Články k tématu: Mečiar, Vladimír

Mečiar ohlásil comeback. Vznik nové strany je na spadnutí, hledá se název

02.08. 16:17

Slovenský expremiér Vladimír Mečiar zakládá novou politickou stranu. Podle něj momentálně neexistuje strana, která by uměla říci, že Slovensko je pro ni na prvním místě. Nevyloučil spolupráci s neúspěšným prezidentským kandidátem Štefanem Harabinem. Svůj záměr oznámil předseda vlády z 90. let v…

Byl konec Československa nutný? Co stálo za rozpadem federace

19.12. 08:52

O tom, že zdlouhavé vyjednávání o budoucnosti společného státu nabere jiný směr, bylo jasno hned po československých parlamentních volbách v červnu 1992. Předsedové vítězných stran Václav Klaus a Vladimír Mečiar se shodli, že jejich představy o budoucnosti společného státu jsou neslučitelné.

Mečiarovi hrozí stíhání. Amnestie nemusí být promlčené, rozhodla prokuratura

27.10. 08:18

Bratislava - Slovenská generální prokuratura dnes rozhodla, že kontroverzní amnestie bývalého premiéra Vladimíra Mečiara nemusí být promlčené.

reklama

Mečiar vynadal slovenským novinářům: Jděte do p*dele!

27.09. 19:41

Bratislava - Slovenský expremiér Vladimír Mečiar se dnes po delší době objevil na veřejnosti. Novinářské otázky na únos syna bývalého prezidenta Michala Kováče či svůj majetek označil za idiotské.

Mečiara nepostihne trest za amnestie, případ je dávno promlčený

10.08. 17:43

Bratislava - Někdejší slovenský premiér Vladimír Mečiar nebude trestně stíhán za zneužití pravomocí veřejného činitele ve věci jeho sporných amnestií. Podle slovenské legislativy je případ promlčený.

Mečiar střílí na všechny strany: Kiska je chudák, Fica je třeba vyměnit a vládní strana Smer škodí

27.07. 20:03

Bratislava - Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar u příležitosti svých 75. narozenin poskytl rozhovor deníku Nový Čas. V něm například ostře kritizoval současného slovenského prezidenta Andreje Kisku.

Slovenský expremiér Mečiar má problémy. Kvůli zrušeným amnestiím mu hrozí trestní stíhání

30.06. 17:38

Bratislava - Slovensko před časem zrušilo kontroverzní amnestie, které mimo jiné znemožňovaly vyšetření únosu Kováčova syna v roce 1995 do Rakouska. Dle informací serveru hnonline.sk nyní hrozí trestní stíhání i samotnému Vladimíru Mečiarovi.

Mečiar věří i přes zrušení v platnost amnestií

10.06. 15:44

Bratislava - Amnestie ohledně zavlečení syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče do ciziny v roce 1995, stejně jako ohledně zmařeného referenda o vstupu země do NATO a o přímé volbě prezidenta jsou podle někdejšího premiéra Vladimíra Mečiara nadále platné, byť parlament letos rozhodl o…

Zrušení amnestií je první krok, je třeba potrestat únosce Kováčova syna, říká Kiska

01.06. 16:00

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska ocenil zrušení Mečiarových amnestií. Doufá, že budou dopadeni a hlavně odsouzeni pachatelé únosu syna slovenského exprezidenta Michala Kováče do ciziny v roce 1995.

Zrušením Mečiarových amnestií Slovensko otevírá cestu spravedlnosti. Byly nemorální, píše tisk

01.06. 12:27

Bratislava - Slovenský ústavní soud včera potvrdil rozhodnutí parlamentu o zrušení kontroverzních amnestií z éry Vladimíra Mečiara. Podle komentářů v tisku Slovensku trvalo téměř 20 let, aby vyřešilo základní otázku, že žádné rozhodnutí státní moci nemůže bránit právu a nastolení spravedlnosti.

Mečiarovy amnestie jsou definitivně zrušeny

31.05. 17:19

Bratislava - Slovenský ústavní soud dnes potvrdil rozhodnutí parlamentu o zrušení kontroverzních amnestií, které dosud znemožňovaly kromě jiného vyšetřit zavlečení syna bývalého prezidenta Michala Kováče v roce 1995 do Rakouska. V tiskové zprávě o tom informoval ústavní soud. Slovenské soudy tak…

Zruší Slovensko Mečiarovy amnestie? Sněmovna jedná o ústavní novele

28.03. 14:28

Bratislava - Slovenská sněmovna dnes začala jednat o ústavní novele, která by měla zrušit sporné Mečiarovy amnestie. Ty brání potrestání pachatelů zavlečení syna bývalého prezidenta Michala Kováče v roce 1995 do Rakouska.

Slovensko chce zrušit kontroverzní Mečiarovy amnestie

15.03. 16:28

Bratislava - Na Slovensku se debatuje o zrušení kontroverzních amnestií, které brání stíhání a potrestání pachatelů zavlečení syna exprezidenta Michala Kováče do Rakouska v roce 1995. Vláda premiéra Roberta Fica už navrhla ústavní novelu. Opozice k ní má výhrady.

Jak si vedl exprezident Kováč (†86)?: Našel odvahu postavit se Mečiarovi

06.10. 10:48

Bratislava - Slovenská média po úmrtí bývalého prezidenta SR Michala Kováče analyzují jeho politiku. Všímají si především sporu s expremiérem Vladimirem Mečiarem.

reklama
Fotogalerie