Články k tématu: Marksová-Tominová, Michaela

MPSV za Němcové podalo hned 11 trestních oznámení

19.07. 13:22

Praha - Ministerstvo práce za šéfování Jaroslavy Němcové (ANO) podalo 11 trestních oznámení kvůli zakázkám na informační systémy, které zadal resort pod vedením Michaely Marksové (ČSSD). Dvě z nich policie odložila. Další tři podněty podal Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

MPSV podalo další trestní oznámení kvůli zakázkám bývalého vedení, Marksová se brání

19.04. 13:42

Praha - Vedení ministerstva práce podalo další trestní oznámení kvůli zakázkám na informační systémy, které zadalo předchozí vedení resortu. Podnět Nejvyššímu státnímu zastupitelství se týká manažerského informačního systému a služeb systémové integrace a je na neznámého pachatele. ČTK to sdělil…

"Cikáni a homosexuálové do plynu." Marksová kritizuje SPD za nenávistné výroky

10.11. 15:32

Praha - Tajemník Okamurova hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslav Staník prý ve Sněmovně pronášel hanlivé výroky na adresu menšin. Mluvil prý o tom, že by "Židi, homosexuálové i Cikáni měli jít do plynu". Na jeho chování si stěžovala končící ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD).

reklama

Konec slavných jmen? Tihle známí lidé si ve Sněmovně už neškrtnou

25.10. 14:28

Praha - Nové složení Poslanecké sněmovny je zajímavé hned ze dvou důvodů. Ukazuje, kdo z politiků si střihne svou poslaneckou premiéru, ale také pád několika známých tváří. Pojďme se podívat, které to jsou.

Další zvyšování minimální mzdy zabrání odlivu lidí, myslí si Marksová

12.10. 21:38

Nové Město pod Smrkem - Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) se domnívá, že jednou z cest, jak zabránit odlivu pracovníků zejména v pohraničních oblastech Česka, je další zvyšování minimální mzdy.

Rozpočet se schodkem 50 miliard? Kalousek prská kvůli rozhodnutí vlády

25.09. 16:13

Praha - Stát bude příští rok hospodařit se schodkem 50 miliard korun. Návrh rozpočtu dnes schválila vláda. Opozici se to nelíbí. Kabinet podle předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska vede politiku bez vize, priorit a zodpovědnosti k zítřku.

Důchody vzrostou průměrně o 475 korun. Podle Marksové výdaje na penze stoupnou o 16,6 miliardy

18.09. 15:35

Praha - Důchody by v příštím roce měly vzrůst průměrně o 475 korun měsíčně, což je nejvíce od roku 2008. Oznámila to dnes ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD).

Důchodové plány hnutí ANO se nezdají ministryni Marksové

03.09. 14:59

Praha - Hnutí ANO dnes v rámci svého volebního programu ohlásil nárůst základní výměry důchodů z devíti na deset procent průměrné mzdy. Dle ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) by to znamenalo nárůst výdajů o deset miliard korun.

Minimální mzda poroste. O kolik ale zatím nikdo neví

16.08. 12:50

Praha - V pondělí bude vláda jednat o zvýšení minimální mzdy. Lidovci navrhují nárůst o tisíc korun, stejně jako ministři hnutí ANO. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) chce přidat 1200 korun a pokusí se KDU-ČSL získat na svou stranu.

Bývalý šéf ČSSZ podal trestní oznámení na Marksovou

10.08. 08:47

Praha - Bývalý ředitel České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) Vilém Kahoun podal trestní oznámení na ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD).

Marksová bojuje o další peníze. MPSV může poslat peníze na sociální služby z úřadů práce, tvrdí Polný

02.08. 15:22

Praha - Ministr financí Ivan Pilný (ANO) dnes jednal s předsedkyní Asociace krajů ČR Janou Vildumetzovou (ANO). Podle jeho názoru může ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) poslat krajům 822 milionů korun z nevyčerpané rezervy úřadu práce na zvýšení platů v sociálních službách.

Další zvýšení minimální mzdy? Marksová chce lidem dát 12.200 korun

28.07. 15:37

Liberec - O růstu minimální mzdy od 1. ledna 2018 by vláda měla rozhodnout v srpnu. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) dnes potvrdila, že po vládních prázdninách navrhne zvýšení o 1200 Kč na 12.200 Kč. Marksová to dnes řekla novinářům v Liberci.

