Články k tématu: Mayová, Theresa

Mayová se v Americe sejde s šéfy velkých firem

19.09. 21:00

New York - Britská premiérka Theresa Mayová se dnes v New Yorku sejde s šéfy předních amerických bank a společností.

Mayové se bodový imigrační systém nelíbí. V Británii prý fungovat nebude

Aktualizovali jsme 5.9.2016, 15:04, 05.09. 10:43

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová si nemyslí, že zavedení bodového imigračního systému po vzoru Austrálie je samospásným řešením a že by v Británii fungovalo.

Brexit nebude procházka růžovým sadem, ale jsem optimistická, vzkazuje Mayová

04.09. 10:22

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová prohlásila, že brexit nebude nijak snadný a že se Spojené království musí připravit na těžké časy, které ho patrně čekají.

reklama

Mou ambicí je, aby Británie byla globálním lídrem volného obchodu, vzkazuje Mayová

03.09. 17:49

Londýn - Na summit skupiny největších ekonomik G20 v Číně jede také britská premiérka Theresa Mayová. Před odletem řekla, že by Spojené královtsví chtělo být po odchodu z EU světovým vůdcem volného obchodu.

Druhé hlasování o brexitu nebude, zopakovala dnes premiérka Mayová

31.08. 19:22

Chequers – Další referendum o brexitu nebude. Opět to uvedla britská premiérka Theresa Mayová, která tak reagovala na některé hlasy, které druhé hlasování tento týden zmiňovaly.

Mayová chce o brexitu jednat bez parlamentu

27.08. 14:30

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová nehodlá počkat se zahájením jednání o odchodu Británie z Evropské unie až po hlasování parlamentu.

Putin a Mayová plánují schůzku. Změní se britsko-ruské vztahy?

10.08. 08:29

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin a britská premiérka Theresa Mayová se dohodli na brzkém setkání, uvedl dnes Kreml.

Poláci jsou v naší zemi vítáni, hlásí britská premiérka

29.07. 08:12

Varšava - Poláci žijící v Británii jsou v zemi vítáni navzdory množícím se zprávám o útocích proti nim po výsledcích červnového referenda o odchodu země z Evropské unie. Uvedla to dnes podle agentur Reuters a AP britská premiérka Theresa Mayová po jednání s polskou premiérkou Beatou Szydlovou ve…

Práva Italů v Británii se po brexitu nezmění. Mayová se dohodla s Renzim

27.07. 18:40

Řím - Britská premiérka Theresa Mayová dnes v Římě jednala se svým italským kolegou Matteo Renzim. Shodli se na tom, že Británie a Itálie zůstanou i po brexitu blízkými partnery a budou úzce spolupracovat v boji proti terorismu.

Mayová opět terčem kritiky, tentokrát kvůli uprchlíkům

27.07. 14:49

Londýn – Nová britská premiérka Theresa Mayová za dobu svého krátkého působení v úřadě již několikrát sklidila kritiku. Jak nyní upozorňuje britský deník The Guardian, zatím poslední vlnu nespokojenosti vyvolalo její rozhodnutí o zrušení postu ministra pro uprchlíky.

V Británii to začíná vřít. Mayová nám sebere lidská práva, tvrdí novinář

26.07. 16:55

Londýn – Nová britská premiérka Theresa Mayová mnohé pobouřila už jen svým výběrem ministrů, mezi které patří mimo jiné kontroverzní ministr zahraničí Boris Johnson. Oceňovaný novinář Jason N. Parkinson ale varuje, že britská premiérka chce nyní podpořit další sledování a ohrozit svobodu slova a…

Merkelová, Mayová... Evropu začínají ovládat ženy

22.07. 10:16

Berlín/Londýn – Po jmenování Theresy Mayové britskou premiérkou se jednání o odchodu Británie z EU přesunula do ženských rukou. Mayová se již sešla s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a podle bruselského serveru Politico si obě ženy padly do noty.

