Články k tématu: Mayová, Theresa

Mayová dál tepe Moskvu: Nebudu tolerovat útoky na obyvatele Británie, vzkazuje

17.03. 17:41

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes vystoupila na jarním fóru své Konzervativní strany jen několik hodin poté, co ruské ministerstvo zahraničí informovalo o vypovězení 23 britských diplomatů. Řekla, že Británie v příštích dnech spolu se svými spojenci zváží další kroky.

Za útokem na Skripala je Rusko, je přesvědčen Západ

15.03. 17:46

Londýn - Británie, USA, Francie a Německa se ve společném prohlášení shodly, že za útokem na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru stálo Rusko. Zároveň vyzvaly Moskvu, aby poskytla Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) úplné informace o chemickém programu na vývoj látky…

Rusko musí podle Trumpa vysvětlit užití nervové látky v Británii, ozvala se i Merkelová

13.03. 20:46

Washington/Berlín - Americký prezident Donald Trump dnes ujistil telefonicky britskou premiérku Theresu Mayovou, že Washington plně podporuje Londýn po útoku na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala.

reklama

Za Skripalovou otravou zřejmě stojí Rusko, shodují se Tillerson a Mayová. Podle Moskvy je to divadlo

13.03. 08:13

Washington/Londýn/Moskva - Šéf americké diplomacie Rex Tillerson se domnívá, že za otrávení dvojitého agenta Sergeje Skripala je pravděpodobně zodpovědné Rusko. Stejného názoru je i Velká Británie. Moskva naopak hovoří o cirkusu.

Je vysoce pravděpodobné, že Skripala otrávilo Rusko, tvrdí Mayová. Je to kampaň, oponuje Moskva

12.03. 20:23

Londýn – Je vysoce pravděpodobné, že za otrávení agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury je zodpovědné Rusko. Uvedla to dnes šéfka britské vlády Theresa Mayová. Kvůli podání vysvětlení, jak se dostala nervová látka vyvinutá v Rusku do Británie, byl podle ní už předvolán ruský…

Mayová stále nevysvětlila, jak by měly vypadat hranice s Irskem

05.03. 21:01

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová ani dnes nevysvětlila, jak by si konkrétně představovala, že by měl vypadat hraniční režim mezi Severním Irskem a Irskou republikou.

Co bude po brexitu? Mayová se vyslovila pro nejhlubší a nejširší budoucí dohodu s EU

02.03. 16:45

Brusel - Britská premiérka Theresa Mayová dnes v Bruselu přednesla projev o tom, jak si Londýn představuje budoucí vzájemné vztahy s Evropskou unií. Británie podle ní bude po brexitu usilovat o co "nejhlubší a nejširší" partnerství s Evropskou unií, které by co nejlépe vyhovovalo zájmům a potřebám…

Brexitová porážka? Mayová může mít problém, labouristé budou chtít celní unii s EU

26.02. 15:16

Coventry - Šéf britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn dnes potvrdil, že jeho strana bude usilovat o setrvání země v celní unii s EU po brexitu. Někteří rebelové z řad konzervativních poslanců celní unii také podporují, a premiérce Therese Mayové tak hrozí nepříjemná porážka při klíčovém…

Mayová si vzala na paškál Corbyna, v parlamentu se mu posmívala

21.02. 18:36

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová si dnes vzala na paškál předsedu opozičních labouristů Jeremyho Corbyna. Využila přitom shodné výslovnosti anglických slov cheque (šek) a Czech (Čech). Corbyn na žert reagoval ostentativním zívnutím.

Mayová vyzvala Corbyna, aby byl otevřený ohledně schůzek s StB

19.02. 19:44

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes nepřímo vyzvala šéfa opozičních labouristů Jeremyho Corbyna, aby byl "otevřený a transparentní" ohledně svých styků s československou Státní bezpečností a východoněmeckou tajnou službou Stasi.

Britská premiérka Mayová zmíní ČR jako úspěšný příklad bezpečnostní spolupráce v EU

17.02. 10:32

Loncýn/Mnichov - Britská premiérka Theresa Mayová považuje rozbití gangu otrokářů v Británii s pomocí české policie za úspěšný příklad bezpečnostní spolupráce v EU, v níž chce Londýn pokračovat i po brexitu.

Merkelová po jednání s Mayovou: S Británií je třeba najít spravedlivou rovnováhu

16.02. 19:43

Berlín – V Berlíně spolu dnes jednaly britská premiérka Theresa Mayová a německá kancléřka Angela Merkelová. Výsledkem jednání o odchodu Británie z Evropské unie musí být nalezení spravedlivé rovnováhy, uvedla po schůzce německá politička.

