Články k tématu: Mach, Petr

Klaus junior má dalšího fanouška. S Trikolórou bude spolupracovat bývalý europoslanec

13.07. 16:10

Bývalý europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach se stal registrovaným příznivcem nedávno vzniklého politického uskupení Trikolóra - hnutí občanů. Mach na svém facebooku napsal, že fandí zakladateli strany Václavu Klausu mladšímu a rád mu pomůže v jeho úsilí vnést zdravý rozum do české politiky.

Mach se chce opět stát předsedou Svobodných

10.11. 20:52

Praha - Bývalý europoslanec a zakladatel Svobodných Petr Mach po říjnových sněmovních volbách odstoupil z vedení strany. Teď se ale bude o funkci předsedy znovu ucházet.

Z úspěchu AfD se moc neradujte, nejsou to kamarádi Čechů, upozorňuje Zahradil

26.09. 08:04

Praha – Německé volby vyhrála konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové, velké pozornosti se ale dostává také třetí Alternativě pro Německo. To nadchlo například někdejšího českého prezidenta a expředsedu ODS Václava Klause. Jak ale poukazuje další známý občanský demokrat, oslavy nejsou…

reklama

Šéf Svobodných Petr Mach rezignoval na post europoslance

30.08. 16:47

Praha - Na dnešní na rychlo svolané tiskové konferenci se europoslanec Petr Mach sešel s novináři, aby jim vysvětlil, proč odchází z Evropského parlamentu. V parlamentu končí již 31. srpna a jeho místo obsadí Jiří Payne, jeho náhradník.

Petr Mach končí na postu europoslance

29.08. 17:35

Praha - Europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach končí v Evropském parlamentu (EP). Informoval i tom bez uvedení bližších detailů v úterý. Důvody prý sdělí veřejnosti ve středu.

Svobodní se chystají na volby do Sněmovny, slibují vyšší výplaty i levnější zboží

23.05. 18:01

Praha - Levnější zboží a vyšší výplaty slibuje Strana svobodných občanů v programu pro říjnové sněmovní volby, který dnes zveřejnila. Chce toho dosáhnout mimo jiné snížením a sjednocením DPH na 14 procentech místo nynějších třech sazeb a zvýšením slevy na dani z příjmu o 1000 korun. Strana, jejímž…

Europoslanec Mach se vrátil do čela Svobodných

22.01. 21:29

Praha - Europoslanec Petr Mach (41) obhájil funkci předsedy Strany svobodných občanů (Svobodní), na kterou v prosinci rezignoval kvůli sporům o směřování strany. V elektronických volbách získal 301 ze 487 hlasů.

Svobodní se přou kvůli czexitu, Mach rezignoval na post předsedy

10.12. 22:58

Praha - Šéf Strany svobodných občanů (Svobodní) Petr Mach dnes rezignoval na svou funkci ve vedení strany. Ve straně se vede spor o to, jestli vystoupení Česka z EU má být hlavním či jediným volebním tématem strany.

Svobodní chtějí zvýšit daňovou slevu o 1000 korun

29.11. 11:22

Praha - Strana svobodných navrhuje sloučit odvody daně z příjmů fyzických osob s jejich odvodem na sociální pojištění. Současně strana chce zvýšit základní daňovou slevu na poplatníka o 1000 korun měsíčně.

Horáčka přišlo vítězství Trumpa draho, prohrál pořádný balík

09.11. 15:44

Praha - Zakladatele sázkařského koncernu Fortuna a čerstvého kandidáta na prezidentské křeslo Michala Horáčka volby v USA nenechaly chladným. Do výhry Hillary Clintové už na začátku tohoto roku investoval rovných sto tisíc korun. Hned stokrát skromnější byl ekonom a europoslanec Petr Mach, který si…

Zeman našel zastání: Není jako Islámský stát, omluvte se, žádá Mach po OSN

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 13:30, 15.09. 09:50

Praha - Komisař OSN pro lidská práva Zajid Husajn zařadil českého prezidenta Miloše Zemana mezi populisty. Tvrdí, že Zeman spolu s Donaldem Trumpem, Viktorem Orbánem ale dalšími politiky používá rétoriku Islámského státu. To se ale některým nelíbí.

V ČR je 12 uprchlíků a prezident volá na hranice hasiče a myslivce. Je to jako ve Švejkovi, zuří europoslanec

14.09. 08:44

Praha – Asi před týdnem vysoký komisař OSN pro lidská práva Zaíd Husajn kritizoval evropské krajně pravicové a populistické politiky. Jejich počínání a rétoriku přirovnal k radikálnímu hnutí Islámský stát. A vedle světových politiků, jako je Nizozemec Geert Wilders, Donald Trump nebo Marine Le…

Lenoch píše o lenosti? Mezi europoslanci se to zvrtlo

18.08. 11:47

Praha - Europoslanci Petr Mach za Svobodné a lidovec Tomáš Zdechovský mezi sebou nemají vřelé vztahy. Zatímco Mach píše o tom, jaká je aktivita poslanců Evropského parlamentu, Zdechovský se mu vysmívá za tu jeho.

Jeden útok za druhým. Migranti mají luxusní podmínky. Zavřete hranice! Po útocích v Německu to vře i v Česku

Aktualizovali jsme 25.7.2016, 21:39, 25.07. 15:05

Praha - Útok, který se odehrál v pátek v německém Mnichově a zemřelo při něm deset lidí včetně střelce, má dohru i na české politické scéně. Zatímco jedni volají po vystoupení z EU a uzavření hranic, jiní se do předchozích zmiňovaných ostře naváží.

Hlavně ať EU nenapadne intervenovat v Turecku, říkají čeští politici

16.07. 16:15

Praha - Pokus o vojenský převrat v Turecku vyděsil některé české politiky. Ti v průběhu páteční noci i sobotního dopoledne vydávali různá prohlášení. Část z nich se bojí případné vojenské intervence, jiní dalšího omezování svobody v již tak autoritářské zemi.

Reakce politiků na Nice: Kolik ještě takových masakrů musí přijít, než ti hlupáci přestanou balamutit?

Aktualizovali jsme 15.7.2016, 19:13, 15.07. 09:45

Praha – Světoví i čeští politici vyjadřují soustrast celé Francii i rodinám těch, kteří při teroristickém řádění v Nice zemřeli. Někteří činy vztahují k migrační krizi, či plánovanému omezení pro držení zbraní.

Farage posílá vzkaz do ČR: Jděte si pro czexit! Nenechte si vládnout starými pány z Bruselu

Aktualizovali jsme 29.6.2016, 13:29, 29.06. 09:26

Brusel – Na úterním summitu Evropské unie i na následné večeři lídrů členských zemí dominovalo jedno téma. Tím je odchod Velké Británie z Evropské unie. V europarlamentu vystoupil také šéf protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage. Po svém vystoupení poslal vzkaz i…

Europoslanec Mach se rozjel: EU se rozpadne, Hitler se vrací

07.06. 15:54

Praha - Uplynulo sto let od první světové války a sedmdesát od druhé, démoni minulosti ale podle europoslance za Svobodné Petra Macha stále žijí v myslích lidí. Tvrdí, že pokud se EU nerozpadne nebo nezmění v prostor volného obchodu, budou nás stíny minulosti strašit stále silněji.

reklama
Fotogalerie