Články k tématu: Mayová, Theresa

Počet obětí požáru v Londýně vzrostl na 17. Potřebujeme znát vysvětlení, volá Mayová

15.06. 16:48

Londýn - Při požáru výškové budovy Grenfell Tower, který vypukl v noci z úterý na středu, zahynulo nejméně 17 lidí a stovky jich přišly o střechu nad hlavou. Britská premiérka Theresa Mayová dnes nařídila důkladné prošetření tragédie.

Zeman se v pátek setká s šéfem britské diplomacie Johnsonem, Mayová nemá čas

15.06. 11:57

Praha - Prezident Miloš Zeman se v pátek během návštěvy Spojeného království setká krom královny Alžběty II. také s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem. Jednání s premiérkou Theresou Mayovou se kvůli povolební situaci v zemi vyjednat nepodařilo.

Požár v londýnském výškovém domě ovlivnila i politiku, dohoda o vládě se odkládá

14.06. 15:10

Londýn - Kvůli požáru výškového domu v Londýně, při němž zahynulo nejméně šest lidí, se dnes neočekává podpis dohody o podpoře britské menšinové vlády.

reklama

Evropský boj proti terorismu: Macron a Mayová spustí společný akční plán

14.06. 08:01

Paříž - Francie a Británie se dohodly na spuštění společného "akčního plánu" v boji proti terorismu. Na tiskové konferenci to oznámili francouzský prezident Emmanuel Macron a britská premiérka Theresa Mayová.

Dostala jsem nás do téhle šlamastyky, dostanu nás i z ní, slíbila svým poslancům Mayová

12.06. 22:11

Londýn – Riskantní krok, který nevyšel. I tak někteří popisovali jednání britské premiérky Theresy Mayové, která chtěla posílit mandát pro jednání o brexitu v předčasných volbách. To se jí ale nepovedlo a její strana byla velmi oslabena. Dnes se Mayová se poslancům své Konzervativní strany omluvila…

Johnson se postavil za Mayovou, nabádá poslance k loajalitě

11.06. 19:29

Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson dnes rozeslal hromadnou textovou zprávu konzervativním poslancům s výzvou k "plné podpoře" premiérky Theresy Mayové. Napsala to agentura Reuters.

Mayová zatím podporu pro svou menšinovou vládu dojednanou nemá

11.06. 18:51

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová ještě nemá jistou podporu pro svou menšinovou vládu, kterou hledá u severoirské Demokratické unionistické strany (DUP). Její šéfka Arlene Fosterová dnes řekla, že dohoda i přes pozitivní vývoj jednání zatím hotová není.

Mayová končí, politicky je mrtvá, vzkazuje Osborne

11.06. 16:57

Londýn - Dny Theresy Mayové v úřadu britské premiérky jsou sečteny, řekl dnes bývalý ministr financí George Osborne. Také další členka premiérčiny Konzervativní strany Anna Soubryová dnes v televizi Sky News řekla, že pozice Mayové jako premiérky je dlouhodobě neudržitelná. Oba konzervativci tak…

Nahraďte Mayovou, vyzvali ministři Johnsona

11.06. 12:14

Londýn - Britské premiérce Therese Mayové sázka na předčasné volby příliš nevyšla, přesto se rozhodla setrvat v čele vlády. To se údajně nelíbí několika ministrům. Šéf diplomacie Boris Johnson od nich dostal nabídku, aby nahradil Mayovou.

Severoirští unionisté podpoří Mayovou, dohoda ale ještě není hotová

11.06. 12:08

Londýn - Menšinovou vládu britské premiérky Theresy Mayové by po volbách, které nedopadly pro konzervativce nejlépe, měla podpořit severoirská Demokratická unionistická strana (DUP). Dohoda ale ještě není hotová.

Mayové utekli šéfové úřadu, její pozice se otřásá

10.06. 19:48

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová dnes přišla o klíčové spolupracovníky a zřejmě ji čeká boj o politické přežití, informují britská média. Na své funkce v reakci na výsledek parlamentních voleb rezignovali oba vedoucí její kanceláře Nick Timothy a Fiona Hillová.

Mayová vytvoří vládu se severoirskou DUP. Nenecháme zemi na holičkách, slíbila

09.06. 16:25

Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová se setkala s královnou Alžbětou II. Poté oznámila, že konzervativní strana vytvoří vládu, jež Británii poskytne jistotu, kterou země potřebuje víc než kdy jindy. Rozhovory o brexitu by tak mohly začít podle plánu 19. června.

Mayová požádá královnu o povolení k sestavení vlády

09.06. 13:01

Londýn - Premiérka Theresa Mayové dle očekávání neoznámila svou rezignaci. Podle serveru The Independent se však po poledni vydá do Buckinghamského paláce, aby požádala královnu Alžbětu II. o povolení sestavit vládu.

