Články k tématu: Mayová, Theresa

Spory kvůli odchodu z EU: Johnson sepsal optimistickou vizi brexitu, prý útočí na Mayovou

16.09. 16:40

Londýn - Šéf britské diplomacie Boris Johnson dnes představil optimistickou vizi brexitu. Země podle něj na odchodu z EU výrazně vydělá a nenechá si od Bruselu diktovat žádné podmínky. Částečně ale kritizuje premiérku Theresu Mayovou.

Opouštíme EU, nikoli Evropu. Mayová chce i po brexitu hluboký vztah s Bruselem

14.09. 09:25

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová přednese 22. září v italské Florencii projev, v kterém nastíní představy Spojeného království o vztazích s EU po brexitu.

Do sporu mezi Boeingem a Bombardierem se vložila Mayová

12.09. 20:20

Londýn - Do obchodního sporu mezi americkým výrobcem letecké techniky Boeing a jeho kanadským rivalem Bombardier se vložila britská vláda včetně premiérky Theresy Mayové.

reklama

Mayová předčasně končí? Britská premiérka odmítá spekulace

31.08. 13:30

Londýn - V Británie se objevily spekulace, podle kterých plánuje premiérka Theresa Mayová opustit svůj post již v létě 2019. Šéfka britské vlády to v rozhovoru poskytnutém stanici Sky News odmítla.

Brusel odsoudil raketový test KLDR. Byla to nebezpečná provokace, přisadila si Mayová

29.08. 16:13

Brusel - EU dnes prostřednictvím své šéfky diplomacie ostře odsoudila nejnovější severokorejský test rakety středního doletu schopné nést jadernou nálož. Kritikou nešetří ani francouzský prezident Emmanuel Macron či britská premiérka Theresa Mayová.

Británie se postavila Trumpovi. Mayová ho kritizuje za kontroverzní výroky

16.08. 19:49

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes řekla, že nevidí žádný prostor pro srovnávání lidí, kteří propagují fašistické názory, s těmi, kteří jim odporují. Reagovala tak na úterní kontroverzní výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Mayová a Merkelová odsoudily rasismus, k postojům Trumpa se nevyjádřily

14.08. 14:31

Londýn/Berlín/Washington - Víkendové nepokoje ve virginském Charlottesvillu nepřežila dvaatřicetiletá obhájkyně práv menšin Heather Heyerová, do níž najel vůz bělošského radikála. Britská premiérka Theresa Mayová odsoudila rasovou nenávist a reakci prezidenta USA Donalda Trumpa. Podobně se…

Mayová se z britské vlády nechystá

22.07. 15:45

Londýn - Britská premiérka zůstane v čele vlády Spojeného království přinejmenším do roku 2020 a je rovněž možné, že se v dalších volbách plánovaných na rok 2022 bude ucházet o další mandát.

Theresa Mayová slíbila odvážnou vládu pro spravedlivější zemi

11.07. 16:22

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová se v dnešním projevu v parlamentu přihlásila k dodatečné ochraně pracujících i podpoře malých a středních podniků. Podle odborníků tak chce zasypat příkop mezi konzervativci a labouristy.

Mayová by mohla kvůli účtu EU opustit jednání, píše se v Británii

02.07. 13:10

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová je od nevydařených voleb, které sice její Konzervativní strana vyhrála, ale ztratila v Dolní sněmovně většinu, pod silným tlakem. Vedoucí britští podnikatelé byli upozorněni na to, že by vláda letos mohla kvůli "rozvodovému účtu", předloženému EU, opustit…

V Londýně se protestovalo proti finančním škrtům vlády

01.07. 19:54

Londýn - V centru Londýna se dnes konal protest proti rozpočtovým škrtům konzervativní vlády premiérky Theresy Mayové. Lidé zpívali popěvek oslavující vůdce opozičních labouristů Jeremyho Corbyna a vykřikovali hesla jako "toryové, odejděte".

Mayová zaujala neústupný přístup, ztěžuje práci svému vyjednávači

01.07. 15:44

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová ztěžuje práci svému brexitovému vyjednávači Davidu Davisovi. Problémem je především neústupné stanovisko Mayové ohledně Evropského soudního dvora, který podle ní v budoucnu nesmí mít nad Spojeným královstvím žádnou jurisdikci.

Mayová má za sebou první hlasování po ztrátě většiny v parlamentu

29.06. 08:08

Londýn – Šéfka britské vlády Theresa Mayová má za sebou první hlasování po nedávných volbách, kdy její Konzervativní strana přišla o většinu v Dolní sněmovně.

