Články k tématu: Lidé

Češi nestřídají letní oblečení až tři sezóny, třetina pak obměňuje šatník každý rok

01.08. 15:11

Praha - Polovina Čechů nosí letní oblečení po dvě až tři sezony. Téměř třetina obměňuje svůj šatník častěji a nové letní oblečení si pořizuje každý rok.

Strachem si nepomůžeme, musíme se naučit žít v nebezpečí, varuje bývalý velvyslanec

28.07. 09:26

Praha - Bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář tvrdí, že vzhledem k aktuální situaci ve světě se lidé musí naučit žít s nejistotou. Uvedl to v pořadu Interview ČT24.

Lidé nemohou najít práci? Ne, prostě se jim nechce dělat, burcuje lid

Aktualizovali jsme 26.7.2016, 20:10, 26.07. 10:45

Praha - V červnovém šetření se Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zabývalo problematikou nezaměstnanosti. Součástí šetření byl i blok otázek mapující názory občanů na současnou úroveň nezaměstnanosti v naší zemi, na její další vývoj, na důvod nezaměstnanosti a na obtížnost nalezení nové…

reklama

Psychická obrana proti teroristickým útokům? Zde je deset pravidel

23.07. 17:56

Řím - Člověk odjakživa naslouchá strachu, neboť jde o psychickou obranu před reálným nebezpečím. Zhodnotit objektivně rizika tváří v tvář strachu vyvolanému terorismem je psychicky náročný úkol.

Hrozí výbuch supervulkánu? Nebyl by čas na záchranu lidstva, varují vědci

Aktualizovali jsme 22.7.2016, 23:49, 22.07. 18:16

Londýn – Vědci varují, že pokud by vybuchla supersopka, znamenalo by to konec naší existence. Nebyl by totiž čas na to zachránit lidstvo nebo planetu.

Měl by se zavést trest smrti? Tohle si myslí Češi

21.07. 08:20

Praha - Turecko zvažuje opětovné zavedení trestu smrti (i přes nesouhlas EU) a Češi by tuto zemi klidně následovali také! Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Se zavedením nejvyššího trestu v České republice souhlasilo 58 procent dotázaných.

Školka plná pokladů? Nejprve objevili tajnou skrýš, nyní trezor plný dokumentů

17.07. 22:22

Ústí nad Labem - Budova mateřské školy v Libouchci na Ústecku vydala další poklad. Loni tam objevili tajnou skrýš s osobními věcmi lidí, kteří tam žili, ale při odsunu Němců po druhé světové válce museli dům narychlo opustit. Teď tam dělníci ve zdi našli trezor plný dokumentů.

Dokážou nás ovlivňovat slova? Studie i po dvaceti letech stále překvapuje

05.07. 12:43

Paříž - V roce 1996 zveřejnil Journal of Personality and Social Psychology studii, která ukazuje, jak aktivace stereotypů zakořeněných v našem mozku slovy podvědomě vede k určitému jednání.

Německo hlásí nejvíce narozených dětí za posledních 15 let, populace přesto stárne

01.07. 08:21

Berlín - V Německu se loni narodilo nejvíce dětí za posledních 15 let, země se přesto stále potýká se stárnutím populace. Němkám se v průměru narodí pouze 1,42 dítěte, cizinkám v Německu 1,86 dítěte.

Malý chlapec sexuálně napadl ženu. Po personálu začal plivat

Aktualizovali jsme 30.6.2016, 22:11, 30.06. 16:46

Stockport – Poněkud neobvyklý sexuální útok řeší policie ve městě Stockport, které leží v severozápadní Anglii. Malý chlapec (11) na tamním nádraží sexuálně obtěžoval ženu, později napadl také ochranku.

Zloděj si vesele kradl na dvoře. Z místa činu už se téměř nedostal, někdo ho tam zamknul

30.06. 21:42

Praha - Do svízelné situace se dostal zloděj, který se vloupal do skladu ve dvoře na pražském Žižkově. Zatímco si plnil tašku cigaretami a zapalovači, někdo zamkl dvůr. A muž se pak nadřel, aby se dostal ven. Bohužel pro něj to bylo přímo v záběru bezpečnostní kamery.

Lidstvo je čím dál tím více chamtivější a hloupější, tvrdí Stephen Hawking

29.06. 14:00

New York - Globální oteplování, masové střelby, globální nestabilita a přelidnění – to všechno jsou problémy, kterým lidstvo v současnosti čelí. Ale jaké je to skutečně největší riziko pro každého z nás? Právě o tom se bavil Larry King s vědeckým géniem Stephenem Hawkingem. Právě on vysvětlil, čeho…

Rok 2016 je v polovině. Co všechno se změnilo?

