Články k tématu: Lyžování

Češi vyrazili na víkend na hory, neodradil je ani úbytek sněhu

14.01. 19:11

Praha - Tuzemské lyžařské areály mají za sebou další poměrně vydařený víkend, i když počasí nabídlo spíš mlhu a zataženou oblohu a obleva v minulém týdnu připravila hory o část sněhu.

Lyžařská sezóna v ČR: Návštěvnost o víkendu výrazně ovlivnilo teplé počasí a déšť

07.01. 18:46

Praha - Návštěvnost českých skiareálů o víkendu výrazně ovlivnilo teplé počasí a déšť. Kvůli tomu byl zájem lyžařů v některých místech především v neděli slabý.

Po prodlouženém víkendu už na horách není velký zájem o lyžování

01.01. 18:53

Praha - V prodlouženém novoročním víkendu vyrazily do českých a moravských hor lyžovat tisíce lidí. Největší zájem provozovatelé zimních středisek zaznamenali v sobotu, na Silvestra a dnes kvůli oteplení opadl.

reklama

Češi vyrazili do hor. Na některých leží i metr sněhu

17.12. 19:04

Praha - Tisícovky lyžařů vyrazily o víkendu na hory v Česku, ačkoli mnohde sezona teprve začíná. Sněhové podmínky jsou podle provozovatelů lyžařských středisek mimořádně dobré.

Lyžařské areály zažívají nejlepší podmínky za poslední roky

17.12. 13:03

České Budějovice - Stovky návštěvníků dorazily o víkendu do jihočeských lyžařských areálů, které jsou v provozu. V Lipně nad Vltavou v sobotu oficiálně slavnostně zahájili sezonu

Zimní sezona v ČR začala, na svahy vyrazily tisíce lyžařů

10.12. 20:27

Praha - Řada skiareálů v ČR o víkendu zahájila zimní sezonu, čehož využily tisíce milovníků sjezdového lyžování. Zkrátka nepřišli ani běžkaři, kteří mohli vyrazit na desítky kilometrů upravených tras. Některá střediska byla otevřena už před víkendem, výběr ale nebyl veliký. Nyní mohou lidé lyžovat…

Češi mají velký zájem o lyžařské školy, sehnat instruktory je problém

10.12. 14:40

Praha - Zájem o výuku lyžování v horských areálech v Česku je stále veliký, řada lyžařských škol má termíny vyprodané i několik týdnů dopředu. Výjimkou nejsou ve skiareálech už ani kurzy, které si objednávají mateřské školy.

Festival outdoorových filmů vyhrál snímek o českém surfingu

09.12. 21:43

Praha - Hlavní cenu 15. ročníku mezinárodního festivalu outdoorových filmů vyhrál snímek Choose your wave režiséra Martina Smékala. Cenu za celoživotní dílo a výjimečné sportovní výkony obdržel Franco Nones.

Definitivní konec lyžařské sezóny, velká střediska v Krkonoších zavírají

17.04. 17:48

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - Největší střediska Krkonoš - Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou - ukončily lyžařskou sezonu. Do každého z areálů přijela o víkendu už jen tisícovka lyžařů denně.

Lyžařské arély mají pořád otevřeno, i přes oteplení

26.03. 18:52

Praha - I přes oteplení, které Česko v posledních dnech postihlo, se na horách stále lyžuje. Teploty se přitom přes den dostaly nad deset stupňů.

Český skialpinista přežil hrůzný pád ve Vysokých Tatrách

26.03. 15:51

Bratislava - Český skialpinista měl ohromné štěstí. Přežil 200 metrů dlouhý pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku.

Sobotní déštivé počasí v některých skiareálech ukončilo sezónu

19.03. 19:08

Praha - Zatímco některé skiareály už omezily provoz nebo ohlásily konec sezony, ve výše položených střediscích je sněhu stále dost. Pokud se ještě vydáte na lyže, ušetříte. Vlekaři od pondělí snižují ceny.