Brexit se zatím nekoná. Británie letos žádost o odchod z EU nepodá

20.07. 19:57

Berlín - Británie žádost o vystoupení z Evropské unie do konce letošního roku nepodá. Během návštěvy Berlína to dnes řekla britská premiérka Theresa Mayová.

Mayová zvolila jako cíl první zahraniční cesty Berlín

20.07. 18:18

Berlín - Britská premiérka Theresa Mayová dorazila do Berlína v rámci své první zahraniční cesty v nové funkci. Čeká ji večerní jednání k německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Nová premiérka Mayová poprvé vystoupila v parlamentu, obhajovala jaderné zbraně

18.07. 19:42

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes poprvé od nástupu do funkce vystoupila v parlamentu.

Jednota Británie má přednost před brexitem, řekla Mayová ve Skotsku

15.07. 17:11

Londýn - Britská vláda nepožádá o aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy, dokud se na společném postupu neshodne celé Spojené království.

První kroky Mayové ukazují na tvrdé časy po brexitu

14.07. 14:45

Londýn - Premiérka Theresa Mayová myslí odchod Spojeného království z EU vážně a břímě tohoto úkolu naložila na bedra zastánců brexitu. Napsala to dnes ve svých komentářích britská a další média, například americká CNN. Složení nové brtiské vlády se nelíbí šéfovi europarlamentu.

Konec svobodného pohybu po EU? Mayová začala úřadovat a už chystá velké změny

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 20:16, 13.07. 13:13

Londýn – Na postu ministerského předsedy dnes oficiálně Davida Camerona vystřídá Theresa Mayová. Ačkoliv byla před referendem odpůrkyní brexitu, Teď však dala najevo, že nemá v plánu uspořádat nové hlasování. A to není zdaleka vše.

Theresa Mayová se dnes oficiálně stala britskou premiérkou

Aktualizovali jsme 13.7.2016, 19:51, 13.07. 19:41

Londýn - Hlavou britské vlády se dnes stala Theresa Mayová, která je po Margaret Thatcherové druhou ženou v tomto úřadu v dějinách Británie.

Výstřední premiérka: Mayová bude vládnout Británii v nepřehlédnutelných botách

13.07. 12:03

Londýn - Dosavadního britského premiéra Davida Camerona vystřídá ve středu ve funkci nynější ministryně vnitra Theresa Mayová. Po Margaret Thatcherové bude teprve druhou ženou, která stane v čele Británie. Typickým doplňkem jsou pro ni nepřehlédnutelné boty, které už se staly jakousi její značkou.

Nová premiérka Mayová nebude spěchat s odchodem z EU

12.07. 15:07

Londýn - Nastupující britská premiérka Theresa Mayová neuvažuje o předčasných volbách a nehodlá spěchat se zahájením výstupových rozhovorů s Evropskou unií.

Koho Mayová plánuje vyhodit? Média začala spekulovat nad těmito jmény

12.07. 12:08

Londýn - Britskou premiérkou se ve středu stane Therese Mayová, která tak v úradu nahradí Davida Cameron, jenž svou rezignaci ohlásil poté, co se Britové v referendu 23. června vyslovili pro brexit. Média už spekulují o dalších změnách ve vládě.

Theresa Mayová? Žádný Cameron v sukních, mnoho podobností mezi nimi nenajdete

12.07. 10:44

Londýn – Jedna etapa nejistoty v historii Velké Británie končí – zítra by se měla její premiérkou stát současná ministryně vnitra Theresa Mayová, která zemi následně vyvede z Evropské unie. Bruselský server Politico upozorňuje, že ačkoliv je stejně jako odcházející premiér David Cameron liberální…

Británii z EU povede žena, která bojovala za její setrvání. Jaké nastanou změny?

12.07. 09:07

Londýn – Velká Británie si již brzy jmenuje novou premiérku – Theresu Mayovou, současnou ministryni vnitra. Analýza společnosti Stratfor se zaměřila na to, co bude tato politická změna pro Velkou Británii znamenat.

reklama
Fotogalerie