Články k tématu: Mayová, Theresa

Británie chce hladký a spořádaný brexit. Je v našem i vašem zájmu, zní z Londýna

15.12. 13:05

Brusel - Londýn si přeje, aby byl odchod Británie z EU co nejhladším a nespořádanějším procesem.

EU musí odsoudit dění v Sýrii, tvrdí Mayová

15.12. 12:44

Brusel - Evropská unie musí jednoznačně odsoudit dění v Sýrii. Uvedla to britská premiérka Theresa Mayová s tím, že syrský prezident Bašár Asad a jeho podporovatelé z Ruska a Íránu jsou odpovědní za tragédii v Halabu (Allepu).

Kosmopolitní Británie? Důkazem jsou kalhoty britské premiérky Mayové, volá Johnson

14.12. 15:33

Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson si na recepci v Londýně dělal legraci s kožených kalhot premiérky Theresy Mayové. Přirovnal je k oděvu bavorských sedláků a označil za důkaz toho, že Británie je kosmopolitní, ačkoli si odhlasovala brexit.

reklama

Co bude s Poláky v Británii? Mayová a Szydlová jednaly o jejich osudu

28.11. 19:56

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová nechce omezovat práva Poláků žijících v Británii ani poté, co její země opustí Evropskou unii.

Mayová slíbila firmám inovaci a nízké daně. Německo je proti

21.11. 16:10

Londýn - Na výročním zasedání Konfederace britského průmyslu (CBI) dnes s projevem vystoupila britská premiérka Theresa Mayová. Britské podniky by měly podle ní více investovat do inovací. Také slíbila, že vláda firmy podpoří nízkými daněmi a zvýší výdaje na vědu a výzkum. Německo už plán kritizuje.

Přípravy jdou podle plánu, brexit spustíme v březnu, oznámila Mayová.

18.11. 15:54

Berlín - Dnešní schůzky evropských lídrů v Berlíně se účastní také britská premiérka Theresa Mayová. Vyvrátila spekulace, že její vláda nemá plán pro brexit. Opak je prý pravdou, proces odchodu Londýna z EU začne v březnu 2017.

Mayová chce s Trumpem navázat silný vztah

14.11. 14:56

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová usiluje o silné pracovní vztahy s nově zvoleným americkým prezidentem Donaldem Trumpem, se kterým již navázala příslušné kontakty. Nigela Farage, který už nabídl své služby, tak Londýn patrně nevyužije.

Trump pozval britskou premiérku Mayovou na návštěvu do USA

10.11. 18:12

Washington/Londýn – Nově zvolený americký prezident Donald Trump už zve na návštěvu některé světové politiky. Mezi prvními oslovil britskou premiérku Theresu Mayovou.

Mayová se pustila do parlamentu: Vláda chystá brexit, respektujte to

06.11. 15:59

Londýn - Britská vláda pokračuje v přípravách na brexit bez ohledu na čtvrteční rozhodnutí soudu, podle něhož kabinet k zahájení procesu odchodu z Evropské unie potřebuje souhlas parlamentu.

Mayová se odvolala proti rozhodnutí soudu, aby brexit schvaloval parlament

04.11. 17:05

Londýn/Brusel/Berlín - Britská premiérka Theresa Mayová je přesvědčená, že vyhraje odvolání proti čtvrtečnímu rozhodnutí soudu, podle něhož vláda ke spuštění procesu vedoucího k odchodu země z Evropské unie (takzvanému brexitu) potřebuje souhlas parlamentu.

Severoirský parlament nemůže zabránit Mayové v brexitu, tvrdí soud

28.10. 14:30

Belfast - Nejvyšší soud Severního Irska dnes rozhodl, že severoirský parlament nemůže zabránit britské premiérce Therese Mayové, aby začala jednat o brexitu, tedy odchodu Spojeného království Británie a Severního Irska (UK) z Evropské unie.

Úřad Mayové bagatelizuje výroky hovořící o brexitu

26.10. 21:48

Londýn - Úřad britské premiérky Theresy Mayové dnes bagatelizoval význam jejích soukromých výroků, které pronesla před referendem o odchodu země z Evropské unie.

