Články k tématu: Mandela, Nelson

Na koncertě k poctě Mandelovi zpívala Beyoncé, přišla řada politiků a mecenášů

02.12. 21:55

Jihoafrická republika si dnes obřím koncertem s řadou světových hudebních hvězd připomněla 100 let od narození bojovníka za rovnoprávnost a prvního černošského prezidenta Nelsona Mandely. Na akci v Johannesburgu zazpívala například americká zpěvačka Beyoncé, raper Jay-Z nebo britský zpěvák Ed…

Politika strachu a nesnášenlivosti je na vzestupu, varoval Obama v JAR

17.07. 20:34

Johannesburg - Americký exprezident Barack Obama při dnešním projevu v Jihoafrické republice označil současnou dobu za podivnou. Zmínil se o takzvané politice strachu a nesnášenlivosti, která je podle něj na vzestupu.

Neobvyklá dražba v JAR: Vítěz stráví noc ve vězeňské cele Nelsona Mandely

08.07. 16:14

Johannesburg - V Jihoafrické republice se bude konat neobvyklá dražba. Její vítěz získá příležitost strávit noc v jedné z nejslavnějších vězeňských cel, kterou 18 let obýval exprezident a bojovník proti apartheidu Nelson Mandela.

reklama

Zemřela druhá manželka Nelsona Mandely Winnie

02.04. 16:53

Johannesburg - Zemřela druhá manželka bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely, bylo jí 81 let. Winnie Madikizelaová-Mandelová byla považována za kontroverzní osobnost.

Nelson Mandela byl v 60. letech zatčen na základě tipu CIA

15.05. 18:38

Johannesburg - Bojovníka za lidská práva a prvního černošského prezidenta Jihoafrické republiky Nelsona Mandelu v 60. letech zatkli na základě tipu agenta americké Ústřední zpravodajské služby (CIA).

reklama
Fotogalerie