Články k tématu: Mayová, Theresa

Spor mezi Británií a EU? Gibraltar budeme bránit, vzkazuje Mayová

02.04. 17:48

Londýn - Za Gibraltar, britské území na jihu Pyrenejského poloostrova, se po šéfovi britské diplomacie Borisi Johnosnovi postavila také premiérka Theresa Mayová.

Hollande s Mayovou mluvil o brexitu: Odcházíme z EU, nikoli z Evropy, uklidňuje premiérka

30.03. 15:26

Paříž - Francouzský prezident François Hollande dnes telefonicky hovořil s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Řekl jí, že se jednání o brexitu musí nejdříve soustředit na způsob odchodu Británie z EU, až poté se vyjednavači mohou zabývat uspořádáním budoucích vztahů. V sedmi evropských denících…

Mayová nabídla v dopise EU spolupráci

29.03. 19:21

Brusel/Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová v dopise ohlašujícím brexit vyzvala Brusel ke spolupráci a zdůraznila, že spořádaný duch jednání je v nejlepším zájmu všech zúčastněných. V prohlášení Evropské rady stojí, že ostatní členské země EU britského rozhodnutí litují

reklama

Theresa Mayová před oznámením o brexitu telefonovala se zástupci EU

29.03. 08:05

Brusel – Londýn se ve středu chystá formálně spustit vyjednávání o svém odchodu z bloku. Ještě před tím si britská premiérka Theresa Mayová v úterý v podvečer telefonovala s vrcholnými představiteli Evropské unie.

VIDEO z londýnského útoku: Ochranka během útoku odvádí Mayovou

24.03. 11:11

Londýn - Britský deník The Sun zveřejnil video, jak členové ochranky rychle odvádějí do auta premiérku Theresu Mayovou během středečního teroristického útoku u parlamentu v Londýně. Dva lidé zůstávají po atentátu v kritickém stavu, řekl dnes šéf protiteroristické policie Mark Rowley.

Na referendum není správná doba, vzkazuje Mayová Skotsku:

16.03. 19:26

Londýn - Podle britské premiérky Theresy Mayové nyní není na druhé referendum o skotské nezávislosti ten pravý čas. Prý by nebylo správné, aby voliči o budoucnosti své země rozhodovali, aniž by znali konečné výsledky jednání o brexitu.

Brexit se blíží. Mayová jej rozjede koncem března

14.03. 16:16

Londýn - Zákon, který vládě britské premiérky Theresy Mayové umožní zahájit braxit a který v pondělí podpořily obě komory parlamentu, podepíše královna v nadcházejících dnech. Odchod Spojeného království z EU tak oficiálě začne na konci března.

Sněmovna lordů Mayovou nevyslyšela, schválila nový dodatek k návrhu zákona o brexitu

07.03. 21:58

Londýn – Sněmovna lordů dnes přijala další dodatek k návrhu zákona, který má vládě premiérky Theresy Mayové umožnit zahájení procesu vystoupení Británie z Evropské unie. Členové horní komory požadují, aby britský parlament schvaloval i konečné dohody země s EU.

Zůstaňte s námi, vyzvala Mayová Skoty. Sturgeonové poslala jasný vzkaz

03.03. 16:10

Glasgow - Britská premiérka Theresa Mayová dnes vyzvala skotské nacionalisty, aby přestali usilovat o odtržení od Británie. Řekla jim, že za svůj zásadní úkol považuje, aby Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko "odešly z EU jako jediné Spojené království".

Sněmovna lordů schválila dodatek k zákonu o brexitu, jednání o odchodu z EU se zpozdí

02.03. 08:02

Londýn - Navzdory odporu vlády premiérky Theresy Mayové dnes horní komora britského parlamentu, Sněmovna lordů, schválila dodatek k návrhu zákona o takzvaném brexitu, tedy odchodu Spojeného království z Evropské unie. Členové Sněmovny lordů schválili tento dodatek poměrem 358 hlasů ku 256.

Dcera Nicholase Wintona žádá Mayovou o pomoc pro uprchlíky

11.02. 12:07

Londýn - Dcera Nicholase Wintona, který zachránil před nacisty stovky dětí, vyzvala britskou premiérku Theresu Mayovou, aby neuzavírala program pomoci pro osamocené dětské uprchlíky.