Británie neustoupí: Mayová trvá na omezení migrace, chce také výhodné obchodní dohody

24.10. 21:53

Londýn – Premiérka Theresa Mayová dnes opět hovořila o plánech své země týkajících se brexitu. Mayová chce s unií začít jednat nejpozději od konce března. Očekává se, že k brexitu tak dojde v roce 2019.

Kdy vypukne brexit? Mayová potvrdila datum

21.10. 08:13

Brusel - Summitu EU se zúčastníla také britská premiérka Theresa Mayová. Oznámila, že Spojené rálovství do konce března 2017 aktivuje článek 50 lisabonské smlouvy, čímž zahájí rozhovory o svém odchodu z osmadvacítky.

Nelidské bombardování, sankce za Halab. V Bruselu začal summit EU

20.10. 15:39

Brusel - V Bruselu dnes začíná dvoudenní summit EU, na kterém se bude řešit především problém migrační vlny z Afriky a dále situace v syrském Halabu.

K brexitu se vyjádří také parlament. Premiérka Mayová souhlasí s návrhem opozice

12.10. 16:32

Londýn - V Británii se po referendu o odchodu z EU mimo jiné řeší, jakou roli by měl v brexitu sehrát parlament. Premiérka Theresa Mayová by uvítala zapojení Dolní sněmovny, pokud by to ale nenarušovalo vyjednávání s Bruselem.

Mayová věří, že Brexit bude hladký. Pro přátelský rozvod se vyslovil i dánský premiér

10.10. 23:16

Kodaň/Haag/Londýn - Odchod Británie z EU proběhne hladce. Práva občanů Evropské unie žijících v Británii při něm zůstanou zachována. Doufá v to britská premiérka Theresa Mayová.

Premiérka Theresa Mayová chce zachovat jednotnou Británii, pohrozila nafoukané elitě

05.10. 15:08

Birmingham - V Birminghamu dnes končí výroční konference vládnoucích konzervativců. Premiérka Theresa Mayová prohlásila, že chce bojovat za zachování Spojeného království a chce ve viditelně rozdělené společnosti vytvářet mosty.

Mayová má nový plán. Chce pro britské vojáky výjimku z úmluvy o lidských právech

04.10. 15:04

Birmingham - Britská premiérka Theresa Mayová chce chránit britské vojáky bojující v zahraničí před soudními žalobami a ušetřit peníze daňových poplatníků. Přišla proto s návrhem, aby se některé části Evropské úmluvy o lidských právech neaplikovaly na jednotky sloužící v oblastech konfliktů.

Brexit proměníme v úspěch, Británie se opět stane suverénní. myslí si Mayová

02.10. 18:17

Londýn - V Birminghamu se dnes koná výroční konference britské Konzervativní strany. Premiérka Theresa Mayová v projevu řekla, že se Spojené království po brexitu stane opět zcela nezávislou a suverénní zemí a z této pozice bude utvářet svůj vztah s EU.

Mayová tvrdí, že brexit začne v březnu 2017? Zaorálek je však skeptický

02.10. 15:48

Praha - Britská premiérka Theresa Mayová dnes sice oznámila, že brexit začne na konci března 2017, podle šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka je ale postoj k aktivaci Článku 50 Lisabonské smlouvy nadále nejasný.

Mayová promluvila: Londýn zahájí jednání o brexitu do konce března

02.10. 13:36

Londýn - Britká premiérka Theresa Mayová dnes oznámila, že Spojené království spustí Článek 50 Lisabonské smlouvy ohledně vystoupení z EU do konce března roku 2017.

Je nepřípustné, aby byli Češi napadání kvůli svému původu, vysvětloval dnes Sobotka Mayové

29.09. 21:02

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes večer telefonicky hovořil s šéfkou vlády Velké Británie Theresou Mayovou. Hlavními tématy jednání byly rostoucí počet případů násilných útoků Britů na občany jiných zemí, včetně Čechů, a proces vystoupení Velké Británie z EU. 

Mayová se pustila do Fica: Dohodu o brexitu ještě rád podepíše

20.09. 16:32

New York/Londýn/Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico před pár dny pohrozil, že by země visegrádské čtyřky mohly vetovat dohodu o brexitu. Britská premiérka Theresa Mayová podle serveru Politico jeho slova odmítla.

reklama
Fotogalerie