Články k tématu: Mayová, Theresa

Trump se dohodl s Mayovou jsou pro rychlou obchodní dohodu po brexitu

19.12. 22:08

Londýn/Washington - Britská premiérka Theresa Mayová a americký prezident Donald Trump se dnes shodli na potřebě "rychlé" dvoustranné obchodní dohody mezi Británií a Evropskou unií po odchodu Británie z EU.

Konzervativní poslanec se vzepřel Mayové, teď mu chodí výhrůžky smrtí

15.12. 19:06

Londýn - Dva lidé údajně vyhrožovali smrtí britskému poslanci za Konzervativní stranu Dominiku Grieveovi (61). Ten je vůdcem odporu proti premiérce Therese Mayové, když navrhl dodatek zákona o vystoupení z EU.

Mayová v problémech? Kvůli zákonu o brexitu se pře s vlastními poslanci

13.12. 13:49

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová má dle očekávání potíže s prosazením zákona o brexitu. Podle navrženého dodatku by zákon opravňoval zákonodárce vetovat finální dohodu o brexitu a tím obnovit vyjednávání.

reklama

Islamisté plánovali vraždu Mayové. Odpálením bomby na Downing Street chtěli vyvolat chaos

06.12. 08:59

Londýn - Islamisté chystali atentát na britskou premiérku Theresu Mayovou. Vyšetřování skončilo minulý týden zatčením dvou mužů, kteří byli v úterý obviněni z přípravy teroristického útoku. Informovala o tom televize SkyNews.

Neúspěch jednání Mayové v Bruselu má podle médií na svědomí DUP

05.12. 13:34

Londýn - Neúspěch jednání o uzavření dohody, která by Británii posunula do další fáze jednání o brexitu, má podle médií na svědomí Demokratická unionistická strana (DUP). Ta nesouhlasí se statusem Severního Irska.

Ani jednání Mayové a Junckera o brexitu zatím nepřineslo průlom

04.12. 19:53

Brusel - Ani přes značný posun nakonec při vyjednávání mezi Evropskou unií a Británií o podmínkách odchodu Spojeného království z evropského bloku nebylo dosaženo průlomu. Po dnešním jednání s britskou premiérkou Theresou Mayovou to řekl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Sdílení protimuslimských tweetů? Trump setřel Mayovou, prý se má věnovat islamistickému terorismu

30.11. 11:23

Washington/Londýn - Mluvčí britské premiérky Theresy Mayové ve středu uvedl, že americký prezident udělal chybu, když na twitteru sdílel příspěvky zveřejněné místopředsedkyní krajně pravicové skupiny Britain First (Británie na prvním místě) Jaydy Fransenové. Donald Trump si to nedal líbil a vzkázal…

Mayová na úvodu summitu EU a Východního partnerství nabádá k ostražitosti před Ruskem

24.11. 13:48

Brusel - V Bruselu dopoledne začal v pořadí pátý společný summit Evropské unie a šesti zemí Východního partnerství. Britská premiérka Theresa Mayová ale při příchodu poměrně ostře varovala před postupem Ruska vůči východoevropským zemím.

Británie bude dál chránit Evropu před hrozbou z Ruska, říká Mayová

14.11. 08:10

Londýn - Británie bude navzdory odchodu z Evropské unie dál spolupracovat se svými spojenci ve snaze chránit Evropu před agresivní politikou Ruska, která ohrožuje mezinárodní řád.

Evropa se bojí brexitu bez dohody. Tlačí na Mayovou, aby vše pečlivě promyslela

13.11. 16:57

Londýn - Zástupci evropských Svazů průmyslu a zaměstnavatelů, včetně Svazu průmyslu a dopravy České republiky (SPČR) dnes jednali s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Varovali před brexitem, aniž by byla uzavřena obchodní dohoda.

Brexit v ohrožení: 40 konzervativních poslanců se bouří proti Mayové

12.11. 10:15

Londýn - Podle informací deníku The Sunday Times se 40 konzervativních poslanců dohodlo na podepsání dopisu, který vyjadřuje nedůvěru premiérce Therese Mayové. Jeji pozice je oslabena od nedávných parlamentních voleb a často se spekuluje o její rezignaci.

Premiérka Mayová chce mít v zákonu termín odchodu Británie z EU: 29.3.2019 23:00 GMT

10.11. 14:06

Londýn - Británie opustí Evropskou unii v pátek 29. března 2019 ve 23:00 GMT (o půlnoci z 29. na 30. března SEČ). Tento termín bude podle premiérky Theresy Mayové stanoven zákonem, čímž se vyloučí veškeré pochybnosti, zda brexit bude, či nikoli.