Britští poslanci odsouhlasili brexit, zákon ještě posoudí Sněmovna lordů

08.02. 21:58

Londýn – I v závěrečném třetím čtení dnes poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu schválili návrh zákona, který vládě premiérky Theresy Mayové umožní aktivovat článek 50 lisabonské smlouvy. Tím může začít jednání o odchodu Británie z Evropské unie. 

Mayová vyzvala poslance, aby dali brexitu zelenou

06.02. 21:44

Londýn/Brusel - Premiérka Theresa Mayová vyzvala britské zákonodárce, aby nebránili vůli britského lidu a neprosazovali změny zákona o aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy, kterou začne jednání o odchodu Británie z Evropské unie.

Trump jednal s Mayovou: NATO je základem společné obrany, shodli se

27.01. 20:29

Washington – Donald Trump dnes přivítal první zahraniční návštěvu. Americký prezident při setkání s britskou premiérkou potvrdil, že stoprocentně stojí za Severoatlantickou aliancí a že NATO je základem společné obrany. 

Mayová čelila interpelacím o brexitu, Corbyn na ni ostře útočil

25.01. 16:58

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová plánuje "bílou knihu", ve které vyloží svůj plán brexitu. Řekla to dnes v parlamentu, když na ni při interpelaci verbálně útočil šéf labouristické opozice Jeremy Corbyn.

Testovali Britové jaderné rakety? Mayová prý věc zametla pod koberec

Aktualizovali jsme 22.1.2017, 22:24, 22.01. 15:47

Londýn - Britská vláda čelí podezření, že poslancům zatajila neúspěšný test jaderné rakety Trident II D5, který se uskutečnil v červnu 2016, tedy jen pár týdnů před hlasováním parlamentu o obnovení flotily nukleárních ponorek.

Trumpa v Bílém domě navštíví první zahraniční návštěva, britská premiérka Mayová

22.01. 10:21

Washington/Londýn - Britská premiéra Theresa Mayová bude prvním zahraničním státníkem, který navštíví USA od od nástupu Donalda Trumpa do Bílého domu. S novým americkým prezidentem se setká v pátek příští týden.

Mayová vyzve v úterním projevu Brity ke sjednocení

Aktualizovali jsme 15.1.2017, 20:03, 15.01. 11:03

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová ve svém úterním klíčovém projevu o brexitu vyzve Brity k národní jednotě. S odvoláním na její úřad o tom dnes informovala agentura Reuters.

Kdo stojí za komprem proti Trumpovi? Mayová a Kreml promluvily

Aktualizovali jsme 14.1.2017, 22:07, 14.01. 11:47

Moskva - Kreml údajně neví, kdo stojí za neprověřenými kompromitujícími materiály shromažďovanými v Rusku na budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Autor informací o kompromitujících materiálech pro Británii léta nepracuje, dodala britská premiérka Theresa Mayová.

Kdy se začne řešit brexit? Britský výbor se obrátil na Mayovou

14.01. 21:11

Londýn - Britská vláda musí zveřejnit detailní plán odchodu z Evropské unie do poloviny února a musí vymezit své stanovisko k budoucí příslušnosti k jednotnému trhu a celní unii.

Odejde Británie z jednotného trhu? Londýn připravuje strategii brexitu

08.01. 18:53

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayové v dnešním rozhovoru pro televizi Sky News odmítla obviňování, že úvahy jejího kabinetu o brexitu jsou zmatené nebo že stále nemá žádný plán pro vyjednávání s Bruselem. V příštích týdnech prý jasně vytyčí strategii pro jednání o brexitu.

Vánoční projev Mayové: Británii vyzvala k jednotě a budování nové budoucnosti

24.12. 16:40

Berlín - Britská premiérka Theresa Mayová ve svém prvním vánočním projevu uvedla, že po brexitu musí být Spojené království jednotné a využít této příležitosti k vybudování nové budoucnosti. Londýnu opět přidělává vrásky na čele proevropské Skotsko.

Restart vztahů s Británií? Mayová opět promluvila o brexitu

20.12. 18:29

Londýn - Británie chce vytvořit s Evropskou unií zcela nový vztah. Nebude se prý snažit jen snažit zachovat některé části svého současného vztahu.

Asad prý musí OSN umožnit evakuaci civilistů z Halabu

16.12. 08:08

Brusel - Syrský prezident Bašár Asad nesou spolu s Ruskem a Íránem odpovědnost za tragédii v Halabu (Allepo). Musí proto nyní umožnit OSN bezpečnou evakuaci civilistů.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html