Články k tématu: Mayová, Theresa

Theresa Mayová bude novou premiérkou Velké Británie

11.07. 17:37

Londýn – Velká Británie se brzy dočká nového premiéra.  David Cameron ve středu odstoupí a uvolněné funkce se ujme nynější ministryně vnitra Theresa Mayová.

Theresa Mayová je největší favoritka na post britské premiérky. Podporují ji Gove i Johnson

11.07. 16:11

Londýn - Theresa Mayová má nakročeno stát se novou britskou premiérkou. Podporu jí dnes vyjádřili také ministr spravedlnosti Michael Gove i lídr kampaně za brexit Boris Johnson.

Leadsomová se omluvila Mayové za poznámky mateřství, noviny prý její slova překroutily

11.07. 10:03

Londýn - Kandidátka na příští britskou premiérku Andrea Leadsomová se omluvila za verbální útok na svou rivalku Theresu Mayovou.

reklama

Kandidátky na britského premiéra nemají dobré zprávy pro ty, co se chystají do Británie

09.07. 10:03

Londýn - Obě kandidátky na post britského ministerského předsedy slíbily, že v případě svého zvolení omezí volný pohyb občanů z Evropské unie.

Migrace do Británie by se měla snížit, míní favoritka na post premiérky Mayová

03.07. 15:29

Londýn - Britská ministryně vnitra Theresa Mayová, která je zároveň favoritkou na post premiérky, má v plánu snižovat migraci. Nějaké časové vymezení pro splnění tohoto úkolu si ale stanovovat nechce.

Ostuda v Londýně: Bývalý starosta koupil vodní děla, která jsou k ničemu

Aktualizovali jsme 2.7.2016, 22:21, 02.07. 10:38

Londýn - Bývalý starosta britské metropole Boris Johnson v době svého úřadování koupil tři vodní děla, policie je ale paradoxně nikdy nesměla použít. Nyní se jich Londýn zbavuje.

Povede Británii druhá Thatcherová? Favoritkou na post premiéra je Theresa Mayová

01.07. 10:56

Londýn - Poté, co Boris Johnson vzdal kandidaturu na post nového britského premiéra, se favoritkou stala Theresa Mayová. Média v ní vidí druhou Margaret Thatcherovou.

Kdo nahradí Camerona? Přehled kandidátů

Aktualizovali jsme 30.6.2016, 17:58, 30.06. 14:40

Londýn - Britský premiér David Cameron krátce po oznámení výsledků referenda o brexitu ohlásil svou rezignaci. Kdo ho ve funkci nahradí? Dosavadní favorit Boris Johnson to nebude. Přehled kandidátů.

V čele Británie opět žena? Theresa Mayová v mnohém připomíná Thatcherovou

05.06. 12:22

Londýn – Ačkoliv se hlavním politickým tématem Velké Británie bezpochyby stalo referendum o odchodu země z EU, na pozadí toho probíhá důležitý politický boj, který rozhodne, kdo bude příštím premiérem. Podle serveru Politico vše nasvědčuje tomu, že by to mohla být Theresa Mayová, současná…

reklama
Fotogalerie