Lyžařské areály postupně zavírají, fungují už jen ty největší

12.03. 17:57

Praha - Většina menších lyžařských středisek pro letošní sezónu ukončila provoz. Velké skiareály nabízejí návštěvníkům lyžování do konce března, které se obejde bez front a často za ceny vedlejší sezony.

Lyžařská sezóna je u konce, návštěvnost skiareálů klesá

26.02. 21:21

Praha - Návštěvnost českých skiareálů o víkendu proti předchozím týdnům klesla. Lyžaře zřejmě odradilo téměř jarní počasí a několikadenní obleva.

Český lyžař ve velké rychlosti na sjezdovce srazil dítě a těžce ho zranil

23.02. 11:45

Řím - Český lyžař v Itálii srazil v nadměrné rychlosti 12letého chlapce a těžce ho zranil. Incident se stal horském středisku Bormio. Muž byl potrestán okamžitým odebráním týdenního skipassu, hrozí mu ale i obvinění.

Češi opět vyrazili do hor, areály lákají tisíce turistů

12.02. 21:19

Praha - Podmínky k lyžování jsou v českých Skiareálech stále výborné. O víkendu opět přilákaly tisíce lyžařů, hlavně do velkých středisek.

V Českém Jiřetíně zemřel po názaru lyžař

12.02. 14:54

Český Jiřetín (Mostecko) - Ve ski areálu v Českém Jiřetíně na Mostecku zemřel dnes dopoledne po nárazu do stromu lyžař.

Češi zaplnili lyžařská střediska, podmínky jsou ideální

29.01. 18:57

Ostrava - Ideální podmínky přilákaly během víkendu do lyžařských středisek v Beskydech tisíce návštěvníků. Provozovatelé jsou spokojeni, protože během víkendu jim přálo i počasí.

Neštěstí na lyžích: 11letá lyžařka vyjela ze sjezdovky a narazila do stromů, v nemocnici zemřela

23.01. 11:12

Hradec Králové - V noci na neděli v nemocnici zemřela dívka (11), která se v sobotu těžce zranila při lyžování v Dolní Moravě na Orlickoústecku. Ve vysoké rychlosti vyjela ze sjezdovky do lesa, kde narazila do stromů.

Skiareály se zaplnily turisty, Češi vyrazili do hor

15.01. 18:55

Praha - České skiareály zaznamenaly o tomto víkendu vysokou návštěvnost, v mnoha případech zatím nejvyšší v sezoně. Do hor vyrazily tisíce lidí, příliš je neodradilo ani horší sobotní počasí.

Herečka Markéta Hrubešová vyrazila za zimními radovánkami. Jak trávila dovolenou a co si nezapomněla přibalit?

09.01. 19:02

Praha - Česká herečka Markéta Hrubešová tráví svůj čas nejraději s rodinou. Využila proto volného víkendu a vyrazila s dcerou Christel Lilly a přítelem Petrem do rakouského lyžařského centra Nassfeld. Jak si dovolenou užívala co jí na horách nesmí chybět?

Desetitisíce Čechů trávily Silvestra na horách, lyžařské areály praskaly ve švech

01.01. 18:27

Praha - Čeští lyžaři zaplnili skiareály i na Silvestra a Nový rok. Provozovatelům středisek pomohlo počasí, které bylo většinou slunné.

Lyžařská střediska mají žně. Sněhu je dost, lidé tráví víkend na horách

18.12. 19:04

Olomouc - Hojná návštěvnost panovala během víkendu v tuzemských lyžařských areálech. Lidé do hor vyrazili především v sobotu. Na svazích leží přes půl metru sněhu a provozovatelé na mnoha místech i nadále zasněžují.

Počasí ovlivnilo návštěvnost skiareálů, lyžaři raději zůstali doma

11.12. 20:46

Praha - Většina zimních středisek v ČR sice letos zahájila sezonu o několik týdnů dříve než loni, zatažená obloha a déšť však lyžaře od cest na svahy o uplynulém víkendu odradily.

reklama
Fotogalerie