Kraje podle všeho nedostanou požadovaných 822 mil. Kč na růst platů

28.07. 13:48

Praha - Kraje zřejmě neuspějí se svým požadavkem na dofinancování loňského zvýšení platů v sociálních službách, na které chtějí od státu získat 822 milionů korun. Vyplývá to z dnešního vyjádření ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) a ministra financí Ivana Pilného (ANO). Podle Marksové kraje…

Marksová chce z rozpočtu další 4 miliardy, jít mají na platy i ochranu dětí

28.07. 12:36

Praha - Ministerstvo práce žádá pro příští rok proti navrhovanému rozpočtu o čtyři miliardy korun na výdaje víc, a to třeba na platy v sociálních službách, dotace či na ochranu ohrožených dětí.

Kvůli digitalizaci v ČR ubude až polovina pracovních míst, varuje Špidla. Vláda už připravuje plán

19.06. 12:26

Praha - Ředitel odboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla se domnívá, že kvůli digitalizaci a robotizaci průmyslu zanikne v Česku až 53 procent pracovních míst.

Na rodičovskou dovolenou odchází jen minimum otců, finančně se to nevyplatí

16.06. 18:55

Praha - Na rodičovskou dovolenou odcházejí v Česku necelá dvě procenta otců. Podíl se zvedá jen pomalu a nepatrně. Za posledních 15 let vzrostl zhruba o jeden procentní bod. V loňském roce rodičovskou měsíčně pobíralo 5200 otců. Vyplývá to z údajů ministerstva práce. Na neděli připadá den otců, na…

Marksová setřela Babiše: Na jeho fotku s hříbaty zareagovala vlastními zvířátky

Aktualizovali jsme 16.5.2017, 22:16, 16.05. 16:10

Praha - Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) na sebe upoutala pozornost na sociální síti Twitter příspěvkem s koťaty. Reaguje tak na ministra financí Andreje Babiše (ANO), který se včera v době právě probíhající vládní krize, nechal vyfotit u hříbat ve středočeských…

Rezort práce bude hledat nového tajemníka pro státní službu

15.05. 13:30

Praha - Ministerstvo práce bude hledat nového tajemníka pro státní službu. Dosavadní nejvyšší úředník v resortu Petr Smrček požádal o ukončení služebního poměru ke konci června. O Smrčkově odvolání a vyhlášení výběrového řízení by měla rozhodnout vláda. Podle mluvčího ministerstva Petra Habáně…

ČSSD podle Marksové brání zájmy poctivě pracujících lidí

01.05. 19:00

Praha - Sociální demokracie podle ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) vždycky bojovala za zájmy poctivě pracujících lidí. Podle ní je v tom lepší než ostatní strany.

V ČR je už 300 dětských skupin, většina z nich vznikla v loňském roce

16.04. 12:20

Praha - Za poslední rok v Česku přibyly dvě stovky dětských skupin. Celkem už jich tak funguje 300, je v nich 3913 míst pro předškoláky. Požadavky na zřízení dětské skupiny jsou mírnější než u školek.

Penze by měly růst průměrně aspoň o 500 Kč, plánuje Sobotka

05.04. 20:55

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude na vládě prosazovat, aby se pro příští rok zvýšily penze alespoň o 500 korun. Podporovat ho v tom bude ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Na novém modelu růstu penzí se vláda v polovině března nedohodla vládní koalice, lidovci a ANO chtěli o…

Česko se bouří: Směrnice EU šikanuje naše řidiče

Aktualizovali jsme 30.3.2017, 21:23, 30.03. 17:24

Štiřín (u Prahy) - Česká republika a Slovensko jsou připraveny zavést protiopatření vůči některým zemím kvůli jejich požadavkům na české řidiče při vyslání do ciziny. Šoféři z některých starých unijních států by tak pro jízdu po českém a slovenském území potřebovali různé doklady v češtině a…

Vláda schválila návrh zákona o zálohovaném výživném

29.03. 19:23

Praha - Vláda dnes schválila návrh zákona o zálohovaném výživném, které by za neplatiče poskytoval stát. Vyplacené dávky by pak vymáhal po neplatičích. O přijetí normy informoval na twitteru ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD). Podle předlohy, kterou teď dostanou k projednání poslanci, by…

Kabinet dal zelenou novele o sociálních službách: Má pomoci těžce postiženými hospicům

29.03. 17:08

Praha - Vláda dnes schválila novelu zákona o sociálních službách. Lidé, kteří pobírají nejvyšší příspěvek na péči, se možná dočkají jeho navýšení. Stamiliony na péči o umírající v hospicích by měly být podle ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD) už v úhradové vyhlášce na příští rok.

reklama
Fotogalerie