28.06. 07:56

Praha - Letošní rok je rokem velkých změn a právě v tomto týdnu došel do své poloviny. Za bezmála 180 dní se toho hodně změnilo, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Nejenže začalo platit množství nových zákonů, ale stalo se také několik událostí, které změnily fungování a vnímání civilizovaného…

Strach i stesk. Zaměstnanci ze zemí EU cítí v Británii nejistotu

26.06. 18:00

Londýn - Vlna nejistoty zaplavuje Annu Wojdylovou, polskou barmanku pracující v Londýně, od chvíle, kdy si Británie odhlasovala odchod z Evropské unie.

Vědci zjistili, jaká je správná doba na umytí rukou

22.06. 15:51

Boston - Umýt si ruce rychle nebo důkladně? To byla po dlouho dobu otázka, vědci ale konečně našli ideální čas, který byste měli strávit u umyvadla, abyste se zbavili největšího počtu bakterií.

Léto zvyšuje chuť na sex a experimentování. Proč?

21.06. 09:24

Praha - Letní období zvyšuje chuť na sex a experimentování. Podle průzkumu společnosti Durex má čtvrtina české populace sex v létě častěji než v ostatních obdobích roku. Více než polovina Čechů se totiž v letních měsících cítí šťastněji a má více energie, což má pozitivní vliv na sexuální touhu.…

Léto nepřináší pouze slunce, ale také deprese. Co je příčinou a jak se s ní vyrovnat?

20.06. 12:40

Praha - Deprese a chmurné myšlenky má většina z nás spojeny s podzimem, který je typický sychravým počasím. Ani sluneční paprsky a teplé letní dny nás ale od negativních myšlenek neuchrání. I během léta totiž můžete snadno upadnout do deprese. Jak si léto maximálně užít a vyhnout se negativním…

Dnes je Den otců, po celé republice se pořádají Tátafesty

19.06. 10:19

Praha - Na třetí červnovou neděli připadá Den otců a slaví se i v Česku. Politici momentálně projednávají návrh na zavedení otcovské dovolené.

Obce už nebudou moct zakázat pobyt na jejich území

15.06. 17:15

Praha – Senát dnes obcím vzal právo až na tři měsíce zakázat pobyt lidem, kteří by na jejich území opakovaně porušovali veřejný pořádek. A to i přes protesty některých senátorů, kteří poukazovali, že v praxi má tato pravomoc dobré výsledky.

Máte pocit, že jste prokletí? Existuje jednoduché řešení

Aktualizovali jsme 14.6.2016, 13:40, 13.06. 16:38

Pokud se vám stává jedno neštěstí za druhým, určitě jste v jednom bodě pomysleli na to, že jste třeba prokletí. Ano, v dnešní době je pro většinu lidí prokletí pasé, ale pokud už jste zoufalí, každá psychická pomoc se hodí. Pojďte si přečíst, jak to bylo s prokletím v historii a jak se němu vyhnout.

Byl to naprostý chaos, všude byla krev. Svědci popisují peklo v Orlandu

13.06. 08:49

Orlando - Jeden z nejpopulárnějších gay klubů ve floridském Orlandu na sobotu inzeroval "latinskou noc" a byla v něm hlava na hlavě. Uprostřed zábavy se začaly ozývat praskavé zvuky, petardy to však nebyly... Svědci popisují peklo, které rozpoutal islamista Omar Mateen (29).

Zaměstnanec si krátil pracovní dobu sledováním porna. Stálo ho to život

Aktualizovali jsme 12.6.2016, 22:08, 12.06. 17:37

New York - Lidé si pracovní dobu ukracují různě - někdo chodí na cigaretku, jiný třeba na kafe. Zaměstnanec jedné newyorské nemocnice si ovšem řekl, že se zabaví trochu "akčněji". A stálo ho to život

Nováci vládnou Česku: Kolik lidí nosí toto příjmení?

11.06. 18:40

Praha - Česká republika je zemí Nováků. Nositelů tohoto příjmení je u nás neuvěřitelných 68 746! A další Nováci se stále rodí. Jaká jsou další typicky česká příjmení?

Ze Staroměstského náměstí vyrazil pochod proti rakovině prsu

11.06. 14:25

Praha - Ze Staroměstského náměstí v Praze vyšel pochod proti rakovině prsu. Cílem pochodu, který se koná letos pošestnácté, je ostrov Štvanice, kde by měl následovat odpolední a večerní program.

reklama

Fotogalerie