Mayová vypsáním předčasných voleb prokázala odvahu, její riskantní krok nevyšel, zní z Česka

09.06. 11:14

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce počkat na to, kdo v Británii po volbách sestaví vládu a s čím tato vláda přijde na vyjednávání o vystoupení země z Evropské unie. Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) věří v rychlé sestavení většinového kabinetu ve Spojeném království. Mayové…

Skončí Mayová ve funkci? Média už spekulují o jejím nástupci v Downing Street

09.06. 11:12

Londýn - Politická komentátorka BBC Laura Kuenssbergová je přesvědčená, že premiérka Theresa Mayová dnes nemá v úmyslu po ztrátě parlamentní většiny ve volbách oznámit svou demisi. Podle některých deníků naopak Mayová patrně neustojí tlak na rezignaci.

Německá média Mayovou nešetří. Její kampaň byla otřesná, je to katastrofa

09.06. 11:06

Berlín/Londýn - Německá média označují výsledky parlamentních voleb v Británii za katastrofu. Nynější situace, kdy vůbec není jasné, jaká vláda vznikne, mohou jednání Londýna o brexitu výrazně zkomplikovat.

Politická krize v Británii: Konzervativci nemají většinu, vládu sestaví jen stěží

09.06. 09:59

Londýn - Včerejší předčasné volby v Británii skončily tak, jak naznačovaly průzkumy. Konzervativci sice vyhráli, nicméně většinu v parlamentu nezískali. Spojené království dle politologů čeká období nestability. Zpochybněna je strategie premiérky Theresy Mayové při vyjednávání o brexitu, které má…

Předčasné volby se Mayové vymkly z ruky. Co bude s brexitem?

09.06. 09:55

Londýn - Britskou premiérku Theresu Mayovou zřejmě čeká osud jejího předchůdce. Zatímco David Cameron doplatil na to, že vypsal referendum o brexitu, které nedopadlo podle jeho představ, Mayové se vymkly z rukou předčasné volby, které měly být drtivým vítězstvím. Podle expertů vedla jen nevýraznou…

Konzervativci Theresy Mayové nezískali většinu, Corbyn už vyzval premiérku k rezignaci

09.06. 09:08

Londýn - Konzervativci premiérky Theresy Mayové sice zvítězili v předčasných parlamentních volbách, ale podle propočtu agentury Reuters už nemohou získat většinu v nové sněmovně. Vůdce opozičních labouristů Jeremy Corbyn už vyzval Mayovou, aby podala demisi

Mayová svou hazardní hru prohrála. Nemá šanci na dohodu s EU, myslí si odborníci

09.06. 08:17

Londýn - Ihned po oznámení prvních odhadů výsledků dnešních britských parlamentních voleb propukl sál londýnské univerzity LSE v jásot. Místní studenti, kteří sledovali dění ve společnosti profesorů, neskrývali sympatie pro lídra labouristů Jeremyho Corbyna, jehož zisk předčil většinu očekávání.

Na twitteru se šíří příspěvek Mayové o ztrátě křesel a prohře ve volbách

09.06. 08:04

Londýn - Po oznámení odhadů výsledků předčasných parlamentních voleb v Británii se na sociální síti twitter začal šířit nedávný příspěvek Theresy Mayové. V něm uvedla, že pokud ztratí jen šest křesel, prohraje celé volby.

Britské volby vyhrála Mayová, ukazují odhady

09.06. 01:27

Londýn - Dnešní předčasné parlamentní volby v Británii podle odhadů vyhrála Konzervativní strana premiérky Theresy Mayové, která ale zřejmě v Dolní sněmovně ztratí většinu. Podle průzkumu agentur GFK a Ipsos MORI pro televizní stanice BBC, ITV a Sky News budou mít konzervativci 314 křesel z…

Britové volí nový parlament, dosavadní premiérka Mayová nemá vítězství jisté

Aktualizovali jsme 8.6.2017, 14:52, 08.06. 08:51

Londýn - Dnes v 8:00 SELČ se v Británii otevřely volební místnosti. Uzavřou se ve 22:00 místního času (hodinu před půlnocí SELČ). Ihned poté se očekávají první odhady. Průzkumy se shodují, že předčasné parlamentní volby vyhrají konzervativci. Otázkou ale je, zda budou mít v Dolní sněmovně potřebnou…

Poslední snaha zaujmout voliče: Mayová a Corbyn na webu požádali Brity o podporu

08.06. 11:57

Londýn - Průzkumy, které v posledních letech v Británii nebyly příliš spolehlivé, předpokládají v dnešních předčasných volbách vítězství vládních konzervativců. Britská premiérka Theresa Mayová a její labouristický rival Jeremy Corbyn dnes požádali přes internet své spoluobčany o podporu.

reklama
Fotogalerie