Články k tématu: Maso vepřové

Češi nebudou mít na maso? Cena vepřového začíná být neúnosná

09.08. 16:09

Vepřové maso je v tuzemsku tradičně nejoblíbenější. Nejen díky tradiční kuchyni vepřového se zelím a knedlíkem, ale i díky velkým domácím chovům. Cena masa však v posledních měsících stoupla.

Zdrcující zpráva pro milovníky dobrého jídla. Tato pochoutka je stejně nebezpečná jako azbest

Aktualizovali jsme 15.12.2018, 20:12, 15.12. 15:14

Smutná zpráva pro milovníky jídla. Vědci zjistili že oblíbená pochoutka všech gurmánů, slanina, má vliv na vznik rakoviny. Je prý stejně nebezpečná jako azbest, varuje The Guardian.

Na českých pultech je špatné maso. Stát nařídil povinnou kontrolu, hrozí vážné nemoci

Aktualizovali jsme 27.9.2018, 22:16, 27.09. 15:21

Praha - Příjemci vepřového ze států, kde se vyskytuje africký mor prasat, budou muset nechat zkontrolovat maso na tuto nemoc. Opatření začne platit v úterý, mimořádná veterinární opatření vyhlásí stát v pondělí, informovala dnes ČTK Státní veterinární správa (SVS). Choroba se vyskytuje například v…

reklama

Ceny vepřového jsou rekordně nízké, zemědělci jsou zoufalí

26.09. 14:03

Praha - Průměrné ceny prasat jsou v současnosti nejnižší od roku 2004, chovatelé by chtěli záchranný balíček od Evropské unie. Dnes se sněmovní zemědělský výbor usnesl, že k jednání o finanční podpoře vyzve ministerstvo zemědělství, které by pak mělo návrh přednést na jednání evropských států.…

Kolik sníme masa? Čísla nejsou veselá a pokud to tak půjde dál, bude to zlé

Aktualizovali jsme 30.7.2018, 22:10, 30.07. 07:25

Zvyšující se globální spotřeba masa může mít zásadní negativní vliv na životní prostředí. Tvrdí to desítka vědců z Oxfordské univerzity, kteří jsou autory nové studie zveřejněné v prestižním časopisu Science.

Nebezpečí na talíři? Oblíbená pochoutka je prý stejně nebezpečná jako azbest

27.05. 08:15

Smutná zpráva! vědci zjistili že oblíbená pochoutka všech gurmánů, slanina, má vliv na vznik rakoviny. Je prý stejně nebezpečná jako azbest, varuje The Guardian.

Rusko kvůli prasečímu moru v ČR rozšířilo embargo na dovoz vepřového

03.07. 15:18

Praha - Rusko rozšířilo embargo na dovoz vepřového masa z Česka o kategorie zpracovaných potravinářských výrobků jako jsou uzeniny a konzervy. Důvodem je africký mor prasat, který se poprvé v ČR objevil minulý týden.

Politik požaduje vepřové maso ve školních jídelnách. Podporuje sekularismus a ušetříme, tvrdí

Aktualizovali jsme 30.6.2017, 22:29, 30.06. 15:20

Paříž – Konzervativní starosta francouzské obce Chevigny-Saint-Sauveur oznámil, že zakáže alternativní nabídku, díky které si žáci tamních škol mohli vybrat oběd neobsahující vepřové maso. Podle něj toto rozhodnutí podpoří sekulární hodnoty ve školách.

Škola přestane nabízet alternativu k obědům z vepřového masa. Muslimové se bouří

20.01. 07:45

Saint-Seurin – Muslimové z francouzského města Saint-Seurin se vzbouřili proti tamnímu starostovi. Nelíbí se jim jeho rozhodnutí o tom, že místní škola už nebude nabízet alternativu k obědům obsahujícím vepřové maso.

reklama
Fotogalerie