mnozí vědci. Zároveň ale hned dodávají, že jde o psychologický jev, který lze jen velmi obtížně zkoumat, protože není etické financovat studii, v rámci které by bylo třeba přesvědčit lidské…

Češi nejsou z výsledků voleb nadšeni: Zlobí se a mají obavy z nestability

16.11. 14:44

Praha - S výsledky říjnových voleb do Poslanecké sněmovny jsou spokojeny dvě pětiny občanů (43 %), podobně jako v roce 2013 je tedy podíl nespokojených vyšší než podíl spokojených. Ukázal to průzkum agentury STEM.

Tloustneme úplně po všem? Vědci se zaměřili na zdravé a light potraviny a nestačili se divit

Aktualizovali jsme 16.11.2017, 10:36, 14.11. 09:48

Potraviny, které jsou zdravější nebo spadají do kategorie bio či light, by pro naše tělo měly být podle všeobecného přesvědčení prospěšné. Není tomu tak ale vždy. Zjistili to odborníci z několika studií, v nichž se zaměřili na účinky zdravějších jídel na lidské tělo.

Fotogalerie