Mayová nastíní v dohledné době cestu z EU

11.02. 09:08

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová podle veřejnoprávní stanice BBC vystoupí během tří týdnů s projevem, v němž nastíní cestu Británie z Evropské unie.

Mayová důrazně odmítla celní unii s EU po brexitu

05.02. 14:02

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová rázně odmítá jakýkoli druh celní unie s EU po brexitu. Média předtím spekulovala, že Londýn by mohl usilovat o částečné zachování celní unie, aby byl zajištěn volný pohyb zboží mezi Británií a Evropskou unií. Současně by ale měla země volnou ruku v…

Mayová: Dohoda s EU o přechodném období po odchodu bude do sedmi týdnů

02.02. 12:09

Londýn - Spojené království by mělo EU opustit 29. března příštího roku a nyní se diskutuje o podmínkách pro takzvané přechodné období po brexitu, trvat má do konce roku 2020. Víc jasno by podle představ britské premiérky Theresy Mayové mělo být během následujících sedmi týdnů.

Nepříjemná řetězová reakce? Jediný britský konzervativec může uspíšit pád Mayové

01.02. 11:10

Londýn - Jeden z významnějších členů britské Konzervativní strany chce rezignovat na svůj post ve vládě. Podle listu The Suny to může přivodit řetězovou reakci a pád premiérky Theresy Mayové, která je po nedávných parlamentních volbách oslabena.

Británie prohlubuje vztahy s Čínou: Mayová přijela do Pekingu, chce dohodu o volném obchodu

31.01. 15:04

Peking - Britská premiérka Theresa Mayová se dnes v Pekingu sešla se svým čínským protějškem Li Kche-čchiangem. Británie je podle ní odhodlána prohlubovat své vztahy s Čínou a prozkoumá všechny možnosti pro uzavření dohody o volném obchodu mezi oběma zeměmi v budoucnosti.

Mayová řeší skandál kolem britského charitativního večírku

25.01. 12:09

Londýn - Britská charitativní organizace Presidents Club, mezi jejíž patrony patřilo mnoho miliardářů, celebrit a politiků, oznámila ukončení činnosti. Důvodem je skandál na pánském galavečeru, kde byly podle médií hromadně obtěžovány hostesky.

Šéf americké diplomacie navštívil novou ambasádu v Londýně, setkal se s Mayovou

22.01. 17:15

Londýn - Ministr zahraničí USA Rex Tillerson dnes navštívil novou americkou ambasádu v Londýně. Budovu kvůli jejímu údajnému předražení a nevhodnému umístění nedávno odmítl slavnostně otevřít prezident Donald Trump.

Mayová odmítá platit za přístup na finanční trh EU

11.01. 22:10

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes zdůraznila, že odmítá platit za přístup na evropský finanční trh. Podle tiskových agentur tak učinila při setkání s předními představiteli bankovního sektoru, který je obzvláště zneklidněn tím, co zemi čeká po odchodu z Evropské unie.

Změny v britské vládě? "Noc tupých nožů", vysmívají se média Mayové

09.01. 16:30

Londýn - Změny v kabinetu britské premiérky Theresy Mayové hodnotí média jako bezzubé a chaotické. Deník The Daily Telegraph v titulku nazval vládní rošádu jako "Noc tupých nožů". List The Guardian píše, že "reforma" vlády je doslova zpackaná.

Britská premiérka Mayová si upevňuje pozici. Zřídí nový post náměstka pro brexit bez dohody

08.01. 15:17

Londýn - Vláda Spojeného království dozná změn. Britská premiérka Theresa Mayová se chystá jmenovat ministerského náměstka, jehož agendou bude vytvořit scénář vystoupení Británie z EU, pokud se Londýn s Bruselem nedohodnou.

Mayová počítá i s plánem B, pokud se Londýn a Brusel nedohodnou

08.01. 15:15

Londýn - Vláda Spojeného království dozná změn. Britská premiérka Theresa Mayová se chystá jmenovat ministerského náměstka, jehož agendou bude vytvořit scénář vystoupení Británie z EU, pokud se Londýn s Bruselem nedohodnou.

Duševní zdraví Donalda Trumpa? Mayová si obavy nedělá

07.01. 13:57

Londýn - Britská premiéra Theresa Mayová v dnešním rozhovoru pro BBC hodnotila amerického prezidenta Donalda Trumpa. Podle ní jde o člověka, který se snaží dělat rozhodnutí, jež jsou v nejlepším zájmu USA. Ohledně jeho duševní kondice si starosti nedělá. Narážela tak na kontroverzní knihu "Ohnivá…

reklama
Fotogalerie