Požární testy v Anglii pokračují: Neprošlo už 120 věžáků, problém otřásá i parlamentem

28.06. 16:22

Londýn - Požárními testy v Anglii, které byly nařízeny po tragédii v londýnském věžáku Grenfell Tower, neprošlo už 120 výškových domů. Kauza zasahuje do nejvyšších pater politiky a vede k soustavným střetům mezi konzervativní premiérkou Theresou Mayovou a vůdcem opozičních laboouristů Jeremym…

Mayová žádá pro občany EU stejná práva jako pro Brity

26.06. 21:41

Londýn - Britská premiérka Teresa Mayová dnes v parlamentu představila konkrétní podobu toho, jak hodlá po brexitu zajistit práva občanů zemí EU v Británii. Kolem této záležitosti doposud panovaly značné obavy.

Dojednáno: Severoirští unionisté podpoří menšinovou vládu premiérky Mayové

26.06. 14:18

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová se dohodla s šéfkou severoirské Demokratické unionistické strany (DUP) Arlene Fosterovou na podpoře nové vlády. Nejedná se o koalici, poslanci DUP při klíčových hlasováních zvednou ruku pro návrhy konzervativců.

Mayovou by na post premiéra měl nahradit Hammond

25.06. 10:18

Londýn - Theresu Mayovou by měl na postu britské premiérky vystřídat ministr financí Philip Hammond a provést zemi jednáními o jejím vystoupení z Evropské unie (EU). Podle listu The Sunday Times si to přejí někteří přední členové konzervativní strany.

Mayová po brexitu chce zajistit jistotu občanům EU v Británii

23.06. 10:04

Brusel - Britská vláda chce po brexitu zajistit co největší jistotu pro více než tři miliony občanů Evropské unie, kteří nyní v Británii žijí. Lídrům ostatních 27 evropských zemí to dnes večer podle diplomatických informací ČTK řekla premiérka Theresa Mayová s tím, že věc je pro ni prioritou.…

Jednání o podpoře pro britskou vádu finišují? Dohoda yy mohla být hotova příští týden

21.06. 22:00

Londýn – Na začátku příštího týdne by mohla být hotova dohoda o podpoře menšinové konzervativní vlády britské premiérky Theresy Mayové. Konzervativci sice 8. června vyhráli předčasné parlamentní volby, ale zároveň ztratili většinu v Dolní sněmovně. 

Mayová se omluvila za pomalou reakci úřadů na požár bytového domu, slíbila nápravu

21.06. 21:50

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová se dnes omluvila za pomalou reakci úřadů po požáru bytového domu v Londýně, který si vyžádal nejméně 79 obětí na životech. Mayová připustila, že podpora rodin postižených požárem v prvních hodinách „nebyla dobrá" a že šlo o selhání státu na místní i…

Mayová to nemá jednoduché. Vyjednávání o podpoře menšinové vládě nečekaně drhne

20.06. 21:08

Londýn – Ve Velké Británii se spekuluje o tom, že jednání premiérky Theresy Mayové se severoirskou Demokratickou unionistickou stranou (DUP) o podpoře menšinové konzervativní vlády nejsou tak snadná, jak se očekávalo. Královna Alžběta II. Má přitom už ve středu zahájit zasedání nového britského…

Britská premiérka Mayová odsoudila teroristický útok proti muslimům

19.06. 15:45

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes odsoudila teroristický útok nedaleko mešity ve čtvrti Finsbury Park na severu Londýna. Označila jej za odporný. Vyzdvihla pohotovost policie i duchapřítomnost lidí, kteří pachatele zadrželi.

Mayová podlehla tlaku? Po kritice navštívila pacienty ze shořelého domu

16.06. 14:02

Londýn - Středeční požár věžové budovy Grenfell Tower si vyžádal nejméně 17 mrtvých a přes 60 osob se nadále pohřešuje. Britská premiérka Theresa Mayová čelila kritice za to, že se nesetkala s přeživšími. Dnes v jedné z londýnských nemocnic navštívila zraněné.

Ve středu bude poprvé jednat britský parlament. Svůj projev přednese i Alžběta II.

15.06. 20:25

Londýn – Nový britský parlament se poprvé sejde příští středu, tedy o dva dny později, než bylo plánováno. Na zahajovací schůzi vystoupí s projevem také královna Alžběta II.

reklama
Fotogalerie