Mayová má další skandál ve vládě: Ministryně lhala o schůzce z Izraelci

08.11. 10:45

Londýn - Britská ministryně pro mezinárodní rozvoj Priti Patelová za zády premiérky Theresy Mayové jednala s izraelskými politiky, včetně předsedy vlády Benjamina Netanjahua. Patelová se v pondělí sice omluvila, její osud v kabinetu ale zůstává nejistý.

Mayová chce vyšetřit obtěžování žen v parlamentu

27.10. 19:28

Londýn – K sexuálnímu obtěžování podle všeho docházelo také v britském parlamentu. K řádnému vyšetření těchto případů dnes vyzvala britská premiérka Theresa Mayová.

Důvěrné informace z Junckerova štábu: Mayová prý prosila o pomoc kvůli brexitu

23.10. 18:15

Brusel/Londýn - Podle informací německého deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) sklíčená britská premiérka Theresa Mayová prosila předsedu Evropské komise Jeana-Claudea Junckera o ulehčení odchodu Británie z EU.

Britská premiérka přišla s dalším ujištěním ohledně práv občanů EU

19.10. 12:20

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová slibuje občanům Evropské unie žijícím v Británii, že po brexitu budou moci v zemi zůstat. Nyní trvalý pobyt budou moci snadno "směnit" za takzvaný status usedlíka.

Většina Britů si přeje, aby premiérka Mayová vedla brexit

10.10. 11:12

Londýn - Přinejmenším do takzvaného brexitu, který by se měl uskutečnit v březnu roku 2019, by chtělo premiérku Theresu Mayovou v čele vlády vidět 57 procent občanů Spojeného královtsví. Anketu agentura ORB pro list The Telegraph provedla krátce po nevydařeném projevu Mayové na výroční konferenci…

V Británii se hovoří o možném odchodu Mayové?

08.10. 13:45

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová čelí ve své Konzervativní straně výzvám, aby z čela vlády odešla. Podle médií se s tím ztotožňují tři desítky konzervativních poslanců a rovněž několik členů kabinetu.

Klíčový projev? Mayová velký úspěch neměla, rezignovat ale nehodlá

05.10. 12:37

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová nemá v úmyslu kvůli svému nepovedenému středečnímu projevu na konferenci v Manchesteru rezignovat. Konzervativní poslanci a ministři dnes šédce vlády vyjadřovali podporu. Podle médií ale zároveň desítky vládních zákonodárců diskutují o tom, že Mayovou…

Londýn chystá plán pro případ nedohody o brexitu, uvedla Mayová

01.10. 14:56

Londýn - Británie pracuje i na plánu pro případ, že opustí Evropskou unii bez dohody s Bruselem. Britská premiérka Theresa Mayová dnes v rozhovoru pro BBC také slíbila mladým lidem zastavení zvyšování školného a řekla, že ji mrzí oslabení konzervativců v nedávných předčasných volbách, které sama…

Vyjednavač EU pro brexit ocenil pozitivní tón premiérky Mayové

22.09. 20:34

Brusel - Pozitivní tón ocenil v dnešním vystoupení britské premiérky Theresy Mayové hlavní vyjednavač EU pro brexit Michel Barnier.

Po odchodu Británie z EU by mělo být přechodné období, navrhla Mayová

22.09. 18:25

Florencie - Britská premiérka Theresa Mayová dnes v projevu v italské Florencii uvedla, že po brexitu v březnu 2019 by mělo existovat zhruba dvouleté přechodné období, aby se Londýn i Brusel přizpůsobily novým pravidlům. Během této lhůty by Spojené království a členské země měly vzájemně přístup na…

Mayová má ve Florencii přednést projev o vztazích mezi Británií a EU

21.09. 16:40

Brusel - Projev o vztazích mezi Británií a EU, který má v pátek v italské Florencii přednést premiérka Theresa Mayová, nebude mít podle diplomatů okamžitý vliv na průběh jednání o brexitu. Evropa navíc nyní očekává ještě dvě důležité události: nedělní německé volby a úterní projev francouzského…

Mayová v OSN varovala před terorismem, kritizovala KLDR i syrský režim

20.09. 22:08

New York - Před nebezpečím terorismu dnes v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN varovala šéfka britské vlády Theresa Mayová. Jen letos její země následky teroru pocítila hned pětkrát. 

reklama
Fotogalerie