Články k tématu: mdž

Rusko slaví MDŽ ve velkém stylu. Putin pronesl projev v televizi

08.03. 14:16

Moskva - V Rusku se Mezinárodní den žen (MDŽ) tradičně slaví ve velkém stylu. Ženám poblahopřál i prezident Vladimir Putin, ucházející se právě o čtvrtý mandát v čele státu.

MDŽ: Ženy za posledních sto let dosáhly plně jen na volební právo, rovnosti na trhu práce ale ne

08.03. 10:40

Praha - Ženy za posledních sto let dosáhly plně pouze na volební právo. Zastoupení žen ve vedoucích veřejných a politických funkcích je stále velice nízké a stejně tak nebylo dosaženo rovnosti na trhu práce.

Feministické hnutí v Česku zažívá své oživení, skupiny chtějí rehabilitovat MDŽ

08.03. 09:28

Praha - Feministický blok dnes, kdy si připomínáme Mezinárodní den žen, od 15:00 pořádá na pražském náměstí Míru svou akci ZaSTÁVKA: Den ženské solidarity.

reklama

Místopředsedkyně ODS se opřela do ministerstva práce. Nelíbí se jí plán s vyrovnáním platů

09.03. 09:22

Praha – Svět s v úterý připomněl Mezinárodní den žen. České ministerstvo práce a sociálních věcí při té příležitosti mluví o vyrovnávání platů mezi muži a ženami, dokonce na to vyčlenilo 400 milionů korun. Nápad se ale nelíbí pražské zastupitelce a místopředsedkyni ODS Alexandře Udženije.

Dnes je MDŽ, aktivistky jej využívají k prosazování genderové rovnosti

08.03. 10:10

Praha - Na dnešek připadá Mezinárodní den žen (MDŽ). Tento svátek získal po sametové revoluci punc socialistické oslavy, dnes se ale opět vrací. Aktivistky a některé političky ho využívají k prosazování ženských práv a rovných šancí.

Zeman a Mezinárodní den žen? Láskou zasypává i cizí ženy

07.03. 20:34

Praha - Miloš Zeman společně se svou manželkou Ivanou zahájil dnes návštěvu Karlovarského kraje. Sotva však manželka odjela do dětského domova, prezident si pustil pusu na špacír. Prozradil, jak slaví Mezinárodní den žen.

reklama
Fotogalerie