Články k tématu: Mayová, Theresa

"Masochistický maraton" v Británii? Mayová a Corbyn se den před volbami přou o lidská práva

07.06. 15:26

Londýn - Mezi britskou konzervativní premiérkou Theresou Mayovou a šéfem opozičních labouristů se den před volbami strhla hádka o lidská práva. Oba politici se na poslední chvíli snaží občany zlákat pro svůj program.

Češi žijící v Británii mají strach z výsledků voleb. Vítězství Mayové by přineslo tvrdý brexit

07.06. 14:25

Londýn - Už zítra rozhodnou Britové v předčasných volbách, jaké složení bude mít parlament. Průzkumy mírně favorizují Konzervativní stranu premiérky Theresy Mayové. Češi žijící ve Spojeném království řeší, jaký vliv budou mít výsledky hlasování na jejich další pobyt v zemi.

Nespojujme vrahy a mírumilovné muslimy. Terorismus povede ke konci demokracie, varuje deník

07.06. 08:52

Projev britské premiérky Theresy Mayové v duchu "čeho je moc, toho je příliš" představuje pokus dramaticky transformovat britský přístup k terorismu pro sérii vražedných útoků, konstatuje editorial serveru The Guardian. Prestižní liberální server soudí, že ze strany Mayové šlo o dosud…

reklama

Mayová po útocích v Londýně: Jsem pro oslabení lidských práv kvůli usnadnění boje s terorem

07.06. 07:44

Slough - Konzervativní britská premiérka Theresa Mayová od útoku v Manchesteru a především od sobotního atentátu v Londýně stupňuje svou rétoriku proti islámskému radikalismu a ujišťuje, že bezpečnostním složkám zajistí potřebné pravomoci. Ve stejném duchu se nesl i její dnešní předvolební projev.

Zahraniční politika jako zdroj terorismu? Mayová se chystá opakovat chyby Bushovi vlády

06.06. 20:13

Londýn - Již tento týden čekají Británii parlamentní volby. Tři teroristické útoky za poslední měsíce na britské půdě a plamená slova současné britské premiérky Theresy Mayové proti „přílišné toleranci“ odhalují, že téma terorismu bude hrát u politiků významnou roli. Už nyní se ozývají hlasy…

Ve stínu teroru čeká Brity předčasné volby. Rozhodnou o několika zásadních otázkách

06.06. 13:58

Londýn - Předvolební kampaň v Británii se v posledních dnech točí okolo bezpečnostních témat, jež dosud nebyla v popředí zájmu, ale která nyní mohou výsledek hlasování ovlivnit. Voliči ovšem rozhodnout také o tom, jak bude probíhat odchod země z EU.

Volební debakl? Konzervativci premiérky Mayové vedou o pouhý jeden procentní bod

06.06. 09:54

Londýn - Už ve čtvrtek 8. června půjdou Britové k předčasným parlamentním volbám a situace se pro premiérku Theresu Mayovou nevyvíjí dobře. Podle průzkumu společnosti Survation uskutečněného pro televizní stanici ITV vede Konzervativní strana nad opozičními labouristy jen o jeden procentní bod.

Nálada v Británii po útoku houstne: Corbyn vyzval Mayovou k demisi

05.06. 16:04

Londýn - Atmosféra se v Británii před volbami vyostřuje. Šéf labouristů Jeremy Corbyn dnes vyzval konzervativní premiérku Theresu Mayovou k rezignaci kvůli rozpočtovým škrtům a snižování počtu policistů v době, kdy byla ministryní vnitra.

Volební kampaň v Británii byla obnovena, Mayová se stala terčem nevybíravé kritiky

05.06. 12:53

Londýn - Britské strany, které se ve čtvrtek utkají v předčasných parlamentních volbách, obnovují kampaň. Ta byla přerušena po sobotních teroristických útocích v Londýně, jež si vyžádaly sedm mrtvých a desítky zraněných.

Tři krveprolití za tři měsíce. Čelí Velká Británie nejhorší sérii teroristických útoků za dobu své existence?

05.06. 12:07

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová ostře odsoudila londýnské útoky, jejichž následkem zemřelo sedm lidí. Premiérka řekla, že Británie byla vůči extremistům „až moc tolerantní" a že to je třeba změnit. Mayová připomněla, že se jedná už o třetí útok v řádu tří měsíců. Uvedla též, že britské…

Británii došla trpělivost. Mayová vyhlásila islamistům válku

04.06. 13:11

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes v reakci na sobotní teroristický útok v Londýně vyzvala k přísnější kontrole internetu, aby se zabránilo šíření extremistických názorů, a ke zpřísnění postoje vůči domácím radikálům. Británie podle ní byla vůči extremistům "až moc tolerantní".

