Články k tématu: Löfven, Stefan

Švédský premiér neuspěl, důvěru parlamentu nezískal

25.09. 13:08

Stockholm - Švédský premiér Stefan Löfven dnes nezískal důvěru nového parlamentu, který vzešel z voleb 9. září. V nich středolevý blok vedený Löfvenem zvítězil rozdílem jediného mandátu nad středopravou aliancí a Löfvenova sociální demokracie dosáhla nejhoršího výsledku za desítky let. Posílila…

Dramatická politická změna ve Švédsku? Protiuprchlická strana na vzestupu

31.08. 17:01

Stockholm - 9. září se budou ve Švédsku konat parlamentní volby a průzkumy naznačují, že protiimigrační stranu Švédští demokraté čeká historicky nejlepší výsledek. Naopak sociální demokraté premiéra Stefana Löfvena si zřejmě o dost pohorší.

Skandál, který se týkal Čechů, byl fiasko, tvrdí švédský premiér

24.07. 14:21

Stockholm - Švédský premiér Stefan Löfven vůbec poprvé oficiálně okomentoval skandál z roku 2015, který se nyní dostal na veřejnost. Kvůli bezpečnostní chybě čeští pracovníci technologické společnosti IBM získali přístup ke dvěma tajným policejním databázím.

reklama

Teror ve Švédsku: Země uctila památku obětí útoku. Společně to překonáme, vzkazuje premiér

10.04. 15:22

Stockholm - Švédsko dnes v poledne minutou ticha uctilo památku obětí teroristického útoku, který byl spáchán v pátek v centru Stockholmu. Z atentátu je podezřelý Uzbek Rakhmat Akilov (39), policie ho zatkla v sobotu.

Nikdy nás neporazíte, nebudete vládnout našim životům, vzkazuje teroristům švédský premiér

07.04. 23:02

Stockholm – Švédsko se pomalu vzpamatovává z útoku, při kterém řidič kamionu vjel do davu a zabil několik lidí. Premiér Stefan Löfven přiznává, že je po dnešním teroristickém útoku „země je v šoku". 

Zeman kondoloval švédskému králi. Soustrast vyjádřil také Sobotka

07.04. 21:58

Praha - Tiskový odbor Pražského hradu zaslal švédskému králi Carlu XVI. Gustafovi kondolenci. V ní prezident Miloš Zeman vyjádřil hlubokou soustrast králi i rodinám obětí útoku ve Stockholmu. Kondolenci svému švédskému protějškovi poslal také premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Poprask ve Švédsku: Muslimská škola separuje dívky a chlapce, politici jsou v šoku

06.04. 15:48

Stockholm - Separace dětí ve školním autobusu na základě jejich pohlaví šokovala švédského premiéra Stefana Löfvena. Muslimská škola, u které se oddělování provádělo se brání, že o ničem nevěděla. S nahrávkou dokazující separaci dětí přišla švédská TV4.

Musíme zaměstnávat nejprve místní lidi, až pak ne cizince, volá švédský premiér Löfven

Aktualizovali jsme 28.2.2017, 15:57, 28.02. 08:07

Stockholm – Švédský sociálnědemokratický premiér země Stefan Löfven chce omezit pracovní migraci do země. Profesně uplatnit je podle něj přednostně zapotřebí nezaměstnané švédské občany a také uprchlíky, které Stockholm v posledních letech přijal. 

Sobotka jednal s předsedou švédské vlády, neshodli se v otázce společné evropské armády

03.11. 15:40

Stockhol - Český premiér Bohuslav Sobotka dnes ve Švédsku jednal s předsedou tamní vlády Stefanem Löfvenem. Temátem rozhovoru bylo prohloubení spolupráce v oblasti průmyslu, obchodu, ale i obrany. V otázce společné evropské armády se však neshodli.

Švédský premiér o budoucnosti EU, přišla řeč i na uprchlíky

24.06. 19:00

Stockholm – Švédský premiér Stefan Löfven vydal prohlášení k rozhodnutí Velké Británie opustit Evropskou unii. Rozhodnutí Britů lituje, ale s Brity Švédsko hodlá spolupracovat i nadále.

Švédsko má plán na vyhoštění uprchlíků, ale zřejmě neprojde

17.03. 15:55

Stockholm – Švédská vláda chce, aby si ostatní státy Evropské unie rozdělily část uprchlíků, kteří v této severské zemi aktuálně pobývají. Požadavek hodlá přednést na právě zahájeném summitu EU. Švédsko je už předem smířeno s tím, že tento nápad asi neprojde. Informoval server The Local.

reklama
Fotogalerie