Hrozí Mayové krach? Odmítá ji 50 procent Britů

03.06. 17:11

Londýn - S premiérkou Spojeného království Theresou Mayovou je podle průzkumu agentury Ipsos MORI nespokojeno 50 procent Britů. Hrozí jí, že po předčasných volbách, které sama vyhlásila, už nadále nebude ve funkci předsedkyně vlády.

Předvolební debata: Mayová narazila kvůli zdravotnictví, Corbyn kvůli obraně

03.06. 12:16

Londýn - Britská konzervativní premiérka Theresa Mayová v pátek večer ve volebním speciálu diskusního pořadu BBC čelila opakovanému tlaku publika kvůli obratům ve své politice a údajně nedostatečnému financování státního zdravotnictví a sociálních služeb.

Mayová se sejde s podnikateli, budou jednat o brexitu

03.06. 11:01

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes uvedla, že bude konzultovat s podnikatelskými kruhy každý krok v jednání s Evropskou unií o brexitu, včetně nové migrační strategie.

Píseň kritizující Mayovou ovládl Británii, BBC ji odmítla odvysílat

02.06. 23:45

Londýn - Píseň obviňující britskou premiérku Theresu Mayovou z předvolebního lhaní ovládla tamní hudební žebříčky. Kvůli její povaze ji ale veřejnoprávní BBC odmítla odvysílat.

Míří Británie do policikého chaosu? Předvolební průzkumy vyvolávají obavy

02.06. 16:28

Londýn - Opoziční labouristé Jeremyho Corbyna před blížícími se volbami posilují. Nezískání velké většiny v parlamentu by oslabilo vládní Konzervativní stranu premiérky Theresy Mayové pro brexitové vyjednávání, ztráta kontroly nad Dolní sněmovnou by k tomu zemi uvrhla do politického chaosu.

Mayová si volbami chtěla upevnit pozici kvůli jednání o brexitu. Průzkumy ale naznačují, že to dopadne jinak

01.06. 17:34

Londýn - Naděje britské premiérky Theresy Mayové na drtivé vítězství se před předčasnými volbami rozplývají. Ukazuje to alespoň nový volební model agentury YouGov. Opoziční labouristé neustále posilují.

Volby v Británii se blíží, náskok Mayové se podle průzkumů nadále snižuje

31.05. 13:30

Londýn - Příští týden ve čtvrtek se budou ve Spojeném královtsví konat předčasné parlamentní volby. Konzervativci premiérky Theresy Mayové mohou podle nového průzkumu ztratit v Dolní sněmovně většinu. To by v kritické době, kdy země začíná s brexitem, znamenalo politický pat.

Britové grilovali Mayovou a Corbyna v přímém přenosu. Jak si politici vedli?

30.05. 14:43

Londýn - Britská konzervativní premiérka Theresa Mayová a vůdce labouristické opozice Jeremy Corbyn se v pondělí střetli v 90minutové televizní debatě. Vyšli z ní pošramoceni, ale nikoli zničeni, zhodnotila jejich výkon stanice Sky News. Podle BBC a listu The Guardian si Mayová vedla hůř.

Začátek jednání o brexitu vypukne 19. června, potvrdila Mayová

29.05. 20:54

Londýn - 8. června se budou v Británii konat předčasné parlamentní volby a 19. června začnou jednání o odchodu Spojeného království z Evropské unie. Tento termín dnes potvrdila premiérka Theresa Mayová.

Udělala Mayová zásadní chybu? Britští konzervativci před volbami oslabují

28.05. 16:17

Londýn - Konzervativci britské premiéry Theresay Mayové by podle dnes zveřejněného průzkumu institutu ORB získali 44 procent hlasů, opoziční labouristé 38 procent. Předčasné parlamentní volby jsou napánované na 8. června.

V italské Taormině začal summit G7: Macron už slíbil Mayové pomoc v boji s terorismem

26.05. 14:24

Taormina (Itálie) - V Itálii dnes začíná summit G7. Francouzský prezident Emmanuel Macron před zašátkem jednání slíbil britské premiérce Therese Mayové všestrannou podporu v boji proti teroristům.

Mayová zuří: O úniku informací k útoku v Manchesteru chce jednat s Trumpem

25.05. 11:46

Londýn - Únik citlivých informací o pondělním teroristickém útoku v Manchesteru do amerických médií bude mít dohru na summitu NATO. Britská premiérka Theresa Mayová hodlá o záležitosti hovořit při dnešním setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Policie už zná totožnost útočníka z Manchesteru, oznámila Mayová

23.05. 14:57

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes uvedla, že policie podle všeho zná totožnost atentátníka, který se odpálil na koncertě a zabil 22 lidí včetně dětí. Zda jednal zcela sám, nebo se na plánování akce podílelo více lidí, stále není jasné.

reklama
Fotogalerie